Jump to content
FORUM

Nogometna reprezentacija BiH

saco

Recommended Posts

1 hour ago, Barba said:

Totalno promašena formacija forsiranje Šarića i Civića te Cimirota ispred Vrančića i Gojaka je glupost .

Pjanić je falio mnogo ali njegovo neigranje se moglo drukčije formacijski nadoknaditi . Izgledali smo amaterski Finci su našu igru pročitali i zasluženo pobijedili i uzeli bodove koje mi nismo smjeli izgubiti .

Nažalost svaki put kad Pjanić ne igra vidi se koliko on znači zapravo našoj reprezentaciji. Žalosno je da ovisimo o jednom čovjeku

Edit: Najjači komentar : "Uvedite Sejdića - ubiše nas Finci"  :D

Edited by Grunf
  • Haha 1

52 minutes ago, Grunf said:

Edit: Najjači komentar : "Uvedite Sejdića - ubiše nas Finci"  :D

HAhahaha... smijurija. 

Stvarno meni je žao Džeke, hiljadu puta mi je prošlo kroz glavu da se on u utakmici zapita "Jao, s kim ja igram...". Ali stvarno je tako. Neko će reći pa nije ni on pokazao ništa. Ne može on ništa sam uraditi, on je zadnja karika... ne dolaze kvalitetne lopte i ono što je uradio je uradio sam, napravio priliku. S tim ako ste vidjeli, njega su čuvala uvijek 2 ili 3 igrača čim primi loptu. Znali su Finci da njemu malo fali prostora... Ovo ostalo je trahana. Ne znam šta će Žuti osmisliti za kasnije. Mora mijenjati ekipu. Ne možemo se samo čupati "Pa nije bilo Pjanića...", treba iskopati još nekoliko dobrih imena, mladih imena koji mogu trčati... ovi naši pored toga što su manekeni i ostarili su... Toliko.

13 hours ago, Kula said:

HAhahaha... smijurija. 

Stvarno meni je žao Džeke, hiljadu puta mi je prošlo kroz glavu da se on u utakmici zapita "Jao, s kim ja igram...". Ali stvarno je tako. Neko će reći pa nije ni on pokazao ništa. Ne može on ništa sam uraditi, on je zadnja karika... ne dolaze kvalitetne lopte i ono što je uradio je uradio sam, napravio priliku. S tim ako ste vidjeli, njega su čuvala uvijek 2 ili 3 igrača čim primi loptu. Znali su Finci da njemu malo fali prostora... Ovo ostalo je trahana. Ne znam šta će Žuti osmisliti za kasnije. Mora mijenjati ekipu. Ne možemo se samo čupati "Pa nije bilo Pjanića...", treba iskopati još nekoliko dobrih imena, mladih imena koji mogu trčati... ovi naši pored toga što su manekeni i ostarili su... Toliko.

Tačno tako Džeko plaća danak jer iza sebe ima loše suigrače a navijači njega najviše kritiziraju .

Cimirot ,Civić,Baljić po meni realno nisu za reprezentacije posebno Baljić koji bi kao napadač pored dobročuvanog Džeke morao napraviti razliku barem jednom u toliko utakmica koliko je igrao . Dok je recimo Milan Đurić odmah i prvoj utakmici to uradio i to u važnoj utakmici .

Okupljanja u Sarajevu za naše reprezentativce znači isključivo dernek i posjeta familiji uz jedan trening reda radi dnevno .

Nema tu ozbiljnosti profesionalizma .

Pa sinoć je onaj debeli Finac sto izgleda kao žena na sredini bolje odigrao od polovine naših igrača .

Teško da će se izboriti EP uz ovakav pristup , možda kroz baraž kojeg smo već osigurali prvim mjestom u ligi nacija .

Mi faktički ako bi bili i zadnji u grupi opet igramo baraž .

Ali poznavajući nas to bi isto izgubili kao protiv irske od koje smo popušili na glup način .

• Like 1

Uz duzno postovanje ova nasa repka je kao i politicka scena. I dalje aktuelna i dalje daje nula rezultata. Sve je to super imamo reppku, ovo ono, dzeko kao prvo ne daje od sebe ni 30% koliko daje za klib, sto ne bi ni ja realno jer gle za kakvu zemlju igras haha. Pjanic jedini plejmejker koji ima smisla od igre i kad njega nema nema ni protoka lopte prema dzeki. Ovo ostalo... i nebitno. I svi se i dalje loze na repku ali nivo na kojem oni igraju je pa malo je reci smijesan. Ti kad vidis nivo igre kod spanije, kod njemacke.... ajme ljepota za gledati, a ovo kao na livadi kakvoj da naganjaju stap. Na ovakvom levelu igre nece daleko dogurati.  Nazalost. 

