Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

• Replies 2,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga: 1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod va

Mofo dzaba im objasnjavas ti sljedbenici korona bozanstva su toliko ubijedjeni u svoja religijska uvjerenja da je uzalud sa njima raspravljati. Kako se ono mole Tako mi Bila Gejtsa  djeda sorosa 

Posted Images

21 hours ago, zudox said:

Lijepo je to zaista ali tvoje dijete srećom nije imalo problema sa vakcinom.Moje je imalo bilo veselo i tako to da bi nakon vakcine počelo da tuče glavom o zid ili hoda po sat vremena oko stola u krug  što prije nije radilo.Srecom uspio sam raznoraznim alternativnim metodama eliminirati taj problem.To je bilo vakcinisanje eksperimentalno djece na balkanu sa EUVAX B od 2004 mislim do 2008.Tako šta da kažem vec da ovim  imunolozima j...m mamu teroristi u bijelom.I usput ja sam završio fakultet prije rata i nisam neobrazovani tip niti sljedbenik Karleuse i big bradera na tv kako vole drugi  bacati taj spin. Ovaj vakcinacijski pokret mi više liči na vjerski kult još samo treba da počnu hvatati i spaljivati ljude na lomacama koji neće da bodu svoju djecu.

Ja znam licno mnogo slucajeva djece koja su imala poteskoce poslije vakcinisanja kod nekih se razvio autizam medjutim tesko je dokazati da li je to od vakcine tesko u smislu jer se boris protiv vjetrenjaca .Mislim svakom je najteze kad se njegovo dijete razboli posebno tesko jer to druge ljude uopce ne dotice. Ja kad sam isao u Brazil dobio sam vakcinu protiv tropskih bolesti malarije sta ti ga ja sve znam .Ja sam tri mjeseca imao takve bolove u misicima doslovno me cijelo tijelo boljelo i tako u nekoliko intervala preko dana i noci. Kad sam otisao kod doktora on je nasao milion drugih razloga za to a da niti jednom nije pomislio na vakcinu. I potrazim ja po internetu i vidim da je dosta ljudi imalo isti problem. Za vrijeme rata kod nas je rodjeno dosta djece vecina njih nikad nisu nikad ni vakcinisana pa su opet ziva i zdrava. 

• Like 1

Sasvim moguce da djeca imaju i neku vrstu autizma mada ono sto sam ja ucio o autizmu iz djecije psihologije s pocetka 90-tih (ako se nije sto promjenilo u psihologiji do sad) nema veze sa vakcinisanjem nego sa nasljednim faktorom. Autizam se uglavnom odrazava na socijalno ponasanje a takvo ponasanje djete pocinje tek izrazavati u svojoj drugoj/trecoj godini dakle poslije samog cjepljenja i vjerovatno zbog toga je sve slucajnost. Ja sam to vec pominjao i jako su male sanse da su ta vakcina i autizam povezani jer autizam se pocinje proucavati 40-tih godina 20 vijeka a vakcina je pronadjena  skoro 30 godina kasnije. Prvi zabiljezen slucaj autizma kod djeteta zabiljezen je u 17 vijeku i poceo se takodjer "lijeciti" istjerivanjem djavola. Dakle sanse su male za povezanost autizma i vakcine i do nasljednog faktora je. Medjutim moguce je da ta vakcina "pojaca" utjecaj na gene. O ovom govorim kao laik u gimnaziji sam ucio psihologiju kao i djeciju psihologiju i bio sam jako zainteresiran za ovo podrucje i to sam namjeravao kasnije studirati medjutim kasnije se opredjelio za IT. Svejedno i nakon toliko vremena dosta stvari sam upamtio

• Like 2
1 hour ago, zudox said:

Sami proizvodjaci cjepiva na kongresnom saslušanju su priznali tu povezanost sa aautizmom ne nabrajam druge istraživače i institute i ti nonšalantno daješ takav odgovor.Nevjerovatno.

Ja sam ti dao kao laik laiku smjernice koje mozes istraziti ako te zanima. Odnosno ne tebi nego onom koga zanima.Mozda to nije tacno ali mozes potraziti strucnu literaturu ili cak googlati pojmove. Ako si pazljivo procitao moj post onda si vidio da nisam nigdje negirao mogucnost povezanosti nego samo naveo činjenicu da je autizam kao poremecaj prisutan vec nekoliko stotina godina (a vjerovatno i puno više) a vakcina ni punih 50 godina. Ko imalo logički razmišlja slozit ce se sa mnom jer svaki drugi zakljucak je nelogican

Šta je smiješno jedino ako dozivljavas orgazam kad se nanosi bol djeci što odgovara vašem profilu .Nasuprot tebe ja suosjecam  sa roditeljima i djecom koja se ubijaju i pate od psihopata.I ovo ismijavanje to vas prvo uče na obuci kad si satjeran u kut argumentima idi na ismijavanje protivnika i argumenata.

