Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Grunf

Recommended Posts

@Fugaziii  ne tako davno - otac mi pricao kako su u ex-yu puno radili za kinesko trziste. E sad , moj stari radio u jednoj bihackoj fabrici - citav zivot i veli jednom tako dosla grupa kineza u posjetu fabrici (tako je to islo u komunistickim zemljama) i veli nama bilo jako smjesno jer su se naslikavali pored masina (pravili ono sto kazu danasnji selfie) umjesto da se slikaju uz Unu ovo ono...nakon nekoliko mjeseci otkuju ih jer imaju svoje masine za proizvodnju :D koje su proizveli sami.

Edited by Grunf
  • Haha 1

2 minutes ago, Real said:

Covjek je umro od poslijedica koje je imao. Jedan dobar broj oboljeli dobije i tesku upalu pluca.

BTW:

https://usn.co.ba/bih/srbija-narucila-iste-respiratore-kao-bih-100-komada-platili-manje-od-5-miliona-km/175611/?fbclid=IwAR0tfoTfiyO9Q70O_H4YhZiVkuMu775lTDnFW8BPrib1C3WGzHVlYgQ3aAw

Edited by Grunf

4 minutes ago, Grunf said:

sigurno su i oni suradjivali sa slasticarnama i poljoprivrednicima kako bi ih lakse nabavili, jer da se ne varamo oni to jedini odrade kako treba 😎

• Like 1

27 minutes ago, Grunf said:

ne tako davno - otac mi pricao kako su u ex-yu puno radili za kinesko trziste. E sad , moj stari radio u jednoj bihackoj fabrici - citav zivot i veli jednom tako dosla grupa kineza u posjetu fabrici (tako je to islo u komunistickim zemljama) i veli nama bilo jako smjesno jer su se naslikavali pored masina (danasnji selfie) umjesto da se slikaju uz Unu ovo ono...nakon nekoliko mjeseci otkuju ih jer imaju svoje masine za proizvodnju :D

Kineska industriska revolucija pocinje tek nakon sto su nastali fotoaparati koji su bili dostupni svima. U Svicarskoj prije 30 godina u bilo kojoj fabrici niti jedan Kinez nije smio prici  mislim da je danas ista situacija. Mada najveci strucnjaci za industrisku spijunazu su Svicarci i Rusi . Svicarci su ukradene patente modificirali uz najvecu mogucu kvalitetu i materijale dok su Rusi sve oruzje za koje se oni navode kao proizvodjaci pokrali od Njemaca a AK-47 je najocigledniji primjer kao i rakete sve je to osmislio Svabo a oni kad su upali u Njemacku zarobili veliki dio naucnika kao i nacrta . Mada je nas Nikola Tesla najveca zrtva kradja patenata i izuma od strane SAD . 

3 minutes ago, Barba said:

Kineska industriska revolucija pocinje tek nakon sto su nastali fotoaparati koji su bili dostupni svima. U Svicarskoj prije 30 godina u bilo kojoj fabrici niti jedan Kinez nije smio prici  mislim da je danas ista situacija. Mada najveci strucnjaci za industrisku spijunazu su Svicarci i Rusi . Svicarci su ukradene patente modificirali uz najvecu mogucu kvalitetu i materijale dok su Rusi sve oruzje za koje se oni navode kao proizvodjaci pokrali od Njemaca a AK-47 je najocigledniji primjer kao i rakete sve je to osmislio Svabo a oni kad su upali u Njemacku zarobili veliki dio naucnika kao i nacrta . Mada je nas Nikola Tesla najveca zrtva kradja patenata i izuma od strane SAD . 

Ma dobro, ja govorim o kineskoj poduzetnosti :D Dok su nase fabrike skupo placale te iste masine kinez ih jednostavno "maznuo" i napravio na puno jeftiniji nacin. Ali sve je sumnjivog kvaliteta po meni. Pa ovi njihovi smartphoni tek...ziva kradja sveg moguceg do cega mogu doci a garantiram da ni sam Huawei nije iznimka samo sad ne moraju kinezi niti doci pa se slikati ili bilo sta drugo, sve odrade korisnici tih istih telefona i posalju im ono sto ih zanima a da toga nisu niti svjesni. Ne kazem da to mozda ne rade i neke druge ne-kineske kompanije ali znam iz licnog iskustva gdje sam licno nasao razne trojance u modifikovanom Android OS-u jer mi je to vezano za posao u kineskim telefonima - najvise izrazeno u niskobudzetnim poput oukitela i drugih kojima ne znam ni izreci ni napisati ime

Edited by Grunf

image.png.60e9184b366fd03d2ed7bba046a81962.png

https://www.klix.ba/vijesti/bih/srebrena-malina-je-u-vrijeme-pandemije-prosirila-biznis-firmi-s-kosova-nudila-maske-i-rukavice/200508025

Ovo je jos jedna u nizu skandaloznih istina znaci lik u tijeku najvece potraznje za ovim stvarima maske plus rukavice iste prodaje drugoj zemlji.

