Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Grunf

Recommended Posts

prije 21 sati, Grunf said:

Ja zbilja ne znam ni za jedan slučaj kod nas da je neko preminuo od cjepiva. Ni jedan. Hvala bogu. Sva moja familija šira je cjepljena, prijatelji kojih imam ogroman broj a medicinski su radnici uglavnom i vecina je cjepljena,radne kolege skoro svi (dvojica nisu cjepljeni), moji roditelji (dobrovoljno) primili i booster i svi hvala bogu živi i zdravi. Možda ima tih slučajeva ali ne tako veliki broj. Na žalost penicilin koji je pronađen jos 1896 godine a u upotrebi je skoro 100 godina a samo u SAD od njega umre oko 20.000 ljudi godišnje, s druge strane na cca 52 000 000 cjepljenja antikovid cjepivima u SAD je umrlo 964 ljudi. Ni jedan lijek ne postoji a da nema nuspojave.

Tako ti je to.. Kolika je smrtnost bila od zaraznih boljesti samo prije nekih 60-70 godina je nevjerovatno. Milione ljudi su umirali od kuge, tifusa.. isto tako je bila velika smrtnost kod novorodjencadi i djece do 5 godina.  Pogotovo u istocnoj evropi. Na srecu sve se okrenulo i fala bogu rijetkost je da djeca umiru u toj dobi. To se zahvaljujuci ranim vakcinacijama protiv tuberkuloze, Difterija, tetanus, pertusis, ospice, zausnjaci , heptitis B .. itd.

.. ali eto falio je @zudox i ostala telada da prosvijetle civilizaciju ...

• Like 1

Nekad su vakcine bile vakcine fino stave umrtvljeni virus ili dio njega pa ga daju a onda se organizam bori protiv njega stvori antitijela i to je to.A ovo sad su otrovi koje daju da pobiju narod.Nije bitno šta kažu doktori već šta kažu nekakvi političari veterinari i neki tv doktori bez ikakve reputacije u kriznim stabovima. 

1 hour ago, zudox said:

Nekad su vakcine bile vakcine fino stave umrtvljeni virus ili dio njega pa ga daju a onda se organizam bori protiv njega stvori antitijela i to je to.A ovo sad su otrovi koje daju da pobiju narod.Nije bitno šta kažu doktori već šta kažu nekakvi političari veterinari i neki tv doktori bez ikakve reputacije u kriznim stabovima. 

Pa imaš takvu ovu kinesku vakcinu a ove druge (mRNA) koriste zapravo samo dio čestice virusa koliko sam ja upoznat a nemam vremena za guglanje

Eo kaže čika Bili fino što se tiče čipovanja

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/bill-gates-to-mi-nema-smisla-zasto-bih-ugradjivao-cipove-u-ljude/220117158

Ja sam o tome vise puta pisao na forumu na zalost kod nas su mladi zdravi ljudi sami sebe prave bolesnim tromim najvise zbog lose nezdrave ishrane te umanjene fizicke aktivnosti . Kad odes u grad svaki drugi mladi covjek od 20 + godina ima stomacinu podvaljak iz auta u auto mrsko mu prepjesaciti 20 metara trpa se masnom hranom secerima alkoholom gaziranim sokovima . U moje vrijeme nisi mogao naci mladog covjeka od 20-30 godina da ima tlak povisen secer masnocu u krvi jos se tad vise kontrolisalo zdravstveno stanje i sistematski pregledi najzad sama regrutacija je prezentirala detaljnu zdravstvenu sliku . I takav jedan koji u sebe trpa sveg i svasta sto ga ubija hronicno uhvati pricati kako korona ne postoji zna sastav vakcine stetnosti maska ga gusi utje ce mu na disanje a to za cigare nikad nece reci tuce 2 kutije dnevno i kad nece reci stetne su. 

Necu ulaziti u nicije misljenje jer od pocetka pandemije sam se naslusao i nagledao svakakvih stvari prica smijesnih glupi pa i zalosnih najzad neka radi sta god ko hoce licno sam primio sve tri vakcine bez razmisljanja ako svi umru koji su primili nek umrem i ja .