9 hours ago, Barba said:

Tačno tako Džeko plaća danak jer iza sebe ima loše suigrače a navijači njega najviše kritiziraju .

Cimirot ,Civić,Baljić po meni realno nisu za reprezentacije posebno Baljić koji bi kao napadač pored dobročuvanog Džeke morao napraviti razliku barem jednom u toliko utakmica koliko je igrao . Dok je recimo Milan Đurić odmah i prvoj utakmici to uradio i to u važnoj utakmici .

Okupljanja u Sarajevu za naše reprezentativce znači isključivo dernek i posjeta familiji uz jedan trening reda radi dnevno .

Nema tu ozbiljnosti profesionalizma .

Pa sinoć je onaj debeli Finac sto izgleda kao žena na sredini bolje odigrao od polovine naših igrača .

Teško da će se izboriti EP uz ovakav pristup , možda kroz baraž kojeg smo već osigurali prvim mjestom u ligi nacija .

Mi faktički ako bi bili i zadnji u grupi opet igramo baraž .

Ali poznavajući nas to bi isto izgubili kao protiv irske od koje smo popušili na glup način .

Bas sam se pitao sta ce ovaj debeli na terenu, kad frajer odigra bolje od sviju 😂😂😂

Ruku na srce, ali ovo je stvarno nasa stvarnost, mi nista bolje nemamo, to smo mi, i zbog tog kad jedan pojedinac fali dolazimo u situaciju da pokazemo svoje pravo lice, Zalosno je da boljih nigdje niti na vidiku nema tako da je bez obzira na nase zelje ovo nase surovo - istinito  stanje u nogometu.

• Like 1

15 hours ago, Kula said:

Bas sam se pitao sta ce ovaj debeli na terenu, kad frajer odigra bolje od sviju 😂😂😂

Ona debela žena je pokazala i Cimirotu i Civiću kako se igra deset puta je bio u našem boxu da ga niko nije čuvao .

15 hours ago, saco said:

Ruku na srce, ali ovo je stvarno nasa stvarnost, mi nista bolje nemamo, to smo mi, i zbog tog kad jedan pojedinac fali dolazimo u situaciju da pokazemo svoje pravo lice, Zalosno je da boljih nigdje niti na vidiku nema tako da je bez obzira na nase zelje ovo nase surovo - istinito  stanje u nogometu.

Mi nemamo onaj najvažniji ekement u nogometu sportu općenito a to je posljednji atom snage za jasan cilj . Nema to veze sa talentom već isključivo želja i motiv . Ja sam dugo godina igrao nogomet i danas treniram djecu u jednom seoskom klubu i mogu reći da se mentalitet pobjednika mora graditi od najranije dobi. U mom klubu ima preko 300 dječaka i djevojčica od 8 do 18 u omladinskom pogonu a radi se o selu od 17000 stanovnika svaki vikend se igraju utakmice 7 timova i kad vidiš radost nakon pobjede i tugu razočarenje djece nakon poraza bude ti jasno da su ta djeca od malena naučena da se bore za cilj.

Ja se bojim za našu selekciju jer se neozbiljnost države i društva ozbiljno odražava na sport posebno nogomet gdje se politika opasno mješa i taj nacionalni ključ .

21 hours ago, Barba said:

Ona debela žena je pokazala i Cimirotu i Civiću kako se igra deset puta je bio u našem boxu da ga niko nije čuvao .

Mi nemamo onaj najvažniji ekement u nogometu sportu općenito a to je posljednji atom snage za jasan cilj . Nema to veze sa talentom već isključivo želja i motiv . Ja sam dugo godina igrao nogomet i danas treniram djecu u jednom seoskom klubu i mogu reći da se mentalitet pobjednika mora graditi od najranije dobi. U mom klubu ima preko 300 dječaka i djevojčica od 8 do 18 u omladinskom pogonu a radi se o selu od 17000 stanovnika svaki vikend se igraju utakmice 7 timova i kad vidiš radost nakon pobjede i tugu razočarenje djece nakon poraza bude ti jasno da su ta djeca od malena naučena da se bore za cilj.

