Jump to content
FORUM
Grunf

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

Zbilja @zudox za Bosnu je ovakav nacin najbolji. Mi niti imamo bolnica, materijalno-tehnickih sredstava, financijskih sredstava, medicinskog osoblja, ljekara. Nemamo mi nista, mi smo goli qrc. Pa gledaj od iste ove sirotinje se prose prilozi da se kupe respiratori. Gdje idu novci koje se uplacuje za zdravstvo? Gdje idu novci koje se uplacuju kao participacije? Neka je samo ove godine na USK placenih 200.000 participacija po 20 KM? Pa ove godine su samo penzionere ogulili za 15 KM u vidu tih participacija. Svi ti ljudi su jos u januaru uplatili participacije po 20 KM jer svi oni trose neke lijekove. To su starci. A tek neki dan donijeli odluku da za njih bude 5 KM . I nema povrata. 

Mene je zbilja i strah ovih ponuđenih financijskih sredstava od raznih zemalja i EU. Ovi naši vladajuci kriminalci su spremni na sve.

Edited by Grunf
  • Like 2

Grunfe vjeruj da se ne bojim corone.Bojim se samo nase vlasti i nasega zdravstvenoga sistema i oni ce nas dotuci

• Like 2

Najjaci su ovi sto ismijavaju i zastrasujuce podcjenjuju virus. Da ne govorim o retardiranim analogijama sa gripom, kao ovo je malo jaca gripa. 

Smrtnost kod obicne gripe iznosi 0.1%. Kod korone se ista ne moze izracunati obzirom da je ista u toku no neke procjene su da ce smrtnost iznositi oko 5-6%. Da ne govorim da ljudi generalno imaju razvijen odredjeni imunitet protiv gripe te naravno postoji vakcina. Vakcina za koronu ce u daleko najboljem slucaju u promet doci za godinu dana. Toliko o malo jacoj gripi. 

Neki talijanski gradovi poput Bergama za mjesec mart ove godine prijavljuju porast smrtnosti od 400% u odnosu na prosjek za taj mjesec zadnjih 5 godina. Imas i izjave vlasnika pogrebnih sluzbi u New Yorku koji kazu da su ranije uglavnom imali po 5-6 poziva dnevno za ukop dok sad imaju stotinjak. 

Ali eto, budale smo mi u Bosni sto sjedimo u kuci. Najbolje da ignorisemo koronu, da se hiljade zaraze odjednom pa kad dodje do otezanog disanja i teze klinicke slike, odes u bolnicu a ono nema kreveta na intenzivnoj i nema slobodnog respiratora. Sve to jer ljudi nisu postovali ili uveli mjere i sirenje se nije usporilo. 

Edited by Pavarotti
  • Like 3

Još jedan smrtni slučaj u Bihaću, prema pisanju sarajevskih medija i izjavi federalnog kriznog štaba. 

RTV USK nije uspjela saznati jer nadležni na USK izgleda nedjeljom ne rade jer se nisu javljali novinarima

U Austriji trenutno se govori vec o obaveznom cijepljenju i o aplikaciji koja treba biti instalirana na smartphonima i pratiti kretanje gradjana.

Dalje se govori i o kriptonovcu kao nacinu placanja umjesto dosadasnjeg novca...

• Dislike 1

13 hours ago, Lidjo said:

U Austriji trenutno se govori vec o obaveznom cijepljenju i o aplikaciji koja treba biti instalirana na smartphonima i pratiti kretanje gradjana.

Dalje se govori i o kriptonovcu kao nacinu placanja umjesto dosadasnjeg novca...

Evo i u Njemackoj:

https://www.msn.com/de-de/finanzen/top-stories/digitale-virus-eindämmung-regierung-startet-vorbereitungen-für-corona-app-kampagne/ar-BB12cM4e?ocid=msedgntp

aplikacija koja ce da kontrolise gradjane se siri....

• Dislike 1

Na kraju svega ovog imat cemo u BiH bar 500 000 izlijecenih ovisnika o kocki

• Haha 1

Ja osobno ne vidim  zasto se ljdi toliko boje tog cjepljenja i zasto se oko toga pravi tolika drama kad je to za opce dobro zajednice.

Ja cu se prvi cjepiti kad dodje vakcina pa da nije do sada postojalo cjepivo jos uvijek bi imali kugu i milion drugih zaraznih bolesti od koji su milioi umirali .

