Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Grunf

Recommended Posts

Ukratko (natuknice - istrazujte ko ima zelju i volju - sve je uvezano) --> Kina (proizvodjac vakcina)  - WHO (narucitelj vakcina - odobrili kineske vakcine) - Italija (masovno vakcinisala ljude kineskim vakcinama) - VAKCINE - Neispravne KINESKE vakcine protiv meningitisa - zataskavanje - "pandemija" virusa poznatog jos od 1965. godine na koji vec dosta stanovnistva ove divne Zemlje ima imunitet jer doista jeste gripa - Umiranje pacijenata usljed NELIJEČENJA I ODBIJANJA DA IH SE LIJEČI OD UPALE PLUĆA OD KOJE GODIŠNJE UMRE KO ZNA KOLIKO LJUDI ALI SE NE OBJAVLJUJE NA SVA ZVONA (doktori su ubice!) - Korištenje "pandemije" da se uvede policijska drzava i diktatura prokletih nam politickih vodja...

Nema na cemu

P.S. Sacekajte jos koju sedmicu, bit ce vam sve jasno.

Veliki pozz za stare forumaske drugove, pisala bih ali nemam kad, u uzasno sam velikom poslu i guzvi, nemam vremena za spavati kamoli sta drugo, uglavnom, poslusajte moje rijeci, zaista cete se uskoro i sami uvjeriti u ovo.

• Like 1
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

Naš medicinski sistem pokazuje da se podjednako trebamo bojati i virusa i nemoći i nebrige bh službi.

Narod u bihaću se pridržava pravila i policijskog časa,barem mi koji smo valjda još zdravi.ali zar neko stvarno može biti lud i kao kliconoša svjesno pod zabranom da se kreće u javnosti.takve stvarno treba oplesti po novčaniku.

Edited by Fap mašina

prije 2 sati, Fugaziii said:

Ukratko (natuknice - istrazujte ko ima zelju i volju - sve je uvezano) --> Kina (proizvodjac vakcina)  - WHO (narucitelj vakcina - odobrili kineske vakcine) - Italija (masovno vakcinisala ljude kineskim vakcinama) - VAKCINE - Neispravne KINESKE vakcine protiv meningitisa - zataskavanje - "pandemija" virusa poznatog jos od 1965. godine na koji vec dosta stanovnistva ove divne Zemlje ima imunitet jer doista jeste gripa - Umiranje pacijenata usljed NELIJEČENJA I ODBIJANJA DA IH SE LIJEČI OD UPALE PLUĆA OD KOJE GODIŠNJE UMRE KO ZNA KOLIKO LJUDI ALI SE NE OBJAVLJUJE NA SVA ZVONA (doktori su ubice!) - Korištenje "pandemije" da se uvede policijska drzava i diktatura prokletih nam politickih vodja...

Nema na cemu

P.S. Sacekajte jos koju sedmicu, bit ce vam sve jasno.

Veliki pozz za stare forumaske drugove, pisala bih ali nemam kad, u uzasno sam velikom poslu i guzvi, nemam vremena za spavati kamoli sta drugo, uglavnom, poslusajte moje rijeci, zaista cete se uskoro i sami uvjeriti u ovo.

Ako moze neki detaljniji osvrt na cijelu ovu prevaru, nesto za nas poglupe kojima ove natuknice nisu dovoljne. 

• Like 1
  • Haha 2

11 hours ago, zudox said:

Kad vidim u šta se sve može narod ubijediti sve sam više ubijedjen da su ovi masoni u pravu kad kažu da samo treba ostaviti 10% ljudi a 90% potamaniti.Beskorisni zderaci  i zagađivači bez mozga.A nisu daleko od toga cilja.

Mi danas imamo mlade ljude posebno mlade djevojke koje zive zivot na nacin da su oni sami sebi dovoljni i jedino udovaljaju svojim zeljama i mazohizmu i nije ih briga ni za kim otac mati braca sestre . Mladi ljudi i ne razmisljaju o potomstvu usljed vlastite sebicnosti i tek za 20 i nesto godina to ce se osjetiti na svjetskoj ekonomiji kad broj penzionera bude veci od broja radnika koji trebaju te penzionere placati i raditi za njih u Americi i Australiji je vec odavno ovaj problem adekvatan samo sto oni posebno Amerikanci stampaju dolare kako oni zele a pokrice se nadomjestava sa raznim ratovima koji se vode .Irak i Libija su okupirane samo da bi se ostvarilo pokrice za silne trilione USD koji je stampan bez ikakvog pokrica godine unazad. 

