Jump to content
FORUM
Grunf

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

12 minutes ago, rucica1 said:

Pa u mom postu gospodja nije kritikovana.:( U ovakvoj situaciji zdrave kritike i diskusije mogu samo od koristi biti.:)

Neznam zasto si se nasla u mom postu,😀

Mislio sam na situaciju opcenito kako se na isto reaguje i na koi nacin to prihvatamo a ni u kom slucaju ne na tebe ili nekog drugog

• Like 1
  • Thanks 1

prije 2 sati, ovajonaj said:

Osim kad je otišla u Zavod za javno zdravstvo pa je bila u kontaktu sa jednom doktoricom i službenicom koje u tom trenutku nisu imale ni maske ni rukavice na sebi...

Tako da ćemo tek za desetak dana vidjeti prave razmjere svega ovog...

I osim kad je neku noć došla na sijelo među desetak drugih žena, i sad sve moraju biti u izolaciji, među kojima je i jedna koja je primala kemoterapiju... ali kaže saco da se bez razlog kritikuje 

46 minutes ago, saco said:

Ovo kockari će više pocrkati zbog zatvoreni kladionica nego zbog korone.

Zatvaranje kockarnica kladionica i ostalog malograđanstva je pozitivna stvar u ovoj cijeloj priči

• Like 1
  • Haha 1

1 hour ago, Barba said:

Ovo kockari će više pocrkati zbog zatvoreni kladionica nego zbog korone.

Zatvaranje kockarnica kladionica i ostalog malograđanstva je pozitivna stvar u ovoj cijeloj priči

Tačno barba. Nažalost večeras oko 21:00 sam bio živi svjedok diktature ove nazovi države. Upad kao u filmovima u neke ugostiteljske objekte (neću imenovati iste ) i rastjerivanje građana pod prijetnama kaznama dok istovremeno livade koje su bukvalno preko puta istih objekata prepune migranata koje niko nenadzire. Gadi mi se ovo sve...

• Like 3

Zna li neko ko je žena koja je zaražena virusom? Ne pitam iz razloga da je linčujemo već da se klonimo njenog obima ljudi, bar u ove 2 sedmice.

Ja sam čuo da je žena iz Porezne uprave, a da joj sin radi u televiziji... naravno, ništa nije sigurno.

On 13. 03. 2020. at 21:17, Grunf said:

Sve stoji al u Bihacu su ljudi danas poludili. Pasti ce mrtva glava za vrecu brasna. 

Mislim da nam jeste u zemlji zadnjih 20 godina upravo zbog profila ljudi koji kupuju kamione zaliha.

Dok se u svim zemljama, s ozbiljnoscu situacije koja je narod snasla, vlade danonocno bore i o svemu danima javna izvjesca i upozorenja u svijet salju, ova (svoju sramotu) javno daje izjavu da je tek danas stanje ozbiljno shvatila. I ovakvi nam u vladi sjede i o nama brigu vode.:S Koja arogancija i bahatost na tako odgovornim mjestima. 

https://www.biscani.net/ja-nisam-do-danas-shvatila-da-je-to-toliko-ozbiljna-situacija/

