Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

11 minutes ago, Mofo said:

Ja ne razumijem ove sto vjeruju i dalje u koronu i sto su i dalje slijepo spremni na vakcinaciju za ovu izmisljotinu.

De nek mi neko kaze u cemu je razlika sad kad sve radi, kafici puni, ne nose se maske, a i dalje se svaki dan pise da imamo od 20-40 novozarazenih? Samo sto je prije clanak sa 30 novozarazenih isao na naslovne stranice portala sa crvenim podnaslovima "ALARMANTNO, PRIJELOMNA VIJEST, HAOS, SMRT, PANDEMIJA", u cilju kontrole i izazivanja straha kod ljudi. Vec smo vidjeli sta se zapravo krilo iza toga, pranje ogromnih para, dok se zdere i loce uz Halida po kafanama.

Evo i ovi protesti u Americi, kao umire svaki dan trilion ljudi od korone, policijski sat, a na protestima prva policjia ne nosi maske (osim kad bacaju suzavce). Ispade Trump jedini pametan na kraju, kad je ukinuo financiranje WHO i rekao da ce ovo nestati samo od sebe.

Nijedna zena koja radi u prodavnici ili pekari nije zarazena, a one su bile na udaru cak i vise od zdravstvenih radnika, prvenstveno jer ovi nisu primali pacijente skoro nikako. Pametnom bi i to bilo dosta, ali dzaba govoriti.

Ja vjerujem u COVID-19. Ne vjerujem da je toliko ozbiljan bio, no bio je nepoznanica i za naucnike a kamoli za nas laike. O vakcinaciji ne zelim diskutovati jer bi to opet otislo na teroije zavjera itd. Ja sam onaj period rada i boravka u kuci zapravo pametno iskoristio. Razvio sam neke svoje projekte koji ne bi ugledali svjetlo dana do kraja ove godine a sad idu u realizaciju i nadam se dobru zaradu da ce mi donijeti. Onaj ko je buljio u tv ili smartphone i nije znao sta ce od sebe - ah sta cu mu ja :D

Edited by Grunf
  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga: 1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod va

Nije me bilo, manje vise se sve vrti u krug, na ovu temu nisam pisao jer je dosta postova u debelom off-sideu. Moj babo je znao reci sine primitivizam je gori od kuge, za kugu se nadje lijek ali

Buraz dzaba to pises, 90% ljudi ce te smatrati ludjakom i budalom, pogotovo Bosnjo koji je najpametniji uz litru brlje. Bill Gates je otkrio svoje namjere javno u zadnjih par mjeseci, ni ja sam nisam

Posted Images

prije 1 minuta, Grunf said:

Ja vjerujem u COVID-19. Ne vjerujem da je toliko ozbiljan bio, no bio je nepoznanica i za naucnike a kamoli za nas laike. O vakcinaciji ne zelim diskutovati jer bi to opet otislo na teroije zavjera itd. Ja sam onaj period rada i boravka u kuci zapravo pametno iskoristio. Razvio sam neke svoje projekte koji ne bi ugledali svjetlo dana do kraja ove godine a sad idu u realizaciju i nadam se dobru zaradu da ce mi donijeti. Onaj ko je buljio u tv ili smartphone i nije znao sta ce od sebe - ah sta cu mu ja :D

Bravo. Ja sam npr. naučio novi instrument svirati (osnove, skale i akorde, sad treba tehniku razvijati) i prije mjesec dana sam počeo francuski jezik učiti. Ako ga savladam do kraja godine, sto mi je cilj, bice mi to četvrti strani jezik aBd

• Like 1
11 minutes ago, RidgeGutt said:

Essay Writing Service - EssayErudite.com

Our essay writing service provides a full-scale writing assistance accessible online 24/7.
Apart from many other writing companies, we are rather picky when forming a professional staff of experts.
Moreover, we try to make our every customer feel safe and pleased with the service.

essay writing service
college paper writing service
college essay help
assignment help
paper writing service

essayshark.com is a much better and more reliable service than essayerudite.com

prije 3 sati, Grunf said:

Zar nije smijesno? 😂

Udarna vijest je trebala biti kad su pustili ona 3 levata bez pritvora, a ne sto je neko kihnuo.

• Like 2
  • Haha 1

Kako ne razumijete da je politici u nasoj drzavi u interesu da lazu o broju zarazenih znaci sto vise to bolje da EU zatvara granice za nase ljude i da dobijamo sto vise pomoci iz EU fondova i drugih zemalja. 

prije 2 sati, Barba said:

Kako ne razumijete da je politici u nasoj drzavi u interesu da lazu o broju zarazenih znaci sto vise to bolje da EU zatvara granice za nase ljude i da dobijamo sto vise pomoci iz EU fondova i drugih zemalja. 