U ovoj cijeloj situaciji sa efektom masovne histerije ljudima je jedino bitno da sebe zadovolje on ce otici kupiti 10 vreca brasna i 10 litara ulja i i ostalog i na kraju ce baciti polovinu od toga ali bitno je da je on to kupio a sto druga osoba nece moci kupiti ni kilogram to njemu nije vazno. 

• Like 1

Jel ovi naši domaći u dijaspori nas zbilja toliko mrze?

https://www.krajina.ba/zabrinjavajuca-situacija-na-gp-izacic-sutra-u-bih-stizu-tri-puna-autobusa-iz-austrije/?fbclid=IwAR1aqoSEzR7ZPgvpUU9oI_OJdngSttbtRHof6dpIug7BpMY_CvIMU6UL-hw

Dobit ce oni nalog za karantin al najzalosnije sto se njih bar pola nikad toga ne pridrzava. 

Edited by Grunf

prije 44 minuta, Grunf said:

https://www.krajina.ba/zabrinjavajuca-situacija-na-gp-izacic-sutra-u-bih-stizu-tri-puna-autobusa-iz-austrije/?fbclid=IwAR1aqoSEzR7ZPgvpUU9oI_OJdngSttbtRHof6dpIug7BpMY_CvIMU6UL-hw

Dobit ce oni nalog za karantin al najzalosnije sto se njih bar pola nikad toga ne pridrzava. 

Daj bolan grunf vjerujem da je već pola naroda u Bih dosad prebolovalo virus bez i da je znalo da ga imaju.Vjeruj mi ja se više bojim naroda koji će izaći iz karantene skroz prolupao. 

53 minutes ago, Grunf said:

Mislim da to nije namjeran dolazak, nego dolazak ljudi kojima je prošlo vrijeme boravka u inostranstvu

• Like 1

2 minutes ago, zudox said:

Daj bolan grunf vjerujem da je već pola naroda u Bih dosad prebolovalo virus bez i da je znalo da ga imaju.Vjeruj mi ja se više bojim naroda koji će izaći iz karantene skroz prolupao. 

Kod nas je tek pocelo. Ovdje su ljudi unisteni losim zivotom tako da 90% ljudi ima bar slab imunitet ako vec nema neku kronicnu bolest. Rijetko ko bi se provukao bez simptoma

Just now, 1260 said:

Mislim da to nije namjeran dolazak, nego dolazak ljudi kojima je prošlo vrijeme boravka u inostranstvu

Koliko vidim ostali su bez posla

• Dislike 1

13 hours ago, Fap mašina said:

Ne razumijem se baš u medicinu,al našem zdravstvenom sistemu mogu pozavidjeti mnoge razvijene zemlje.toliko smo napredni da doktori telefonski rješavaju slučajeve oboljele od covid 19.

Tako je i u Nizozemskoj sve telefonski doktor te ne bi primio nema šanse jedino ako si pred smrt onda te pokupe i prikopčaju na aparat reda radi da umreš i ako su ti već pluća uništena od virusa . I nema šanse da se oporaviš . I onda na televiziji iznose precizne statistike svaki dan bez ikakvog prethodnog ispitivanja samo radi pretpostavki i stvaraju paniku. 

• Haha 1

Grunfe sva sreca takvih je nekolicina ,a vjeruj mi svi u primarnoj rade punom parom pogotpvo covid ambulante i kontrole ovih oboljelih u iizolaciji i testiranje jer najveci broj testova se salje od nas.Uostalom radim bez prestanka vec 25 dana i to u dirktnom kontaktu sa pacijentima i sve moje kolege.Nazalost kod nas je puno senzacionalizma i ljudi koji su dokoni i vole da pisu svakakve nebuloze po portalima.Niko od njih nepita nas koliko nas je ispalo iz stroja a vjeruj da jest.Ovo pisem za primarnu u Bihacu.Puno je tu stvari ali nije za portala.Uostalom provjeri kod nekoga ko je pozitivan dali se taj covjek kontaktira i ima li kontrole,ali mi volimo svi da nesto na guzove zavrsimo i onda da se puno pitamo u drustvu.