7 minutes ago, Grunf said:

Na kraju svega ovog imat cemo u BiH bar 500 000 izlijecenih ovisnika o kocki

To je jedina dobra stvar u svemu ali vjeruj ti zarazeni ovisni mulci ce prvo pohrliti u kockanice cim se otvorei i opet sve po starom kocka je gori porok od droge .Kockar prvo gleda sebe i iskljucivo sebe njega ne zanima otac mati zena djeca brat stric niko apsolutno onda pocinje da laze petlja vara krade kockar ce prije potrositi novac na igru nego vlastitom djetetu kupiti mlijeko. Ja osobno najvise mrzim kockare narkomane i pedere i nji se samo batinom moze izlijeciti i teskim fizickim radom. 

I ja ne razumijem u čemu je to problem. 

Sad svi doktori i stručnjaci. 

Naš u školu dolazili bocati i evo nas svi normalni

• Like 1

6 minutes ago, 1260 said:

Jeste zbilja prije skole tokom skole prije vojske koliko se sjecam . Ja kad sam isao na odmor u Brazil morao sam se vakcinisati bolje se i vakcinisati nego dobiti malariji. Pa obavezno vakcinisanje djevojcica protiv hpv u buducnosti spasava milione zivota danas umiru milioni zena iz zzemalja treceg svijeta jer nisu vakcinisate. 

Ja necu reci da nema mucki oko farmaceotske mafije to svakako ali vakcinisanje nije losa stvar. 

32 minutes ago, 1260 said:

Mene strasno iritiraju nasi balkanoidi sa tri razreda osnovne skole i dva zuba u glavi a umislili da su u najmanju ruku doktori medicine jbte...ja se i protiv najobicnije sezonske gripe cijepim redovno

Vakcina je stetna a tv smece farme ,zadruge ville zvezde granda su dobre pa ono kad gledas da si najnormalniji postajes zivcan i agresivan. 

Evo i kod nas se virus uselio u zdravstvo. Zaražen radnik  u administraciji kantonalne bolnice i dva vozača hitne  iz Cazina

Ukratko (natuknice - istrazujte ko ima zelju i volju - sve je uvezano) --> Kina (proizvodjac vakcina)  - WHO (narucitelj vakcina - odobrili kineske vakcine) - Italija (masovno vakcinisala ljude kineskim vakcinama) - VAKCINE - Neispravne KINESKE vakcine protiv meningitisa - zataskavanje - "pandemija" virusa poznatog jos od 1965. godine na koji vec dosta stanovnistva ove divne Zemlje ima imunitet jer doista jeste gripa - Umiranje pacijenata usljed NELIJEČENJA I ODBIJANJA DA IH SE LIJEČI OD UPALE PLUĆA OD KOJE GODIŠNJE UMRE KO ZNA KOLIKO LJUDI ALI SE NE OBJAVLJUJE NA SVA ZVONA (doktori su ubice!) - Korištenje "pandemije" da se uvede policijska drzava i diktatura prokletih nam politickih vodja...

Nema na cemu

P.S. Sacekajte jos koju sedmicu, bit ce vam sve jasno.

Veliki pozz za stare forumaske drugove, pisala bih ali nemam kad, u uzasno sam velikom poslu i guzvi, nemam vremena za spavati kamoli sta drugo, uglavnom, poslusajte moje rijeci, zaista cete se uskoro i sami uvjeriti u ovo.

• Like 1
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

Ako misliš tako bolje da se nisi ni javljala

Ovaj koji vodi ovu aplikaciju vlade kantona a nalazi se i na naslovnoj stranici ovog portala, azuran je kao i sama vlada 😀

Naš medicinski sistem pokazuje da se podjednako trebamo bojati i virusa i nemoći i nebrige bh službi.

Narod u bihaću se pridržava pravila i policijskog časa,barem mi koji smo valjda još zdravi.ali zar neko stvarno može biti lud i kao kliconoša svjesno pod zabranom da se kreće u javnosti.takve stvarno treba oplesti po novčaniku.

