Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Grunf

Recommended Posts

prije 12 minuta, Grunf said:

Dajte ljudi ovdje se bavimo ozbiljnom temom. Otvorite temu "Teorije zavjere - da ili ne?" ili nesto tako pa cemo raspravljati o tome. Znam da nam nije lako između 4 zida ali šta ćeš. Kod mene u kući kao u kakvom "rijalitiju" - nominiran sam za izbacivanje jbte...

Pa i sam kažeš da te roditelji ne slušaju izlaze van i postoji mogućnost da se zaraze ili prenesu virus. Zar ne bi bilo bolje da ih zatvore dostojanstveno i na silu u kakav centar gdje će biti zaštićeni do kraja života.Mozes ih ti prijaviti za njihovo dobro.

Just now, Grunf said:

Govorim o necem sasvim drugom u postu koji si citirao.

Znam  kuca je postala tijesna nervoza itd ja sam samo dodao teoriju zavjere koja je veoma realna  u skoroj budućnosti.Iskreno proveo sam čitav rat i štošta preživio ali me nista nije uplasilo kao ovo ludilo danas sistem koji je totalno bolestan moralno.

• Like 2

6 minutes ago, zudox said:

Znam  kuca je postala tijesna nervoza itd ja sam samo dodao teoriju zavjere koja je veoma realna  u skoroj budućnosti.Iskreno proveo sam čitav rat i štošta preživio ali me nista nije uplasilo kao ovo ludilo danas sistem koji je totalno bolestan moralno.

Pa da ali ne možeš porediti Njemačku sa BiH, ne možeš porediti ni njemačko zdravstvo sa našim niti naš mentalitet sa njemačkim. Evo uzmi Švedsku koja je najliberalnija i što se tiče i korone virusa ali donijeli su i odluku da neće liječiti osobe starije od 60 godina koje imaju hronične bolesti kao niti i starije od 80 godina uopšte. Totalno nehumano kad uzmes da je takva jedna osoba citav svoj zivot provela radeci i puneci budzet iste te Svedske

Edited by Grunf
  • Like 1

1 minute ago, Grunf said:

Pa da ali ne možeš porediti Njemačku sa BiH, ne možeš porediti ni njemačko zdravstvo sa našim niti naš mentalitet sa njemačkim. Evo uzmi Švedsku koja je najliberalnija i što se tiče i korone virusa ali donijeli su i odluku da neće liječiti osobe starije od 60 godina koje imaju hronične bolesti kao niti i starije od 80 godina. Totalno nehumano kad uzmes da je takva jedna osoba citav svoj zivot provela radeci i puneci budzet iste te Svedske

Sta mislis da kod nas takvu odluku neko predlozi ne da donese kao Svedska, haha

Mozemo samo zamisliti sta bi se sve dogodilo

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/ogroman-pad-broja-novozarazenih-u-austriji-sve-je-vise-oporavljenih/200413007

Austrija od sutra polako krece u normalizaciju stanja, 

Gradjevinske prodavnice, i druge ispod 400 kvadrata od sutra rade, osim ugostiteljstskih objekata, prodavnica namjestaja,

Skole vrtici, Univerziteti i dalje ostaju zatvoreni, kao i zabrana organizacija vecih manifestacija.

Maske kao rastojanje i dalje na snazi u svim prodavnicama

Nama nije potrebno čipiranje kad imamo svi smartphone  . Licno sam se bezbroj puta uvjerio  znaci sjedim pričam sa prijateljem o nečem i kaže on De to provjeri na internetu znaci nisam ni utipkao već mi je tražilica izbacila . Odem u galeriju slika svaka slika datum vrijeme i tačno mjesto na mapi. Ovakvih primjera je zaista mnogo.

Ja vjerujem da se nešto ozbiljno dešava u pozadini osmišljeno od bolesnih umova ko vjeruje ili ko ne vjeruje ja znam da niko na to od nas običnih smrtnika ne može promjeniti.

