Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

42 minutes ago, Grunf said:

Čitam sad na USK za 01. Maj moguć policijski sat? Nije mi do 01. Maja da se razumijemo, ionako imam sve kod kuce, nego bi nase vlasti opet nas trpale u zatvor dok s druge strane nema nikakve kontrole nad migrantima. Rade sta hoce, do kad hoce bez ikakvih restrikcija i sankcija. Bez da umanjujem problem korona virusa a zbog stvari koje sam naveo volio bi da građani (i ja prvi među njima) otkazu poslusnost i da iziđu na ulice uz pridrzavanje mjera opreza.

Mislim da to neće biti  bar tako kaže federalni krizni štab, ali će policija imati instrukcije da kontroliše okupljanja tj spriječi okupljanje više od 5 osoba

• Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mofo dzaba im objasnjavas ti sljedbenici korona bozanstva su toliko ubijedjeni u svoja religijska uvjerenja da je uzalud sa njima raspravljati. Kako se ono mole Tako mi Bila Gejtsa  djeda sorosa 

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga: 1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod va

Posted Images

Žalosno je to pogotovo šta su starije generacije koje su svoje najbolje godine dali za ovu državu dočekali. Da dodju neki vandali iz Boga pitaj gdje i Boga pitaj zašto u tvoju državu i da ta država ista više brine o njima nego o onom ko je branio granice i čast ove države.

Samom vrhu države želim sve najgore, da osjete svu patnju kroz koju njihov narod prolazi već godinama.

• Like 1
prije 1 sat, Grunf said:

Ma kod nas zdravstveni sektor je ja mislim medju najgorima u ovoj bijednoj državi. 25.3 Havić izjavio da će biti moguće testiranje u KB Bihać za 2 sedmice (imate na RTVUSK stranici tu izjavu) evo sad vec preko mjesec dana prošlo a testovi idalje idu za Sarajevo.

Vjerovatno pare uložio u farmu šta ga briga. Proći će i ovo, što je najžalosnije, i opet će se piti kafa u RB-u , FIS ce opet imati radnika, pa bom do iduće nesreće.

Bil Gates je posteno upropastio svijet sa ovom pandemijom koju je iskljucivo on izazvao u to sam siguran milion posto meni nije jasno zasto se njegovo ime i koji je on kurac da se toliko bavi ovim pitanjem zdravstvene tematike od koje on nema pojma on nije ni doktor niti zdravstveni radnik a sto je jos zanimljivije direktor WHO Etiopljanin takodjer nema veze za medicinskom strukom niti je doktor a jos manje zdravstveni radnik i njih dvojica vode glavnu pricu u cijeloj ovoj situaciji . Od pocetka ove price glavnu rijec vode ljudi koji nemaju veze sa ovom strukom dok pravi naucnici i epidemiolozi njemo cute nemogu dobiti ni malo medijskog prostora. 

Bil Gates poljenje vrijeme ne skida njegov zlobni smijesak on tacno namjerno ljude ismijava svojim objavama ja iskreno mislim da ce oni uspjeti u svojim zlobnim planovima kojeg su vec uveliko ostvarili oni su jednostavno previse mocni da bi ih neko mogao poremetiti u njihovim planovima na svijetu nema tezista na drugoj strani. 

Zasto se niko ne pita od kud pravo Elon Musk da lansira toliki broj starlinka koji lete iznad drugih savremenih zemalja i kakva je njihova uloga kao brzina interneta protok informacija gluposti . 

Ja samo znam da je sve to povezano namjerno izazvana pandemija starlink Elon Musk vakcinacija sa nanotjelima ili vec sa cim i toliko inzistiranje Bil Gatesa vojne vjezbe NATO i vise od 30 000 americkih vojnika iskrcanih u Europu  .E sad ko  ce biti na celu te nove svjetske vlade koja je uveliko formirana ja mislim da je Gates glavni lik u ovoj prici . Novi svjedski poredak je odavno stupio u provedbu . 