Od kud poljoprivrednom preduzecu ovolika kolicina ovih zastitnih srestava kad je citava drzava vapila za istim? 

E ovako zavrsavaju silne donacije  sramota !

Stidi se Fikrete  djubro jedan seljacicu pedercino pohlepna treba te streljati .

• Like 3

4 minutes ago, Real said:

Opet širiš teorije zavjere! Jesi skinula svoju aluminijsku kapu? Ko si ti da imaš svoje mišljenje?Ovca mora nazad u tor!Što ti glumiš svi su glupi samo si ti pametna?

Ironija off!

..🤣....🤣... 🤣  svaka ti cast, na momenat me malo presjeklo hahahaha.... Dvaput se vracala da procitam ghaghah

Smrt (svakom) fašizmu,sloboda narodu!      --->   Tako je - Smrt svakom fašizmu i sloboda svim narodima --> sloboda koju nikad niko skoro istinski nije osjetio, i nadam se da ubrzo hoće!

21 hours ago, Alen12 said:

Evo jedna reportaža o komadantu federalnog kriznog štaba civilne zaštite ...

Đećeš sine na Solaka hahaha.... Jedna anegdota o njemu... Pitao ga jedan čovjek kako je to on tako se uspio popeti do mjesta na kojem je (nešto u tom smislu, ne mogu tačno citirati), a Solak mu odgovorio, i sad citiram: "NISAM JA USPIO ŠTO SAM PAMETAN, VEĆ ZATO ŠTO SLUŠAM!". Aferim brate Solače 👌 barem cijenim iskrenost, ako nista drugo..

13 minutes ago, Real said:

Jučer neka 3 sata poslije ovih chemtrailova su u mojoj okolici mnoge osobe potpuno zdrave imale problema sa disajnim organima,otežano disanje,znojenjem i simptomima kao kod asthme!!!

Čim nas prskaju?Mamu im njihovu!

Mogu pričati šta hoće, i nazivati to teorijama zavjere, ali nije ih Amerika bezveze zabranila, i ne nastaju oblaci i ružno vrijeme iz vedra neba samo kad oni prođu i ostave za sobom trag raznoraznih metalnih čestica koje udišemo kada ti oblaci koje naprave (sigurno su i Haarpovi uvezani s tim) te čestice se spuštaju prema zemlji i naravno ih udišemo i tako imaš u sebi podložne materijale za..... za šta su naumili (neću pisati šta kako, svi imaju mozak i prste i internet i ako neće da sami skuže neću ni ja učiti nikoga ko neće da zna.....)...

TESLA je bio jedan jaaaako interesantan i pametan čovjek.....

prije 3 sati, Real said:

Jest baš.😄

Zaključuje gargamel,lik iz crtanog filma,koji se krije iza nicka, inače s titulom "iskusan član" i s kvalitetom postova koja izaziva diarheju.Dok ovi gore nabrojani stoje iza svojeg mišljenja s glavom bradom i kompletnom životnom karijerom.

S ovolikom reputacijom mora se vjerovati njegovoj izjavi! Bljak.

Što se ti  toliko nerviraš oko tog vakcinisanja.   Niko te neće tjerat da se pikaš ako to ne želiš.  Postoje naznake da ćete vi antivakcinaši biti izgnani iz društva.   Znači neće vam biti dopušteno da se miješate sa nama normalnima koji ćemo primit 💉 💉 💉 .   Možeš se ti ljutit koliko hoćeš ali tako će biti.  Ostat će vam da se družite na kongresima kao oni čudaci ravnozemljaši.  I to će vas strpat u karantenu,  a prije toga će vas dezinfikovat sa rastvorom protiv bakterija i virusa 

• Like 2

Nakon što naprave vakcinu protiv korone svi koji se budu vakcinisali dobit će zdravstveni pasoš kojim će moći prelaziti granice.   To će biti i ulaznica za odlazak na utakmice,  koncerte,  bioskope tj.   na sva društvena okupljanja.   Nevakcinisani neće smjeti izaći iz svoje kuće.  Ili će biti kući ili će dobit masne kazne.  Žalbu neka upute upravi vodovoda. 

