Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

Po meni imaju dva scenarija.

Prvi scenarij vodi tome da se rijese novcanica i novca, da sve ide preko ziroracuna. Vidite kako govore da trebamo prati ruke a gdje je najvise bakterija?

Drugi scenarij je rat Amerike protiv Europe. Danas Tramp reko da svi iz EU moraju u kvarantenu - osim gradjana Velike Britanje. Zamislite Britanija izisla iz EU ima mozda mjesec dana i za nju ne vrijedi embargo?!

• Dislike 1
  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nije me bilo, manje vise se sve vrti u krug, na ovu temu nisam pisao jer je dosta postova u debelom off-sideu. Moj babo je znao reci sine primitivizam je gori od kuge, za kugu se nadje lijek ali

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga: 1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod va

Buraz dzaba to pises, 90% ljudi ce te smatrati ludjakom i budalom, pogotovo Bosnjo koji je najpametniji uz litru brlje. Bill Gates je otkrio svoje namjere javno u zadnjih par mjeseci, ni ja sam nisam

Posted Images

Zanimljivo je da mi i ovakve stvari shvatamo ne bas ozbiljno, ma da u cijeloj Evropi je sve na nogama,

Bez obzira sta kako i odakle dolazi, ovo je puno ozbiljnije nego sto mislimo cini mi se,

• Like 1
1 hour ago, saco said:

Zanimljivo je da mi i ovakve stvari shvatamo ne bas ozbiljno, ma da u cijeloj Evropi je sve na nogama,

Bez obzira sta kako i odakle dolazi, ovo je puno ozbiljnije nego sto mislimo cini mi se,

Sve stoji al u Bihacu su ljudi danas poludili. Pasti ce mrtva glava za vrecu brasna. 

• Sad 1

Ovdje svi u offtopicu. Tehnički gledajući.

Ali mislim da je odgovor na pitanje jasan. Nije farmaceutska industrija toliko jaka na svjetskom tržištu da uništi sve druge kompanije. Nije jaca od država koje izdvajaju milijarde za posljedice. Takodjer nije ni slučajnost nego je, uz mnoštvo drugih faktora, i posljedica prekomjernog koristenja antibiotika. 

Edited by Bosanac

U norveškoj vojska sa aerodroma vraća strance nazad,ko ima boravišta u norveškoj ide odmah u karantenu.

Ovdje ne granici prolaze svi tamo i nazad,bez kontrole.bogzna šta je raje stiglo iz italije i slovenije..   Pune su pekare,marketi,kladionice migranata.humanitarci i ostali logističari ulaze i izlaze u migrantske centre bez ograničenja broja ljudstva.političari vlasti i zdravstveni organi valjaju  neku priču iz daljine.vide i sami koliko su nemoćni pred stihijom.

Glupost je ubojitija od metka.

• Like 1

Austrija aktivira vojsku od danas, svi koi su trebali kraj marta zavrsiti vojni rok ostaju do daljnjeg, Takodje oni koi nisu sluzili vojsku vec radili kao civilni pomagaci u raznim sektorima a najvise kod pomoci crveni kriz i sl takodje se pozivaju da se jave nazad pomoc je potrebna. prvo pokusavaju na dobrovoljnoj bazi u koliko ne postignu trazeno pozvace ih na osnovu zakona,

Nesto se sprema  po cijelom svijetu, nesto smrdi

Svi mi moramo dobiti Koronu ili moramo se zaraziti prije ili kasnije samo na taj način će mo steći imunitet . A sve ostalo je prirodna selekcija  ko preživi preživi rizične skupine i starci su najugroženiji gdje je smrtnost velika . 
Ovdje u Nizozemskoj mi ljudi idu na živce stvaraju bezveze paniku gužve po prodavnicama  bolnicama crkvama bez ikakve potrebe . Danas ugrijalo sunce sve izašlo iz kuća pun grad broj zaraženi raste enormno brzo . Dzaba sve najsavremenije bolnice doktori sve se pokazalo bezuspješno kad narod ne surađuje  deset jebeni dana da se smire bilo bi znatno bolje . 

On 13. 03. 2020. at 16:10, Grunf said:

Možda ovo zvuči smiješno ali ne bi me iznenadio ovakav scenarij u Bliskoj budućnosti . Da je neko prije tri mjeseca rekao da će čitav svijet biti blokiran svak bi mu se smijao kao ovom gospodinu . A gle danas 

Ulazimo u finale jedan svijet jedna vlada.Hoćete vi to ili ne ubrzo ćemo imati jednu jedinu vladu svijeta.

James Warburg, 17.2.1950 pred USA Kongresom

Nalazimo se u posljednjem krugu na putu da postanemo jednosvjetska vlada. Budući da države 70-ih i 80-ih na to nisu mirno pristale, to bi sada trebalo uvesti na težak način. Da bi se to postiglo, svijet se mora suočiti s ekonomskim bankrotom i Evropa se mora vojno minirati izvana, dok Ameriku, uglavnom SAD, moraju preuzeti iznutra. Jedna vlada računa da će se narod, oslabljen totalnim ratom na zemlji i siromaštvom, obratiti upravo njima u svojoj bijedi, vjerujući da će donijeti mir, i stoga će vladati nad zemljom.

