Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

• Replies 2,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mofo dzaba im objasnjavas ti sljedbenici korona bozanstva su toliko ubijedjeni u svoja religijska uvjerenja da je uzalud sa njima raspravljati. Kako se ono mole Tako mi Bila Gejtsa  djeda sorosa 

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga: 1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod va

Posted Images

Meni je žao što pročitah ovakav post kao tvoj zadnji Fugaziii. Dam ti totalno smislen odgovor na tužbu koju si priložila i opet każeš haj zdravo kad nemate pojma. Toliko o toleranciji pojedinih forumaša

On 07. 05. 2020. at 10:13, Grunf said:

Barba, 5G radi na nižim frekvencijama ne na višim. Naravno da svi ti uređaji zrače. Skoro svi elektronički uređaji oslobađaji EM valove. Što više troše struje i zračenje je veće. Pošto 5 G radi na manjim frekvencijama nego prijasnje inačice (jedan od razloga zasto ih treba vise) trebalo bi da zrači manje. (Sad ce teoreticari zavjera reci tačno ali...oni imaju dodatak pa sire coronavirus). Ono sto puno zraci je nas smartphone ali ne toliko kad je nakacen na wifi nego kad ima slab gsm signal i onda trosi vise energije. Dakle do nasih je telefona. Konzumacija crvenog mesa vise stotina puta steti organizmu nego 5G. Da ne govorim o cigaretama ili alkoholu

On 26. 04. 2020. at 20:00, Grunf said:

Ja ovdje govorim o necem sasvim drugom. Ja govorim o oziljku koji je nastao primanjem BCG vakcine kojim smo oznaceni da smo primili tu vakcinu. Pogledaj svoju lijevu nadlakticu. 90% da si i ti primio tu vakcinu i isto toliko sanse ima da je oziljak vidljiv. Tu sam povukao paralelu sa nevidljivom tintom. Zasto je nevidljiva tinta vece zlo od ruznog oziljka? Ne bitno koja je vakcina u pitanju. Ioako si vec jednom oznacen. Ko god te vidi zna da si cjepljen sa BCG cjepivom

Samo da ponovimo ( @Fugaziii a i ti da vidis ako nisi pratila od početka) što sam ja tvrdio a što nisam. Dakle ja nisam rekao da 5G niti bilo što drugo ekstremno šteti zdravlju ili ne šteti uopšte ali riječ je o elektromagnetnom zračenju a ne radijaciji.. Također i oko vakcinisanja, riječ je bila o nevidljivoj tinti koju navodno će stavljati u tu famoznu vakcinu da bi bio oznacen jesi li cijepljen ili ne. Uporedio sam to sa BCG vakcinom koju je nas 90% primilo i 95% od tih 90% ima ožiljak na nadlaktici. Dakle, poceli su nas oznacavati prije 40-50 godina, već sam se pogubio. Onda je msm Real totalno okrenuo moju priču što ste mogli pratiti i ja sam onda to prihvatio dalje kao zbijanje šale. Apsolutni nonsense je tvrdnja da 5G širi korona virus ili da zrači radijacijom ili da služi za spaljivanje ljudi ili da upravlja chipovima koji ce se stavljati u nas da bi nas "utrnuli" kad postanemo beskorisni za društvo jer je to naučna fantastika iako smatram da bi bila odlična opcija da se preko tog chipa osposobi funkcija "mute" za neke osobe. Pratiti nas preko čipa? Pa i sami znate da vas u neku ruku prate preko društvenih mreža,foruma,smartphona ili smarwatcha i  drugih gadgeta. Na to smo svi pristali i pristajemo "čekiranjem"  "Terms and Conditions" mada čisto sumnjam da više od 1% korisnika i klikne na isti a kamoli da ga pročita a onda se žalimo ovako kako nas "prate". Koliko vas se na fb označava u restoranima, kafićima, slika šta su jeli,pili, kad je sr** ili piš**, kad i gdje je na godišnjem, na frizuri, u kinu...???? Samo jako mali broj to ne radi i čak ni JA nisam u tom malom broju. Dakle sve mi to svjesno radimo

Edited by Grunf

Meni neki dan vodavone pustio 5G na mobitelu i pazi ti vraga odem kupim kokice za mikrovalnu stavim ih na sic pored mobitela dok sam bio u mesnici sve ispucale puno mi auto kokica treba to usisati sad. 💢

• Haha 2
13 minutes ago, Barba said:

Meni neki dan vodavone pustio 5G na mobitelu i pazi ti vraga odem kupim kokice za mikrovalnu stavim ih na sic pored mobitela dok sam bio u mesnici sve ispucale puno mi auto kokica treba to usisati sad. 💢