Ja cisto sumnjam u te relacije - u tolikom omjeru. Iako mislim da je situacija sa ovim virusom namjerno izazvana. Sto se tice Elona Muska, odavno nema nikakvog znacajnog svemirskog projekta finansiranog od strane vlada drzava poput SAD-a ili Rusije a jos prije nekoliko godina dato je do znanja da ce se dati dozvole privatnim kompanijama jer jednostavno nema novca za ozbiljnije projekte. Gatesa nisam nikad ni gotivio-nadam se da ce zbog pojedinih verzija Windowsa trunuti u paklu :D

I onda se pitate zasto toliko taj covjek mrzi covjecanstvo ?! :D :D :D
Edited by Grunf

Ne znam da li ste gledali video doktora Rashida Buttara, koji govori i samom virusu i o nekim činjenicama koje se ne spominju na televiziji. Video je sam po sebi zanimljiv, traje 45 min i dotiče se zanimljivih stvari. No ono što još dodatno daje za polemiku ovom svemu je da je taj video ovako u nekih 10 dana imao oko 9 miliona pregleda i youtube ga je uklonio.

Sad se javlja pitanje zašto bi to youtube uradio?(pitanje je više retoričko)

• Like 1
prije 4 sati, little_child said:

Ne znam da li ste gledali video doktora Rashida Buttara, koji govori i samom virusu i o nekim činjenicama koje se ne spominju na televiziji. Video je sam po sebi zanimljiv, traje 45 min i dotiče se zanimljivih stvari. No ono što još dodatno daje za polemiku ovom svemu je da je taj video ovako u nekih 10 dana imao oko 9 miliona pregleda i youtube ga je uklonio.

Sad se javlja pitanje zašto bi to youtube uradio?(pitanje je više retoričko)

Evo pogledao upravo video tog doktora, sigurno je i on teoreticar zavjere. Ono sto je najcudnije, da u videu kad god je spomenuo 5G, Youtube je automatski cenzurirao tu rijec, kao da je psovka u pitanju.

• Like 1

Kaze premijer USK  Ruznic da je ovo najgori dan za USK od pocetka krize sa koronavirusom. Mislim da su vlasti debelo pogrijesile popustajuci u mjerama zabrane posebice u ukidanju karantena osobama koje ulaze u BiH jer KOLIKO SAM SHVATIO skoro svi su povratnici u BiH

30 minutes ago, Grunf said:

Kaze premijer USK  Ruznic da je ovo najgori dan za USK od pocetka krize sa koronavirusom. Mislim da su vlasti debelo pogrijesile popustajuci u mjerama zabrane posebice u ukidanju karantena osobama koje ulaze u BiH jer KOLIKO SAM SHVATIO skoro svi su povratnici u BiH

Izvini ali sta bi ti napravio s ljudima koji su u BiH firmama zaposleni a rade na terenu drugih drzava. Cak neke firme imaju zavrsene projekte i radnici se moraju u svoju zemlju vratiti.Moje misljenje je da se ti ljudi na granici trebaju testirati i u kucne izolacije poslati (i radi prdrzavanja mjera uz redovnu policijsku kontrolu raditi).Primjera radi - zena se iz Beca (pisjete djeci)vratila (Jablanica) i dobila 2 nedelje kucnu karantenu. Svakim danom policija bi je obisla a i doktoru se svaki dan, radi provjere da li ima simptoma, javljala.Za mene je to logicno rijesenje koje nikog ne ugrozava.Ono sto ih sviju grupno u izolacije trpaju po meni je ne logicno.Neka je jedan u toj grupi nosioc virusa (bez da ga je osjetio) on moze sve koji nisu virusom optereceni zaraziti. Kao drugo - pa veca opasnost su migosi koji se slobodno secu a niko testiran nije. Pitaj dragog boga koiko njih virus nosa a niko ih ne kontrolise (sta se sve u Biri i drugim centrima radi i desava to vjerujem da se od javnosti krije). 

43 minutes ago, rucica1 said:

Izvini ali sta bi ti napravio s ljudima koji su u BiH firmama zaposleni a rade na terenu drugih drzava. Cak neke firme imaju zavrsene projekte i radnici se moraju u svoju zemlju vratiti.Moje misljenje je da se ti ljudi na granici trebaju testirati i u kucne izolacije poslati (i radi prdrzavanja mjera uz redovnu policijsku kontrolu raditi).Primjera radi - zena se iz Beca (pisjete djeci)vratila (Jablanica) i dobila 2 nedelje kucnu karantenu. Svakim danom policija bi je obisla a i doktoru se svaki dan, radi provjere da li ima simptoma, javljala.Za mene je to logicno rijesenje koje nikog ne ugrozava.Ono sto ih sviju grupno u izolacije trpaju po meni je ne logicno.Neka je jedan u toj grupi nosioc virusa (bez da ga je osjetio) on moze sve koji nisu virusom optereceni zaraziti. Kao drugo - pa veca opasnost su migosi koji se slobodno secu a niko testiran nije. Pitaj dragog boga koiko njih virus nosa a niko ih ne kontrolise (sta se sve u Biri i drugim centrima radi i desava to vjerujem da se od javnosti krije). 