Evo pocinju opet jebavati ljude u mozak sa drugim valom u BIH. Ili je Bakirovo maslo da se odgode izbori, ili da se opravdaju respiratori.

Statisticki je nemoguce da od 15-20.000 migranata, nijedan nije zarazen, kriticno ili na respiratoru, a za njih nije ni vrijedio policijski sat kao sto znamo i nisu imali bas nikakve mjere zastite. Vec sam i spominjao zene sto rade u prodavnicama i pekarama.

Ako ovaj virus uopste i postoji, toliko ima neodgovorenih pitanja i nelogicnosti, da se covjek jednostavno mora zapitati ko tu koga pravi budalom.

• Like 3
3 hours ago, Mofo said:

Evo pocinju opet jebavati ljude u mozak sa drugim valom u BIH. Ili je Bakirovo maslo da se odgode izbori, ili da se opravdaju respiratori.

Statisticki je nemoguce da od 15-20.000 migranata, nijedan nije zarazen, kriticno ili na respiratoru, a za njih nije ni vrijedio policijski sat kao sto znamo i nisu imali bas nikakve mjere zastite. Vec sam i spominjao zene sto rade u prodavnicama i pekarama.

Ako ovaj virus uopste i postoji, toliko ima neodgovorenih pitanja i nelogicnosti, da se covjek jednostavno mora zapitati ko tu koga pravi budalom.

Bas si dobro rekao to je bas ono sto i sam mislim i sto se i sam pitam. Znaci migranti i korona 0.0 % korona i Bosanci drasticno povecanje zarazenih.

Oni su posteno zasrali sa raspiratorima i SDA nikad nije imala gori rejting kod naroda nakon svih tih silnih afera posebno raspiratori malinari i Fadil. A sad treba odgoditi izbore za iducu godinu i drzati stanje kakvo jeste sto duze .

Necu reci da se nije pojavio pokoja osoba koja je zarazena ali mislim ozbiljno da je ovo postala jos jedna igra to je mafija koja sve koristi samo za svoj interes . 

• Like 2

Bakirova seka mlada cobanica i Crne Gore sto je studirala 20 godina medicinu kontrolise testove broj zarazeni ce rasti kako to njoj i SDA stranci odgovara . Znaci oni prije 2 mjeseca su testurali enormno mali broj ljudi a dobijali su testove sa raznih strana i sad od jednom popravljaju statistiku . Znaci covjek je testiran u Sarajevu i dobio nalaz da je pozitivan na virus znaci covjek presao nevidjenu torturu u samom domacinstvu izolacija strah da ne zarazi druge 20 dana doslovno lezao u sobi kroz prozor mu dostavljali kruh i pastetu covjeku nista nije bilo ali ja na momente sam sebe dovodio u pitanje da ce umrijeti i nema dalje nakon 20 dana vidio da lezi u sobi bezveze kad su otvorili letove vratio se kuci u Njemacku ode se odmah ponovno testirati znaci niti su mu pronasli antitijela virusa niti je nekad bio zarazen jos se posvadjao sa doktorima u Njemackoj ovi ga zamalo zatvorili u ludnicu . Sad se postavlja pitanje kako je moguce da se desavaju ovakve greske . Znaci covjek se u Sarajevu obratio doktoru jer je imao jaku alergiju da mu da neke tablete koje nije mogao kupiti bez recepta kod nas i doktor ga usput testirao i na koronu . Ovo kad mi je covjek jucer pricao nisam mogao vjerovati znaci nema dalje. 

• Haha 1

https://www.klix.ba/vijesti/bih/alen-seranic-koronavirus-je-i-dalje-tu-a-bit-ce-ga-i-u-oktobru/200616021

Evo kaze bice ga u oktobru, tacno sam znao da rade na tome da se odgode izbori. Bice njega kad god bude potrebno ovim kriminalcima, jer je koronavirus postao savrsen alat za kontrolu ovaca. Sto jedan rece, lakse se boriti protiv nepostojeceg virusa, nego postojecih problema u drzavi. Ovaj virus da uopste postoji i da je toliko strasan, zatvarali bi se mi sami i pazili, ne bi nam niko morao ni govoriti, prvenstveno jer bi vidjali smrt svojim ocima,, a ne citali izmisljene brojke po Klixu.

Sva ova situacija prethodnih mjeseci me podsjeti na ovu scenu iz South Parka, kad ljudi panicno bjeze od globalnog zagrijavanja, samo jer je izazvana panika i receno da ce svi umrijeti.

https://www.youtube.com/watch?v=qTAGA3sdNL4

• Like 1
  • Aferim! 1
  • Haha 2
27 minutes ago, Mofo said:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/alen-seranic-koronavirus-je-i-dalje-tu-a-bit-ce-ga-i-u-oktobru/200616021

Evo kaze bice ga u oktobru, tacno sam znao da rade na tome da se odgode izbori. Bice njega kad god bude potrebno ovim kriminalcima, jer je koronavirus postao savrsen alat za kontrolu ovaca. Sto jedan rece, lakse se boriti protiv nepostojeceg virusa, nego postojecih problema u drzavi. Ovaj virus da uopste postoji i da je toliko strasan, zatvarali bi se mi sami i pazili, ne bi nam niko morao ni govoriti, prvenstveno jer bi vidjali smrt svojim ocima,, a ne citali izmisljene brojke po Klixu.