Hahahahahaahah....legendarno...hahahahahaah

1 hour ago, Grunf said:

Neka pitaju malinara mozda njhegova firma vrsi i obdukcije ko ce znati lik je svestran u trenutku kad jedna SAD koji ima najbolju farmaceutsku industriju na svijetu kao i Njemacka lik u Centralnom dnevniku nama soli pamet i pravi narod budalama kako je on jedini  mogao nabaviti raspiratore prije svih tih zemalja . Ja ne znam da li je on na nekim drogama ili sta je na stvari . Toliko lazi i toliko obmane i narcisoidnosti pa to je sramota  . Jos ubjedjuje kako su to najbolji raspiratori koje smo dobili a ustvari su obicni qurac i kinesko smece koje niko ziv ne kupuje. 

Treca stvar on objasnjava najnoviju metodu tokova novca kao uplatis jednom na racun pa onda taj drugom pa drugi trecem pa taj treci ponovno prvom to je glupost najveca koju ljudi pricaju danas je bankarstvo toliko razvijeno da se uplate direktno uplacuju na racun prodavca ili na racun afiliates ispostave od te firme u drugoj zemlji nema tu 10 posrednika . 

Da pojasnim kupujem nesto sa alliexpresa koji je posrednik za razne firme sirom svijeta i alliexpres je moj garant a ne proizvodjac datog proizvoda jer aliexpres ne proizvodi nista  novac ja uplacujem alliexpresu a sad njegovi poslovni ugovori sa direktnim proizvodjacima nisu stvar krajnjeg kupca. Medicinske firme vecinom robu prodaju indirektno samo sa drzavama direktno jer se radi o velikoj kolicini robe ne mozes otici u fabriku automobila i kupiti jedan auto to je opce poznato . Ja sa aliexpresa ili amazona mogu naruciti robe za milion ili jednu marku ista je procedura a u maticnoj zemlji ja snosim troskove uvoza carine i pdv. Ja ne moram placati pdv u Kini i za to dobijam jeftiniju cijenu ali moram platiti u mojoj zemlji . 

1 hour ago, Barba said:

Neka pitaju malinara mozda njhegova firma vrsi i obdukcije ko ce znati lik je svestran u trenutku kad jedna SAD koji ima najbolju farmaceutsku industriju na svijetu kao i Njemacka lik u Centralnom dnevniku nama soli pamet i pravi narod budalama kako je on jedini  mogao nabaviti raspiratore prije svih tih zemalja . Ja ne znam da li je on na nekim drogama ili sta je na stvari . Toliko lazi i toliko obmane i narcisoidnosti pa to je sramota  . Jos ubjedjuje kako su to najbolji raspiratori koje smo dobili a ustvari su obicni qurac i kinesko smece koje niko ziv ne kupuje. 

Treca stvar on objasnjava najnoviju metodu tokova novca kao uplatis jednom na racun pa onda taj drugom pa drugi trecem pa taj treci ponovno prvom to je glupost najveca koju ljudi pricaju danas je bankarstvo toliko razvijeno da se uplate direktno uplacuju na racun prodavca ili na racun afiliates ispostave od te firme u drugoj zemlji nema tu 10 posrednika . 

Da pojasnim kupujem nesto sa alliexpresa koji je posrednik za razne firme sirom svijeta i alliexpres je moj garant a ne proizvodjac datog proizvoda jer aliexpres ne proizvodi nista  novac ja uplacujem alliexpresu a sad njegovi poslovni ugovori sa direktnim proizvodjacima nisu stvar krajnjeg kupca. Medicinske firme vecinom robu prodaju indirektno samo sa drzavama direktno jer se radi o velikoj kolicini robe ne mozes otici u fabriku automobila i kupiti jedan auto to je opce poznato . Ja sa aliexpresa ili amazona mogu naruciti robe za milion ili jednu marku ista je procedura a u maticnoj zemlji ja snosim troskove uvoza carine i pdv. Ja ne moram placati pdv u Kini i za to dobijam jeftiniju cijenu ali moram platiti u mojoj zemlji . 

Malinar nije budala, malinar je zapravo pamet čovjek baš kao i nekolicina njih koja sve to radi vec godinama. A mi smo budale jer to prolazi mimo nas i crnčimo čitav život da otplatimo jebeni kredit za stan ili kuću.Pa gledam, bila je ugovorena prodaja automobila od 1.000 000 KM (milion KM) MUP-u KS od strane Solakovog advokata. Koji automobil vrijedi jedan milion KM a da je neophodan za MUP ? Sve je to uvezano. To su jako pametni ljudi smislili samo su dali budalama u realizaciju

Edited by Grunf
prije 2 sati, Grunf said:

Hajmo jedan aplauz za zdravstvene radnike.

