Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Grunf

Recommended Posts

On 07. 12. 2021. at 19:38, L19.S61. said:

Tema "Coronavirus" ..

..DEVNIK RTV USK 07.12.2021. u desetoj minuti..

..u najavi DNEVNIKA FTV , ni slova

..tako isto ili slično je u ostalim "vijestima" kod drugih medijskih kuća kod nekih čak pri kraju , prije "sporta" i "vremenske prognoze" ako nema "vijesti iz kulture" .. ; suhoparni statistički podatci ..

Nema ni spomena nekog ŠTABA CZ , oštiskog , gradskog , kantoalnog , federalnog, republičkog ...

Ni riječi o nekim preporukama , savjetima , odlukama ..

Da li je još tu ? 

COVID-19

( prije 20 dana , osoba drugi put prebolila , dva puta se cijepila )

pa meni se to svidja. Corona je virus kao i puno drugih virusa i tteba da naucimo da zivimo sa njim. On je tu i brzo otici nece. Panika i svaki dan crna slika o umrlim nam ne pomaze!

• Like 2
  • Dislike 1

Nezvanično saznajem: Od 15.3.2022 u Njemačkoj obavezna vakcinacija za medicinske radnike. Ko se ne vakciniše, ne može da radi. Sad kad se antivakserska dijaspora vrati ohooohoo...nemojte me pogrešno shvatiti...mene to ne raduje-ne daj bože. Samo komentiram info na sebi svojstven način

• Like 1

Koliko je relevantna bilo koja statistika ili evidencija u ovoj državi ?

Koliko je vakcinisanih vakcinu primilo "vani" , kod komšija i susjeda ?

Ko vodi njih u evidenciji vakcinisanih ? 

BiH ? Ili HR ? Ili SRB ?

Jako je BITNA i jako NETAČNA . (evidencija/statistika)

Bio sam "popisivač" 2013. Znam "iz prve ruke" 😏

Edited by L19.S61.
  • Like 1

17 minutes ago, L19.S61. said:

BiH ? Ili HR ? Ili SRB ?

Pa naravno da je tako, zato sam ti i replicirao da je sasvim irelevantno na ono na što ja zapravo upućujem

21 hours ago, L19.S61. said:

BiH ? Ili HR ? Ili SRB ?

Od pocetka pandemije pa do danas statistika i tacan ili priblizan broj zarazenih kao i tacan broj umrlih je bio extremno manipulativno postavljan samim tim nerelevantan za bilo kakvu sliku stvarnog stanja. 

U trenutku kad su zemlje nabavljale vakcinu kod nas se broj zarazenih pumpao u nadi da ce neko nama nesto donirati i da nesposobni politicari kao i ministarstvo nece morati nista nabavljati. Kad je pocela vakcinacija kod nas i oko nas opet tacan broj vakcinisani nije relevantan ni priblizno tacan ne zbog cinjenice da se veliki broj ljudi vakcinisao izvan zemlje vec zbog malverzacija ja licno znam desetak ljudi koji su se kao vakcinisali ali ustvari nisu vec su za malo novca kupili dokaz o imunizaciji da mogu putovati . Provodi se vakcinacija bez ikakvog nadzornog organa .

• Like 1

On 22. 12. 2021. at 12:59, Barba said:

Od pocetka pandemije pa do danas statistika i tacan ili priblizan broj zarazenih kao i tacan broj umrlih je bio extremno manipulativno postavljan samim tim nerelevantan za bilo kakvu sliku stvarnog stanja. 

U trenutku kad su zemlje nabavljale vakcinu kod nas se broj zarazenih pumpao u nadi da ce neko nama nesto donirati i da nesposobni politicari kao i ministarstvo nece morati nista nabavljati. Kad je pocela vakcinacija kod nas i oko nas opet tacan broj vakcinisani nije relevantan ni priblizno tacan ne zbog cinjenice da se veliki broj ljudi vakcinisao izvan zemlje vec zbog malverzacija ja licno znam desetak ljudi koji su se kao vakcinisali ali ustvari nisu vec su za malo novca kupili dokaz o imunizaciji da mogu putovati . Provodi se vakcinacija bez ikakvog nadzornog organa .