• Like 3

prije 1 sat, Barba said:

Nama nije potrebno čipiranje kad imamo svi smartphone  . Licno sam se bezbroj puta uvjerio  znaci sjedim pričam sa prijateljem o nečem i kaže on De to provjeri na internetu znaci nisam ni utipkao već mi je tražilica izbacila . Odem u galeriju slika svaka slika datum vrijeme i tačno mjesto na mapi. Ovakvih primjera je zaista mnogo.

Ja vjerujem da se nešto ozbiljno dešava u pozadini osmišljeno od bolesnih umova ko vjeruje ili ko ne vjeruje ja znam da niko na to od nas običnih smrtnika ne može promjeniti.

Uzmi sebi za test, par dana spominji jednu rijec, naglas, naziv nekog proizvoda ili slicno, auto neko ili tako, a koje inace ne spominjes često. Nije ti ta riječ u svakodnevnom rječniku. Za dva do tri dana ce ti se pojaviti oglas koji ima veze s tim. Ja probao vec par puta. 

Stvar je samo u oglašavanju. Ogromne pare se vrte u marketingu i sve aplikacije koriste sve resurse da telefona kako bi personalizirali oglase. Ne vjerujem da to ima veze sa nekim spijuniranjem, prisluškivanjem ili uopće sa nekom zlom namjerom. Jednostavno je to dio potrošačkog društva. 

prije 15 sati, Haldir said:

I dalje nigdje ne piše ništa o čipiranju. Toliko si nesposoban dokazati svoje kvaziteorije, da ostavljaš linkove na kojima ne piše ništa u tvoju korist. 

@Real ti je eto ostavio link vezano za to. Meni se ne da stvarno pokusavati tebe ubijediti u bilo sta, jer si ti glavni kontras na ovom forumu, sto si dokazao podrzavanjem ilegalnih migranata, unatoc svim mogucim dokazima, policijskim izvjestajima o hiljadama krivicnih djela u zadnje 2 godine. To moze samo placenik ili totalni moron podrzavati, trece opcije za tebe nema.

Da se razumijemo, ja nisam pobornik teorija zavjera, ne nosim aluminijske kape da mi ne citaju misli, ali imalo razumna osoba ce skontati neke stvari kad se sabere 2 i 2. Kakve poveznice ima jedan Bill Gates i njegov Microsoft sa organizacijom GAVI (Globalna alijansa za vakcinaciju) na ovom linku sto sam ostavio?

I ovo sto @Barba kaze, isto sam govorio u pocetku da su to gluposti, teorije zavjera o prisluskivanju bla bla, pa malo po malo sam se uvjerim u isto, pa nakon toga Edward Snowden, covjek koji je radio za CIA-u i NSA kaze da se 24/7 ljudi prisluskuju pod izgovorom da je to za opcu sigurnost , da bi na kraju i sam Google priznao da to radi, da bi mogao izbacivati reklame ljudima na osnovu njihovih tema.

Sto se tice ovog koronavirusa, vjerujem da postoji, a sad kako se pojavio i sta se krije iza sveg ovog ludila, vjerovatno mi obicni smrtnici nikad necemo saznati. Treba pokusati ostati normalan u svemu ovom i paziti na svoje najmilije.

• Like 1

39 minutes ago, Barba said:

Ljudi moji kad su u škole uspjeli ubaciti Darwinovu teoriju kao osnov svega i teoriju praska i ljudi u to i danas vjeruju sto nas ne bi uvjerili da je čipiranje dobro za nas? 

U skole su ubacili i vjeronauk(e) i isto tako ljudi vjeruju. Jako veliki broj ljudi

Postoji razlika izmedju Darvinove teorije evolucije i danasnje moderne teorije evolucije koja se smatra skupom teorija i hipoteza o evoluciji. To vise nije teorija nego hipoteza (Naravno u skolama se pominje i Darvinova teorija evolucije, nisam rekao da ne, pa neka te to ne buni.)

Ostat cu nedorecen: evolucija danas je u neku ruku zakon nego hipoteza ili teorija jer je naucno dokazana

• Aferim! 1

2 hours ago, Mofo said:

@Real ti je eto ostavio link vezano za to. Meni se ne da stvarno pokusavati tebe ubijediti u bilo sta, jer si ti glavni kontras na ovom forumu, sto si dokazao podrzavanjem ilegalnih migranata, unatoc svim mogucim dokazima, policijskim izvjestajima o hiljadama krivicnih djela u zadnje 2 godine. To moze samo placenik ili totalni moron podrzavati, trece opcije za tebe nema.