Sva ova situacija prethodnih mjeseci me podsjeti na ovu scenu iz South Parka, kad ljudi panicno bjeze od globalnog zagrijavanja, samo jer je izazvana panika i receno da ce svi umrijeti.

https://www.youtube.com/watch?v=qTAGA3sdNL4

To ja cijelo vrijeme pricam samo da im je odgoditi izbore i osigurati sto vise donacija. U drzavi poiticki nije rijesen niti jedan problem ili put ka europskim integracijama i NATO sve je stalo ali zato se redovno primaju plate i do[platci i odvojeni zivot. Sastaju se Covic i Bakir 500 puta o pitanju Mostara i uvijek kao rijeseno oni pricaju o Mostaru kao da je njihova babovina . 

Pogledajte malo sliku i statistiku po gradovima meni samo nije jasno kako broj zarazeni u odnosu na broj stanovnika u manjim sredinama moze biti veci od Gradova sa vecom populacijom Znaci Maglaj i Tesanj dvije doslovne provincijske kasabe imaju vise zarazeni od Sarajeva koji ima enormno veci broj stanovnika a i samu cirkulaciju interakciju od posla pa do sveg ostalog . 

image.thumb.png.3db0eedbc7d72b376cb5bfce4e234644.png

prije 27 minuta, Barba said:

To ja cijelo vrijeme pricam samo da im je odgoditi izbore i osigurati sto vise donacija. U drzavi poiticki nije rijesen niti jedan problem ili put ka europskim integracijama i NATO sve je stalo ali zato se redovno primaju plate i do[platci i odvojeni zivot. Sastaju se Covic i Bakir 500 puta o pitanju Mostara i uvijek kao rijeseno oni pricaju o Mostaru kao da je njihova babovina . 

Pogledajte malo sliku i statistiku po gradovima meni samo nije jasno kako broj zarazeni u odnosu na broj stanovnika u manjim sredinama moze biti veci od Gradova sa vecom populacijom Znaci Maglaj i Tesanj dvije doslovne provincijske kasabe imaju vise zarazeni od Sarajeva koji ima enormno veci broj stanovnika a i samu cirkulaciju interakciju od posla pa do sveg ostalog .

Barba nije tvoje da sumnjas i postavljas pitanja, nego da budes poslusan i vjerujes sta pise na Klixu.  Naravno, doci ce i vrijeme te vakcine da nas spasi od ovih brojki i crvenih krugova po mapama. ;)

• Like 1

Gdje je ova bauštelija sada koja je jebavala bosnu i ovdje prije nekoliko dana jer ne može doći kući na praznike (samo da se pohvali bmw-om starim 15 godina - čast izuzetcima) zbog izmišljene korone? Što sad nejebete EU koja nama sada neda izići iz ovog jebenog tora zbog jebene izmišljene korone u još jebeniju eu? A migice mogu kud hoće...eto vam eu jebla vas eu a ja sad jebem sviju p.m. svima odreda

Edit: ono kad zaspeš poslijepodne nakon posla, ustaneš na lijevu nogu i čuješ jebene vijesti. Onda ovako reagujes pa ne mozes ispraviti post iz razloga jer si ispao krkan kao oni na koje se post odnosi a ne jer si napisao nešto što ne misliš :)

Edited by Grunf
  • Haha 1

Koronavirus kao paravan i pokrice za razne malverzacije drzavne i entitetske vlasti . Bolje da narod prica o koronavirusu nego o premijeru i njegovoj kriminalnoj organizaciji najvecoj pljacki u najtezem trenutku za citav svijet.  Kako opravdati ocigledi kriminal kojeg je svako svjestan kako opravdati napad i mjesanje na rad sudstva i tuzilastva kriminalne hobotnice SDA i Bakira samo da bi se zastitili pojedinci i rejting stranke. Samo izmisli broj zarazenih stvori paniku neka narod prica o koronavirusu a ne o premijeru kriminalcu i totalno nesposobnoj politici koja apsolutno ne radi nista. Na kraju ce zbog tri covjeka i afere raspiratori citava drzava i narod docekati tesku zimu sve ce se granice zatvoriti niko nikud nece moci ekonomija ce enormno oslobiti opet ce privatnici postati robovlasnici koji ce udjeljivati plate kako zele i kako njima pase. Sindikati nijemo cute i nista ne poduzimaju kao i narod ako sad nije vrijeme za proteste ne znam kad ce biti . 

