Jump to content
FORUM
saco

Nogometna reprezentacija BiH

Recommended Posts

Ibisevic realno dao dva servirana gola ali vazno je da zabija!

U prau si, ali dva puta je dva puta haha samo neka ih zabija :D

• Like 3
  • Dislike 1

U prau si, ali dva puta je dva puta haha samo neka ih zabija :D

Tacno tako to je najvažnije ali nije on jedini napadač koji ima takav princip .

Blizi se utakmica a polako trema raste mnogo pogotovo uz Džekinu povredu raduju Ibisevicevi golovi ali treba Balea zaustaviti .

Blizi se utakmica a polako trema raste mnogo pogotovo uz Džekinu povredu raduju Ibisevicevi golovi ali treba Balea zaustaviti .

Svakako brine i povreda Lulica, ni On jos nije siguran!

• Like 1
  • Dislike 1

Konacno pozitivne vijesti sa priprema repke, nadam se da ce oboica biti spremni za Vels.

• Like 1
  • Dislike 1

Objavljeni sastavi:

Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine večeras će nastupiti:

Begović - Mujdža, Spahić, Šunjić, Zukanović - Hadžić, Salhović, Višća, Pjanić, Lulić - Ibšević

Za reprezentaciju Velsa nastupaju:

Hennessey - Gunter, N. Taylor, Richards, A. Wiliams, Davies - Allen, Ramsey, Ledley - Bale, Robson-Kanu

• Like 1
  • Dislike 1

Bravo momci, idemo po pobjedu  na Cipar

Nogometna reprezentacija BiH je u večerašnjoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo pobijedila reprezentaciju Velsa rezultatom 2:0, pa su naši momci nakon posljednjeg sudijskog zvižduka proslavili pobjedu s navijačima.

Reprezentacija BiH je pobijedila Vels golovima koje su postigli Milan Đurić u 71. minuti utakmice te Vedada Ibiševića koji je pogodio u 90. minuti. Bila je ovo veoma važna utakmica za naše Zmajeve, koji se bore za plasman u baraž.

12141801_1683833055187597_28877935350814

12115617_10205261674036738_8655792032316

Edited by dobri duh

Odlična noć. Uz našu pobjedu tu je i poraz Izraela. Sumnjam da će Belgija dozvoliti poraz protiv Izraela, vjerujem da će Vels uzeti 3 boda, čime bi Belgija ugrozila prvu poziciju možda čak i neriješenim rezultatom (ne znam šta se tačno gleda pri identičnom broju bodova, mada je gol razlika definitivno na njihovoj strani..).

Dakle, Belgijanci će ići čvrsto, Izrael možda otkine bod. Ako i mi uzmemo makar bod, opet imamo +1 ispred njih. Kipar jeste nepredvidljiv ali mi igramo najbolje kada je najpotrebnije. I Đurića definitivno od prve minute, ima visinu i borbenost a i samopouzdanje zbog postignutog prvijenca i asistencije u ovoj važnoj utakmici.

Odlična noć. Uz našu pobjedu tu je i poraz Izraela. Sumnjam da će Belgija dozvoliti poraz protiv Izraela, vjerujem da će Vels uzeti 3 boda, čime bi Belgija ugrozila prvu poziciju možda čak i neriješenim rezultatom (ne znam šta se tačno gleda pri identičnom broju bodova, mada je gol razlika definitivno na njihovoj strani..).

Dakle, Belgijanci će ići čvrsto, Izrael možda otkine bod. Ako i mi uzmemo makar bod, opet imamo +1 ispred njih. Kipar jeste nepredvidljiv ali mi igramo najbolje kada je najpotrebnije. I Đurića definitivno od prve minute, ima visinu i borbenost a i samopouzdanje zbog postignutog prvijenca i asistencije u ovoj važnoj utakmici.

Prva dva idu na EP, tako da nije bitno jesi li prvi ili drugi :) , samo prestiž može natjerati belgijance da idu na čistu pobjedu, nadam se da će upravo zbog toga ići na pobjedu.

Naši Zmajevi su maloprije poletjeli za Cipar, neka im je sa srećom :)

12109102_698630873604967_410424944962956

Prva dva idu na EP, tako da nije bitno jesi li prvi ili drugi :) , samo prestiž može natjerati belgijance da idu na čistu pobjedu, nadam se da će upravo zbog toga ići na pobjedu.

Naši Zmajevi su maloprije poletjeli za Cipar, neka im je sa srećom :)

Znam to ali zar ne igra pozicija u grupi ulogu kod žrijebanja na prvenstvu? U svakom slučaju, željeće 1. mjesto ako ništa zbog, kako i sam kažeš prestiža i imidža, ipak su oni favoriti od samog početka.

P.S. Ide direktno i najbolja trećeplasirana ekipa.

Znam to ali zar ne igra pozicija u grupi ulogu kod žrijebanja na prvenstvu? U svakom slučaju, željeće 1. mjesto ako ništa zbog, kako i sam kažeš prestiža i imidža, ipak su oni favoriti od samog početka.

P.S. Ide direktno i najbolja trećeplasirana ekipa.

Mislim da ne igra, jer na EP će biti 6 grupa sa po 4 tima (prvi put 24 ekipe na EP- pola Evrope :) ), u drugi krug (nakon grupne faze)  idu po dvije (prvi i drugi) kao i četiri najbolje treće u grupi - ukupno 16 nastavlja EP a 8 ekipa ide kući nakon grupne faze 

Znači treba 6 nosioca grupa, vjerovatno će ih birati na osnovu rejtinga u Evropi, Belgija je puno bolje plasirana od Welsa tako da ih i to ne ugrožava.