• Like 1

prije 21 sati, zudox said:

Da bi napravili proizvodnju umrtvljenog virusa za injekcije 5-10 godina je realan period. Testiranje tih injekcija je jos teze, a ko virus jos mutira onda nigdje kraja. Tehnologija se promjenila i ono sto smo koristili 90-tih je praistorija u ondosu na ono sto nam je svakodnevnica danas. Da ne ulazim u banalne primjere. .. Uvjek su se ljudi bojali novih stvari.. kazu da je Edison placao ljude da dovedu konja na trgove i ubije ih strujom .. i govorili .. eto vi hocete struju u kucama, a ona je djelic sekunde ubije konja. Prilicno dramaticana nus-pojava.. I dan danas je tako.. struju svi imamo, a takni gdje ne treba struja ubija. Vozimo auta a boga pitaj koliko ljudi pogine i ostane invalid.. zeznuta nus pojava srkoz. Ali opet vozimo taj auto i volimo ga.

Sve je stvar percepcije. Pa i Tudjman je uvjek govorio da citajuci Bibliju mozete zakljuciti da je i sam dragi bog djavo ako ste osoba koja hoce da tako tumaci stvari.

5g revoluciju niko ne moze zaustaviti, isto vrijedi sa auto i u neko vrjeme imacemo samo-vozeca auta u sirokoj upotrebi. Isto tako mRNA vakcine ce zamjeniti 'primitivne' vakcije sa komadima virusa..

Rak je neizlijeciv, a rak je sigurno u 95% vec upisan u nasem DNK-a. Jedini nacin da vecinu, ne sve, rakove lijecimo u buducnosti jeste da se isprave greske u nasem DNKa. Tako da slijedeci big boom u tehnologije ce biti u genetskoj medicini.

Imali smo IT revoluciju. Uzelo je vremena da svako domacnostvo dodje do TV-a, pa onda da dodje do kompjutera, pa internet pristupa, onda telefona, pa onda i pametnog telefona. Eletricna auta ce nastaviti razovejem dok potpuno ne istisnu naftna auta. Poslije toga ili uporedo imacemo ogroman teholoski bum u genetskoj medicini. Gdje bi trebali jedno dana doci do DNK sekenera.. koje ce ti skenirati DNK i naci gresku.. zbog koje ces nekad u zivotu dobiti rak. Onda ce reprudicirati DNK Hamde Hamica, izmjeniti par dnk sekvenci ..i eto Hamica brez otoga raka... E sad mozda bi Hamic promjenio duzinu jos necega haha.. to je vec dio koje ce biti problem. :)

Sad pričao sa poznanikom dobio on i supruga mu buster u petak popodne.On je ok ali suprugi mu je bilo odmah loše.Nakon par dana problema srusila se u stanu danas popodne zvao hitnu kad je došla izmedju ostalog izmjerili joj temp 42 stepena. Trenutno se nalazi na intenzivnoj u bolnici Stara oko 40 god dvoje djece 10 i 7 god.Ako umre od pelca tko će biti odgovoran za to ubistvo i što djeca ostaju bez majke.

Čudno svi umrli od korone su umrli u bolnicama još nitko nije umro na ulici ili kuci.Razlog kad te ubiju doktori na ventilatoru za to dobiju pare.Evo moja sva porodica imala ko fol koronu nitko nije ni pošteno kihnuo.Al  zato ovi pelcovani samo umiru kao ova iz gornjeg posta.Za sad stanje joj nije ni bolje ni gore.Jos na intenzivnoj

• Dislike 1

34 minutes ago, zudox said:

Čudno svi umrli od korone su umrli u bolnicama još nitko nije umro na ulici ili kuci.Razlog kad te ubiju doktori na ventilatoru za to dobiju pare.Evo moja sva porodica imala ko fol koronu nitko nije ni pošteno kihnuo.Al  zato ovi pelcovani samo umiru kao ova iz gornjeg posta.Za sad stanje joj nije ni bolje ni gore.Jos na intenzivnoj

Pa logično da će umrijeti u bolnici jer su to teški bolesnici koji ne mogu samostalno disati i traže liječničku pomoć. Drago mi je da si se izvukao bez ikakvih poslijedica. Ja sam isto relativno dobro prošao. Moja supruga je imala tesku upalu pluća i samo sati su je djelili od hospitalizacije, njena sestra je preminula a majka joj je bila u komi i na respiratoru skoro mjesec dana i vidi slučajnosti izvukla se. Smatraju je fenomenom i eto vidis ne ubijaju doktori ovdje ( iako je bilo i ima insuniacija prvenstveno zbog onog industrijskog kisika ili respiratora ali to je do politike i lopovluka a ne do medicinskog osoblja). To je  bilo u maju sad vec prošle godine a slucaj mene i supruge i kćerke u februaru isto sad vec prosle godine.