Izjeo bi se živ da ne napisem. EU zatvara granične prelaze. U RH iz Bosne i Srbije još se može do 12 casova. Nakon toga granice ostaju zatvorene min 30 dana, verovatno mjesecima. Ide samo roba, a i to kontrolisano i u konvojima. U EU rade samo marketi s hranom i ljekovima; restorani, hoteli, kafei i državni aparat se gase. Masovno se ide na rad od kuće, tko može, a malo nas tu moze. Preduzeca se gase. Turista nema odavno. Otkazi pocinju. Prelazim ja Izacic, može se sutra do 12h. Baustela il sleper. Spašavam glavu i preventivno prelazim na sedmicu-dve, uzimam godišnji. aBd da nisam u pravu, u najboljem slucaju gubim godišnji pa se vratim u karantinu, a namore nemam sta kad je sezona propala a i nema se para. U Srbiji vojska na granicama, HV će isto 100%. Neće sapune dijelit garant. Sranje s koronom je dimna zavjesa i izgovor za blokiranje ulaska migranata u EU i deportovanje nazad k nama. Bosna ih nema đe vratit nit imamo kapaciteta, EU ih neće, Vucic i Dodik ih neće, hrvati ih nece. Turčin ih pušta sve više. Ostat ce u Federaciji. Svaki dan se restrikcije povecavaju i to već 2 sedmice. Ide policijski sat, nema slobode, u marketima minimalno 2 metra razmaka, maksimalno 5 glava na istom mjestu. Možda se varam, al ovo se neće smirit mjesecina, možda i godinu. Kriza, recesija, jačanje nacionalizma, kriminal, Srpska traži ocjepljenje, hrvati će entitet. Nemiri će s migrantima. Država destabilizovana. Tko to vidi? Opet smo kao '90-tih kasno skontali pa cemo gorit? Pakujem. J**bo sve. Bit će mesa za tražit azil. Šta da izginem za političare i lopove. Jel korona i dalje problem? Droga mozak pojela? Zavjera belosvjetska? Uopste. Jok. Aj ćao.

• Like 2
  • Confused 1

U EU je sve blokirano na autoputevima nema žive duše doslovno . Jučer gledan vojnu kolonu NATO vojske sto idu iz luke u Roterdamu prema Njemačkoj i Poljskoj znači sila jedno 10 minuta sam vozio usporedno sa njima jeste da je u Nizozemskoj sad maksimalna Brzina 100 km/ph na autoputu ali opet ih je bilo mnogo  
Kod Eindhovena u čijoj blizini živim . 

• Confused 1

18 minutes ago, Barba said:

U EU je sve blokirano na autoputevima nema žive duše doslovno . Jučer gledan vojnu kolonu NATO vojske sto idu iz luke u Roterdamu prema Njemačkoj i Poljskoj znači sila jedno 10 minuta sam vozio usporedno sa njima jeste da je u Nizozemskoj sad maksimalna Brzina 100 km/ph na autoputu ali opet ih je bilo mnogo  
Kod Eindhovena u čijoj blizini živim . 

Pitanje je, koje mi mali ljudi ne možemo dokučiti, što se krije iza svega ovoga. Na mnogo mjesta je prijavljeno kretanje NATO-a, gledao sam i onaj slučaj u Italiji  (navodno vraćali se sa vježbi na Sardiniji) ali sve to zagolica maštu ljudima pa i meni. Čudno je to sve sa tolikom vojskom. Prema Poljskoj još???

Da dodam sinoć sam u više navrata, iza ponoći, čuo prelete nekih velikih i po zvuku teških aviona. Kakvi su to avioni nemam pojma

Edited by Grunf

Grunfe prije desetak dana sam naveče vidio 50 mlaznjaka preleću iz pravca juga prema sjevero-istoku.istom rutom u istom razmaku,lako primjetiti da je neka moćna vojska.sigurno prebacuju laboratorij za istraživanje(proizvodnju) virusa.granice evrope su zatvorene kompletno znači i regularni prelazi.to znači da će ovi prolasci šumama i gorama koje rade migranti biti nemogući.biće pucanje bez upozorenja.

4 minutes ago, Fap mašina said:

Grunfe prije desetak dana sam naveče vidio 50 mlaznjaka preleću iz pravca juga prema sjevero-istoku.istom rutom u istom razmaku,lako primjetiti da je neka moćna vojska.sigurno prebacuju laboratorij za istraživanje(proizvodnju) virusa.granice evrope su zatvorene kompletno znači i regularni prelazi.to znači da će ovi prolasci šumama i gorama koje rade migranti biti nemogući.biće pucanje bez upozorenja.

