Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

prije 5 minuta, Grunf said:

Zato sam i rekao pametni su ljudi to smislili ali dali budalama u realizaciju

I eno MUP KS kupuje vozilo za razbijanje demonstracija sa vodenim topom, ako bi ne daj boze ovce i pomislile na bunt.

• Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga: 1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod va

Nije me bilo, manje vise se sve vrti u krug, na ovu temu nisam pisao jer je dosta postova u debelom off-sideu. Moj babo je znao reci sine primitivizam je gori od kuge, za kugu se nadje lijek ali

Buraz dzaba to pises, 90% ljudi ce te smatrati ludjakom i budalom, pogotovo Bosnjo koji je najpametniji uz litru brlje. Bill Gates je otkrio svoje namjere javno u zadnjih par mjeseci, ni ja sam nisam

Posted Images

https://ilmanifesto.it/piano-usa-controllo-militarizzato-della-popolazione/

Rockefellerova fondacija uvela je "Nacionalni akcioni plan za kontrolu Covid-19", koji ocrtava "pragmatične korake za ponovno otvaranje naših radnih mjesta i zajednica".

Međutim, kao što naslov kaže, to nisu jednostavno zdravstvene mjere. Plan - kojem su doprinosila neka od najprestižnijih sveučilišta (Harvard, Yale, Johns Hopkins i drugi) - predviđa pravi hijerarhijski i militarizirani socijalni model. Na samitu je „Savjet za kontrolu pandemije, slično Vijeću za proizvodnju rata koje su Sjedinjene Države stvorile u Drugom svjetskom ratu“.

Sačinjavali bi ga "lideri u poslovanju, vladi i nauci" (nabrojani po važnosti, ne vladini službenici, nego predstavnici finansija i ekonomije). Ovaj će Upravni odbor biti ovlašten donositi odluke o proizvodnji i uslugama s ovlastima sličnim onome koje je dodijeljeno predsjedniku Sjedinjenih Država u ratno vrijeme Zakonom o proizvodnji proizvodnje. Plan predviđa da 3 miliona američkih građana provede Covid-19 test tjedno i da poveća broj na 30 miliona sedmično u roku od šest mjeseci. Cilj koji treba postići u roku od godinu dana je postići sposobnost testiranja Covid-19 30 miliona ljudi dnevno.

Za svaki test se procjenjuje "razumnom tržišnom cijenom od 100 USD". Za to su potrebna javna sredstva „milijarde dolara mjesečno“.

Zaklada Rockefeller i njeni financijski partneri pomoći će u uspostavljanju mreže za pružanje garancija za kredite i ugovora s dobavljačima, tj. velike farmaceutske i medicinske kompanije. Prema planu, „Savjet za kontrolu pandemije“ ovlašteno je i za stvaranje „korpusa pandemijskog odgovora“: specijalne jedinice (koja se slučajno ne naziva „korpus“ poput marinaca) sa osobljem od 100-300 hiljada članova. Zapošljavali bi se među dobrovoljcima iz mirovnog korpusa i Americacorpsa (službeno ih je stvorila vlada Sjedinjenih Država da bi "pomogle zemljama u razvoju") i vojnika nacionalne garde.

Članovi korpusa za odgovor na pandemiju primali bi prosečnu bruto platu od 40.000 dolara godišnje, uz državnu potrošnju od 4-12 milijardi dolara godišnje. Glavni zadatak korporacije za odgovor na pandemiju bio bi kontrola stanovništva koristeći tehnike vojnog tipa, digitalne lokacije i identifikacijske sisteme, na poslu i u kancelariji, u stambenim područjima, na javnim mjestima i za vrijeme kretanja. Sistemi ove vrste - podsjeća Rockefellerova fondacija - implementiraju Apple, Google i Facebook.

Prema planu, informacije o pojedincima u vezi sa njihovim zdravstvenim stanjem i aktivnostima trebale bi ostati „koliko god je to moguće“. Međutim, svi bi bili centralizirani u digitalnoj platformi kojom bi zajednički upravljale država i privatne kompanije.

Na temelju podataka koje je dalo „Vijeće za kontrolu pandemije“ povremeno bi se odlučivalo koja područja treba zatvoriti i na koliko dugo. Ukratko, ovo je plan koji Rockefellerova fondacija želi provesti u Sjedinjenim Državama i šire. Ako se čak i djelomično provede, došlo bi do daljnje koncentracije ekonomske i političke moći u rukama još manjih elita, na štetu rastuće većine koja bi bila lišena temeljnih demokratskih prava. Ova operacija se provodi u ime "Control of Covid-19", čija je službena stopa smrtnosti manja od 0,03% američke populacije. U Planu Rockefellerove fondacije virus se koristi kao pravo oružje, opasnije od samog Covid-19.

