Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Grunf

Recommended Posts

2 hours ago, zudox said:

Kako onda objasnjavas da u zemljama kao island gibraltar ili recimo izrael gdje je vakcinisano tkr svo živo korona divlja ili su to možda posljedice od pelca.Svi su zaštićeni čarobnom vodicom. 

Opet ne kužiš o čemu je riječ...pogledaj smrtnost u tim zemljama sad i uporedi je sa recimo BiH. Mislim da Portugal ima najbolju procjepljenost a smrtnost nikakva. To je bit

• Like 1
  • Haha 2

1 hour ago, rucica1 said:

https://www.biscani.net/fazlic-bolesni-ljudi-se-pregledaju-u-kontejneru-cekaju-na-hladnoci-i-snijegu/

Ovo je ziva sramota cijele kantonalne vlade. Kakvi su to ljudi da gradjane, koji ih (medju ostalima )placaju, ovako - ne samo da ponizavaju, nego i na bezobrazan nacin kaznjavaju. 

Obećali su novce za novu zgradu ali sve je ostalo na obećanjima

Koncerti vani, birtije pune.. ljudi s vana sto su dosli ko' pusteni sa lanca. Nikakvih mjera.. broj zarazenih dnevno 2000 a sigurno je bar pet puta toliko u stvarnosti. Bice interesanto za pet sest dana.. jedina nada je da omikron nije toliko opasan.. kompletna anarhija.. Ako bude puno slucajeva .. pustice ljude da umiru na parkinzima..

• Like 2
  • Dislike 2

2 hours ago, Zijo_prvi said:

Koncerti vani, birtije pune.. ljudi s vana sto su dosli ko' pusteni sa lanca. Nikakvih mjera.. broj zarazenih dnevno 2000 a sigurno je bar pet puta toliko u stvarnosti. Bice interesanto za pet sest dana.. jedina nada je da omikron nije toliko opasan.. kompletna anarhija.. Ako bude puno slucajeva .. pustice ljude da umiru na parkinzima..

Hvala na omikronu, dođite nam opet ! Nemam ništa protiv dijaspore, pa familiju imam, prijatelje al brate ima ih kad dođu u Bosnu k'o psi pušteni s lanca što veliš. Nisu svi ali dobar dio jeste...ima ih zaglavili ovdje na 14 dana pozitivni i u karanteni...

• Like 3

Što se tiče vakcinacija ili ne, ja mislim da je najbolje rješenje dati rok građanima da se cijepe. Vakcina ima propadaju. Nakon tog roka ko se nije cijepio (a nema valjani zdravstveni razlog) u slučaju da oboli od covid-19 i treba bolničko liječenje neka plati to liječenje ali masno i riješen problem. Teškog pacijenta u toku oporavka opsluzuje dnevno i do 15 ljudi. Znam iz ličnog primjera. Mislim da je to puno efektivnije nego covid potvrde, pasoši ili kako se to već zove. Sad vakcina ima i takvi ljudi kad na kraju ipak traže liječničku pomoć uzimaju i vrijeme i resurse i ljude koje pogotovo kod nas hronično nedostaje i ipak zauzimaju mjesto ljudima koji su stvarno u potrebi poput oboljelih od karcinoma i drugih teških oboljenja...

• Like 1

NoVax Đoković? Kakvo je vaše viđenje situacije ? Gledam stravu koju se Srbi pokrenuli i da mu se nedozvoljava da igra na Australian Openu samo iz razloga što je Srbin. Jedan krenuo da ga "oslobodi", masovna histerija vlada a Srblje plače na protestima. Ako je istina, njemu jesu dozvolili da igra ali mu poništili vizu. Sad, koliko ja znam za australsku vizu apliciraš online i ako ti je odobre pri dolasku na granicu (aerodrom) ti provjeravaju vizu ali i potrebnu dokumentaciju za koju si garantirao da imaš i da je validna. Po meni, njemu nedostaje neki od dokumenata ili je nešto slagao u upitniku ili je aplicirao za pogrešnu vizu. Australske vlasti zadržavaju pravo na poništavanje izdane vize u ovim slučajevima. Možda nisu priznali Semirovo uvjerenje da se nadisao čiste have iz piramida, tko će znati