EVIDENCIJA ..!

Moj komšija , živi u Švedskoj. Ukucam ime i prezime u tražilicu i imam šta čitati 2 sata.

Dođe on, autom. Pitam, koliko ćeš biti? - Mjesec dana.

Kako ćeš se vratiti ? - Autom , kako sam i došao!

Za 5 dana ti ističe registracija ..!!

Gleda me kao da je vidio duha , traži "saobraćajnu" , gleda u nju pa u mene , pa u nju ..

- Kako ti to znaš ?

...eto , svašta ja zam , zahvaljujući EVIDENCIJI.

• Like 1

Pričam sad sa svastiko u pokrajini badenwinterberg djeca koja nisu pelcovana protiv nevidljivog neće moći da se bave više sportom.Recite vi meni jel normalno da se time prisiljavaju desetogdisnjaci i stariji tj ovako ucjenjuju.Ovo počinje od 01 02 2022

Edited by zudox
  • Dislike 1

15 hours ago, zudox said:

Pričam sad sa svastiko u pokrajini badenwinterberg djeca koja nisu pelcovana protiv nevidljivog neće moći da se bave više sportom.Recite vi meni jel normalno da se time prisiljavaju desetogdisnjaci i stariji tj ovako ucjenjuju.Ovo počinje od 01 02 2022

Moje se dijete neće vakcinisati dok ne bude moglo samo odlučiti, iako smo i ja i supruga vakcinisani i revakcinisani. To je moj stav. Ali jeste normalno, niko te ne sili...ako se nećeš vakcinisati sjedi kod kuće a ako ti se bavi sportom radi sklekove u sobi. Isto tako djeca koja nisu vakcinisana MMR vakcinom u SFRJ koliko se sjećam nisu mogla u vrtiće, ne znam kakva je sad praksa. Opet kažem, moje djete se neće vakcinisati dok ne bude moglo samo odlučiti a ako mu zabrane da pohađa sportske i društvene aktivnosti...ah bože moj tako će i biti...

Zašto to kažem, zato što u BiH postoji zakon koji je puno stariji od covid-19 tako da svaka teorija urote pada u vodu a vjerujem da je tako i svugdje u EU:

Zakon o zaštiti stanovništva od zaraznih bolest iz 2005 godine:  https://www.fmoh.gov.ba/images/federalno_ministarstvo_zdravstva/zakoni_i_strategije/zakoni/zakoni_PDF/Zakon_o_zastiti_stanovnistva_od_zaraznih_bolesti__29-05.pdf

Podzakonska akta: pravinik o sprovođenju imunizacije iz 2007 godine:

https://www.fmoh.gov.ba/images/federalno_ministarstvo_zdravstva/zakoni_i_strategije/zakoni/podzakonski_akti/PRAVIL_1.pdf

dodatno iz 2008 godine:

https://www.fmoh.gov.ba/images/federalno_ministarstvo_zdravstva/zakoni_i_strategije/zakoni/podzakonski_akti/PRAVIL_3.pdf

Zakon je takav i bar kod nas u BiH nema riječi o kršenju nikakvih ljudskih prava. Znači prvo bi bilo potrebno promjeniti Zakon ili ga jednostavno oboriti. Nedavno je i Ustavni sud Hrvatske potvrdio recimo da uvođenjem covid pasoša se ne krši ustav niti ustavom zagarantirana prava građana. To je jednostavno tako. Inteligentnu osobu ne trebaš siliti zakonom ali neinteligentnu osobu kao i osobu nesposobnu da odlučuje ili mentalno zaostalu osobu ili nekim drugim poremećajem  moraš prisiliti i zakonski gdje država preuzima ulogu "staratelja" o takvim osobama. Kod nas nažalost je najveći broj nepismenih ljudi i procenat je možda najveći u Evropi a to se vidi u svim sferama života od politike do umjetnosti ne samo kad je u pitanju zdravstvena zaštita. Pušenje ubija, svi to znamo ali balkancima sve uzmi ali nemoj cigaru, prikuri ga dok oči otvori...sve je u našim glavama