Naravno da svaka pobjeda nosi i dobar bodovni skor za rejting na FIFA i UEFA listama, što belgijanci dobro znaju.

Kako god, briga nas za njih, nama treba pobjeda na Cipru (u što ne sumnjam ) i da u baražu dobijemo lakšu reprezentaciju, tj bitno je da tu budemo nosioci i tad sigurno dobijamo lakše protivnike, za sad se to ne zna dok se sve tekme u utorak ne završe, ima dosta kombinacija ali o tom po tom, da mi dobijemo Cipar to je najvažnije

Belgija igra za prvu poziciju na FIFA i Uefa listi .

nikad oni neće dozvoliti da ih Izrael pobjedi realno nama je i bod dovoljan sa kiprom

• Like 1

Mislim da ne igra, jer na EP će biti 6 grupa sa po 4 tima (prvi put 24 ekipe na EP- pola Evrope :) ), u drugi krug (nakon grupne faze)  idu po dvije (prvi i drugi) kao i četiri najbolje treće u grupi - ukupno 16 nastavlja EP a 8 ekipa ide kući nakon grupne faze 

Znači treba 6 nosioca grupa, vjerovatno će ih birati na osnovu rejtinga u Evropi, Belgija je puno bolje plasirana od Welsa tako da ih i to ne ugrožava.

Naravno da svaka pobjeda nosi i dobar bodovni skor za rejting na FIFA i UEFA listama, što belgijanci dobro znaju.

Kako god, briga nas za njih, nama treba pobjeda na Cipru (u što ne sumnjam ) i da u baražu dobijemo lakšu reprezentaciju, tj bitno je da tu budemo nosioci i tad sigurno dobijamo lakše protivnike, za sad se to ne zna dok se sve tekme u utorak ne završe, ima dosta kombinacija ali o tom po tom, da mi dobijemo Cipar to je najvažnije

http://www.cazin.net/mob/clanak/sport/zdrijeb-baraza-18.-oktobra-hoce-li-zmajevi-imati-status-nosioca - Ždrijeb baraža 18. oktobra, hoće li Zmajevi imati status nosioca?

Samo da nam je izbjeći Tursku u barazu jer to ne bi volio oni su trenutno u velikom usponu!

Albanija nam najviše odgovara ali treba u prvoj utakmici sve riješiti osobno me raduje Edin Cocalic koji dobro igra sinoć nije imao ni jedne greške .

Milan će nam dobro doći 

Samo da nam je izbjeći Tursku u barazu jer to ne bi volio oni su trenutno u velikom usponu!

Albanija nam najviše odgovara ali treba u prvoj utakmici sve riješiti osobno me raduje Edin Cocalic koji dobro igra sinoć nije imao ni jedne greške .

Milan će nam dobro doći 

Albanija otpada jer evo pobijedili su i kao drugi idu direktno, iz njihove grupe treća je Danska

Albanija otpada jer evo pobijedili su i kao drugi idu direktno, iz njihove grupe treća je Danska

Onako gledam za nas bi bilo bolje da ne budemo nosioci realno onda  ne bi mogli igrati protiv Slovenije a ona nam je realno najprivlačnija  onda bi morali na Švedsku ili Tursku koji nisu nosioci 

Onako gledam za nas bi bilo bolje da ne budemo nosioci realno onda  ne bi mogli igrati protiv Slovenije a ona nam je realno najprivlačnija  onda bi morali na Švedsku ili Tursku koji nisu nosioci 

Hajde da sačekamo  kraj kvalifikacija, još tu ima kombinacija pa sad ne vrijedi kalkulisati,  

Ne mogu prežaliti onaj prvi poraz od Cipra, jer bi sa ta tri boda bili najbolji treći a to je u ovom trenutku Mađarska kojoj truli Grci uvališe maloprije 4 gola

Image

Edited by dobri duh
  • Like 2

Hajde da sačekamo  kraj kvalifikacija, još tu ima kombinacija pa sad ne vrijedi kalkulisati,  

Ne mogu prežaliti onaj prvi poraz od Cipra, jer bi sa ta tri boda bili najbolji treći a to je u ovom trenutku Mađarska kojoj truli Grci uvališe maloprije 4 gola

Image

Slažem se nadam se da će to biti upozorenje za ozbiljniji pristup svakoj utakmici ja sam i dalje mišljenja da smo ove kvalifikacije mogli završiti na prva dva mjesta jer smo imali sa čim i da to uradimo .

Medjutim nismo a ovako ni baraz ne znaci siguran prolaz jer to je i dalje jako tesko pogotovo sto je mnogo teških reprezentacija  .

Ali pred nama je ako obezbjedio učešće onda smo stvarno dobri i možemo svasta Uraditi na euru .

• Like 1

U svakom slucaju ne treba se jos dva dana brinuti o protivniku u barazu, vec treba biti uz nase momke sutra vece i u pobjedi protiv Cipra, a tad dolazi briga ko ce nas docekati u barazu!

SRETNO ZMAJEVI!

• Like 1
  • Dislike 1

Moramo poceti sa 2 napadaca, poceti hrabro, pokazati karakter od prve minute. Jaci smo i ne trebamo se bojati tamo nekog Cipra, ali i ne podcijeniti kao prosli put. Decki znaju igrati nogomet, to stoji, ali realno - jaci smo. Ciprani ce nas napasti bez straha na svome terenu... moramo se nadigravati. Drago mi je da igramo u gostima, a ne u Zenici. 

Edited by Perovich

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...