• Haha 1

2 hours ago, Grunf said:

NoVax Đoković? Kakvo je vaše viđenje situacije ? Gledam stravu koju se Srbi pokrenuli i da mu se nedozvoljava da igra na Australian Openu samo iz razloga što je Srbin. Jedan krenuo da ga "oslobodi", masovna histerija vlada a Srblje plače na protestima. Ako je istina, njemu jesu dozvolili da igra ali mu poništili vizu. Sad, koliko ja znam za australsku vizu apliciraš online i ako ti je odobre pri dolasku na granicu (aerodrom) ti provjeravaju vizu ali i potrebnu dokumentaciju za koju si garantirao da imaš i da je validna. Po meni, njemu nedostaje neki od dokumenata ili je nešto slagao u upitniku ili je aplicirao za pogrešnu vizu. Australske vlasti zadržavaju pravo na poništavanje izdane vize u ovim slučajevima. Možda nisu priznali Semirovo uvjerenje da se nadisao čiste have iz piramida, tko će znati

Ja licno mislim da je sve ovo propaganda i da je covjek nepravedno ostecen . Smatram posteno sa njegove strane jednu stvar a to je da je htio mogao je vrlo lako dobiti potvrdu da se vakcinisao i ne bi imao nikakve probleme ali covjek drzi do svoje rijeci i stava i to postujem. Sve ovo ide predaleko . Zatvoritij ednog od najboljih svjetskih  sportasa u imigrantski hotel je skandalozno imali su milion drugih nacina da rijese ovaj problem a sa druge strane u tu istu Australiju dolaze oni nebitni bogatasi sa jahtama poput onog Balzarijana ili kako se vec zove koji se isto nisu vakcinisali sto njega ne zatvore. 

• Like 1

prije 3 sati, Grunf said:

Što se tiče vakcinacija ili ne, ja mislim da je najbolje rješenje dati rok građanima da se cijepe. Vakcina ima propadaju. Nakon tog roka ko se nije cijepio (a nema valjani zdravstveni razlog) u slučaju da oboli od covid-19 i treba bolničko liječenje neka plati to liječenje ali masno i riješen problem. Teškog pacijenta u toku oporavka opsluzuje dnevno i do 15 ljudi. Znam iz ličnog primjera. Mislim da je to puno efektivnije nego covid potvrde, pasoši ili kako se to već zove. Sad vakcina ima i takvi ljudi kad na kraju ipak traže liječničku pomoć uzimaju i vrijeme i resurse i ljude koje pogotovo kod nas hronično nedostaje i ipak zauzimaju mjesto ljudima koji su stvarno u potrebi poput oboljelih od karcinoma i drugih teških oboljenja...

Isto i ja smatram da za ove koji se pelcuju kad dodje do nus pojava ili smrti da ne traže pomoć tko ga je tjerao da učestvuju u ovom pokusu.Dobro je rekao hrvatski ministar Kaic sta hoce pelcovani pristali ste dobrovoljno  nema šta tražiti.I sad mi normalni treba da na svojoj grbaci vučemo ove pelcovane invalide a sve ih je više

• Dislike 2
  • Thanks 1
  • Confused 1

2 hours ago, zudox said:

Isto i ja smatram da za ove koji se pelcuju kad dodje do nus pojava ili smrti da ne traže pomoć tko ga je tjerao da učestvuju u ovom pokusu.Dobro je rekao hrvatski ministar Kaic sta hoce pelcovani pristali ste dobrovoljno  nema šta tražiti.I sad mi normalni treba da na svojoj grbaci vučemo ove pelcovane invalide a sve ih je više

Pa nema nus pojava nikakvih...ev ja se spremam za booster.nikad se nisam fizički bolje osjećao..plati pa mlati jarane...