Ja se bojim za našu selekciju jer se neozbiljnost države i društva ozbiljno odražava na sport posebno nogomet gdje se politika opasno mješa i taj nacionalni ključ .

Slazem se da nase zvjezde ne daju niti blizu kao u svoim klubovima, Hrvatska je igrala na plus 30, pa ginu,  nasi vjerovatno vise vole zimu, 😀😀

Medjutim evo vec veceras imaju sansu da sve poprave odnosno da pobjede Italiju i opet ce sve biti u redu 😣

Ja sam uvijek bio optimista vjerujem da ce veceras pruziti dobro partiju

SRETNO MOMCI

47 minutes ago, saco said:

Slazem se da nase zvjezde ne daju niti blizu kao u svoim klubovima, Hrvatska je igrala na plus 30, pa ginu,  nasi vjerovatno vise vole zimu, 😀😀

Medjutim evo vec veceras imaju sansu da sve poprave odnosno da pobjede Italiju i opet ce sve biti u redu 😣

Ja sam uvijek bio optimista vjerujem da ce veceras pruziti dobro partiju

SRETNO MOMCI

Pa nasi bi mogli odigrati dobro protiv Italije jer protiv top reprezenacija uvijek igraju na nivou sa vecim motivom .

Mislim da bi veceras a nadam se da ce od pocetka poceti utakmicu Vrancic i Gojak zajedno sa Pjanicem mogli konacno u funkciju staviti vezni red koji je nedostajao protiv Finske. Zao mi je samo sto je Krunic povredjen jer on je pored Pjanica nas najbolji veznjak i igra jako dobro ima dobru sezonu iza sebe.

Ali vidjet ce mo kazem opet prizeljkujem Vrancica i Gojaka od pocetka .

Zukanovic 👨‍🌾        Vrancic🧐   Saric⛷️

Sehic 👾            Sunjic 💂‍♀️     Besic😡       Pjanic🧙‍♂️         Dzeko🤫

Bicakcic 🦈              Gojak🦒      Visca🏇

12 hours ago, saco said:

Nasa tipicna igra sa jacim protivnikom igramo odlicno a protiv losijih jako lose.

Madjutim nista u ovoj grupi nije gotovo treba igrati do kraja, 

Bez obzira na poraz veceras kapa do poda na zalaganju i htijenju

Igra je bila dobra dok ti prekidi su nam mana .

Mislim da u ovoj grupi možemo lagano biti drugi jer Finska će početi već od septembra da gubi bodove ima još mnogo da se igra dobro je da je Grčka izgubila .

Samo borbeno i sve mora biti dobro .

Obavezno Hajrovića zvati kao i Djumića te onom iz Dinama sređivati papire 

fali Kolasinac i to uveliko, umjesto Besica, jer Kolasinac u Arsenalu razvaljuje i na sredini terena, jak je, stamen, a ima for za naprijed i ima oko za asistenciju, cak i za konacno zabijanje gola. Steta sto nije mogao igrati u zadnje dvije tekme, jer sigurno bi doprinio uveliko igri.

A BiH se pokazala bas solidnom, i sto je neko gore rekao kad igraju s losijim od sebe igraju jos gore, a kad igraju s jakom ekipom ubiju puru... precudno... al bosansko je de stas'?

• Thanks 1

• 2 months later...

Mislimda se Zuti pogubio posteno nevidim razlog za forsiranjem nekih igraca koji su ispod prosjecni a da se dokazani igraci u top formi poput Hajrovica ignorisu .

Riad Bajic skoro dva kvalifikaciona ciklusa pozivan sve i jednu utakmicu a jos uvijek se trazi forma i da se uklopi u ekipi .

Na spisku A reprezentacije BiH su:

- golmani: Ibrahim Šehić (Erzurumspor), Kenan Pirić (Maribor) i Jasmin Burić (Hapoel Haifa)

- odbrana: Darko Todorović (Holstein Kiel), Sead Kolašinac (Arsenal), Toni Šunjić (Dinamo Moskva), Ermin Bičakčić (Hoffenheim), Ervin Zukanović (Al Ahli), Eldar Ćivić (Ferencvaroš), Marko Mihojević (Erzegbirige) i Adnan Kovačević (Korona Kielce)

- vezni red: Stjepan Lončar (Rijeka), Muhamed Bešić (Sheffield United), Gojko Cimirot (Standard Liege), Miralem Pjanić (Juventus), Elvis Sarić (Al Ahli), Rade Krunić (AC Milan), Zoran Kvržić (Rijeka), Haris Duljević (Nimes Olympique), Edin Višća (Bašakšehir), Deni Milošević (Konyaspor) i Amer Gojak (Dinamo Zagreb)

- napad: Edin Džeko (Roma), Riad Bajić (Konyaspor) i Irfan Hadžić (Akhisarspor).