Al naprica gluposti grunf.Kao prvo ovo je eksperimentalni proizvod i zabranjeno je vršiti nasilne pokuse na silu što ovdje jest slučaj. Kao drugo jesi ti čitao nirnbersku konvenciju sa sudjenja nacistickim doktorima koji su radili isto što i ovi sadašnji tzv doktori.A što se tiče korone vakciniši se i sjedi u svojoj sobi sa svojom covid religijom ne nameći je drugima.Ja sam da se otvore posebni razredi sportske sale trgovine i dr za vakcinisane i nevakcinisane posebno.Gdje je moje pravo na život ne želim da ovi pelcovani na mene prosipaju otrov iz sebe svi problemi dolaze od njih.Poceo djelovati pelc i na moje poznanike i članove rodbine da li mi ih je žao nije nek pokrepaju iskren da budem.Ovo im rekao direkt u lice.Kod mene i dalje vrijedi zabrana pelcovanim da mi ulaze u kucu.

• Dislike 1

1 hour ago, zudox said:

Al naprica gluposti grunf.Kao prvo ovo je eksperimentalni proizvod i zabranjeno je vršiti nasilne pokuse na silu što ovdje jest slučaj. Kao drugo jesi ti čitao nirnbersku konvenciju sa sudjenja nacistickim doktorima koji su radili isto što i ovi sadašnji tzv doktori.A što se tiče korone vakciniši se i sjedi u svojoj sobi sa svojom covid religijom ne nameći je drugima.Ja sam da se otvore posebni razredi sportske sale trgovine i dr za vakcinisane i nevakcinisane posebno.Gdje je moje pravo na život ne želim da ovi pelcovani na mene prosipaju otrov iz sebe svi problemi dolaze od njih.Poceo djelovati pelc i na moje poznanike i članove rodbine da li mi ih je žao nije nek pokrepaju iskren da budem.Ovo im rekao direkt u lice.Kod mene i dalje vrijedi zabrana pelcovanim da mi ulaze u kucu.

Ti si zbilja ovdje nasrao gluposti da ne znaš ni o čemu pišeš...navedi gdje je to zabranjeno...kad su vakcine odobrene od strane EU evo primjer pfizera  https://www.ema.europa.eu/en/medicines/human/EPAR/comirnaty    astrazeneca https://www.ema.europa.eu/en/medicines/human/EPAR/vaxzevria-previously-covid-19-vaccine-astrazeneca , moderna https://www.ema.europa.eu/en/medicines/human/EPAR/spikevax   johnson&johnson  https://www.ema.europa.eu/en/medicines/human/EPAR/covid-19-vaccine-janssen itd...ne prosipaj se. Dakle ništa nije neodobreno.  Sve što sam napisao argumentovao sam ti linkovima...možemo se mi opirati koliko hoćemo ili ne ali zakon nije na našoj strani. Nema tu puno da se mudruje il se pelcovati kako ti veliš ili ne...kako god da se odlučiš trpiš posljedice...sad tek vidim da si napisao kako si zabranio "pelcovanoj" rodbini da ti dolaze u kuću...kako "pelcovani" treba da umru...  to je taj mentalni sklop o kojem pričam...bravo...a spasao si rodbinu i prijatelje od tog da ih ubiješ ako ih zaraziš...bravo od mene i svaka čast.

• Haha 1

8 minutes ago, zudox said:

Grunf kako ih ja mogu zaraziti ako su zaštićeni sa svetim pelcom od nevidljivog.Hajde mi malo to objasni molim te.

Ja sam tebi objasnjavao, ne ponavlja mi se...vrati se unatrag par stranica i nađi..gdje ti kažem da vakcina štiti od teških posljedica ali ne od zaraze..ti preneses njima, oni zbog vakcine imaju male ili nikakve simptome i ne znajuci prenesu mozda zarazu nekom teskom bolesniku koji nije smio biti vakcinisan i tako ga ubiju tj ti ga ubijes..mada to tebi svejedno jer si ionako rekao da zasluzuju da umru...jadni ti tvoji prijatelji i familija tobom takvim

• Sad 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...