A cak i neki su na crno otisli raditi pa kad nema tamo zdravstvenog osiguranja sad valja i BiH, ne spominjes to, sve su drzave dale produljenje eventualnog boravka do rjesavanja situacije, ali tad trebas reci gdje si bio i sta si radio. Najveci je problem zasto biti u karantenu gdje je sve osigurano, tada se pozivaju na ljudska prava, a da Svabo ili koji drugi stranac kaze da moraju 14 dana u karanten tada niko ne bi bio pametniji od stranaca i niko se ne bi bunio. Cinjenica je da je virus u BiH uglavnom uvoznog karaktera, e sad zasto smo se mi morali pridrzavati mjera 5 sedmica, izgleda da smo mi u BiH idioti.

• Like 2
1 hour ago, rucica1 said:

Zato sto se sve mjere moraju odnositi na sve one koje su u BiH podjednako (i na migrante naravno) a ne Hase Jusic udje u zemlju dobije nalog da mora biti 14 dana u kucnoj izolaciji. Hase svaki dan doceka policiju i provjeru i cim ovi zamaknu ode Hase Husic u landranje jer je slobodan do sutra u isto vrijeme. Nelexxx ti je objasnio/la ostatak

Edited by Grunf

Problem je zašto se naši ljudi ne drže izolacije. Provozajte se naveče po gradu pa pogledajte parkinge benzinski pumpi gdje se sada piju kafu. Masa vozila stranih tablica. Ne mora značiti da je to ona osoba koja ima izolaciju ali znam ja nas

• Like 1
57 minutes ago, 1260 said:

Problem je zašto se naši ljudi ne drže izolacije. Provozajte se naveče po gradu pa pogledajte parkinge benzinski pumpi gdje se sada piju kafu. Masa vozila stranih tablica. Ne mora značiti da je to ona osoba koja ima izolaciju ali znam ja nas

Pa zasto su propisane kazne.Kad ih sa najvecom dozvoljenom sumom kaznis,drugi put ce dobro razmisliti koliko mu se te setnje isplate. Policija u kontrolu se ne najavljuje niti svakim danom u isto vrijeme dolazi. Ako svoj posao dobro odradjuju i tome se moze u kraj stati (moje misljenje). 

@Grunf nisu svi u Njemackoj ili Austriji.Ljudi ima po Ceskoj,Rumuniji,Poljskoj...  a taamo se ta ljudska prava bas kao i kod nas postuju (vlada nikakva).Po njemackoj takodjer prekrsitelja ima.Do sad su samo opmene bile, od ove nedelje je kaznavanje takvih.   Takodje ako su neki i na crno negdeje raditi otisli ( sto ne podrzavam) vjerujem da su radi komada kruha svojoj djeci otisli (da ih je muka ntjerala). 

18 minutes ago, 1260 said:

Zar misliš da policija može 14 dana svaki dan ih obilaziti. I ne samo jednog nego stotine. 

Po meni je samo one kara antene trebalo rješiti drugačije unajmiti hotele recimo

Zasto nebi mogla. Na granicnom prelazu ljudima koji ulaze u zemlju skeniraju se podatci i proslijede policiji u njihovu opcinu.U policiji se izbaci spisak tih ljudi i zaduzi policajac koji ozbiljno svoju duznost obavlja. Kad krene u jednom smjeru od grada pa do sela pokuca ili pozvoni kad se osoba na prozoru ili balkonu ili na vratima pojavi onda nastavi dalje do slijedece adrese.Pa nece snjim kaHvu piti. Pa ova moja prijateljic zivi na selu.Policajac krene iz Jablanice i po spisku sva sela obidje.U ovoj situaciji ne ulaze hiljade ljudi u zemlju.One karantene su sklepate a neko je to dobro unovcio.

prije 1 sat, 1260 said:

Pa eto policiji jedini posao da hoda od kuće do kuće. I oni posjete jednog , a on čim oni zamaknu iz krivine ode u Bingo u kupovinu.

Pa prvi dan kad je ukinuta karantena ušlo je oko 500 ljudi.

