Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Grunf

Recommended Posts

On 13. 11. 2021. at 14:21, zudox said:

Halo covid sljedbenici jeste vidjeli da i u hrvatskoj narod diže pobunu protiv vaše religijske sekte.Sve manje ljudi vjeruje u vaše laži.Ne treba zaboraviti ni vas admine na ovom forumu kad počnu odgovarati krivci za ovaj holokaust.

Dizu se bezposlicari i lezihlebovici sto nisu teze od kasike dignuli cekaju u 30 godini zivota od mame i tate 10 kuna za pivu.

U sred radnog dana normalan svijet radi i bori se da prezivi a ovi lezihlebovici od dosade protestiraju i jebu ljude u zdrav mozak.

Gledam onog vjecno studenta od 45-godina on kao drzi neko predavanje protiv vakcina bolje bi mu bilo da se okupa a ne da izgleda kao junky.

• Haha 1

On 13. 11. 2021. at 14:21, zudox said:

Halo covid sljedbenici jeste vidjeli da i u hrvatskoj narod diže pobunu protiv vaše religijske sekte.Sve manje ljudi vjeruje u vaše laži.Ne treba zaboraviti ni vas admine na ovom forumu kad počnu odgovarati krivci za ovaj holokaust.

Kakav narod? Mali broj desnicara sa IQ sobne temperature...protest koji počinje sa ZDS i Tompsonom? Uozbilji se

• Haha 1

@zudox ovaj što si ga stavio iz videa je upravu i ja se slažem sa njim ali ovo se kosi sa tvojim antivakserskm stavovima ali i sa tvojim stavovima da virus ne postoji. Poslušaj ponovo šta je rekao ali ovaj put sa razumjevanjem. Naime ja kao vakcinisana osoba mogu da prenosim virus dalje isto kao i nevakcinisana. To je sasvim normalno, samo sa razlikom što sam ja zaštićeniji od nevakcinisane osobe. Naravno, ne pobijam ni činjenicu da kod jednog manjeg djela vakcinisanih nema reakcije organizma tj stvaranja antitijela baš kao ni kod drugih vakcina te niti takve osobe nisu zaštićene. To je normalno. Moj je slučaj da sam prebolio blaži oblik + vakcinisan 6 mjeseci kasnije. Početkom decembra ću uraditi test na antijela pa ću znati gdje sam. E da, danas se cijepio i protiv gripe...hehehehe...bodi me care

• Sad 1

prije 2 sati, Grunf said:

Gara antivaxx...plačem, vrištim, umirem od smjeha...morao sam ovo podjeliti sa vama

"...u koronu ona nevjeruje. Neće Gara da primi vakcinu, ne priznaje svjetsku medicinu.. Neće Gara da primi vakcinu, ona bocu prima na sokocu... "

Krajnje bolesno  i neukusno

prije 23 sati, Grunf said:

Kakav narod? Mali broj desnicara sa IQ sobne temperature...protest koji počinje sa ZDS i Tompsonom? Uozbilji se

U SLO protiv maski, PCT testova i vakcinaciji protestuju samo ljevicari.

Evo recimo apel Tanje Fajon (ljevicarski socialni demokrati) iz oktobra 2020 za skole bez maski.
https://siol.net/novice/slovenija/epidemiologinja-beoviceva-o-pozivu-fajonove-zalostno-in-nenavadno-534827

Cvijet slovenacke politicke lijevice na protestima protiv vladnih kovid mjera:
https://nova24tv.si/slovenija/politika/ste-od-fajonove-ze-slisali-kdaj-nosite-maske-ne-druzite-se-razkuzujte-roke-nalozite-si-aplikacijo-udelezevala-se-je-nezakonitih-protestov-in-ignorirala-stroko/

Ovako je izgledao protest protiv kovid mjera, na koje su pozivale stranke koalicije KUL (udruzene lijeve stranke).
https://www.24ur.com/novice/slovenija/nasprotniki-koronskih-ukrepov-v-srediscu-ljubljane.html