Da se razumijemo, ja nisam pobornik teorija zavjera, ne nosim aluminijske kape da mi ne citaju misli, ali imalo razumna osoba ce skontati neke stvari kad se sabere 2 i 2. Kakve poveznice ima jedan Bill Gates i njegov Microsoft sa organizacijom GAVI (Globalna alijansa za vakcinaciju) na ovom linku sto sam ostavio?

Ne treba meni Brod u boci ništa ostavljati, to su tvoje tvrdnje. Gdje na toj stranici piše bilo šta vezano za čipovanje vakcinama? Nađi samo jednu rečenicu. 

Ali eto kad smo već kod njegovog linka, pročitao sam članak, ne postoji nigdje nijedan dokaz, niti jedan link na drugi tekst koji bi ukazivao da su tvoje glupe tvrdnje istinite. Dakle, što se mene tiče, to si mogao napisati i ti na stranici koja "otkriva" kako djeca iz obitelji Obama nisu njihova biološka djeca. 

Možda samo da guglate DI...

• Dislike 1

Njemci priznali da je 14 % populacije imalo corona jer su našli kod njih antitijela tj nisu ni znali da imaju virus.Mislim da njemaca ima oko 80 mil. Sto znaci daje oko 11 mil. bilo zaraženo.Da bi se proglasila pandemija treba se preći smrtnost 7% što znači da je samo na ovaj broj trebalo biti mrtvi oko 800000 a nema ni 0.37% znači da je sve ovo protuzakonito.Kad se već pozivamo na zakonitost ispada da je ovo protuzakonito i nadam se da će doći i do krivične odgovornosti za ovu patnju naroda.

prije 16 minuta, zudox said:

Ima i te kako veze kad se svi pozivaju na zakon smrtnost preko 3% je epidemija preko 7% je pandemija jel se držimo zakona ili ne i nisu provodjene ovakve lude mjere.

Nema nikakve veze sa smrtnoscu nego sa geografskim sirenjem i ista se proglasava kada se virus pocne ubrzano siriti svijetom. 
Nijemci nisu nista priznali nego se radi o jednom istrazivanju baziranom na uzorku od jednog grada. 

• Like 1

Veceras iz Austrije krece bus iz Bec Linz Graz do Izacica, 

Oko 17h je bilo prijavljenih 25 putnika, isti dolazi do Izacica  a putnici su najvecim dijelom studenti ciji su domovi ovdje zatvoreni zbog tenutne situacije kao i neki koi su ovdje bili nekom u posjeti,

U busu nema niti i jednog putnika koi ima radnu dozvolu ili drzavljanstvo u Austriji

Najzanimljivija mi stvar je vijest koju sam procitao da je 50 zarazenih na francuskom nosacu aviona Charles de Gaulle koji nisu bili u fizickom kontaktu sa ostatkom svijeta vise od dva mjeseca (ako je vjerovati vijestima). Slicna situacija i sa američkim nosačem Theodore Roosevelt nedavno

1 hour ago, Grunf said:

Najzanimljivija mi stvar je vijest koju sam procitao da je 50 zarazenih na francuskom nosacu aviona Charles de Gaulle koji nisu bili u fizickom kontaktu sa ostatkom svijeta vise od dva mjeseca (ako je vjerovati vijestima). Slicna situacija i sa američkim nosačem Theodore Roosevelt nedavno

jel moguće da su imali prenosice bez simptoma tih dva mjeseca dok se na kraju nije zarazio neko ko je napokon pokazao simptome?

15 hours ago, Real said:

Nemožeš to uporediti..smartphone možeš ostaviti kući kad hoćeš,desnu ruku gdje bude chip nemožeš.

Što se tiče internet tražilica to su logaritmi i prisluškivanja kao i kamere koje te prate i kad misliš da su ugašene,zuckerberg i sam lijepi uvijek Tape preko svoje kamere na smartphone i comp.