Da sjećam se da si i pisao ovdje

U firmi gdje radim ima dosta Amerikanaca zanimljivo već dva dana nema niti jednog na poslu pričao sam sa drugim prijateljima iz drugih firmi isto tako nestali Amerikanci preko noći i ako su sve avionske linije za Ameriku zatvorene . Slučajnost ili ne 

• Like 1

3 hours ago, Doki said:

Zena nije postovala izolaciju,njen sin je kazu radio cijelo vrijeme na televiziji a bio je s njom u kontaktu,decko doticne radi u opstini u urbanistickoj ,danas su ih sve stavili u izolaciju.Za 14 dana otprilike imat cemo rezultate ove bahatosti crno na bijelo.I mene zanima gdje su ovdje nadlezni organi i koje ce biti sankcije za ove osobe koje su svjesno ugrozile zdravlje hiljada ljudi?MUP?Inspekcije?Tuzilastvo?Iko?

Iz koje drzave su dosli

On 17. 03. 2020. at 18:42, 1260 said:
On 17. 03. 2020. at 17:49, Hysteria said:

Fap odi na flightradar24 pa vidi gdje idu i sta rade iznad nas i ne brini vidljivi su svi za radar

Upravo provjerio i od cetiri leta u krugu 100km cetiri leta jedan kargo i to Njemacke nacionalne kompanije,jedan putnicki interconti i dva nasa Evropska putnicka.Ima veceras oko 23.00 ili 23.30 iz Girone an26b i on skoro svaku noc kao kargo preleti preko nas i vojni je kargo jer nema oznake na transponderu i skoro svaku noc leti zadnju godinu dana.Cuje se u noci kao svaki elisno mlazni avion ono tuplji zvuk

Šta reći ? Koju posluku porati? Koliki moraš biti idiot? Ko kontroliše policajce i penzionisane policajce u samoizolaciji? Ili oni imaju privilegije ? Hoće li biti kazne za ovog potencijalnog ubicu nečijeg oca,majke,dida,nane ili mu neko gleda kroz prste jer je bio policajac?

spisak.jpg

scrshoot.jpg

Edited by Grunf
  • Like 2

Kao bi ga god nazvao uvrijedio bih to. 

Nazvati ga bilo kojom životinjom bila bi uvreda, jer je sve i jedna pametnija od njega

• Like 2

Ali ja sam mišljenja da je ovdje riječ o drugoj temi jer se radi o prevenciji a ne o razglabanju ili teorijama zavjera ( koje nisu teorije moje mišljenje)

Prije nego se neki od vas počinju podsmjehivati ili praviti pametni , želim da naglasim da jučer u provinciji WUHAN Kina nije zabilježen ni jedan novi slučaj zaraze s Covid19.

COVID-19 (Coronavirus SARS-CoV-2)

"Virus corone ne zaustavlja panika, već inteligencija."

Od mladog istraživača koji je prebačen u Wuhan iz kantona Shenzhen u Kini radi suradnje s operativnom grupom za borbu protiv epidemije koronavirusa, bili smo presretni što smo primili i podijelili ove jasne, jednostavne i dostupne informacije za sve opisati tačno kako se virus prenosi s jedne osobe na drugu i kako se može neutralizirati u našem svakodnevnom životu. Koronavirusna infekcija ne prouzrokuje prehladu sa vlažnim nosom ili hladnim kašljem, već suvi kašalj, koji je najlakše razlikovati. Virus nije otporan na toplotu i umire kada je izložen temperaturama iznad 26-27 stepeni. Stoga se tijekom dana treba velikodušno piti tople napitke poput infuzija, juha ili jednostavno tople vode

Izbjegavajte da pijete ledenu vodu ili pića sa ledom (kockice leda) ili snijeg onima koji su u planinama (djeca). Ako možete, možete se sunčati.
Virus corone ima veliku veličinu (promjer 400-500 nanometara), tako da bilo koja maska može zaustaviti to, posebne maske nisu potrebne u svakodnevnom životu.
Situacija je drugačija za ljekare i medicinske radnike koji su izloženi visokom nivou virusa i koji moraju koristiti posebnu opremu.
Kada zaražena osoba kihne pred nama, virus padne na zemlju tri metra i spreči ga da padne na nas.
Ako se virus nađe na metalnim površinama, preživjet će oko 12 sati. Tako da ako dodirnete metalne površine poput vrata, opreme, rukohvata itd., Dobro operite ruke i dezinficirajte ih alkoholnim gelom.