Vezano za respiratore - triple F (Fikret, Fahrudin i Fadil) su samo pijuni, nisu oni mozgovi za te stvari, jer to Bakir kao vrhovni poglavar kriminalne hobotnice SDA sve kontrolira. Pa sam Solak je izjavio da nije on tu gdje jeste sto je pametan, nego zato sto slusa. Zato je malo je naivno misliti da je malinar mogao skrenuti 10 miliona KM bez znanja ovih iznad.

Ali kao sto uvijek govorim, ovaj narod zasluzuje puno gore stvari, kad moze mirno sjediti i gledati da ga neke nepismene seljacine pljackaju preko 20 godina, to vise nije nepravda, nego izbor.

• Like 1
1 minute ago, Mofo said:

Hajmo jedan aplauz za zdravstvene radnike.

Vezano za respiratore - triple F (Fikret, Fahrudin i Fadil) su samo pijuni, nisu oni mozgovi za te stvari, jer to Bakir kao vrhovni poglavar kriminalne hobotnice SDA sve kontrolira. Pa sam Solak je izjavio da nije on tu gdje jeste sto je pametan, nego zato sto slusa. Zato je malo je naivno misliti da je malinar mogao skrenuti 10 miliona KM bez znanja ovih iznad.

Ali kao sto uvijek govorim, ovaj narod zasluzuje puno gore stvari, kad moze mirno sjediti i gledati da ga neke nepismene seljacine pljackaju preko 20 godina, to vise nije nepravda, nego izbor.

Zato sam i rekao pametni su ljudi to smislili ali dali budalama u realizaciju

prije 5 minuta, Grunf said:

Zato sam i rekao pametni su ljudi to smislili ali dali budalama u realizaciju

I eno MUP KS kupuje vozilo za razbijanje demonstracija sa vodenim topom, ako bi ne daj boze ovce i pomislile na bunt.

10 minutes ago, Grunf said:

@Barba  u broju nismo pogrijesili ni ti ni ja ali jesmo u pogledu broja "izlijecenih"

http://www.uskinfo.ba/m/vijest/u-bih-je-50-hiljada-patoloskih-kockara-i-u-doba-pandemije-cvjetale-igre-na-srecu/76225

Znas kako jos prije 7-8 godina unazad sam primjetio da se sa kockom kladionicama stvar otela kontroli kod nasih ljudi. Kad god dodjem u Bihac normalno se druzim sa prijateljima odemo popijemo nesto ono standard medjutim vidim ja uvijek neko fali od moji prijatelja ili nosaju biltene gdje god krenu vazda se bulji u txt. Ili zakazuju da odemo na kafu gdje su kladionice tipa Pritoka i slicno sto se meni ne svidja nikako ne pada mi na pamet da sjedim u Konzumu u Pritoci gdje 50 ljudi kocka pusi i niko sa nikim ne prica samo nesto krizaju onda se pocelo trazanje pozamljivanja novca imas 100 imas 50 i tako u pocetku covjek misli hebes 50 maraka ali onda se skontas zasto bi ja nekom dao 50 maraka da ide kockati kad i sam nikad ne bi dao novac na kocku niti sam ikad dao ja cijenim svaciji dinar ali isto tako najvise cijenim svoj . I onda se malo dublje pocnem zanimati za ovaj problem kroz pricu sa ljudima i tako prica meni zena od jednog mog prijatelja koji na izgled ima sretan brak dobar posao lijepu zenu i tako sve idealno  vidim ja da kod njih nesto nije uredu ,i kaze ona meni da je lik digao 50 hiljada maraka prvi kredit i iskockao pa onda kao zatvorio taj kredit pa digao 100 hiljada znaci sve iskockao i sta reci za ovakvog hajvana koji vlastitu djecu i zenu unistava . E to je kocka koja je pored droge i alkohola najgora stvar koja moze zadesiti covjeka prvo to sve pocne malo cu marku dvije i tako ali ljudi sebi nece da priznaju da ako ti svaki dan moras dati marku dvije a to bude cak i vise da si postao ovisan i da si kockar a kocka je hronicna bolest koja za sobom vuce druge probleme najvise finansijske a kad izblijede finansije svaki brak se raspada .

Na zalost drzava je ta koja se ne zanima za ovaj problem ali ce se desiti na kraju velika eskalacija .

