Jump to content
FORUM
saco

Nogometna reprezentacija BiH

Recommended Posts

Dobri nastupi naših zmajeva u proteklom vikendu, to nam daje nadu u pozitivan rezultat za utakmice baraža, nekoliko zmajeva postiglo je golove (Lulić, Zukanović, Višća, tinkivinki, Štilić) , Džeko odigrao svih 90 minuta, do baraža će biti spreman, nekoliko ih upisalo asistenciju, Cocalić isto odigrao svih 90 minuta-oporavio se od povrede, tako da se podiže forma, Misimović opet razmišlja da zaigra (makar mediji to tvrde), s druge strane  Irci imaju ozbiljnih problema  jer 2 igrača im se povrijedila .....

Samo da se ne dese nekakve povrede do tog petka 13-tog i prve tekme u Zenici gdje  treba uprijeti svim silama i svom mogućom snagom i inatom da se postigne  što povoljniji rezultat i da se već u Zenici rješi pitanje našeg odlaska na EP

više na http://reprezentacija.ba/34486-video-odlicna-forma-pred-baraz-pet-golova-i-pet-asistencija-zmajeva-tokom-vikenda

Edited by dobri duh
  • Like 1

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na novoj FIFA rang listi, objavljenoj jutros, napredovala je za 10 mjesta, te je sada na 20. poziciji sa 923 boda.

Kako javlja Anadolu Agency, protivnik izabranika Mehmeda Baždarevića u baražu za EURO 2016, nacionalni tim Irske takođe je zabilježio veliki skok. Ekipa selektora Martina O'Neilla napredovala je za 12 pozicija, pa je trenutno 42. reprezentacija svijeta (659 bodova).

Od selekcija iz regije još uvijek je najbolje rangirana Hrvatska na 19. mjestu sa svega bodom više od BiH (924). Srbija se na listi pomakla za 14 stepenica. Tim selektora Radomira Ćurčića je 49. (606 bodova), Slovenija je 64. (547), Crna Gora 78. (426). Novi pad u rejtingu bilježi Makedonija, za devet pozicija. Sa 230 bodova Makedonci su tek na 139. mjestu.

Vodeća reprezentacija na FIFA rang listi od danas je Belgija (1.440 bodova). Druga je Njemačka sa 1.388 poena, a u top 10 još su Argentina (1.383), Portugal (1.346), Čile (1.288), Španija (1.287), Kolumbija (1.233), Brazil (1.208), Engleska (1.179) i Austrija (1.130).

Najveći pomak u rejtingu zabilježili su Čad, koji je napredovao 39 mjesta (sada 136.), i Kipar, koji je skokom od 38 pozicija zauzeo 76. mjesto.

Sudan je zabilježio najveći pad za 44 pozicije i sada je na 128. mjestu FIFA-ine rang liste.

Operacija "Baraž" je počela, Zmajevi su se okupili u "zmajevom gnijezdu", polako trebamo podizati atmosferu i pripremati se za  dvomeč sa Irskom. 

Iskreno se nadam da ćemo u Zenici odigrati hrabro, napadački i ostvariti ubjedljivu pobjedu i već u prvoj tekmi rješiti pitanje odlaska u Francusku na EP.

Adidas je kreirao nove dresove za NS/FS BiH, u kojima će reprezentativci premijerno nastupati na utakmicama baraža za EURO 2016 u Francuskoj

http://reprezentacija.ba/35501-sluzbeno-nfsbih-predstavio-novi-dres-zmajeva

12208554_1202040186479225_6006685076316452680_n

Gradska uprava Bihaća zajedno sa Kulturnim centrom Bihać za sve navijače organizira tradicionalno praćenje nogometne utakmice reprezentacije Bosne i Hercegovine i Irske na gradskom trgu u Bihaću.

Obje utakmice baraža 13. i 16.novembra 2015.godine počinju u 20:45 sati uz direktan prenos na gradskom trg u Bihaću. Dođite i podržite Zmajeve na putu prema Evropskom nogometnom prvenstvu u Francuskoj 2016.godine.

12208479_488815054577145_637678188845908

11226052_1032262690165120_85726846092237

Edited by dobri duh

Losa igra naših u drugom dijelu jos lošiji rezultat kao i obično od viska pravimo veresiju .

ne znam zasto je tako i zasto primamo jeftine golove iz jedne šanse protivnika?!