• Like 2
  • Thanks 1

1 hour ago, telefon said:

Grunfe sva sreca takvih je nekolicina ,a vjeruj mi svi u primarnoj rade punom parom pogotpvo covid ambulante i kontrole ovih oboljelih u iizolaciji i testiranje jer najveci broj testova se salje od nas.Uostalom radim bez prestanka vec 25 dana i to u dirktnom kontaktu sa pacijentima i sve moje kolege.Nazalost kod nas je puno senzacionalizma i ljudi koji su dokoni i vole da pisu svakakve nebuloze po portalima.Niko od njih nepita nas koliko nas je ispalo iz stroja a vjeruj da jest.Ovo pisem za primarnu u Bihacu.Puno je tu stvari ali nije za portala.Uostalom provjeri kod nekoga ko je pozitivan dali se taj covjek kontaktira i ima li kontrole,ali mi volimo svi da nesto na guzove zavrsimo i onda da se puno pitamo u drustvu.

Baš. U pitanju tri mlađa doktora a po tekstu kao da 70% zdravstvenih radnika neće da radi

• Dislike 1

4 hours ago, telefon said:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/muhamed-ahmic-stanje-u-domovima-zdravlja-snimiti-za-48-sati-slijedi-uspostava-covid-ambulanti/200408149   Grunfe Sarajlije jos nista nisu napravili sto se tice covida u svojoj primarnoj,a ona je glavna u otkrivanju i sprecavanju sirenja epidemije,a imaju svu opremu i sve sto je potrebno jer zaboga glavni su grad.Vjeruj prije mjesec dana kada je kod nas izbijen zid radi RTG- a i kada sam imao samo odlicnu volju da radim i dalje i sem te volje samo rukavice i masku imao moje kolege u SA imaju sve mjere zastite ali imaju ocito slabu organizaciju.Ovo sto mi istrica trazi pomoc u ljudstvu od ostali zdr ustanova nije bezveze jer u ovih mjesec dana se svasta izdesavalo u primarnoj bas radi tih prvih pionirskih koraka u borbi protiv covida jer se sve ucilo u hodu i imalo se nekakvih milion protokola od WHO od Kineza od Italijana itd.Sada imamo svoje i picimo kao ludi i samo sto vec fali ljudi.Sreca je sto kod nas u opstini je vecina koja je pozitivna bez simptoma ili sa blazom klinickom slikom.Valjda u tom svemu nas i dragi bog cuva.Strasno me nerviraju ove nase mislece priucene glave po raznim mrezama i ko god hoce neka od takvih dodje kod nas i stavicemo ga na trijazni punkt pred sator dacemo mu ono nesto opreme i nek siba,a fala bogu moji se neboje bili stari pred penziju ili oni mladi medicinari i skidam im kapu do poda jer su prvi na udaru.Pozdrav

• Like 1

I zaboravi ti reci da mi radimo iz dana undan oko 60-70 briseva i saljemo za Sa normalno uz potrebnu epidemiolosku kl slikubi niko do sad nije testiran ko nijebtrebao pa cak ni na nas koni smo tu non stop i taj broj najvjerovatnije ce se povecavati sa dolaskom testova 

Mislim da ovih 5 dana što su dali penzionerima da mogu dići penzije nam nije trebalo. Nadam se da griješim. Pokazat ce se za desetak dana. Krećem prvo od svojih roditelja koji već evo četvrti dan landraju po gradu iako sam ih opomenuo svaki dan da su u rizičnoj skupini. I ne, moji roditelji ne dižu penzije pa čekaju u redu ispred banke jer sam im penzije ja lično digao na bankomatu još u ponedeljak da ih poštedim i toga. Neće ovo dobro završiti a daj bože da griješim

• Dislike 1

1 hour ago, Grunf said:

Mislim da ovih 5 dana što su dali penzionerima da mogu dići penzije nam nije trebalo. Nadam se da griješim. Pokazat ce se za desetak dana. Krećem prvo od svojih roditelja koji već evo četvrti dan landraju po gradu iako sam ih opomenuo svaki dan da su u rizičnoj skupini. I ne, moji roditelji ne dižu penzije pa čekaju u redu ispred banke jer sam im penzije ja lično digao na bankomatu još u ponedeljak da ih poštedim i toga. Neće ovo dobro završiti a daj bože da griješim

Ne mora znaciti, u Austriji se cijelo vrijeme krecu po slobodnoj volji tako da, ako ih strefi imali su peh😀

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...