2 hours ago, Barba said:

Ja licno mislim da je sve ovo propaganda i da je covjek nepravedno ostecen . Smatram posteno sa njegove strane jednu stvar a to je da je htio mogao je vrlo lako dobiti potvrdu da se vakcinisao i ne bi imao nikakve probleme ali covjek drzi do svoje rijeci i stava i to postujem. Sve ovo ide predaleko . Zatvoritij ednog od najboljih svjetskih  sportasa u imigrantski hotel je skandalozno imali su milion drugih nacina da rijese ovaj problem a sa druge strane u tu istu Australiju dolaze oni nebitni bogatasi sa jahtama poput onog Balzarijana ili kako se vec zove koji se isto nisu vakcinisali sto njega ne zatvore. 

Ma nema ovo nikakve veze sa vakcinom i covidom ovdje je nešto drugo posrijedi a on tjera neki inat tu jer moze otici iz Australije kad hoće. Jbga Đoković ima samo 5 redovnih razreda osnovne škole i to je istina al nešto tu drugo smrdi...mislim da je zabrljao vizu ali neće da kaže.

• Like 1

prije 37 minuta, Grunf said:

Pa nema nus pojava nikakvih...ev ja se spremam za booster...plati pa mlati jarane...

Samo napred podržavam tvoju odluku ako ćeš svaki dan primati pelc al nemoj druge prisiljavati. Ove mjere treba sve ukinuti lijek je tu pa nek svatko izabere što želi.

• Aferim! 1

39 minutes ago, zudox said:

Samo napred podržavam tvoju odluku ako ćeš svaki dan primati pelc al nemoj druge prisiljavati. Ove mjere treba sve ukinuti lijek je tu pa nek svatko izabere što želi.

Pa i ja to kazem i govorim cijelo ovo vrijeme. 

• Like 1

Sto se Djokovica tice.. on je majmun ko ovi nasi migosi... Putuje non stop zna kakave su procedure na granicama na zapadu, a pogotovo u Australiji.. Srbi ko srbi zivo zlo od nacije.. gladni su ovih debilizacija.

Ocekujem da cu Zudox staviti Novax tatoo. :)

• Aferim! 1

1 hour ago, Zijo_prvi said:

Sto se Djokovica tice.. on je majmun ko ovi nasi migosi... Putuje non stop zna kakave su procedure na granicama na zapadu, a pogotovo u Australiji.. Srbi ko srbi zivo zlo od nacije.. gladni su ovih debilizacija.

Ocekujem da cu Zudox staviti Novax tatoo. :)

Najveća debilizacija je Australija..ljude drže ko u torovima..vakcina je samo izgovor bolesnih umova... 

• Like 2

1 hour ago, zudox said:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=626897628546359&id=100001529076156&sfnsn=scwspwa

Ko hoće nek pogleda sta kazu proizvodjaci ovog otrova a šta rade tzv doktori.I ja kad kažem da je ovo planirani holokaust vi me napadate. Mirnes ima originalne dokumente nitko to ne demantuje. 

Nego šta ima od one teorije koju si zastupao sa Realom u vezi čipiranja, 5G mreže i gašenja života u ljudima putem 5G komunikacije? Svako malo nova teorija. Znanje je moć ali neznanje je najmoćnije oružje. Priroda je još jednom dala čovječanstvu šansu u vidu covid-19 koji u globalu je spas za čovječanstvo.

Grunf vrijeme će pokazati i teorija  o tome nije moja već direktno iz usta Klausa Svaba.Ima još izjava o tome od visoko rangirani masona al gluhima je dzaba govoriti. Nego šta kažeš o ovim dokumentima koje je mirnes dobio.

• Like 1

Tako plitak, prazan i ograničen komentar sam i očekivao od tebe i  tvojih iz kladionice. Zemlja je ravna :)

Australijanje uvijek imala žestoke mjere jer su otok i u strahu su da im se nešto ne donese. Imigracijski zakoni su strogi da ih kinezi i indijci nebi preplavili. Nego, gledajte četničke vjesti i hranite se, neki ovdje to rade.

Šupak je nabavio Covid positivan test 16. og decembra. Dakle, taman nakon tri sedmice on bi prešao granicu. Onako ‘pozitivan’ otišao je u dječije vrtiće sa poklonima isti dan. Neki četnik je garant imao nešto sanizdavanjem vise ovom majmunu.

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...