• Like 1

kao kroz maglu redaju se slike ...

Ovim prekomjernim zalijevanjem terena samo je nama šteta nanešena, nisam vidio ni jednog Irca da je proklizao a naših nekoliko napada je upropašteno zbog toga

Sad imamo sve igrače na raspolaganju, Bešić je strašno falio, Pjanić sam ništa ne može, preskakanjem igre ništa se ne dobija, sad Meša treba s jednim napadačem a sa tri vezna krenuti, pa kud puklo da puklo, samo na kontre do neke sedamdesete minute a onda u zavisnosti od situacije vršiti izmjene.

Nije ova Irska nešto posebno, možemo im uvaliti gol dva i tamo, po meni smo kvalitetnija momčad i ubjeđen sam da idemo na EP u Francusku

PROBLEMI ZA IGRAČE Velika magla spustila se na stadion Bilino polje

Edited by dobri duh
  • Like 1

Mi jesmo dosta kvalitetniji od Irske ali to ne pije vode .

Nismo trebali igrati sa dva napadača jer smo izgubili dominaciju na sredini terena .

Ima jos šanse ali sa dozom straha ako smo Belgiji zabili možemo i Ircima u Dublinu .

Sudjenje je bilo lose sudija je svjesno prekinuo  napad par puta nakon sto smo imali prednost zbog prekršaja tacno je čekao da se Irci vrate na svoju poziciju .

Spahic je lose odigrao Sunic je morao ići na njegovu poziciju vise puta i kripti njegove greške i tako smo primili nesretni gol.

Raduje povratak Besica .

• Like 2

Kada bih nekome prije utakmice rekao da bi radije prihvatio remi u Zenici, nego bilo kakvu pobjedu, navukao bih na sebe osudu i paljbu iz svih oruđa.

Za neke bih bio izdajnik, neki bi me tretirali nogometnim analfabetom, a ne bi pomoglo ako sam remi "zagovarao" zbog kladionice. Jer ja dobijam uvijek kad se ne kladim.

Zašto je remi bolji od recimo pobjede 1:0, pa čak i većom razlikom? Odgovor je jednostavan. Da smo u Zenici slavili naš mentalitet ne bi nam dao mira. Nastalo bi opuštanje, već bi se čekirale karte za Francusku, pričalo bi se o slavlju ispred "Vječne vatre", pravili bi listu poželjnih protivnika u grupi na Evropskom prvenstvu.

I onda šok. Irci bi nas uhvatili na spavanju i tresnuli. U Dablinu bi nas dočekali nabrijani. Ovako je teret na njima.

Oni su sada na svojim "mukama". Kako god vam zvuči, ali jesu. Irska je u Zenici izborila bod, zamalo i pobijedila bez "pola" tima. I za tri dana Martinu O'Neallu valja sve posložiti. Neke s tribina ubaciti u tim, pojedine glavne iz Zenice možda posadi na klupu. Premda im nula odgovara, a svakom minutom sve su bliže Francuskoj, u današnjem nogometu teško je, skoro nemoguće osmisliti taktiku koja bi u devedeset minuta garantirala nulu. Čak da se irski selektor odluči na takvu strategiju, jedan slobodnjak Miralema Pjanića ili jedan „cug" Edina Džeke može sve promijeniti.

http://sportavaz.ba/clanak/12446/ponocni-dnevnik-iz-sobe-402

Možda je to baš ovako... 

Bilo kako bili sreća prati hrabre znaci mi možemo kad hoćemo mi smo savladali Wels i Cypar koji su u razini irske a Wels je svakako bolji .

Ja samo kazem govorim cijelo vrijeme znaci jedan napadač bolja sredina terena jer imamo kvaliteta da igramo na sredini kao najbolji europski klubovi .

Cocalic je dobro odigrao meč on je čistac lopti   Bez prekršaja da je igrao stopera na poziciji Spahica a Medunjanin zadnjeg veznog mi bi lako slavili u svakom meču .

Ali ne možeš očekivati da Cocalic dobro odigra za Pjanica i Lulica dobru loptu jer on ne igra takav nogomet i takvu poziciju .