Doktorica Brigita Skela Savic (socialni demokrati) poziva na proteste protiv vlade i kovid mjera (prije samo sest dana).
https://www.24ur.com/novice/korona/zdravnico-ki-je-pozvala-na-protest-kolegi-pozivajo-na-delo-v-covid-bolnisnicah.html

Edited by ST11
  • Like 1

Antowakseri koriste koronu da bi ostvarili druge ciljeve koji u konacnici nemaju nikakvu vezu ni sa vakcinama a jos manje sa Koronom i pandemijom ja sam to u pocetku vidio i rekao. Od jednom se pojavljuju neki lijevi likovi koji negiraju srmrtnost od korone kao i stanje u bolnicama protive se vakcinaciji svem ostalom znaci jebu u zdrav mozak nauku naucnike i strucnjake izazivaju bespotrebne troskove drzavi jer nece da postuju pravila.

4 hours ago, ST11 said:

U SLO protiv maski, PCT testova i vakcinaciji protestuju samo ljevicari.

Evo recimo apel Tanje Fajon (ljevicarski socialni demokrati) iz oktobra 2020 za skole bez maski.
https://siol.net/novice/slovenija/epidemiologinja-beoviceva-o-pozivu-fajonove-zalostno-in-nenavadno-534827

Cvijet slovenacke politicke lijevice na protestima protiv vladnih kovid mjera:
https://nova24tv.si/slovenija/politika/ste-od-fajonove-ze-slisali-kdaj-nosite-maske-ne-druzite-se-razkuzujte-roke-nalozite-si-aplikacijo-udelezevala-se-je-nezakonitih-protestov-in-ignorirala-stroko/

Ovako je izgledao protest protiv kovid mjera, na koje su pozivale stranke koalicije KUL (udruzene lijeve stranke).
https://www.24ur.com/novice/slovenija/nasprotniki-koronskih-ukrepov-v-srediscu-ljubljane.html

Doktorica Brigita Skela Savic (socialni demokrati) poziva na proteste protiv vlade i kovid mjera (prije samo sest dana).
https://www.24ur.com/novice/korona/zdravnico-ki-je-pozvala-na-protest-kolegi-pozivajo-na-delo-v-covid-bolnisnicah.html

Ma ne bitno ljevica ili desnica...uvijek ide opozicija protiv vladjućih. Tako je i u ovom slučaju. Protesti su PO MENI opravdani ali su ispolitizirani

sto se ne smije zanemariti u ovoj ludnici je poskupljenje namjernica i gradjevinskog materijala. O tome niko ne prica. Zali boze onog ko sad pravi kucu. NIkad je otplatiti nece! 

Po meni ovdje se odavno vise ne radi o bolesti i o zdravlju ljudi. Ovo je odavno preslo tu medicinu. Doktori sute a politicari govore! I to je po meni jako opasno!

• Dislike 1
  • Aferim! 1

Gradjevinski materijal je poskupio svugdje u svijetu. Prvo je bilo zbog kovida i prekida proizvodnje, a sad zbog inflacije i neke ekonomije su se zahuktale tako da je potraznja velika. Uvjek je bilo ponuda i potraznja.. tako to ide. Sad je potraznja prevelika za ponudu i cijene su otisle gore. Sljedece godine ce kamatne stope ici gore, barem u EU i to ce ohladiti malo.

i zasto onda ta vakcina? Cemu ta vakcina? Predstavili su nam vakcinu kao gamechanger, kao spas i to jedini spas. Godinu dana kasnije moramo reci da smo jos vise u banani nego prije vakcine (barem ako su brojke tacne). 

Zar je moguce da u drzavi gdje je 80 % od mogucih vakcinisanih od 9 mio stanovnika imamo dnevno 13 - 15 k zarazenih? 

To je na sedmicnoj raznini oko 100.000 - 

znaci sedmicno se 1,11 % populacije zarazi sa Corona virusom? 

• Like 1
  • Dislike 1

1 hour ago, Lidjo said:

i zasto onda ta vakcina? Cemu ta vakcina? Predstavili su nam vakcinu kao gamechanger, kao spas i to jedini spas. Godinu dana kasnije moramo reci da smo jos vise u banani nego prije vakcine (barem ako su brojke tacne). 

