Jump to content
FORUM
Grunf

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

image.thumb.png.a4007c4113ecaf66ebdc88035779281c.png

Znaci mustuluk navodno za deset dana je drasticno pala slanost Jadranskog mora nikad nisu zabiljezeni nizi promili . Nema bosanaca da pisaju u More .

• Haha 1

15 minutes ago, Barba said:

Znaci mustuluk navodno za deset dana je drasticno pala slanost Jadranskog mora nikad nisu zabiljezeni nizi promili . Nema bosanaca da pisaju u More .

Ja bih u neku ruku volio da je neko vrijeme ostalo ovako kako jeste. Taman se pocelo interesirati za domaci turizam. Evo gledam za vikend Bihac, domacih turista ono pravo ima Sarajevo,Tuzla,Zenica...od svud ih. Ozbiljno ! Ali sad cekam za vikend ove sto su govorili i pisali "bojkot, bojkot svega hrvatskog..." ocekujem im javljanja za vikend iz Crikvenice

Sto se tice Hrvatske mislim da su zbog privlacenja turista jednostavno prestali raditi testove na korona virus ili nisu niti objavljivali rezultate istih i tek nakon "skandala" u Zadru zbog pritiska javnosti se aktualizirao problem korona virusa. Nije on bio nestao pa ga "neko" iz BiH i Srbije unio nego se o tom prestalo pisati u medijima da bi se stekla (kriva) slika "korona-free" zemlje

Edited by Grunf

35 minutes ago, Grunf said:

Ja bih u neku ruku volio da je neko vrijeme ostalo ovako kako jeste. Taman se pocelo interesirati za domaci turizam. Evo gledam za vikend Bihac, domacih turista ono pravo ima Sarajevo,Tuzla,Zenica...od svud ih. Ozbiljno ! Ali sad cekam za vikend ove sto su govorili i pisali "bojkot, bojkot svega hrvatskog..." ocekujem im javljanja za vikend iz Crikvenice

Sto se tice Hrvatske mislim da su zbog privlacenja turista jednostavno prestali raditi testove na korona virus ili nisu niti objavljivali rezultate istih i tek nakon "skandala" u Zadru zbog pritiska javnosti se aktualizirao problem korona virusa. Nije on bio nestao pa ga "neko" iz BiH i Srbije unio nego se o tom prestalo pisati u medijima da bi se stekla (kriva) slika "korona-free" zemlje

Ja licno necu ici na more u HR tosam jos prosle godine rekao i ako sam skoro svake godine isao . Mislim da cu ove godine u Crnu Goru jeste malo uze voziti ali nema veze nije to za mene nista ja za sest sati mogu biti u Ulcinju iz Bihaca a da pri tome posjetim neke gradove u nasoj zemlji gledao sam Bjelasnicu super ponuda ono dva tri dana odvesti djecu malo na planine da udahnu ciste have. 

Tacne uzroke gdje se neko zarazio je tesko utvrditi ali svaljivati krivicu na Bosance i Srbe je totalno glupa a sa druge strane ti Talijani i Svedjani dolaze utotalno velikom broju . 

Ja osobno gledam na sve te rezultate i testiranja sa dosta skepticizma znaci stvara se panika i strah kod gradjana totalno nepotebno . Znaci ja ako sam pozitivan ali nemam apsolutno nikakve simptome ii poteskoce normalno funkcioniram ali se na televiziji i internetu plasiraju samo brojke ali niko ne kaze da su vecina ljudi sasvim ok . Nama je smrt postala cudna stvar kao da narod i prije korone nije umirao. Kod nas 99% ljudi nikad ne ide kod doktora ili na sistematske pregleda tako i vecina zivi sa visokim tlakom dijabetesom TBC ono kaslje kao konj i kaze mjesam cigare i slicno sam sebi daje dijagnozu a vamo pluca sva otisla od TBC .Prije dok je bio obavezan vojni rok makar su ljudi isli na tu regrutaciju i detaljan pregled .Moj brat znaci konju bi iscupao rep koliko je jak nikad nije isao kod doktora ne pusi ne pije samo se jednom srusio na poslu i u 37 godini mu otkrili da ima hronicnu anemiju znaci citav zivot zanemarivao sam simptome glavobolja vrtoglavica zujanje u usima na kraju je mogao umrijeti zbog banalne bolesti. To zelim reci samo da se ljudi slabo kontrolisu dok su zdravi . Ali treba ovo i svatiti ljudi nemaju ni novca vecina nema osiguranje i sve su to uzrocnici . 

Kako je Dzaferovic pametan sa izjavama i zalaganju pomoci Sandzaku . Znaci nisi u stanju da u vlastitoj zemlji ravnomjerno pomognes a bacas price i pomoci drugoj zemlji odnosno jednom njenom dijelu .