Vitamin C u visokim dozama,od više stotina miligrama dnevno, je isto od pomoći ,ne sintetički vec prirodni.Jedite što više povrće ,voće koje sadrži vitaminC.

Prirodni C vitamin se brže i bolje adaptira od strane organizma i nije u velikim dozama štetan kao sintetički koji sadrži oksalnu kiselinu koja stvara kamenac u bubrezima.

Virus može živjeti ugniježđen u odjeći i tkaninama između 6 i 12 sati, obični deterdženti mogu ga iskorijeniti, elementi koji se ne mogu svakodnevno oprati trebali bi biti izloženi suncu, a virus će umrijeti.
Kako se manifestuje:
Virus se prvo instalira u grlo, uzrokujući upalu i suvoću - ovaj simptom može trajati između 3 i 4 dana.
Virus putuje kroz vlagu u dišnim putevima, putuje niz traheju i naseljava se u plućima, uzrokujući upalu pluća koja traje oko 5 ili 6 dana.
Pneumonija se manifestuje visokom groznicom i otežanim disanjem. To ne ide uz klasičnu hladnoću, ali može se pojaviti osjećaj gušenja. U tom slučaju treba odmah kontaktirati ljekara.
Kako izbjeći infekcije
Virus se obično prenosi direktnim kontaktom sa tvarima, tkivima ili materijalima na kojima je virus prisutan: pranje ruku je neophodno.
Virus opstaje na našim rukama oko 10 minuta, ali tokom ovog vremena može se desiti mnogo stvari, poput trljanje očiju, dodirivanje nosa, dajte primer - to omogućava virusu da prodre do vašeg grla. Zbog toga, radi nas i samog sebe, često perite ruke i dezinficirajte ih
Mogu se ukrasiti dezinfekcijskim otopinama koje eliminiraju ili minimiziraju količinu virusa koji može ući u grlo, eliminirajući ga prije nego što uđe u dušnik, a potom u pluća.
Dezinficirajte PC tastaturu i miš. Volan automobila
Moramo voditi računa o sebi i drugima
OSTALA UPOZORENJA
Novi PCN koronavirus možda neće pokazati znakove zaraze više dana, a prije toga nije moguće reći je li osoba zaražena. Ali ako dobijete temperaturu ili kašalj i odete u bolnicu, pluća su vam 50% fibrotična i prekasno je!
Stručnjaci na Tajvanu predlažu da se svako jutro izvrši jednostavna provjera:
Duboko udahnite i zadržite dah 10 sekundi. Ako se to postiže bez kašlja, bez poteškoća i / ili bez osjećaja napetosti itd., To pokazuje da nema fibroze u plućima, što ukazuje na odsustvo infekcije. U ovim kritičnim vremenima potrebno je obavljati ovu provjeru svakog jutra u čistom zračnom okruženju.
Ovo je ozbiljan i odličan savjet japanskih ljekara koji na ovaj način liječe COVID-19. Svi bismo trebali osigurati da su usta i grlo uvijek vlažna, nikad suha, trebali biste piti gutljaj vode barem svakih 15 minuta jer? Čak i ako virus uđe u usta sa vodom ili drugim tekućinama, on direktno prolazi kroz jednjak u želudac, gdje stomačne kiseline uništavaju virus. Ako ne pijete dovoljno vode redovno, virus može proći u dušnik, a odatle u pluća, što je vrlo opasno.

Podijelite ove informacije s porodicom, prijateljima i poznanicima iz solidarnosti i građanstva!

Čuvajte se i ostanite zdravi! 

Real

• Like 1

A zašto bi bile dvije iste teme na forumu

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...