Pjanic treba nekog kao Nangolan iz Rome da za njega u duetu vrši prodore  u reprezentaciji Medunjanin i Hadžića i Besic su najbolji pa čak i Sven Susic koji treba igrati vise Dečko je tehnički jak i zna držati loptu .

Bilo kako bili sreća prati hrabre znaci mi možemo kad hoćemo mi smo savladali Wels i Cypar koji su u razini irske a Wels je svakako bolji .

Ja samo kazem govorim cijelo vrijeme znaci jedan napadač bolja sredina terena jer imamo kvaliteta da igramo na sredini kao najbolji europski klubovi .

Cocalic je dobro odigrao meč on je čistac lopti   Bez prekršaja da je igrao stopera na poziciji Spahica a Medunjanin zadnjeg veznog mi bi lako slavili u svakom meču .

Ali ne možeš očekivati da Cocalic dobro odigra za Pjanica i Lulica dobru loptu jer on ne igra takav nogomet i takvu poziciju .

Pjanic treba nekog kao Nangolan iz Rome da za njega u duetu vrši prodore  u reprezentaciji Medunjanin i Hadžića i Besic su najbolji pa čak i Sven Susic koji treba igrati vise Dečko je tehnički jak i zna držati loptu .

Sinoć smo bili bez veznog reda, ne možemo očekivati da Pjanić sam sve odradi, slažem se s tobom, jedan napadač (Džeko) i više veznih, a imamo ih jakih na lopti, uvoditi drugog napadača ako stvari ne budu kako treba (zadnjih 20-25 minuta)

Cocalić odličan, početi sa Kolašincom (ako je spreman), oba su borbeni, jaki, Bešić će igrati, imamo igrače, imamo inat naš bosanski , sad je sve na selektoru da to posloži, jači smo i bolji, mislim da ćemo sigurno dati gol dva i izaći iz ovog dvomeča kao pobjednici.

12250139_1230629056964318_89579066560904

• Like 1

Molim te boze daj nam snage i sreće veceras pogledaj boze hiljade nesretni ljudi u zemlji Bosni i Hercegovini kojima bi plasman na euro bio velika radost i sreća i pored mnogo drugih problema .

Jos sat do utakmice trema velika kod mene onda se tek mislim kako je našim igracima nadam se da će tremu pretvoriti u pozitivni naboj i doći do velike pobjede !

Ono kad nikad lakše otići na euro nasi podbaci .

Dok GOD se direktno ne plasiraš nemaš sta se previše nadati po barazima i pm 

covjek nas pročitao kao bukvar postavio igru i tako .

najzalije mi je zbog onih silnih internet mrzitelja Bosne sto su pisali sve i svasta najzalije mi je njih sto će se oni radovati veceras.

jos ću reci Spahic kada se bude odrekao i prestao igrati fudbal to će u Bosni biti praznik za reprezentaciju.

Begovica isto malo poslati na klupu previše je on primio jeftinih golova !

sta da kazem vise podbacili smo kad je bilo najpotrebnije bolje da smo u Zenici igrali bunker jer i to se nekad mora .

sudjenje katastrofa kao u 90 posto slučajeva kada igramo važnije utakmice.

Onda nasi previše respektuju svakog protivnika i igraju ukočeno a znas da možeš i da imas snage.

Pjanic me razočarao jer je malo dao za ove kvalifikacije!

Onaj Milan Djuric je jedina svijetla točka jer će dečko izrasti u velikog igrača .

Za SP u mader Raša samo sa ciljanom prvom pozicijom inače od baraža nema nafake!

neka nama tina svena susica,neka nama manekena dzeke

Ko sljivi jednog Đurića,pa i stevanovica........neka  se tino sven susic pokazo na prvenstvu,,neka je dzeko vidjen,,a mi mozemo samo sanjati 

FUJ neka se srame igre tj katastrofe 

Irskoj svaka čast,ali BiH uz ove manekene neće nikuda 

Vala od svjetsko prvenstva ne pratim BiH,ali pogledam tekmu nako

Za vikend imate dobru utakmicu El Klasiko Real Madrid-Barcelona

Hala madird 

Edited by Tesla
  • Like 2
  • Dislike 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...