Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Grunf

Recommended Posts

prije 4 sati, Grunf said:

Mislim da ovih 5 dana što su dali penzionerima da mogu dići penzije nam nije trebalo. Nadam se da griješim. Pokazat ce se za desetak dana. Krećem prvo od svojih roditelja koji već evo četvrti dan landraju po gradu iako sam ih opomenuo svaki dan da su u rizičnoj skupini. I ne, moji roditelji ne dižu penzije pa čekaju u redu ispred banke jer sam im penzije ja lično digao na bankomatu još u ponedeljak da ih poštedim i toga. Neće ovo dobro završiti a daj bože da griješim

Dok god drže odstojanje od drugih ljudi i izbjegavaju kontakte, bice ok. Moras i njih razumjeti.

Just now, Bosanac said:

Dok god drže odstojanje od drugih ljudi i izbjegavaju kontakte, bice ok. Moras i njih razumjeti.

Upravo o tom ja govorim...4 dana su klupe u gradu pune i ja nisam vidio odstojanja na tim klupama. Ćaskanja kao i u normalna vremena. Zato sve to govorim, zabrane kretanja i policijski sat bi trebalo ukinuti. Onaj kome je stalo da se čuva neka se čuva i čuvat će se onaj ko neće i neće i ćao. Ovako se patimo svi odreda. Nego se jedino bojim da naši penzioneri (kao i moji roditelji) nisu baš najbolje razumjeli kako da se ponašaju ovih 5 dana. Bar jedan dio to nije

Pozivam humanitarce sa teme o migrantskoj krizi da odu na Izačić i pomognu ovim ljudima. Ja ću već nešto i pokušati odraditi i organizirati, bar ručak ili nešto.

Moglo se ovo riješiti na puno humaniji način al neko neće da "odriješi kesu"

• Dislike 1

I dalje ne kontam smisao u tome da se djeci zabrani izlazak. Kao što ne kontam ni potpuno zatvaranje penzionera. Ne umanjujući težinu situacije u kojoj se nalazimo, jer treba priznati da nam je zdravstvo na klimavim nogama, sve više vjerujem kako ovaj policijski sat i naredbe nošenja maski, ne predstavljaju ništa drugo nego punjenje budžeta neodgovornim ponašanjem ljudi. Što sam @Grunf kaže, klupe su pune. U Cazinu su redovi pred bankama ogromni. Unicredit ne uspostavlja nikakav red. KIB Banka uspostavlja, ali rade čak do 15 sati sa klijentima. Bingo dobio naredbu inspekcije, kao i sve druge trgovine, da u objekt puštaju po 5 ljudi. Oni redovno puste do 20. 

Što se tiče ljudi na Izačiću, bio sam jutros gore, svi imaju osigurana tri obroka i pitku vodu. Struju nemaju, i ono što svi kažu da im treba je powerbank da se mogu čuti s porodicom. 

• Like 1

2 hours ago, Grunf said:

Meni bi bilo drago da je tako i onda bi ove sve mjere trebalo ukinuti jer su nepotrebne

Najozbiljnije ti kazem da jeste, sam to prozivljavam, vlast stalno moli da starije osobe i djeca ne izlaze ali zabrane ne postoje, kod mene u zgradi iuli redovno "cuku" setati haha

Ovdje su maske obavezne samo u prodavnicama, autobusima i sl

Od utorka pocinju sa radom gradjevinske prodavnice kao i sve ostale ispod 400 kvadrata, namjestaj ugostiteljstvo jos ne kao i skole

Veliki broj baustela je ovu sedmicu otpoceo raditi, kao i fabrike, npr fabrika auta u Grazu Magna je u ponedeljak otpocela sa radom

23 minutes ago, Barba said:

Za ljude koji dolaze karantena na izačiću je sramota trebali su im osigurati hotel koji su i onako prazni držati ljude u onom stanju je sramota i nehumano.

Prebacili su ih u Cazin u salu Medrese.