Edited by Fap mašina

Kad vidim u šta se sve može narod ubijediti sve sam više ubijedjen da su ovi masoni u pravu kad kažu da samo treba ostaviti 10% ljudi a 90% potamaniti.Beskorisni zderaci  i zagađivači bez mozga.A nisu daleko od toga cilja.

prije 2 sati, Fugaziii said:

Ukratko (natuknice - istrazujte ko ima zelju i volju - sve je uvezano) --> Kina (proizvodjac vakcina)  - WHO (narucitelj vakcina - odobrili kineske vakcine) - Italija (masovno vakcinisala ljude kineskim vakcinama) - VAKCINE - Neispravne KINESKE vakcine protiv meningitisa - zataskavanje - "pandemija" virusa poznatog jos od 1965. godine na koji vec dosta stanovnistva ove divne Zemlje ima imunitet jer doista jeste gripa - Umiranje pacijenata usljed NELIJEČENJA I ODBIJANJA DA IH SE LIJEČI OD UPALE PLUĆA OD KOJE GODIŠNJE UMRE KO ZNA KOLIKO LJUDI ALI SE NE OBJAVLJUJE NA SVA ZVONA (doktori su ubice!) - Korištenje "pandemije" da se uvede policijska drzava i diktatura prokletih nam politickih vodja...

Nema na cemu

P.S. Sacekajte jos koju sedmicu, bit ce vam sve jasno.

Veliki pozz za stare forumaske drugove, pisala bih ali nemam kad, u uzasno sam velikom poslu i guzvi, nemam vremena za spavati kamoli sta drugo, uglavnom, poslusajte moje rijeci, zaista cete se uskoro i sami uvjeriti u ovo.

Ako moze neki detaljniji osvrt na cijelu ovu prevaru, nesto za nas poglupe kojima ove natuknice nisu dovoljne. 

• Like 1
  • Haha 2

11 hours ago, zudox said:

Kad vidim u šta se sve može narod ubijediti sve sam više ubijedjen da su ovi masoni u pravu kad kažu da samo treba ostaviti 10% ljudi a 90% potamaniti.Beskorisni zderaci  i zagađivači bez mozga.A nisu daleko od toga cilja.

Mi danas imamo mlade ljude posebno mlade djevojke koje zive zivot na nacin da su oni sami sebi dovoljni i jedino udovaljaju svojim zeljama i mazohizmu i nije ih briga ni za kim otac mati braca sestre . Mladi ljudi i ne razmisljaju o potomstvu usljed vlastite sebicnosti i tek za 20 i nesto godina to ce se osjetiti na svjetskoj ekonomiji kad broj penzionera bude veci od broja radnika koji trebaju te penzionere placati i raditi za njih u Americi i Australiji je vec odavno ovaj problem adekvatan samo sto oni posebno Amerikanci stampaju dolare kako oni zele a pokrice se nadomjestava sa raznim ratovima koji se vode .Irak i Libija su okupirane samo da bi se ostvarilo pokrice za silne trilione USD koji je stampan bez ikakvog pokrica godine unazad. 

U ovoj cijeloj situaciji sa efektom masovne histerije ljudima je jedino bitno da sebe zadovolje on ce otici kupiti 10 vreca brasna i 10 litara ulja i i ostalog i na kraju ce baciti polovinu od toga ali bitno je da je on to kupio a sto druga osoba nece moci kupiti ni kilogram to njemu nije vazno. 

• Like 1

Jel ovi naši domaći u dijaspori nas zbilja toliko mrze?

https://www.krajina.ba/zabrinjavajuca-situacija-na-gp-izacic-sutra-u-bih-stizu-tri-puna-autobusa-iz-austrije/?fbclid=IwAR1aqoSEzR7ZPgvpUU9oI_OJdngSttbtRHof6dpIug7BpMY_CvIMU6UL-hw

Dobit ce oni nalog za karantin al najzalosnije sto se njih bar pola nikad toga ne pridrzava. 

Edited by Grunf

prije 44 minuta, Grunf said:

Jel ovi naši domaći u dijaspori nas zbilja toliko mrze?

https://www.krajina.ba/zabrinjavajuca-situacija-na-gp-izacic-sutra-u-bih-stizu-tri-puna-autobusa-iz-austrije/?fbclid=IwAR1aqoSEzR7ZPgvpUU9oI_OJdngSttbtRHof6dpIug7BpMY_CvIMU6UL-hw

Dobit ce oni nalog za karantin al najzalosnije sto se njih bar pola nikad toga ne pridrzava. 

Daj bolan grunf vjerujem da je već pola naroda u Bih dosad prebolovalo virus bez i da je znalo da ga imaju.Vjeruj mi ja se više bojim naroda koji će izaći iz karantene skroz prolupao. 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...