Jump to content
FORUM
Grunf

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

53 minutes ago, Grunf said:

Jel ovi naši domaći u dijaspori nas zbilja toliko mrze?

https://www.krajina.ba/zabrinjavajuca-situacija-na-gp-izacic-sutra-u-bih-stizu-tri-puna-autobusa-iz-austrije/?fbclid=IwAR1aqoSEzR7ZPgvpUU9oI_OJdngSttbtRHof6dpIug7BpMY_CvIMU6UL-hw

Dobit ce oni nalog za karantin al najzalosnije sto se njih bar pola nikad toga ne pridrzava. 

Mislim da to nije namjeran dolazak, nego dolazak ljudi kojima je prošlo vrijeme boravka u inostranstvu

• Like 1

2 minutes ago, zudox said:

Daj bolan grunf vjerujem da je već pola naroda u Bih dosad prebolovalo virus bez i da je znalo da ga imaju.Vjeruj mi ja se više bojim naroda koji će izaći iz karantene skroz prolupao. 

Kod nas je tek pocelo. Ovdje su ljudi unisteni losim zivotom tako da 90% ljudi ima bar slab imunitet ako vec nema neku kronicnu bolest. Rijetko ko bi se provukao bez simptoma

Just now, 1260 said:

Mislim da to nije namjeran dolazak, nego dolazak ljudi kojima je prošlo vrijeme boravka u inostranstvu

Koliko vidim ostali su bez posla

• Dislike 1

Ne razumijem se baš u medicinu,al našem zdravstvenom sistemu mogu pozavidjeti mnoge razvijene zemlje.toliko smo napredni da doktori telefonski rješavaju slučajeve oboljele od covid 19.

• Like 5

13 hours ago, Fap mašina said:

Ne razumijem se baš u medicinu,al našem zdravstvenom sistemu mogu pozavidjeti mnoge razvijene zemlje.toliko smo napredni da doktori telefonski rješavaju slučajeve oboljele od covid 19.

Tako je i u Nizozemskoj sve telefonski doktor te ne bi primio nema šanse jedino ako si pred smrt onda te pokupe i prikopčaju na aparat reda radi da umreš i ako su ti već pluća uništena od virusa . I nema šanse da se oporaviš . I onda na televiziji iznose precizne statistike svaki dan bez ikakvog prethodnog ispitivanja samo radi pretpostavki i stvaraju paniku. 

• Haha 1

Grunfe sva sreca takvih je nekolicina ,a vjeruj mi svi u primarnoj rade punom parom pogotpvo covid ambulante i kontrole ovih oboljelih u iizolaciji i testiranje jer najveci broj testova se salje od nas.Uostalom radim bez prestanka vec 25 dana i to u dirktnom kontaktu sa pacijentima i sve moje kolege.Nazalost kod nas je puno senzacionalizma i ljudi koji su dokoni i vole da pisu svakakve nebuloze po portalima.Niko od njih nepita nas koliko nas je ispalo iz stroja a vjeruj da jest.Ovo pisem za primarnu u Bihacu.Puno je tu stvari ali nije za portala.Uostalom provjeri kod nekoga ko je pozitivan dali se taj covjek kontaktira i ima li kontrole,ali mi volimo svi da nesto na guzove zavrsimo i onda da se puno pitamo u drustvu.

• Like 2
  • Thanks 1

1 hour ago, telefon said:

Grunfe sva sreca takvih je nekolicina ,a vjeruj mi svi u primarnoj rade punom parom pogotpvo covid ambulante i kontrole ovih oboljelih u iizolaciji i testiranje jer najveci broj testova se salje od nas.Uostalom radim bez prestanka vec 25 dana i to u dirktnom kontaktu sa pacijentima i sve moje kolege.Nazalost kod nas je puno senzacionalizma i ljudi koji su dokoni i vole da pisu svakakve nebuloze po portalima.Niko od njih nepita nas koliko nas je ispalo iz stroja a vjeruj da jest.Ovo pisem za primarnu u Bihacu.Puno je tu stvari ali nije za portala.Uostalom provjeri kod nekoga ko je pozitivan dali se taj covjek kontaktira i ima li kontrole,ali mi volimo svi da nesto na guzove zavrsimo i onda da se puno pitamo u drustvu.