Slažem se s odlukom da mora biti karantena, ali oni šatori nisu ok. Danas ne rade škole, moglo se je napraviti u školi na Izačiću,  i na masi drugih prikladniji mjesta

16 hours ago, 1260 said:

Prebacili su ih u Cazin u salu Medrese.

Slažem se s odlukom da mora biti karantena, ali oni šatori nisu ok. Danas ne rade škole, moglo se je napraviti u školi na Izačiću,  i na masi drugih prikladniji mjesta

Naravno da karantena mora da bude i tu nema price ali ono gdje su drzali ljude koji moraju doci svojoj kuci je krajnje nehumano . Mada je i sama krantena od 14 dana preduga u ovom slucaju mislim da ovo nije potpuno opravdano i da se sve moglo rijesiti za dva dana.Drzava je morala da obezbjedi hitno testiranje ovih ljudi tu se radi oko 100 ljudi ali neda kurva Sabija i SDA mafija testove bolje ih drzati u nekoj vitrini u Sarajevu nego ljudima olaksati. Nek testiranje traje 2 dana ali lakse je i dva dana nego 14 dana ljudima uzeti zivota . Meni i nije jasno po kojim principima tolike ljude trpati u karantenu a ne znas ko je zarazen a ko nije ali trpaj sve u isti kos i tako. 

Izvini ali moram te dopuniti. Na snimcima se vidi da se narod odredjenog razmaka pridrzava.Takodjer nema grupnog skupa, rostiljanja itd.U grupama se mogu kretati samo bracni parovi sa djecom  i to ako zive u zajednickom domacinstvu.Kontrole i kod ne pridrzavanja, kazne su velike. Treba i dodati da je po Njemackoj vecina naroda disciplinovanija nego nasi balkanci. Ne gotivim vladajuce BiH ali cijeli svijet u ovoj korona krizi ogranicio je kreetanje gradjana po tvom su onda svi po svijetu polupismena stoka (sto ne znaci da su nasi vladajuci pismena stoka).:) 

58 minutes ago, 1260 said:

Niste mi baš morali izbrisati čitav post. 😀

Uglavnom na ovim slikam se vidi distanca, kod nas bi bilo jedno na drugom.  Čak bi se i janjci okretali. 

Drugi su oni mentalitet, i najveci dio ih shvata sve ozbiljno, dok mi prvo pokusamo malo okolo pa jeli ti stvarno potrebno i sl.

Ako bas nemamo izlaz ili nas po dzepu udari tad smo i mi fini i slusamo haha

• Like 3

10 minutes ago, saco said:

Drugi su oni mentalitet, i najveci dio ih shvata sve ozbiljno, dok mi prvo pokusamo malo okolo pa jeli ti stvarno potrebno i sl.

Ako bas nemamo izlaz ili nas po dzepu udari tad smo i mi fini i slusamo haha

Ma slažem se zato i kažem da nema svrhe postavljati ove slike "Kako u Njemačkoj" 

Smatram da su ovo dobro pravila i da možde u nekim segmentima budu i još strožija

2 minutes ago, 1260 said:

Ma slažem se zato i kažem da nema svrhe postavljati ove slike "Kako u Njemačkoj" 

Smatram da su ovo dobro pravila i da možde u nekim segmentima budu i još strožija

Potpisujem iskreno, svako poredjenje snjima u bilo cemu pozitivnom je ne moguce na zalost

1 hour ago, Grunf said:

Hahaha...ovu stranicu korona virus Vlade USK niko nije azuirirao vec danima

To sam već nekoliko puta pisao.. Piše da ima 3 mrtvih a bilo 5.. A broj zaraženih , pitanje koliko je tačno.

I ja očekujem od njih da saznamo gdje su klasteri, gdje se ko zarazio,.... kao što to redovno saopštavaju u nekim kantonima, susjednoj Hrvatskoj, RS.

Oni ne znaju ažurirati podatke na webu

Zato je na stranica Grada Bihaća ažurirana i  zvjezdica za to

http://www.bihac.org/

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...