Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

• Replies 2,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mofo dzaba im objasnjavas ti sljedbenici korona bozanstva su toliko ubijedjeni u svoja religijska uvjerenja da je uzalud sa njima raspravljati. Kako se ono mole Tako mi Bila Gejtsa  djeda sorosa 

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga: 1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod va

Posted Images

1 hour ago, Mofo said:

Evo sad krece lobiranje ovih nasih domacih portalcica kako je samo vakcina spas, jucer i prekjucer na Klixu 2-3 clanka o vakcinaciji, ali ono sto mi zape za oko je ovaj clanak na Indexu, tj ovaj dio:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ne-bill-gates-ne-stoji-iza-pandemije/2175559.aspx

"Jedno od rješenja za takvu provjeru je dodavanje "nevidljive tinte", preciznije kvantne točkice od sitnog poluvodljivog kristala koja bi bila ubrizgana pod kožu prilikom cijepljenja i koja bi se mogla očitati aplikacijom na mobitelu koja osvjetljuje infracrvenim svjetlom, što bi jasno pokazalo tko se cijepio."

Ovo je ono, nije govno neg' se pas posrao. Malo je strasno kako je postalo lako diskreditirati bilo koga ko je razuman i ko postavlja ikakva pitanja, samo ga etiketiras teoreticarom zavjera, automatski si za ludnice.

Ne vidim u čemu je problem. Većina nas ima one ožiljke poslije BCG vakcine. Iz istog razloga i jedno i drugo sluzi, osim što u ovom slučaju neće biti vidljivo golim okom pa je možda estetski OK

27 minutes ago, 1260 said:

Ja sam ih primao i mislim da sam ok i danas kao i većina moje generacije. 

Samo sam uporedio tu vakcinu sa ovim njegovim tekstom. Isto je, mozda cak i bolje jer se ne vidi golim okom. A i ja sam ih primao i ne fali mi nista cak kazu ljudi da sam genijalan 😃

Edited by Grunf

Ma izmišljaju sad s svom pričom oko nekih ljudskih prva i sl.  Otkad su nam počeli s tim sranjima svijet nam je otiša u k... Ne smje se cijepiti, pederi i lezejke su cool, dva muškarca odgajaju dijete,..., sloboda migrantima, ne smiješ koristiti pendrak, u zatvoru bolje nego u hotelu. 

• Like 3
prije 5 minuta, 1260 said:

Ma izmišljaju sad s svom pričom oko nekih ljudskih prva i sl.  Otkad su nam počeli s tim sranjima svijet nam je otiša u k... Ne smje se cijepiti, pederi i lezejke su cool, dva muškarca odgajaju dijete,..., sloboda migrantima, ne smiješ koristiti pendrak, u zatvoru bolje nego u hotelu. 

Da, bas preseravanja; ne smijes tuci djecu, ne smijes zenu, ne smijes omalovazavati koleginice na poslu. Ni zivotinje ne mozemo sutati... Gdje ovaj svijet ide.

• Dislike 1

Pored ovih brojeva na stranici Vlade USK za koronu (broj zarazenih, oporavljenih, umrlih etc) trebao bi se staviti i broj ljudi koji su izgubili posao tokom marta i aprila. I onda dnevno koliko je ljudi ostalo bez posla

Edited by Grunf
2 hours ago, Grunf said:

Pored ovih brojeva na stranici Vlade USK za koronu (broj zarazenih, oporavljenih, umrlih etc) trebao bi se staviti i broj ljudi koji su izgubili posao tokom marta i aprila. I onda dnevno koliko je ljudi ostalo bez posla

Ne znaju oni brojati. Jedva su i ovo počeli ažurirati (ako je i sad tačno)  kako bi tek onda s trocifrenim možda i cetverocifrenim brojevima

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga:
1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod vakcinisanih osoba 

2.  Bolnice dobivaju veće poticaje od države u slučaju da imaju više pacijenata koji imaju ili su podlegli od korone.

Što se tiče samih vakcina, osobi se treba dati izbor da li želi primiti vakcinu ili ne, bez ikakvih uslovljavanja. Zašto? Zato što, ako ste vi vakcinisani, a ja nisam, vi se ne morate brinuti zato što ja nisam ako ste vakcinisani ,zar ne? (naravno ako su vakcine tako djelotovorne kako pišu mediji a nisu)

Zašto se toksična živa nalazi u vakcinama?!
Da li znate da od 1986. godine, aktom potpisanim u Americi , u slučaju da stradate zbog posljedica vakcina nemate pravo tužiti farmacijsku kuću?

Ako su vakcine tako djelotvorne, zašto do sad nije izumrijela gripa, podtipovi kuge, zika i ostalo? Ljudi morate shvatiti da farmacija u ovom obliku kakva je danas, nikad ne teži tome da vas izliječi, nego da što više zaradi na vama.

• Like 4
  • Dislike 2
  • Haha 1
prije 4 sati, little_child said:

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga:
1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod vakcinisanih osoba 

2.  Bolnice dobivaju veće poticaje od države u slučaju da imaju više pacijenata koji imaju ili su podlegli od korone.

Što se tiče samih vakcina, osobi se treba dati izbor da li želi primiti vakcinu ili ne, bez ikakvih uslovljavanja. Zašto? Zato što, ako ste vi vakcinisani, a ja nisam, vi se ne morate brinuti zato što ja nisam ako ste vakcinisani ,zar ne? (naravno ako su vakcine tako djelotovorne kako pišu mediji a nisu)

Zašto se toksična živa nalazi u vakcinama?!
Da li znate da od 1986. godine, aktom potpisanim u Americi , u slučaju da stradate zbog posljedica vakcina nemate pravo tužiti farmacijsku kuću?