10 minutes ago, Grunf said:

@Barba  u broju nismo pogrijesili ni ti ni ja ali jesmo u pogledu broja "izlijecenih"

http://www.uskinfo.ba/m/vijest/u-bih-je-50-hiljada-patoloskih-kockara-i-u-doba-pandemije-cvjetale-igre-na-srecu/76225

Znas kako jos prije 7-8 godina unazad sam primjetio da se sa kockom kladionicama stvar otela kontroli kod nasih ljudi. Kad god dodjem u Bihac normalno se druzim sa prijateljima odemo popijemo nesto ono standard medjutim vidim ja uvijek neko fali od moji prijatelja ili nosaju biltene gdje god krenu vazda se bulji u txt. Ili zakazuju da odemo na kafu gdje su kladionice tipa Pritoka i slicno sto se meni ne svidja nikako ne pada mi na pamet da sjedim u Konzumu u Pritoci gdje 50 ljudi kocka pusi i niko sa nikim ne prica samo nesto krizaju onda se pocelo trazanje pozamljivanja novca imas 100 imas 50 i tako u pocetku covjek misli hebes 50 maraka ali onda se skontas zasto bi ja nekom dao 50 maraka da ide kockati kad i sam nikad ne bi dao novac na kocku niti sam ikad dao ja cijenim svaciji dinar ali isto tako najvise cijenim svoj . I onda se malo dublje pocnem zanimati za ovaj problem kroz pricu sa ljudima i tako prica meni zena od jednog mog prijatelja koji na izgled ima sretan brak dobar posao lijepu zenu i tako sve idealno  vidim ja da kod njih nesto nije uredu ,i kaze ona meni da je lik digao 50 hiljada maraka prvi kredit i iskockao pa onda kao zatvorio taj kredit pa digao 100 hiljada znaci sve iskockao i sta reci za ovakvog hajvana koji vlastitu djecu i zenu unistava . E to je kocka koja je pored droge i alkohola najgora stvar koja moze zadesiti covjeka prvo to sve pocne malo cu marku dvije i tako ali ljudi sebi nece da priznaju da ako ti svaki dan moras dati marku dvije a to bude cak i vise da si postao ovisan i da si kockar a kocka je hronicna bolest koja za sobom vuce druge probleme najvise finansijske a kad izblijede finansije svaki brak se raspada .

Na zalost drzava je ta koja se ne zanima za ovaj problem ali ce se desiti na kraju velika eskalacija .

Kad uzmeš u obzir ko stoji iza njih i kakvo je tužilaštvo bojim se da od ovog nema ništa, eventualno da Solaka žrtvuju jer takvu amebu je jednostavno zamjeniti a ima masu mutnih radnji od prvog dana kako se dočepao pozicije

8 minutes ago, Hysteria said:

Kad uzmeš u obzir ko stoji iza njih i kakvo je tužilaštvo bojim se da od ovog nema ništa, eventualno da Solaka žrtvuju jer takvu amebu je jednostavno zamjeniti a ima masu mutnih radnji od prvog dana kako se dočepao pozicije

Hodzic i Solak ce biti zrtveni janjci. Novalic ce nam opet soliti pamet mozda jos od ponedeljka

2 minutes ago, Hysteria said:

Solak je strancki stakor koji je postavljen na mjesto da bi se mogle prati novci a SDA stranku kad se pogleda kolicina novca koju je FUCZ raspolagala i sta je Federacija sve placala znaci ona kolicina novca koja je trebala da se rasporedjuje na cijelu Federaciju je iskljucivo koristena u Sarajevskim krugovima i porodicama IZmetbegovic Novalic i ostali. Ima mjesta u FBiH gdje civilna zastita nema ni motokoltivator ali zato solak ima svega i njegovi Sarajevski jalijasi i pederi . Mene najvise nervira bahatost i bezobrazluk ovog nepismenog kretena kleptomana .

A najvise me nervira sto su sva ta mjesta i pozicije takvih organizacija na nivou Federacije iskljucivo u rukama ljudi iz Sarajeva i to ljudi koji nisu kompetentni da bi se sa tim poslom bavili .

Barba zato ni o onih 330mil eura im netreba dati da rasporedjuju naonaj nacin kako rece Novalic zadnjih 25 godina.Tu i jedino podrzavam Covica jer im se jedini suprostavio radi tog nacina raspodjele.Znaci po njima federaciji 50%,,aostalih 50 na kantone i to opet Sarajevski kanton u toj raspodjeli medju kantonima dobija najveci kolac.Zato nam je i ovakava situacija kakva jest gdje Sarajevski kanton jedna ogromna masina za pranje novca kako njihove ceste i razno razne zaobilaznice pa do nabave sredstava preko civilne zastite gdje ovaj respirator samo kap poslova koji su obavljali za njih.Pa tih 32 miliona su nase pare tj pare svih kantona i mozes misliti da mi na kraju ni kinesko biciklo nismo dobili od te kolicine para koji su stajali na racunu federalne cz.a kamo li kakav camac ili bilo sta.Pardon jest sanitet dobijen ali nepitajte koliko je precjenjen.Jos me vise boli kada Fadil kaze da to tako treba da se rasporedjuje jer je garant federacija,a ja se onda pitam ko sam ja u USK,pa jesam li ja federacija tj drzava BiH.