Zar je moguce da u drzavi gdje je 80 % od mogucih vakcinisanih od 9 mio stanovnika imamo dnevno 13 - 15 k zarazenih? 

To je na sedmicnoj raznini oko 100.000 - 

znaci sedmicno se 1,11 % populacije zarazi sa Corona virusom? 

vakcina bi trebala da te poštedi teških posljedica koje sam ja lično iskusio i ne bih nikom poželio. Iskusio od blažeg oblika koji sam ja imao lično, komnog stanja i smrti kod meni jako bliskih osoba i to relativno mladih osoba jer ja osobe mladje od 50 smatram mladim. Bilo je teško gledati kako se bore za zrak a ne želim ni zamisliti kako je bilo njima. Priča sa kovid potvrdama je nešto sasvim drugo. Smatram da svako treba da odluči o vakcinaciji i da treba biti lični izbor. Testiranje nevakcinisanih je OK ali isto tako treba testirati i nas vakcinisane jer i mi smo potencijalni rasparčivači virusa. Lakše je nositi maske u tom slučaju. Bar ja tako mislim kao laik. Usrani virus mogu imati u nosu bez da mi je ušao u organizam i jednostavno ga mogu iskihnuti na nekog i rezultat je isti bio ja vakcinisan ili ne. Isto tako dok god ne uradim test antitjela nema garancije da je vakcinacija uspjela i ako jeste u kojoj mjeri

• Sad 1

1 hour ago, Grunf said:

vakcina bi trebala da te poštedi teških posljedica koje sam ja lično iskusio i ne bih nikom poželio. Iskusio od blažeg oblika koji sam ja imao lično, komnog stanja i smrti kod meni jako bliskih osoba i to relativno mladih osoba jer ja osobe mladje od 50 smatram mladim. Bilo je teško gledati kako se bore za zrak a ne želim ni zamisliti kako je bilo njima. Priča sa kovid potvrdama je nešto sasvim drugo. Smatram da svako treba da odluči o vakcinaciji i da treba biti lični izbor. Testiranje nevakcinisanih je OK ali isto tako treba testirati i nas vakcinisane jer i mi smo potencijalni rasparčivači virusa. Lakše je nositi maske u tom slučaju. Bar ja tako mislim kao laik. Usrani virus mogu imati u nosu bez da mi je ušao u organizam i jednostavno ga mogu iskihnuti na nekog i rezultat je isti bio ja vakcinisan ili ne. Isto tako dok god ne uradim test antitjela nema garancije da je vakcinacija uspjela i ako jeste u kojoj mjeri

Jeste, ali ne testiraju vakcinisane. I vakcinisani vec nakon 4 mjeseca nemaju skoro nikakvih antitjela u sebi. I sta je laksi oblik? Ko to procjenjuje? kao vakcinisan tretiras se tek 2 sedmice nakon druge vakcine. Ako se u medjuvremenu zarazis ubrajaju te u nevakcinisanog. Brojke totalno variraju. Nekad kazu da je 90 % nevakcinisanih na intenzivnoj, u nekim brojkama 80, a nekad i skoro pa 50/50. Pa ajde sad da mi normalni smrtnici znamo sta da vjerujemo?

Cinjenica je da i pored toliko vakcinisanih ljudi dozivismo novi lockdown. Prvo u Holandiji sad i u Austriji. Kazu da treba booster, znaci 3 doza vakcine. Na ljeto su govorili nakon sto su brojke rasle gore da je deltavarianta kriva.

Jednostavno tesko mi pada da vjerujem u to sve vise.

• Like 1
  • Dislike 1

12 hours ago, zudox said:

Bijednici bojite se javne rasprave zato blokirate. Tko su darvinovci vide se po bockanju 😷

Tvoji svaki postav koji si napisao svojom glavom bez obzira na kvalitetu sadrzaja je odobren a coppy paste gluposti i ociglednih lazi ce biti blokiran. Da ti nije ograniceno koristenje svaki dan bi postavljao milion gluposti koje nemaju veze sa zdravim razumom.

Opet ti ponavljam imas pravo na svoje misljenje i nema pravo da ti ka niko osporava ali nemoj pretjerivati. 

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...