Ako su vakcine tako djelotvorne, zašto do sad nije izumrijela gripa, podtipovi kuge, zika i ostalo? Ljudi morate shvatiti da farmacija u ovom obliku kakva je danas, nikad ne teži tome da vas izliječi, nego da što više zaradi na vama.

Eo jos jednog "sveznalice" :D

• Dislike 1

Nigdje nisam rekao da sam sveznalica, već sam osoba koja ne nasjeda na prvu šta joj se sve kaže. 
Ako si ti osoba koja slijepo vjeruje ljudima koji vode ovu državu, svijet i svjetske organizacije ti ih slijedi i drži ih se kao pijan plota ali ako smatras da je tvoje uvjerenje ispravno zašto tolika nesigurnost oko mojih riječi, tolika da moras mi se ismijavati ili izrugivati?

Just now, little_child said:

Nigdje nisam rekao da sam sveznalica, već sam osoba koja ne nasjeda na prvu šta joj se sve kaže. 
Ako si ti osoba koja slijepo vjeruje ljudima koji vode ovu državu, svijet i svjetske organizacije ti ih slijedi i drži ih se kao pijan plota ali ako smatras da je tvoje uvjerenje ispravno zašto tolika nesigurnost oko mojih riječi, tolika da moras mi se ismijavati ili izrugivati?

prije 23 minuta, Bosanac said:

Eo jos jednog "sveznalice" :D

Edited by little_child
  • Like 1

Litlle akonsi toliko siguran u brojke oko covid-19 i siguran oko prenosa imam stelu na zaraznom pa ti mogu srediti da gore mjenjas posteljinu i malo radis njegu tih bolesnika u slobodno vrijeme.Izgleda da se pojavio na forumu jos jedan vrli produkt nasega sistema u vidu little child-a.U jebem ti sistem sta od nakoga naroda napravi

prije 31 minuta, telefon said:

Litlle akonsi toliko siguran u brojke oko covid-19 i siguran oko prenosa imam stelu na zaraznom pa ti mogu srediti da gore mjenjas posteljinu i malo radis njegu tih bolesnika u slobodno vrijeme.Izgleda da se pojavio na forumu jos jedan vrli produkt nasega sistema u vidu little child-a.U jebem ti sistem sta od nakoga naroda napravi

Dobar ti taj sistem koji te vodi, zato moras svoje dragocijeno vrijeme provoditi sa mnom na diskusije na forumu, toliko te tvoj sistem doveo daleko.

Nek ti gospodja mijenja posteljinu ako vec ne radi to ;)

• Like 1

Svjetskoj eliti bi ipak mogao propasti projekat sa prisilnim i uslovljenim vakcinisanjem. Pogledajte komentare na Instagram profilu Bill Gatesa, doslovno nijedan pozitivan nema. Mislim da je ovo dovoljan pokazatelj da nisu bas svi toliko glupi da gutaju sve sto im se servira, i da ce ovi "filantropi" naici na zestok otpor sirom svijeta.

• Like 2

Plan je da se krene sa 1 1 2021 sa obaveznim cipiranjem novorođenčadi i migranata kojima ce to biti uslov za dobijanje azila a rok za ostalu stoluje 5godina.Postoji mogućnost kratke odgode dok se ne usuglase ustavi država gdje neće biti mogućnosti žalbe gradjana.Garunf nema potrebe za posebnom temom pa ovaj cirkus je očigledna zavjera protiv ljudi.

• Like 1

Niko nije rekao ovdje da bi primio vakcinu. Bar se ne sjecam. Ja samo smatram da svojim ponasanjem i odgovornoscu treba da zastitimo one koji bi bili u zivotnoj opasnosti da se zaraze ovim virusom ali i bilo kojim drugim. 

• Like 2
Just now, Grunf said:

Niko nije rekao ovdje da bi primio vakcinu. Bar se ne sjecam. Ja samo smatram da svojim ponasanjem i odgovornoscu treba da zastitimo one koji bi bili u zivotnoj opasnosti da se zaraze ovim virusom ali i bilo kojim drugim. 

Upravo tako, mi mlađi bi (ukoliko smo zdravi)preživjeli zarazu virusom ali imamo obavezu prema svojim starijim sugrađanima, ukućanima, roditeljima koji bi istim naštetio

• Like 2

Ja ovdje govorim o necem sasvim drugom. Ja govorim o oziljku koji je nastao primanjem BCG vakcine kojim smo oznaceni da smo primili tu vakcinu. Pogledaj svoju lijevu nadlakticu. 90% da si i ti primio tu vakcinu i isto toliko sanse ima da je oziljak vidljiv. Tu sam povukao paralelu sa nevidljivom tintom. Zasto je nevidljiva tinta vece zlo od ruznog oziljka? Ne bitno koja je vakcina u pitanju. Ioako si vec jednom oznacen. Ko god te vidi zna da si cjepljen sa BCG cjepivom

Čitam sad na USK za 01. Maj moguć policijski sat? Nije mi do 01. Maja da se razumijemo, ionako imam sve kod kuce, nego bi nase vlasti opet nas trpale u zatvor dok s druge strane nema nikakve kontrole nad migrantima. Rade sta hoce, do kad hoce bez ikakvih restrikcija i sankcija. Bez da umanjujem problem korona virusa a zbog stvari koje sam naveo volio bi da građani (i ja prvi među njima) otkazu poslusnost i da iziđu na ulice uz pridrzavanje mjera opreza.

Edited by Grunf

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...