Zato su stari handy 8210 od nokia kod kriminalaca vrijedni i do 25.000€ jer se nemogu lako pratiti.

Moj ti @Real u danasnje vrijeme ljudi prije ostave desnu ruku kod kuce nego mobitel metaforicki jer ljudi su toliko ovisni o telefonu da je to postalo nehumano. 

A Smartphone je najbolja mogucnost za potajno spijuniranje ljudi pored ostalog jer mi smo odavno cipirani sa bankovnim karticama GPS u automobilu mnogobrojnim kamerama po gradu na ulicama u prodavnicama autoputevima doslovno svagdje su kamere .

• Like 1

25 minutes ago, Real said:

Dikatatura uzima sve više maha u njemačkoj.Čuvena heidelbergska advokatica Beate Bahner koja je kritikovala način na koji se koristi korona da bi se ukinula osnovna ljudska prava ,kao pravo na slobodno kretanje,pravo na demonstracije pravo na rad i druga osnovna prava koja su trenutno zabranjena i koja je podnijela tužbu kod ustavnog suda njemačke koja je naravno odbijena,je strpana u psihijatriju i tako neutralizirana.

Njen Homepage je pod pritiskom policije ugašen,kao i Homepage te youtube videi više istaknutih njemačkih naučnika i profesora koji kažu da je ova histerija vezana za koronu pretjerana.Čuveni infekciolog,pulmog,epidemiolog te dr. radne medicine,absolvent John Hopkins univerziteta dr. Wolfgang Wodarg koji je radio u najvišem savjetodavnom zdravstvenom tijelu države koji je rekao u intervju da korona nije tako opasna za koju se drži je suspendovan i nesmije više raditi na svom radnom mjestu.Inače se trenutno razmatra u više saveznih država njemačke način da svi koji sumnjaju u sistem i koronu koja se koristi za sprovođenje ciljeva sistema trpaju u psihijatriju ( bez svakog osnova) i stim neutraliziraju.

Poređenja radi 2018 je od gripe u njemačkoj umrlo čak 25.100 ljudi dokazano kod RKI bez proglašenja pandemije,dok je od korone umrlo 3.000 ljudi dosad ( 8 pura manje), oni pišu čak i ako neki motorista pogine na motoru a on imao pozitivan bris na koronu, uračunaju ga u smrt i slučaj od korone itd.

Meni je ovo najvise zasmetalo hvala bogu svakog dana cujem od dosta prijatelja i radnih kolega da se neko njihov testirao i bio pozitivan a da niko nije imao ozbiljne posljedice cak neki nisu ni osjetili da su bolesni. 

Ni meni nije jasna ova prevelika uzrujanost i histerija u vezi ovog i toliko medijsko zlostavljanje na sve strane od novina interneta televizije i sveg ostalog. 

Necu reci da ne postoji virus to svakako ali zaista mislim da nije toliko opasan i da se broj zrtava prenapuhava samo mi nisu jasni razlozi toga. Ljudi su toga vec postali svjesni ali opet je sve isto svaki dan .

Ljudi koji imaju los imunitet zbog nezdravog zivota i kronicni bolesnici su najugrozeniji ali to je i sa obicnom prehladom ili bilo kojom drugom infekcijom.

@Barba  sve zavisi kakve si srece...napravi li ti belaj na plucima tesko da ces se spasiti i da si najzdraviji. Ovdje smo pomenuli jednog naseg sugradjanina koji je umro od korona virusa a kojeg sam licno poznavao i 99% sam siguran da nije bio kronicni bolesnik i da je zivio zdrav zivot (koliko znam) nije bio niti pusac a nije bio toliko ni star (1968 godiste). Prema tome, nema nekog pravila. Pa ni od HIV-a se ne umire nego od poslijedica usllijed zatajenja organa itd.

Dalje, ako su u 90% slucajeva hronicni bolesnici i starci zrtve, nedaje nam to pravo da ih bukvalno usmrtimo nasom neodgovornoscu. Ostaje pitanje koliko su kapitalisti spremni zrtovati svoj kapital. Ili ce odabrati zrtvovati ljudske zivote

Edited by Grunf
  • Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...