Baš. U pitanju tri mlađa doktora a po tekstu kao da 70% zdravstvenih radnika neće da radi

• Dislike 1

Upravo iz Beca krece prvi bus prema Bihacu, radi se najvecim dijelom o studentima uz BiH te osobama koima je isteklo vrijeme boravka te preko Ambasade BiH u Becu je ovo organizovano

Sretno svima

4 hours ago, telefon said:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/muhamed-ahmic-stanje-u-domovima-zdravlja-snimiti-za-48-sati-slijedi-uspostava-covid-ambulanti/200408149   Grunfe Sarajlije jos nista nisu napravili sto se tice covida u svojoj primarnoj,a ona je glavna u otkrivanju i sprecavanju sirenja epidemije,a imaju svu opremu i sve sto je potrebno jer zaboga glavni su grad.Vjeruj prije mjesec dana kada je kod nas izbijen zid radi RTG- a i kada sam imao samo odlicnu volju da radim i dalje i sem te volje samo rukavice i masku imao moje kolege u SA imaju sve mjere zastite ali imaju ocito slabu organizaciju.Ovo sto mi istrica trazi pomoc u ljudstvu od ostali zdr ustanova nije bezveze jer u ovih mjesec dana se svasta izdesavalo u primarnoj bas radi tih prvih pionirskih koraka u borbi protiv covida jer se sve ucilo u hodu i imalo se nekakvih milion protokola od WHO od Kineza od Italijana itd.Sada imamo svoje i picimo kao ludi i samo sto vec fali ljudi.Sreca je sto kod nas u opstini je vecina koja je pozitivna bez simptoma ili sa blazom klinickom slikom.Valjda u tom svemu nas i dragi bog cuva.Strasno me nerviraju ove nase mislece priucene glave po raznim mrezama i ko god hoce neka od takvih dodje kod nas i stavicemo ga na trijazni punkt pred sator dacemo mu ono nesto opreme i nek siba,a fala bogu moji se neboje bili stari pred penziju ili oni mladi medicinari i skidam im kapu do poda jer su prvi na udaru.Pozdrav

• Like 1

I zaboravi ti reci da mi radimo iz dana undan oko 60-70 briseva i saljemo za Sa normalno uz potrebnu epidemiolosku kl slikubi niko do sad nije testiran ko nijebtrebao pa cak ni na nas koni smo tu non stop i taj broj najvjerovatnije ce se povecavati sa dolaskom testova 

Mislim da ovih 5 dana što su dali penzionerima da mogu dići penzije nam nije trebalo. Nadam se da griješim. Pokazat ce se za desetak dana. Krećem prvo od svojih roditelja koji već evo četvrti dan landraju po gradu iako sam ih opomenuo svaki dan da su u rizičnoj skupini. I ne, moji roditelji ne dižu penzije pa čekaju u redu ispred banke jer sam im penzije ja lično digao na bankomatu još u ponedeljak da ih poštedim i toga. Neće ovo dobro završiti a daj bože da griješim

• Dislike 1

1 hour ago, Grunf said:

Mislim da ovih 5 dana što su dali penzionerima da mogu dići penzije nam nije trebalo. Nadam se da griješim. Pokazat ce se za desetak dana. Krećem prvo od svojih roditelja koji već evo četvrti dan landraju po gradu iako sam ih opomenuo svaki dan da su u rizičnoj skupini. I ne, moji roditelji ne dižu penzije pa čekaju u redu ispred banke jer sam im penzije ja lično digao na bankomatu još u ponedeljak da ih poštedim i toga. Neće ovo dobro završiti a daj bože da griješim

Ne mora znaciti, u Austriji se cijelo vrijeme krecu po slobodnoj volji tako da, ako ih strefi imali su peh😀

1 hour ago, saco said:

Ne mora znaciti, u Austriji se cijelo vrijeme krecu po slobodnoj volji tako da, ako ih strefi imali su peh😀

Meni bi bilo drago da je tako i onda bi ove sve mjere trebalo ukinuti jer su nepotrebne

• Dislike 1

prije 4 sati, Grunf said:

Dok god drže odstojanje od drugih ljudi i izbjegavaju kontakte, bice ok. Moras i njih razumjeti.

Just now, Bosanac said:

Dok god drže odstojanje od drugih ljudi i izbjegavaju kontakte, bice ok. Moras i njih razumjeti.

Upravo o tom ja govorim...4 dana su klupe u gradu pune i ja nisam vidio odstojanja na tim klupama. Ćaskanja kao i u normalna vremena. Zato sve to govorim, zabrane kretanja i policijski sat bi trebalo ukinuti. Onaj kome je stalo da se čuva neka se čuva i čuvat će se onaj ko neće i neće i ćao. Ovako se patimo svi odreda. Nego se jedino bojim da naši penzioneri (kao i moji roditelji) nisu baš najbolje razumjeli kako da se ponašaju ovih 5 dana. Bar jedan dio to nije

Pozivam humanitarce sa teme o migrantskoj krizi da odu na Izačić i pomognu ovim ljudima. Ja ću već nešto i pokušati odraditi i organizirati, bar ručak ili nešto.