Kad uzmeš u obzir ko stoji iza njih i kakvo je tužilaštvo bojim se da od ovog nema ništa, eventualno da Solaka žrtvuju jer takvu amebu je jednostavno zamjeniti a ima masu mutnih radnji od prvog dana kako se dočepao pozicije

8 minutes ago, Hysteria said:

Kad uzmeš u obzir ko stoji iza njih i kakvo je tužilaštvo bojim se da od ovog nema ništa, eventualno da Solaka žrtvuju jer takvu amebu je jednostavno zamjeniti a ima masu mutnih radnji od prvog dana kako se dočepao pozicije

Hodzic i Solak ce biti zrtveni janjci. Novalic ce nam opet soliti pamet mozda jos od ponedeljka

2 minutes ago, Hysteria said:

Solak je strancki stakor koji je postavljen na mjesto da bi se mogle prati novci a SDA stranku kad se pogleda kolicina novca koju je FUCZ raspolagala i sta je Federacija sve placala znaci ona kolicina novca koja je trebala da se rasporedjuje na cijelu Federaciju je iskljucivo koristena u Sarajevskim krugovima i porodicama IZmetbegovic Novalic i ostali. Ima mjesta u FBiH gdje civilna zastita nema ni motokoltivator ali zato solak ima svega i njegovi Sarajevski jalijasi i pederi . Mene najvise nervira bahatost i bezobrazluk ovog nepismenog kretena kleptomana .

A najvise me nervira sto su sva ta mjesta i pozicije takvih organizacija na nivou Federacije iskljucivo u rukama ljudi iz Sarajeva i to ljudi koji nisu kompetentni da bi se sa tim poslom bavili .

Barba zato ni o onih 330mil eura im netreba dati da rasporedjuju naonaj nacin kako rece Novalic zadnjih 25 godina.Tu i jedino podrzavam Covica jer im se jedini suprostavio radi tog nacina raspodjele.Znaci po njima federaciji 50%,,aostalih 50 na kantone i to opet Sarajevski kanton u toj raspodjeli medju kantonima dobija najveci kolac.Zato nam je i ovakava situacija kakva jest gdje Sarajevski kanton jedna ogromna masina za pranje novca kako njihove ceste i razno razne zaobilaznice pa do nabave sredstava preko civilne zastite gdje ovaj respirator samo kap poslova koji su obavljali za njih.Pa tih 32 miliona su nase pare tj pare svih kantona i mozes misliti da mi na kraju ni kinesko biciklo nismo dobili od te kolicine para koji su stajali na racunu federalne cz.a kamo li kakav camac ili bilo sta.Pardon jest sanitet dobijen ali nepitajte koliko je precjenjen.Jos me vise boli kada Fadil kaze da to tako treba da se rasporedjuje jer je garant federacija,a ja se onda pitam ko sam ja u USK,pa jesam li ja federacija tj drzava BiH.

2 hours ago, telefon said:

Barba zato ni o onih 330mil eura im netreba dati da rasporedjuju naonaj nacin kako rece Novalic zadnjih 25 godina.Tu i jedino podrzavam Covica jer im se jedini suprostavio radi tog nacina raspodjele.Znaci po njima federaciji 50%,,aostalih 50 na kantone i to opet Sarajevski kanton u toj raspodjeli medju kantonima dobija najveci kolac.Zato nam je i ovakava situacija kakva jest gdje Sarajevski kanton jedna ogromna masina za pranje novca kako njihove ceste i razno razne zaobilaznice pa do nabave sredstava preko civilne zastite gdje ovaj respirator samo kap poslova koji su obavljali za njih.Pa tih 32 miliona su nase pare tj pare svih kantona i mozes misliti da mi na kraju ni kinesko biciklo nismo dobili od te kolicine para koji su stajali na racunu federalne cz.a kamo li kakav camac ili bilo sta.Pardon jest sanitet dobijen ali nepitajte koliko je precjenjen.Jos me vise boli kada Fadil kaze da to tako treba da se rasporedjuje jer je garant federacija,a ja se onda pitam ko sam ja u USK,pa jesam li ja federacija tj drzava BiH.

Aerodrom Bihac dobija sredstva na kapaljku godišnje oko milion i za 20 do 30 godina mogu napraviti aerodrom ovim intenzitetom ali sa tim da će one prve piste propasti totalno dok se drugo izgradi . U Sarajevu mladi godinama dobijaju poticaj za prvi stan stambeno zbrinjavanje a sve je to iz istog bužeta .Kod nas niko od mladi bračnih parova nije dobio nikakav stambeni poticaj niti će kad dobiti. 
Njima je država Sarajevo i okolina a mi svi ostali smo samo Krajina Hercegovina Podrinje i ostale regije. Losa je politika totalno a novca imaju dovoljno da se svi ravnomjerno razvijaju sve regije i na mikro i makro nivou . 

• Aferim! 1
  • Haha 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...