2 hours ago, telefon said:

Barba zato ni o onih 330mil eura im netreba dati da rasporedjuju naonaj nacin kako rece Novalic zadnjih 25 godina.Tu i jedino podrzavam Covica jer im se jedini suprostavio radi tog nacina raspodjele.Znaci po njima federaciji 50%,,aostalih 50 na kantone i to opet Sarajevski kanton u toj raspodjeli medju kantonima dobija najveci kolac.Zato nam je i ovakava situacija kakva jest gdje Sarajevski kanton jedna ogromna masina za pranje novca kako njihove ceste i razno razne zaobilaznice pa do nabave sredstava preko civilne zastite gdje ovaj respirator samo kap poslova koji su obavljali za njih.Pa tih 32 miliona su nase pare tj pare svih kantona i mozes misliti da mi na kraju ni kinesko biciklo nismo dobili od te kolicine para koji su stajali na racunu federalne cz.a kamo li kakav camac ili bilo sta.Pardon jest sanitet dobijen ali nepitajte koliko je precjenjen.Jos me vise boli kada Fadil kaze da to tako treba da se rasporedjuje jer je garant federacija,a ja se onda pitam ko sam ja u USK,pa jesam li ja federacija tj drzava BiH.

Aerodrom Bihac dobija sredstva na kapaljku godišnje oko milion i za 20 do 30 godina mogu napraviti aerodrom ovim intenzitetom ali sa tim da će one prve piste propasti totalno dok se drugo izgradi . U Sarajevu mladi godinama dobijaju poticaj za prvi stan stambeno zbrinjavanje a sve je to iz istog bužeta .Kod nas niko od mladi bračnih parova nije dobio nikakav stambeni poticaj niti će kad dobiti. 
Njima je država Sarajevo i okolina a mi svi ostali smo samo Krajina Hercegovina Podrinje i ostale regije. Losa je politika totalno a novca imaju dovoljno da se svi ravnomjerno razvijaju sve regije i na mikro i makro nivou . 

• Aferim! 1
  • Haha 1

Kakvo je stanje što se tiče ulaska u BiH stranih državljana? Da li Hrvatski državljani moraju imati putovnice (kako je najavljeno) ili mogu ući i sa ličnom/osobnom?

Ima li gdje više informacija?

Korona free kanton? Koliko vidim samo jedan oboljeli na kantonu. Ali se taj broj ne slaze sa brojevima po gradovima. Pripisao bih to neažurnošću.

3 minutes ago, Pushiga said:

Gdje su ovi 5Gates ravnozemljasi nestali? :D

Imam neke 5GBioShield stikove po 350km, ako ko zeli kupiti, ako ima namjeru da prezive. :ph34r:

O istom sam razmisljao. Moze se napraviti dobar biznis na osnovu svega toga, zastita od 5G zracenja, zastita od pracenja,u skorije vrijeme ometanje ugrađenog chipa i sta jos sve ne...Da idemo zajedno u posao?

• Like 1
prije 32 minuta, Grunf said:

O istom sam razmisljao. Moze se napraviti dobar biznis na osnovu svega toga, zastita od 5G zracenja, zastita od pracenja,u skorije vrijeme ometanje ugrađenog chipa i sta jos sve ne...Da idemo zajedno u posao?

Idemo spasit planetu! :D

• Haha 2

Koja histerija pa šta na hiljade prebolovalo koronu da i nije znala.Bolje se brini kako će narod preživjeti nakon ovog cirkusa otislo i ovo privrede dovraga.

• Like 3
prije 16 sati, zudox said:

Koja histerija pa šta na hiljade prebolovalo koronu da i nije znala.Bolje se brini kako će narod preživjeti nakon ovog cirkusa otislo i ovo privrede dovraga.

Ja ne razumijem ove sto vjeruju i dalje u koronu i sto su i dalje slijepo spremni na vakcinaciju za ovu izmisljotinu.

De nek mi neko kaze u cemu je razlika sad kad sve radi, kafici puni, ne nose se maske, a i dalje se svaki dan pise da imamo od 20-40 novozarazenih? Samo sto je prije clanak sa 30 novozarazenih isao na naslovne stranice portala sa crvenim podnaslovima "ALARMANTNO, PRIJELOMNA VIJEST, HAOS, SMRT, PANDEMIJA", u cilju kontrole i izazivanja straha kod ljudi. Vec smo vidjeli sta se zapravo krilo iza toga, pranje ogromnih para, dok se zdere i loce uz Halida po kafanama.

Evo i ovi protesti u Americi, kao umire svaki dan trilion ljudi od korone, policijski sat, a na protestima prva policjia ne nosi maske (osim kad bacaju suzavce). Ispade Trump jedini pametan na kraju, kad je ukinuo financiranje WHO i rekao da ce ovo nestati samo od sebe.

Nijedna zena koja radi u prodavnici ili pekari nije zarazena, a one su bile na udaru cak i vise od zdravstvenih radnika, prvenstveno jer ovi nisu primali pacijente skoro nikako. Pametnom bi i to bilo dosta, ali dzaba govoriti.

• Like 3
  • Haha 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...