Ako nisi znao u ZDK se upravo ta metoda koristi, da policija ima spisak i svaki dan obilazi ljude koji su u samoizolaciji da provjere da li su zapravo tu. Imaš glavnog epidemiologa gostovao je kod Senada na Face TV-u. Inače ZDK je u BiH kanton sa najmanje oboljelih tako da sve se može kad se hoće

• Like 1
45 minutes ago, little_child said:

Ako nisi znao u ZDK se upravo ta metoda koristi, da policija ima spisak i svaki dan obilazi ljude koji su u samoizolaciji da provjere da li su zapravo tu. Imaš glavnog epidemiologa gostovao je kod Senada na Face TV-u. Inače ZDK je u BiH kanton sa najmanje oboljelih tako da sve se može kad se hoće

U ZDK nema migranata kao kod nas. Mi imamo manjak slabo placene policije koja treba da lovi par hiljada migranata, da pazi na preko hiljadu ljudi u izolaciji i samoizolaciji da pazi na javni red i mir, pazi i na saobracaj pa i na odluke o sprecavanju sirenja korona virusa (policijski sat, kretanje ljudi itd). Kod nas je drugacije nego u ZDK to i sam znas jer kod nas veliki broj ljudi radi u Sloveniji i Hrvatskoj pa su skoro svaki vikend ovdje (sad u mjerama restrikcije manje) ali ukidanjem karantena dolazit ce opet svaki vikend (da se razumijemo i treba da dolaze) nemam nista protiv tog,  nego samo navodim da je jako tesko pratiti svu situaciju sa slabo placenom policijom koje nema dovoljno. U pocetku se i to radilo i policija je obilazila ali ne znam sad da li jos uvjek to rade

Edited by Grunf
1 hour ago, little_child said:

ZDK je na drugom mjestu odmah iza HNK (170 oboljelih) . Sam Maglaj ima oko 70, ako ne sad i više. 

Obilazila je policija i ovdje, ali USK sigurno ima najviše tih slučajeva. Ps policiji pored migranata treba još to

prije 1 sat, 1260 said:

ZDK je na drugom mjestu odmah iza HNK (170 oboljelih) . Sam Maglaj ima oko 70, ako ne sad i više. 

Obilazila je policija i ovdje, ali USK sigurno ima najviše tih slučajeva. Ps policiji pored migranata treba još to

Što se tiče policije, nemoj sad da mislite da osporavam išta, sami policajci rade ono što im se kaže i prošlih godina su se satrali od posla i ne bi im niko od nas bio na mjestu tako da njima odajem čast.

Oni kojima ne odajem čast su upravo oni koji komanduju policajcima, zna se dobro ko je to, o njima ne bih, tako da u doba korone naši ljudi se zatvaraju dok migranti hodaju slobodno gradom kako hoće, odbace migrante na lipu oni se vrate za njima.

Jel teško postaviti jedinicu gore na lipu koja ce nadzoriti iste a ne jednog čuvara na njih 500 i više.

Što znači da sam kamp je tu radi pranja para.

Što se tiče ostale situacije u našem dragom Bihaću, imam osjećaj da ova bolnica naša je kantonalna samo na papiru a zapravo se Havić ponaša kao da je njegova.

Lapio je donacije od Atacoa, 12 respiratora treba doci sad iz afere "Malina" a mi idalje moramo testove slati za Sarajevo. Havić se nikom ne pravda, novinari ga ništa ne pitaju, svima je dobro, država se sve više zadužuje, a ti jadni bošnjo radi za 600 km pa kad zagusti idi na čekanje i strepi

2 hours ago, 1260 said:

Pa  za kontrolisanje karantene nemora se policija opterecivati. Za to je dovoljno na odredjeno vrijeme (primjera radi, na 3 mjeseca) zaposliti ozbiljnu osobu (na birou ih na izabir ima) dati auto na naspolaganje i listu sa adresama. Ako bilo potrebe, ugovor o zaposljavanju moze se produziti.Za taj vid posla netreba policijska skola,Dovoljno je da je osoba ozbiljna i da zna, za prekrsioce karantene napraviti  protokol koji bi na kraju dana predala nadleznim u policiji.Na osnovi tog protokola policija salje kazne. U vanrednim situacijama kao sto je ova sa koronom (u cijelom svijetu) rade se iznimke.Osobe koje bi se zaposlile trebaju se iz budzeta koji je po pitanju korone dodijeljen financirati. 

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...