Ma dobro barba slazem se ali problem korona virusa je na svjetskom nivou, pa nije ga valjda Bakir ili Fadil izmislio? Ovi "mali i sitni kriminalci" samo koriste priliku. Bas kao i svugdje u svijetu.

Uostalom...Krajisnici su dobili novu zabavu nakon migranata i korona virusa a to je hapsenje ratnog zlocinca Babe. Trenutno se online koliko vidim vodi nova bitka izmedju "autonomasa" u Ilinoisu i "korpusovaca" u Minhenu. Dobro je dok ne puca :D

Edited by Grunf
7 minutes ago, Grunf said:

Ma dobro barba slazem se ali problem korona virusa je na svjetskom nivou, pa nije ga valjda Bakir ili Fadil izmislio? Ovi "mali i sitni kriminalci" samo koriste priliku. Bas kao i svugdje u svijetu.

Uostalom...Krajisnici su dobili novu zabavu nakon migranata i korona virusa a to je hapsenje ratnog zlocinca Babe. Trenutno se online koliko vidim vodi nova bitka izmedju "autonomasa" u Ilinoisu i "korpusovaca" u Minhenu. Dobro je dok ne puca :D

Nije ga izmislio ali ga vrlo dobro koriste za vlastite interese kao i sve druge probleme na svjetskom ili regionalnom nivou. Ja sam do sada na kucnu adresu dobio besplatno maske rukavice alkohol od dest razlicitih ustanova kao i drugi ljudi koji zive u Nizozemskoj pocevsi od posla nogometnog kluba i slicnih organizacija ciji sam clan . Gdje god udjes u neku ustanovu prodavnicu imas besplatan dezinfekt i maske i ne moras ih kupovati ili reci ja sam zaboravio.Znaci ja imam dovoljno srestava da mogu sebi kupiti i masku i alkohol kao i dugi ljudi koji zive u Nizozemskoj a i u drugim zemljama .  A boga mi u Bosni prosjecnom covjeku je luksuz kupovati svaki dan po tri cetiri maske dezinfekcijska srestva i slicno i on ce danima nositi jednu te istu masku jer je na to prisiljen i samim tim ce i sebe i druge osoko sebe dovesti u opasnost od sirenja ne samo koronavirusa nego i drugih infekcija. Zasto se kod nas narodu zastitna srestva ne dijele besplatno najzad za drzavu to nisu nikakva srestva pogotovo jer se radi o malobrojnoj populaciji . A dosle tolike donacije koje je neko samo usmjerio u prodaju a donesen pravilnik o obaveznoj upotrebi maske. 

Od 2016 godine oni su pustili ratnog zlocinca da radi sta zeli danas je 2020 pola godine skoro odmakla ,sama kandidatura na poziciju nacelnika je bila nelegalna i i njegov izbor je trebao biti ponisten .CIK i ona maticarka nisu smjeli prihvatiti kanditaturu osobe koja je osudjena za ratne zlocine to je suprotno zakonu svake normalne zemlje. ovako su ratnom zlocincu i izdajniku svog naroda dali nevidjeni rejting koji je poceo polako opadati kod naroda koji ga podrzava jer se doslovno pokazao totalno nesposobnim na poziciji nacelnika Kladusa lici na kasabu iz 16 vijeka. A sad ce ovaj krepati u zatvoru najvjerovatnije i ispast ce jos zrtveno janje. Mentalitet autonomasa ne bih vise komentarisao pogotovo ti iz Amerike to su zaglupljeni naendrtalci kozojebi kao i migranti koji nas opsjedaju. Mene najvise nervira sto bi oni to sutra opet ponovili i nakon 25 godina i svih ociglednih i obznanjenih zlocina . Ja te autonomase vise mrzim nego cetnike i sutra bi nas u Bihacu opet ubijali da mogu pa cak bi dolazili iz ST. Luisa i drugih gradova SAD . Vjeruj meni 

Evo onaj moj neurozni post od prije 2 dana se obistinio. Postojala korona ili ne, bila opasna ili bezazlena zatvoreni smo u naš tor. Naime Hrvati vraćaju naše građane kao i građane Srbije nazad na graničnim prelazima. Gdje su sad oni bukači?

Edited by Grunf

Ma ne bi to Hrvati nikad, sigurno je neki nesporazum u pitanju. Apsurd da neko iz Bihaća sa HR pasošom/ličnom može prelaziti granicu bez pečeta i samim tim ne mora u karantin kad se vrati u Njemačku jer bez pečeta ne mogu dokazati da je bio u BiH dok neko sa BH pasošem i njemačkom vizom mora 14 dana u karantin. 

"Ovo je udar na Bošnjake"

Bakir Bake Izetbegović

• Dislike 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...