Jump to content
FORUM
saco

Nogometna reprezentacija BiH

Recommended Posts

11 hours ago, Pavarotti said:

Ovoj reprezentaciji opasno prijeti da utone u minimalno decenijski ambis i postane teski prosjek europskog fudbala. U mladjim igracima ne vidim mrvu potencijala i nije ni to problem koliko cinjenica da je domaća liga (koja bi trebala stancati i profilisati igrace za reprezentaciju) uslijed jadne infrastrukture i nedovoljnog ulaganja jedna od najgorih u Europi i uz to skoro jedina koja stagnira ili cak nazaduje. 

Prijeti da potone? Postane dno? Vidim pricas kao da  ce se to tek desiti. Sorry na budjenju ali to se desava vec mnogo godina unazad. Nemas ti postenog kluba u citavoj bih, a i sto si igrace mogao da izdvojis, malo ti koji igra u bosni za klub neki, sve je to vani. 

Ne znam samo kakav je apsurd da se i dalje najvishe kesa iz budzeta ulaze u sport koji ne donosi nikakve rezultate, dok imas judo, karate, tenis, sjedecu odbojku, pa cak i kosarku (neke od najtrofejnijih sportova sa evropskim i svjetskim osvajacima medalja) gdje za BiH mozda jos uvijek ima nade. Cc apsurdistan sto bi se reklo, pa i u tome

Od kostura reprezentacije ostali su Džeko i Pjanić a ostali su tu da popune mjesta. Glupo je očekivati da bi neki prosječan igrač poput Hajrovića donio promjenu, ne igra bitnu ulogu ni u klubu niti ima taj kapacitet da promjeni ovo sivilo oko reprezentacije. Ima mjesta za klupe, više ne.

Kao sto sam rekao ljudi previse ocekuju i misle da mi imamo neki nivo i da smo nesto u svijetu nogometa medjutim nismo kao sto nije niti jedna zemlja sa balkana izuzev Hrvatske koja je jedina zemlja mozda i u svijetu da sa tako malom populacijom od slabih 4 miliona ljudi osvoji dvije velike medalje na svjetskom prvenstvu te toliko medalja na OI odnosno u svim mogucim sportovima.U Hrvatskoj je isto tako bio rat vise od polovine zemlje razruseno opljackano ali oni ocigledno imaju dobar recept i patriotizam pozitivni naboj koji donosi rezultate.

Nema ni Hrvatska nikakve infrastrukture u nogometu izuzev Poljuda nemaju postenog stadiona ali zato imaju sposobne ljude koji vode sport na pravi nacin . 

Sto je kolegica @Fugaziii rekla kod nas se ulaze u karate i slicne sportove koji nedonose nikakve prihode sve je to nivo rekreacije svako selo karate klub mislim nemam nista protiv toga da se razumijemo ali trebaju se traziti profitabilnije stvari.

U BiH nogomet vode janjicari doslovno koji bi ubili svaki posten talenat .

Ja osobno radim sa djecom kao trener u mom bivsem klubu mi imamo preko 700 djece razlicitih uzrasta djevojcica i djecaka koji su podjeljeni u vise selekcija i oni redovno treniraju ali oni svi pored nogometa idu i na plivanje i druge sportske aktivnosti .Nazalost kod nas su ljudi siromasni i nemogu sebi doslovno mnogo sta priustiti a pogotovo da placaju skupu opremu za trening i sve ostalo sto ide uz to .

Sto se tice reprezentacije BiH nije mi jasno da pored onako dobro uredjenog trening kampa u zenici sa hotelskim smjestajem reprezentacija se okuplja u Sarajevu i trenira po Vrbanjusi i ostalim neadekvatnim stadionima . Ako igraci nisu u stanju biti 7 dana u karanteni u Zenici i nemogu biti posveceni samo pripremi neke utakmice dzaba ti svjetska klasa i sve ostalo tu nema ozbiljnosti . Belgija je ostvarila uspjeh iskljucivo zbog karantene i ozbiljnih priprema i tu nema zajebancije jedan Nainggolaan se nije mogao prilagoditi ovom i trener ga je ostranio iz ekipe a u tim trenucima je bio jedan od najboljih na svijetu na poziciju koju igra ali lik pravio pomutnju ostatku ekipe po procjeni trenera i dovidjena. 

Klupski nogomet u nasoj zemlji se dosta popravio posljednjih godina jeste da zaostaje u Europskim takmicenjima ali to je stvar novca bez kojeg nema Europe .