• Like 1

18 hours ago, Barba said:

Ja licno necu ici na more u HR tosam jos prosle godine rekao i ako sam skoro svake godine isao . Mislim da cu ove godine u Crnu Goru jeste malo uze voziti ali nema veze nije to za mene nista ja za sest sati mogu biti u Ulcinju iz Bihaca a da pri tome posjetim neke gradove u nasoj zemlji gledao sam Bjelasnicu super ponuda ono dva tri dana odvesti djecu malo na planine da udahnu ciste have. 

Tacne uzroke gdje se neko zarazio je tesko utvrditi ali svaljivati krivicu na Bosance i Srbe je totalno glupa a sa druge strane ti Talijani i Svedjani dolaze utotalno velikom broju . 

Ja osobno gledam na sve te rezultate i testiranja sa dosta skepticizma znaci stvara se panika i strah kod gradjana totalno nepotebno . Znaci ja ako sam pozitivan ali nemam apsolutno nikakve simptome ii poteskoce normalno funkcioniram ali se na televiziji i internetu plasiraju samo brojke ali niko ne kaze da su vecina ljudi sasvim ok . Nama je smrt postala cudna stvar kao da narod i prije korone nije umirao. Kod nas 99% ljudi nikad ne ide kod doktora ili na sistematske pregleda tako i vecina zivi sa visokim tlakom dijabetesom TBC ono kaslje kao konj i kaze mjesam cigare i slicno sam sebi daje dijagnozu a vamo pluca sva otisla od TBC .Prije dok je bio obavezan vojni rok makar su ljudi isli na tu regrutaciju i detaljan pregled .Moj brat znaci konju bi iscupao rep koliko je jak nikad nije isao kod doktora ne pusi ne pije samo se jednom srusio na poslu i u 37 godini mu otkrili da ima hronicnu anemiju znaci citav zivot zanemarivao sam simptome glavobolja vrtoglavica zujanje u usima na kraju je mogao umrijeti zbog banalne bolesti. To zelim reci samo da se ljudi slabo kontrolisu dok su zdravi . Ali treba ovo i svatiti ljudi nemaju ni novca vecina nema osiguranje i sve su to uzrocnici . 

ZA šest sati u Ulcinju iz Bihaća? Jeli ti ideš avionom? Očigledno nikad nisi bio u Ulcinju, bar nisi putovao iz Bihaća.  

• Haha 1

1 hour ago, Nuno said:

ZA šest sati u Ulcinju iz Bihaća? Jeli ti ideš avionom? Očigledno nikad nisi bio u Ulcinju, bar nisi putovao iz Bihaća.  

Pa sto ne bi mogao ne vidim u cemu je problem ? Ja za 13 sati mogu preci i po 1400 km znaci pola Europe fakticki kad dolazim u Bihac ja nisam od vozaca sto svako pola sata staju .

Do Ulcinja nema ni 600 km iz Bihaca ali treba znati kud voziti .

Za pravog vozaca ovo nije nista .

Ponovno balkanci pokusni kunići.

Gdje su sad ovi što tvrde da su to teorije zavjere.

• Haha 1

@zudox pa niko nije tvrdio da je korona virus teorija zavjera, bar nisam ja. Naprotiv ja kazem i tvrdim a i tvrdio sam da je virus stvaran (da li je prirodan ili laboratorijski ne znam), da ce vakcinisati ljude kad za to dodje vrijeme (da se razumijemo ja ne zelim biti pokusni kunic),  koliko je opasan po zivot to ja ne mogu reci. Teorija zavjere na ovoj temi se svodi na sustinu slijepog vjerovanja Reala i jos nekih na forumu da ce se putem tih vakcina u ljude ugraditi chip kojim ce neko upravljati i kontrolirati ljude te kad ljudi postanu neproduktivni jednostavno ih "iskljuciti" (tj usmrtiti) a da se putem 5G mreze siri virus te da se 5g mrezom upravlja ubacenim chipovima.Za taj dio sam ja licno rekao da su to teorije zavjera. Molim pazljivo procitaj moj post da bi ga ispravno protumacio.

Moram dodati da ti nisi dobro razumio ovo sto Vucic kaze a on kaze da ce se ljudi (kategorije ljudi koje je nabrojao) cijepiti protiv GRIPE a ne KORONA virusa (on ne barata ovim terminom pa kaze korona gripa mada je u sustini isto)

Kad smo vec kod vakcine, neko je bio i ovdje zakacio video one premijerke kako prima laznu vakcinu "protiv korone". Taj video je kruzio drustvenim mrezama i obisao zemaljsku kuglu a rijec je zapravo o vakcini protiv gripe i zapravo se desilo ovo:

• Like 1

Ovo oko 5G mreže se namjerno zloupotrebljava da se kompromituje istina oko korone.Znam jedno da kad jednom počnu da nas prisilno vakcinisu tome nema kraja.Slijepo vjerujemo doktorima ovom imunološkog dijelu to su nasljednici doktora  Mangela zločinci u bijelom.Pa oni vrše nasilne zahvate nad nama kao u koncentracijom logorima.Ne budi naivan Grunfe. 