Počelo prisilno cijepljenje i u njemačkoj.Dobila mi snaha pismo od režima danas da se mora cijepiti radi kao fizioterapeut u bolnici.Rok do 15 februara.Dala otkaz odmah sama nek se pacijenti sad sami liječe pogotovo ovi vakseri. Samo tokom jučerašnjeg dana u njemačkoj dalo 64 000 medicinskih radnika otkaz.Jesu li to sve glupi teoretičari zavjere.

27 minutes ago, zudox said:

Samo tokom jučerašnjeg dana u njemačkoj dalo 64 000 medicinskih radnika otkaz.Jesu li to sve glupi teoretičari zavjere.

I ti si iznio 64000 nebuloza ovdje, a i ovo je jedna od njih. Informacije nema nigdje na netu niti se da provjeriti.

Čitaj rihtschauer blog nezavisne novine čiji novinari redovno postavljaju neugodna pitanja režimu. Price o preopterecenom sustavu su zbog velikog otkaza medicinskog kadra.Sad nek ovi pelcovani umiru po ulicama od nus pojava.Dosta je i nama terora od vaksera.

8 hours ago, Grunf said:

Tebe nigdje u toj borbi, ti si onaj tastatura-ratnik????

Ma nema ga ni na mapi. Taj ti ne smije nosa vani pomoliti.

Zudox, nisi nam rekao zašto si bio ostao bez čula mirisa i okusa i zašto si imao blagu bol u mišićima i povišenu unutarnju temperaturu? Čemu to pripisujes?

Ne doživljavajte orgazam prerano čak i to smeće procionisticko od novina index piše da je umro pozitivan tj sa koronom  a ne od nje.I sami njemci priznaju da pacijenti koji se nalaze u zadnjem stadiju bolesti pišu se kao umrli od korone.

• Thanks 1

2 hours ago, zudox said:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/pfizer-trazi-odobrenje-za-vakcinu-protiv-korone-za-djecu-mladju-od-pet-godina/220202002

Da im je cilj od početka bio pelcovati djecu od 6 mjeseci mnogi su ovdje smijali se toj teoriji zavjere.Plan je da se potruju dok su još mali . 

Da i..? Ko je spomenuo teoriju zavjera oko toga? Zašto se toliko bojiš jednog najobičnijeg uboda koji ti može spasiti život? Nije valjda da nikad u životu nisi primio nikakvu inekciju ili vakcinu?

prije 2 sati, Grunf said:

Da i..? Ko je spomenuo teoriju zavjera oko toga? Zašto se toliko bojiš jednog najobičnijeg uboda koji ti može spasiti život? Nije valjda da nikad u životu nisi primio nikakvu inekciju ili vakcinu?

Pa smijali se na to kakva djeca samo odrasli da se pelcuju što glumis da ne znaš da smo još na početku vodili raspravu oko toga.A što se tiče operacija injekcija i bola pretrpio sam to dosta puta ja na tu tvoju foru se ne palim.Ja mislim da se ti bojiš smrti ono ne vjeruješ u drugi svijet zato bi učinio sve za koji dan duže na ovom.

1 hour ago, zudox said:

Pa smijali se na to kakva djeca samo odrasli da se pelcuju što glumis da ne znaš da smo još na početku vodili raspravu oko toga.A što se tiče operacija injekcija i bola pretrpio sam to dosta puta ja na tu tvoju foru se ne palim.Ja mislim da se ti bojiš smrti ono ne vjeruješ u drugi svijet zato bi učinio sve za koji dan duže na ovom.

Pa naravno da ne vjerujem u drugi svijet...ja sam osoba koja čvrsto stoji na zemlji i ne vjeruje u bajke i fantazije

• Angry 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...