Moglo se ovo riješiti na puno humaniji način al neko neće da "odriješi kesu"

• Dislike 1

I dalje ne kontam smisao u tome da se djeci zabrani izlazak. Kao što ne kontam ni potpuno zatvaranje penzionera. Ne umanjujući težinu situacije u kojoj se nalazimo, jer treba priznati da nam je zdravstvo na klimavim nogama, sve više vjerujem kako ovaj policijski sat i naredbe nošenja maski, ne predstavljaju ništa drugo nego punjenje budžeta neodgovornim ponašanjem ljudi. Što sam @Grunf kaže, klupe su pune. U Cazinu su redovi pred bankama ogromni. Unicredit ne uspostavlja nikakav red. KIB Banka uspostavlja, ali rade čak do 15 sati sa klijentima. Bingo dobio naredbu inspekcije, kao i sve druge trgovine, da u objekt puštaju po 5 ljudi. Oni redovno puste do 20. 

Što se tiče ljudi na Izačiću, bio sam jutros gore, svi imaju osigurana tri obroka i pitku vodu. Struju nemaju, i ono što svi kažu da im treba je powerbank da se mogu čuti s porodicom. 

• Like 1

2 hours ago, Grunf said:

Meni bi bilo drago da je tako i onda bi ove sve mjere trebalo ukinuti jer su nepotrebne

Najozbiljnije ti kazem da jeste, sam to prozivljavam, vlast stalno moli da starije osobe i djeca ne izlaze ali zabrane ne postoje, kod mene u zgradi iuli redovno "cuku" setati haha

Ovdje su maske obavezne samo u prodavnicama, autobusima i sl

Od utorka pocinju sa radom gradjevinske prodavnice kao i sve ostale ispod 400 kvadrata, namjestaj ugostiteljstvo jos ne kao i skole

Veliki broj baustela je ovu sedmicu otpoceo raditi, kao i fabrike, npr fabrika auta u Grazu Magna je u ponedeljak otpocela sa radom

Čini se da su Cazinjani sa Izačića premješteni u školsku dvoranu u Medresi. Kakva ludarija, ovo nije normalno. 

47 minutes ago, Haldir said:

Čini se da su Cazinjani sa Izačića premješteni u školsku dvoranu u Medresi. Kakva ludarija, ovo nije normalno. 

Ne znam od kud su ali njih 14 sa USK je prebačeno u Cazin

• Dislike 1

Za ljude koji dolaze karantena na izačiću je sramota trebali su im osigurati hotel koji su i onako prazni držati ljude u onom stanju je sramota i nehumano.

23 minutes ago, Barba said:

Za ljude koji dolaze karantena na izačiću je sramota trebali su im osigurati hotel koji su i onako prazni držati ljude u onom stanju je sramota i nehumano.

Prebacili su ih u Cazin u salu Medrese.

Slažem se s odlukom da mora biti karantena, ali oni šatori nisu ok. Danas ne rade škole, moglo se je napraviti u školi na Izačiću,  i na masi drugih prikladniji mjesta

16 hours ago, 1260 said:

Prebacili su ih u Cazin u salu Medrese.

Slažem se s odlukom da mora biti karantena, ali oni šatori nisu ok. Danas ne rade škole, moglo se je napraviti u školi na Izačiću,  i na masi drugih prikladniji mjesta

Naravno da karantena mora da bude i tu nema price ali ono gdje su drzali ljude koji moraju doci svojoj kuci je krajnje nehumano . Mada je i sama krantena od 14 dana preduga u ovom slucaju mislim da ovo nije potpuno opravdano i da se sve moglo rijesiti za dva dana.Drzava je morala da obezbjedi hitno testiranje ovih ljudi tu se radi oko 100 ljudi ali neda kurva Sabija i SDA mafija testove bolje ih drzati u nekoj vitrini u Sarajevu nego ljudima olaksati. Nek testiranje traje 2 dana ali lakse je i dva dana nego 14 dana ljudima uzeti zivota . Meni i nije jasno po kojim principima tolike ljude trpati u karantenu a ne znas ko je zarazen a ko nije ali trpaj sve u isti kos i tako. 

IMG-20200410-WA0013.jpg

20200410_145543.jpg

Ovako se živi u Minhenu dok kod nas se polupismena stoka docepala funkcija iživljava nad narodom.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...