Poziv Hajroviću u pravo vrijeme čim je ispao iz forme i iz prvih 11 Dinama, no ok nama ni Ronaldo ne bi pomogao 

• Haha 3

Nije Hajrovic ispao iz forme ne sikirajte se vi decko za razliku od vecine uvijek je igrao sa velikom dozom srdacnosti i motiva za reprezentaciju. Eto Visca u top formi u klubu a za reprezentaciju nemoze ni 10 % te forme da ostvari pokaze. Bas kao ni Kolasinac jednom sam rekao da je onaj mali Milosevic bolje odigrao od njega svaku utakmicu ja neznam da je Kolasinac odigrao i jednu kvalitetnu utakmicu za reprezentaciju .

Naša reprezentacija je prosječna i ništa više od toga. Nemamo pobjednički mentalitet, nemamo kvalitetan igrački kadar i što je meni najvažnije, dosadniji su od onomad Capellove Rusije. Troma i dosadna igra, tmurna atmosfera u Zenici, ono dosadno "ooo Bosna je šampion". Nemam nikako više ni volje ni živaca gledati ih. Radije gledam Džumhura i njegovu defanzivnu igru na liniji da zadovoljim svoje patriotske nagone, nego li njih. 

8 hours ago, Haldir said:

Naša reprezentacija je prosječna i ništa više od toga. Nemamo pobjednički mentalitet, nemamo kvalitetan igrački kadar i što je meni najvažnije, dosadniji su od onomad Capellove Rusije. Troma i dosadna igra, tmurna atmosfera u Zenici, ono dosadno "ooo Bosna je šampion". Nemam nikako više ni volje ni živaca gledati ih. Radije gledam Džumhura i njegovu defanzivnu igru na liniji da zadovoljim svoje patriotske nagone, nego li njih. 

Tačno tako , ja bi dodao sto sam već rekao da nama fali ozbiljnost i isti pristup igri . 

Oni se okupljaju u Sarajevu pored najsavremenijeg trening centra u Zenici , gdje nemogu biti 7 dana karantena i ozbiljne pripreme za utakmice sa takvim pristupom možeš pobjediti svaku reprezentaciju svijeta . A ovako 80 % igrača igra mahmurno vuču se kao babe na terenu .

Danas okupljanje reprezentacije nazalost otpao je nas najbolji igrac i kapiten za kojeg nemamo zamjenu .

Tesko je ocekivati da se nesto moze uraditi bez Dzeke u predstojecim mecevima

Naci ce se uvijek neko ko ce zabiti,

ali odbrana nam je katastrofalna, kao i sredina terena

Haha a i golman, a i vezni red a teek krilaa i napaad, a o klupi da i ne pricam!!! Dakle, mozemo zakljuciti da nam je repka propala ko secija i da ne vrijedi gdina qrca!! 

Volio bi da Hajrović zabije u pobjedama protiv Finske i Grčke nego bilo šta .

Za utakmicu protiv argentine smo organizovali na otočiću na uni agregatić i ostali sadržaj.znali smo koliki je uspjeh naših zmajeva samo da se kvalifikuju u brazil.nadam se da ću jednom još u životu gledati važniju utakmicu od te.

Dva puta mi je argentina pokvarila fudbalsku radost.

Da nije bio autogol Kolašinca mi bi pobijedili Argentinu jer smo bili više motivisani gledao sam poslije nekoliko puta utakmicu i vršio analizu mi smo imali dosta bolju igru od njih .Nebi da zvučim sarkastično ali i sudac je doprinio pobjedi Argentine jer nije svirao dosta prekršaja za nas te slabo je dijelio žute kartone Argentincima . 

• Like 2

22 hours ago, Fugaziii said:

Haha a i golman, a i vezni red a teek krilaa i napaad, a o klupi da i ne pricam!!! Dakle, mozemo zakljuciti da nam je repka propala ko secija i da ne vrijedi gdina qrca!! 

Malo optimizma moli cu.9_9

16 hours ago, rucica1 said:

Malo optimizma moli cu.9_9

rucice moja, optimizam je misaona imenica kad zivis u BiH. Da bi bio optimističan trebaju ti izgledne šanse za nešto, odnosno mogućnost pozitivnog ishoda. Nađi mi barem jedan, i ja ću napisati nešto optimistično. :D

1 hour ago, Fugaziii said:

rucice moja, optimizam je misaona imenica kad zivis u BiH. Da bi bio optimističan trebaju ti izgledne šanse za nešto, odnosno mogućnost pozitivnog ishoda. Nađi mi barem jedan, i ja ću napisati nešto optimistično. :D

Pa nije bas da su nam svi igraci bez veze. U ovakvim slucajevima trener treba dobru postavu napraviti  a jbg i lopta je okrugla - znamo da i sreca ulogu ima.Nadam se da ce momci biti brzi i odbrana jaka.:D 

1 hour ago, rucica1 said:

Pa nije bas da su nam svi igraci bez veze. U ovakvim slucajevima trener treba dobru postavu napraviti  a jbg i lopta je okrugla - znamo da i sreca ulogu ima.Nadam se da ce momci biti brzi i odbrana jaka.:D 

Ne bih se slozila da je sreca jedan od faktora u nogometu, osim u slucaju da gledas da te ne potrefi kakav pristran sudija.... jedino to.. Sve ostalo je zalaganje, dobro osmisljena taktika, da su igraci postavljeni na odgovarajuce pozicije, da igraju srcem i da ne glume zvijezde i balerine, vec da igraju nogomet sto je nogomet. Pratim nogomet cijeli svoj zivot i ovaj nogomet koji se sad igra nije vidio nogometa. Obicna trgovina ljudima i dobra prilika za kladionicare. Kad je repka u pitanju, igraci ne daju ni pola od onoga koliko bi mogli da daju u igri, cisto sumnjam da uopce usvajaju i koriste na terenu sto im selektor govori, a selektor kao selektor trebao bi da se prije svake tekme dobro pripremi, i predvidi mogucu igru suprotnog tima de u skladu s tim pripremi odbranu i napad, a posebno da izdefinise i ima jak vezni red jer je to po meni najbitnije. Treba imati dobrog napadackog veznjaka, poput recimo Xavija ili Inieste koji su ujedno i playmakeri, jer ako nemas dobrog playmakera nemas ni igru. Pjanic bi trebao da tu ulogu odradjuje kako ju je odradjivao prije par godina, sad nekako igra eto samo da igra... Sta bi im covjek i rekao kad nastupaju za zemlju koja ih ne bi sljivila ni 2% da nisu uspjesni postali u inostranstvu, a tamo su jer su izbjegli u ratu, a za koji je jednim dijelom kriva ta ista država.. Ja se kladim da bi pola njih nastupalo za zemlje u kojima imaju drugo državljanstvo (ukoliko imaju dvojno - a većina ih ima) da su pozvani, ali kad skužiš iz kojih zemalja većinom dolaze onda ti bude jasno da ima puno većih faca za zvati u repku... tako da... Navijam za Belgiju haha :D

Ma upravu si ti ( 80%). U zadnjim tekmama igraci nedaju sve od sebe - najvise me Pjanic iznenadio.Mislim da im ta medjusobna timska atmosfera nije najbolja a selektor bi trebao i na tome poraditi. Kakvu Belgiju, sta tije - nisi se valjda bijesnih gljiva najela.:S Ima ona narodna - nada najzadnja umire a vjerujem da ce se, na terenu ovaj put, momci bolje razraditi. 9_9 Ev upravo argetinci njemcima zabise go 2:1 za njemce .:D 

Belgija igra odlican napadacki nogomet, kakav je lijepo gledati. 😏

a gljiva sam se najela, ali nisu bas bisne bile, vise prosvjetljujuce 😋

ma mislim da puno na sklad medju njima remete i ove nacionalisticka prepotentna prepucavanja, u najvecem dijelu, a i mozda malo ljubomora kako ovi neki igraju za mnogo dobre klubove, dok neki bas i ne, pa to smeta saradnji na terenu. 

Ja da sam nogometas, igrala bi zato sto to volim, bez obzira za koga i kada igram. Nema vise istinske zelje i ljubavi za igranjem. Ozbb vam kazem, vidi se ne samo na nasim igracima, vec generalno u nogometu. Kad gledas stare tekme ljudi s loptom ulijetali medju precke, a sad puhnes im za uho oni se valjaju. Kako ih nije sramota valjati se po terenu simulirajuci kad zna da ih snima 4286 kamera iz svih uglova, a ovamo neke face igracine. 

Sad ovo svjetsko je najjace dosad unazad ne znam koliko godina, najvise  zbog VAR tehnologije, i nema glume (osim Neymara hahaha - cojk citavu jednu tekmu prelezao na travi), a i sudije nisu smjele dosudjivati tek tako kako oni inace znaju naginjati na jednu stranu. 

• Aferim! 1

Šta se to događa u Zenici? Navodno su BH Fanaticosi napali Ljute Krajišnike?

Edited by Grunf

2 minutes ago, saco said:

Ima li nas danas i gdje?

BiH-Finska-najava-Hayat.ba_-1.jpg

Skeptican sam. Cak mi se i negleda

Edited by Grunf

1 minute ago, Grunf said:

Nova BH

da izmedju ostalih, samo sam sliku kopirao ...

27 minutes ago, saco said:

da izmedju ostalih, samo sam sliku kopirao ...

Nisam odmah skontao, ucinilo mi se da si pitao gdje gledati. Ispravio sam se

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...