Sva svjetska ekonomija je propala,sve države su prezadužene,amerika sama preko 22.000 milijardi dolara,njemačka inoficijalno oko 8000 milijardi,oficijalno 2400 milijardi eura,italija 2500 milijardi eura itd,itd.

Svijet je prepun ljudskog stanovništva,stariji ljudi koštaju u zapadnim zemljama penziono,zdravstveno ili socijalno osiguranje.Oni samo koštaju i nisu produktivni!

Planirano uništenje evrope sa migrantima ide presporo,treba "pomoći" ili ubrzati situaciju jer dolazi ekonoski propad svijeta.

Dolazi odjednom virus ko iz ničega i zahvata cijelu zemaljsku kuglu,policijski satovi,zabrane izlaska ljudi se trpaju u karantene i oduzimaju im se ljudska prava,sloboda kretanja,hrana postaje u supermarketima rijetkost,poskupljenja inflacija na nju slijedi depresija privrede,novac nije vrijedan ništa više,ljudima se stim otuđuje novac "da bi se spasila država".Tako se saniraju državne banke i države dok ljudi osiromašuju naglo jer im tako otimaju novac.Ko je kriv? Umjesto propalih političara i bankara imamo sada "pravog" krivca a to je korona.

Ubrzo stiže vakcina protiv korone s kojom će se vakcinisati cijeli svijet, s vakcinom će se istovremeno sprovoditi čipovanje s RFID čipovima i ljudska vrsta će postati manipuliana radio ralasima,ko preživi postaće rob i radiće za minimalnu hranu da bi preživio,ko nije više u stanju biti produktivan,bit će jednostavno isključen preko čipa.

Jedan svijet jedna vlast postaje stvarnost.

Ovo može biti samo jedna fikcija i na svakom je da sam odluči što će ili neće vjerovati.

• Dislike 1
  • Haha 1
2 hours ago, Barba said:

U mene zena kupila tonu Rize treba to sve pojesti to mi je gore od korone .Znaci svaki dan Riza ko ima kakvog graha nek me zove

xD Blage tebi.Ja juce radi rize obisla cetri kupovna centra, nigdje ni zrnca nasla nisam ( u kupovini zaliha zaboravila rizu ). Kad je sin cuo (da sam u kupovini bila) dobrana me izkritikovao (eto radi rize i rezil bila ) .Morala sam pristati da mu javim kad mi sta treba pa ce mi on preko interneta narudzbu sa isporukom praviti ( ne zivimo u istom gradu):(

23 minutes ago, Grunf said:

Ako se ona pri ulasku u zemlju pridrzavala pravila ( 2 nedelje samoizaolacije) onda svaka cast - ako nije onda je treba i kazniti. Moja prijateljica iz Jablanice s bratom bila u posjeti kod njegove kcerke u Austriji.Neki dan se vratila i odmah nazvala doktora da joj da upute kako i sta dalje trebaju ciniti a on im (mazlum od doktora) rece da nemaju nikakve upute. Na pitanje kako da postupe ako simptome osjete on opet da eto nezna.Prijateljica mu rece - dobro ako sta osjetimao mi cemo vas nazvati. Oni nikud iz kuce ne izlaze a svima su (prijateljima i rodbini javili da im 2 nedelje ne dolaze ) .Ovaj mazlum od doktora, 2 nedelje samoizolacije ni spomeno nije ali prateci medije u Astriji oni su shvatili svu ozbiljnost situacije.

1 hour ago, rucica1 said:

xD Blage tebi.Ja juce radi rize obisla cetri kupovna centra, nigdje ni zrnca nasla nisam ( u kupovini zaliha zaboravila rizu ). Kad je sin cuo (da sam u kupovini bila) dobrana me izkritikovao (eto radi rize i rezil bila ) .Morala sam pristati da mu javim kad mi sta treba pa ce mi on preko interneta narudzbu sa isporukom praviti ( ne zivimo u istom gradu):(

Online narudza je idealna za ove situacije cak sto vise u Holandiji daju popuste na online narudzbu .

6 minutes ago, saco said:

Najlakse je kritikovati, doticna Gospodja koja se vratila iz Njemacke je od prvog dana u samoizolaciji,

https://www.cazin.net/vijesti/krizni-stab-usk-zarazena-biscanka-od-prvog-dana-u-samoizolaciji

Osim kad je otišla u Zavod za javno zdravstvo pa je bila u kontaktu sa jednom doktoricom i službenicom koje u tom trenutku nisu imale ni maske ni rukavice na sebi...

Tako da ćemo tek za desetak dana vidjeti prave razmjere svega ovog...

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...