41 minutes ago, Lidjo said:

brate los nam je repka. Stvarno puno nepoznatih igraca i igraca koji igraju za male klubove i ne igraju na najvisem nivou.

Sa ovakvim igracima mi necemo izboriti nikakav plasman.

Spisak odavno nije bio gori stvarno opet ponavljam nevidim smisao u forsiranju Bajica i igraca iz druge lige.

Pa koji su to nasi igraci da bi igrali za repku BiH iz vecih boljih klubova? Mozda su pozvani a odbili da igraju. Dosta igraca ima dupla drzavljanstva pa mozda odbiju igrat za BiH. U ovakvoj formi u kakvoj su i kako igraju zadnje vrijeme ne bi im ni ja igrala.... jos uzmite u obzir ispolitizirano upravljanje reprzeentacijom.... zato ni pola ovih igraca koji igraju ne daju sve od sebe na terenu i kad igraju... tako da... ima toga mnogo da se važe

• Like 1

Onaj Ibisevic i sa 35 godina jos uvijek je bolji od ovih iz druge lige. Ovaj Duljevic niti je krilo niti je centarfor. Prespor i tehnicki jako limitiran za tu poziciju.

Sa druge strane moramo vjerovati Zutom, on ih gleda i prati. 

Cudi me recimo da Krunic jos nije se pokazao u repki a ima fenomenalnu sezonu iza sebe u Atalanti.

Kao nagradu kupio ga je slavni Milan.

Znaci za Atalantu je dobar ali za repku nije.

Umjesto njega igra 29 godisnji Saric, koji igra za slavni Al Ahli, a prije tog slavnog Al Ahli igro je u Juznoj KOreji za jos veci klub Suwon Blue Wings.

Na boku igra Todorovic koji u Salzburgu se nije mogo nametnuti pa je posudjen u drug Njemacku ligu u Kil, gdje se takodjer ne moze nametnuti i grije klupu..

PS: Lulic je vidio da od repke nema nista, da se ne pristupa ozbiljno i da tu nema skime igrati i zato momak se oprostio.

5 minutes ago, Lidjo said:

Onaj Ibisevic i sa 35 godina jos uvijek je bolji od ovih iz druge lige. Ovaj Duljevic niti je krilo niti je centarfor. Prespor i tehnicki jako limitiran za tu poziciju.

Sa druge strane moramo vjerovati Zutom, on ih gleda i prati. 

Cudi me recimo da Krunic jos nije se pokazao u repki a ima fenomenalnu sezonu iza sebe u Atalanti.

Kao nagradu kupio ga je slavni Milan.

Znaci za Atalantu je dobar ali za repku nije.

Umjesto njega igra 29 godisnji Saric, koji igra za slavni Al Ahli, a prije tog slavnog Al Ahli igro je u Juznoj KOreji za jos veci klub Suwon Blue Wings.

Na boku igra Todorovic koji u Salzburgu se nije mogo nametnuti pa je posudjen u drug Njemacku ligu u Kil, gdje se takodjer ne moze nametnuti i grije klupu..

PS: Lulic je vidio da od repke nema nista, da se ne pristupa ozbiljno i da tu nema skime igrati i zato momak se oprostio.

Rade Krunic je u ovom trenutku nas najbolji mladi igrac steta sto je protiv Italije bio povredjen jer bi ja sam siguran drukcije zavrsilo.

Mada ce opet biti okupljanje u Sarajevu par dana partiji po klubovima .

Saric je prica za sebe ja kao bivsi nogometas u njemiu ne vidim nista posebno da se mora toliko potencirati.

Duljevic ima jedino borbenost sa kojom nadoknadjuje ostale nedostatke tehnicke prirode, nije mi jasno da decko nemoze uvjezbati suteve a ima onakve jake noge znaci moras imati top u nozi .

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...