Edited by zudox
  • Like 2

I sta sad? Imas geografa i astronoma koji tvrde da je zemlja ravna ploca. Hajmo i to osporiti.
Medjutim, istrazivanje se sprovodi na kvantitetu i kvalitetu uzoraka. S tim u vezi je i naucno utemeljeno da ne postoji poveznica izmedju vakcine i autizma. 

Edited by Pavarotti

Nemam ništa protiv tko hoće da vakcinise nek vakcinise i bude siguran nek ne prisiljava druge .Roditelj najbolje zna šta je najbolje za njegovo dijete u ovom slučaju neka elita sebi uzima za pravo da ti ima veće pravo.Sta su onda roditelji stoka kojoj potomstvo pastir može uzeti kako hoće.

3 hours ago, Hysteria said:

Opet izolacija za Bosance u Hrvatskoj dugo trajalo ovo prijateljstvo ahah 

A gle, ja mislim da tu nije u pitanju faKin' korona nego da je u pitanju ono balkansko iživljavanje na susjedima. Tako isto Slovenci j*** Hrvate. Pa sjecas se ulaska Hr u EU. Nema sta Slovenci nisu radili. Isto takva reakcija prema nama. Evo zašto: večeras mi dolaze gosti iz Zagreba. I sad koja je razlika (ako je korona u pitanju) ako ja kihnem na njih u Bihacu u mojoj kući ili ako kihnem na njih u njihovom stanu u Zagrebu??? Isti Q !!!! Ako oni pokupe virus od mene ovdje i odnesu ga u nedelju u ZG ne idu u izolaciju? Logika nigdje veze nema

7 minutes ago, zudox said:

Sjeti se šta je ono neku noć rekao ceda jovanovic.Evropa jednostavno ne zna šta da uradi sa vama bošnjacima muslimanima.Eto t odgovor.

Pa evo od veceras u ponoć Srbi i Bosanci u Hrvatsku mogu al sa 14 dana izolacije, građani BiH sa hr putovnicom (dakle BH Hrvati) nemaju ograničenja. 

prije 2 sati, Grunf said:

A gle, ja mislim da tu nije u pitanju faKin' korona nego da je u pitanju ono balkansko iživljavanje na susjedima. Tako isto Slovenci j*** Hrvate. Pa sjecas se ulaska Hr u EU. Nema sta Slovenci nisu radili. Isto takva reakcija prema nama. Evo zašto: večeras mi dolaze gosti iz Zagreba. I sad koja je razlika (ako je korona u pitanju) ako ja kihnem na njih u Bihacu u mojoj kući ili ako kihnem na njih u njihovom stanu u Zagrebu??? Isti Q !!!! Ako oni pokupe virus od mene ovdje i odnesu ga u nedelju u ZG ne idu u izolaciju? Logika nigdje veze nema

Komedija živa ko kod mene u kući. Supruga i mali nedavno bili u BiH i vratili se i sad ne smiju napustiti kuću 14 dana a ja mogu iako sve dijelim sa njima. Tako i u Bihaću ljudi žive zajedno, udišu isti zrak, kupuju na istim mjestima, ali eto za jedne izolacija a druge ne

• Like 1
  • Dislike 1

Krenule nelegalne inspekcije za nošenje brnjica po Kladusi.Nema drzavno kriminalni aparat pametnijeg posla.Svaki dan se ko fol povećava smrtnost i zarazenost  od nepostojećeg virusa.Izgleda da su i naši dogovorili medicinski genocidni eksperiment kao u srbiji da potruju djecu i starce.Al su se osilili ovi sljedbenici doktora Mangela.

• Like 1
48 minutes ago, hatinac| said:

Ustaški pacovi.

Ovo je za diskriminacija za sud u Ženevi. 
opet se svede na kuknjavu. Svaka zemlja na svjetu bi uvela recipročne mjere , a uvjek sam za to da se Uvedu porezi na robu iz Hrvatske. Medjutim imamo ove pederčine iz Hercegovine koji javni agenti cro politike. Apsolutno, hrvati u Bih ne zaslužuju status naroda, ili barem ne zaslužuju imaju povlasticu blokiranja države na svim mogućim razinama.

Ja nisam za recipročne mjere. Hrvati u Hrvatskoj preživljavaju zahvaljujući BiH naročito zahvaljujuci nama na USK. Da nema šopingiranja po našim centrima pola ih ne bi imalo šta jesti. Zauzvrat i mi profitiramo od svakog njihovog dolaska ne samo trgovina. Sve vrste trgovina, automehaničari, zubari, frizeri cak i pijaca, da ne nabrajam sve djelatnosti koje pružaju usluge naročito vikendom. BTW i Mađari su zabranili ulaz Bosancima, Crnogorcima, Makedoncima i Albancima...Zato mislim da ne treba uvoditi reciprocne mjere jer smo globalno veci biznismeni od Hrvata iz Hrvatske i razmisljamo poduzetno. Ovako oni nama ostavljaju svoje novce a mi njima svoje ne. Kud ces bolje kazne

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...