Da će tko funkcionirati hoće sad te ne smiju usluziti recimo u trgovini ako nemas masku stavi je pa ćeš moći kupiti.A ovo je samo igra prema onom što nas očekuje.Jedna grupa populacije pod prijetnjom kazne teroriste drugu grupu tako da postajemo ujedno i čuvari i zatvorenici.

• Like 1

57 minutes ago, gargamel said:

Nakon što naprave vakcinu protiv korone svi koji se budu vakcinisali dobit će zdravstveni pasoš kojim će moći prelaziti granice.   To će biti i ulaznica za odlazak na utakmice,  koncerte,  bioskope tj.   na sva društvena okupljanja.   Nevakcinisani neće smjeti izaći iz svoje kuće.  Ili će biti kući ili će dobit masne kazne.  Žalbu neka upute upravi vodovoda. 

Al ti prcaš :D al zamisli taj čip. Dođeš na granicu i samo prođeš 5G te u sekundi legitimiše al ako si kriminalac ili zlocinac samo te paralizira i pošalje tvoju lokaciju. U prodavnici natrpas kolica i iziđeš, na vratima ti automatski skinu iznos, ak nemas para il si puhnuo nešto opet te 5G paralizira i posalje tvoju lokaciju policiji. Msm da se te price boje najvise krimosi :D

54 minutes ago, Grunf said:

Al ti prcaš :D al zamisli taj čip. Dođeš na granicu i samo prođeš 5G te u sekundi legitimiše al ako si kriminalac ili zlocinac samo te paralizira i pošalje tvoju lokaciju. U prodavnici natrpas kolica i iziđeš, na vratima ti automatski skinu iznos, ak nemas para il si puhnuo nešto opet te 5G paralizira i posalje tvoju lokaciju policiji. Msm da se te price boje najvise krimosi :D

Pa baš zbog toga imaš protivnike. Lopov do lopova. Šta se ja imam tu brinuti ni mrava nisam zgazio. Pokrivam se onoliko koliko sam dugačak. 

A naveo si i neke olakšice koje će biti jako korisni. 

Nećemo recimo više morati čekati u redu za CIPS. 

10 hours ago, 1260 said:

Pa baš zbog toga imaš protivnike. Lopov do lopova. Šta se ja imam tu brinuti ni mrava nisam zgazio. Pokrivam se onoliko koliko sam dugačak. 

A naveo si i neke olakšice koje će biti jako korisni. 

Nećemo recimo više morati čekati u redu za CIPS. 

Ma ja sam se šalio ali ima tu i logike. Neke stvari su vec aktualne

18 minutes ago, Barba said:

Kakvo je stanje sa granicama cima li neko da je prelazio ovih dana ?

Slusam razne slucajeve kao moze se pa ne moze vracaju ovo ono .

Kakvo je stanje sa karantenom od 14 dana hoce li se to ubrzo ukinuti?

Nisam siguran da li je ovo zadnje i aktuelno:

https://covid19.fmoh.gov.ba/novost/105/pehar-nadzor-granica-jedna-je-od-najefikasnijih-protuepidemijskih-mjera-trajanje-mjere-od-14-dana-nije-proizvoljno?fbclid=IwAR1bHvAtnwut9gNjZ20cFmbDGsZAwJaWIZiv4ggOm8XZA5wRVfVCzn0Lh-4

A ovo je navedena naredba

http://www.upfbih.ba/uimages/v/korona/12-40-6-148-144-20-1.pdf

Edited by Grunf

2 hours ago, Barba said:

Kakvo je stanje sa granicama cima li neko da je prelazio ovih dana ?

Slusam razne slucajeve kao moze se pa ne moze vracaju ovo ono .

Kakvo je stanje sa karantenom od 14 dana hoce li se to ubrzo ukinuti?

BiH državljani mogu ući preko granice i idu kućnu izolaciju. Do neki dan ako ulaziš preko RS išlo se u karantin, sad je i tamo kućna izolacija

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...