• Like 1

11 minutes ago, zudox said:

Ovo oko 5G mreže se namjerno zloupotrebljava da se kompromituje istina oko korone.Znam jedno da kad jednom počnu da nas prisilno vakcinisu tome nema kraja.Slijepo vjerujemo doktorima ovom imunološkog dijelu to su nasljednici doktora  Mangela zločinci u bijelom.Pa oni vrše nasilne zahvate nad nama kao u koncentracijom logorima.Ne budi naivan Grunfe. 

Pa ne znam...ja sam se cjepio dobrovoljno protiv gripe i radim revakcinaciju ovisno o potrebi. Osim toga, hvala bogu sto se ono kaze, nisam nikad niti bio kod doktora od sada vec davne 1994 godine i nikad me niko ni na sto nije prisiljavao

23 minutes ago, zudox said:

https://www.logicno.com/politika/83988.html

To je bilo nekad e sad će biti na silu.Mozemo reci za ove srbe ovakvi onakvi ali bar imaju m..a za razliku od drugih da se bune i bore za svoju djecu.

Za vakcinaciju ili protiv vakcinacije - to je po meni jako siroka tema. Neko se buni protiv vakcinacije djece (vakcinacija koju smo svi prosli u 99% slucajeva), neko vakcinacije protiv gripe, neko vakcinacije za koronu (koja se za sad ne vrsi jer ne postoji vakcina) itd. Meni je licno glupo da budem "antivakser" a cjepljen sam kao i moje dijete kojem fala bogu nista ne fali. Zato velim jako siroka tema koju su balkanski "strucnjaci" ispolitizirali. Zasto kazem "ispolitizirali" ? Zato sto ovom masom u Beogradu ne upravlja niti sam narod niti stvarni strucnjaci nego politicari - protivnici Aleksandra Vucica i tu se masa koristi samo za jedan cilj borba za vlast a ne borba za narod jer su ti sami protivnici u toj masi prisutni. Primjeti jednu drugu stvar niko pa ni ova sa videa ne govori o konkretnoj vakcini nego uopsteno.

Ah da dodam: sta je to nekad bilo??? Pa isto je bilo, svi su morali biti vakcinisani. Sistem te silio-sad te ne sili.  Zato meni sve to tako glupo danas izgleda. Cak sta vise sad je situacija trenutno bolja jer sad imas mogucnost izbora. Hoces vakcinisati djete ili neces. Tvoja stvar i tvoja odgovornost

Lijepo je to zaista ali tvoje dijete srećom nije imalo problema sa vakcinom.Moje je imalo bilo veselo i tako to da bi nakon vakcine počelo da tuče glavom o zid ili hoda po sat vremena oko stola u krug  što prije nije radilo.Srecom uspio sam raznoraznim alternativnim metodama eliminirati taj problem.To je bilo vakcinisanje eksperimentalno djece na balkanu sa EUVAX B od 2004 mislim do 2008.Tako šta da kažem vec da ovim  imunolozima j...m mamu teroristi u bijelom.I usput ja sam završio fakultet prije rata i nisam neobrazovani tip niti sljedbenik Karleuse i big bradera na tv kako vole drugi  bacati taj spin. Ovaj vakcinacijski pokret mi više liči na vjerski kult još samo treba da počnu hvatati i spaljivati ljude na lomacama koji neće da bodu svoju djecu.

• Like 1
  • Sad 1

Ma oni će izudjeti narod pa će ljudi jedva čekati vakcinu samo da se riješe Korone. Ja sam bio skeptičan prema tim vakcinama, ali nekad mi dođe daj vakcinu pa da idemo dalje. 

• Haha 1

21 hours ago, zudox said:

Lijepo je to zaista ali tvoje dijete srećom nije imalo problema sa vakcinom.Moje je imalo bilo veselo i tako to da bi nakon vakcine počelo da tuče glavom o zid ili hoda po sat vremena oko stola u krug  što prije nije radilo.Srecom uspio sam raznoraznim alternativnim metodama eliminirati taj problem.To je bilo vakcinisanje eksperimentalno djece na balkanu sa EUVAX B od 2004 mislim do 2008.Tako šta da kažem vec da ovim  imunolozima j...m mamu teroristi u bijelom.I usput ja sam završio fakultet prije rata i nisam neobrazovani tip niti sljedbenik Karleuse i big bradera na tv kako vole drugi  bacati taj spin. Ovaj vakcinacijski pokret mi više liči na vjerski kult još samo treba da počnu hvatati i spaljivati ljude na lomacama koji neće da bodu svoju djecu.

Ja znam licno mnogo slucajeva djece koja su imala poteskoce poslije vakcinisanja kod nekih se razvio autizam medjutim tesko je dokazati da li je to od vakcine tesko u smislu jer se boris protiv vjetrenjaca .Mislim svakom je najteze kad se njegovo dijete razboli posebno tesko jer to druge ljude uopce ne dotice. Ja kad sam isao u Brazil dobio sam vakcinu protiv tropskih bolesti malarije sta ti ga ja sve znam .Ja sam tri mjeseca imao takve bolove u misicima doslovno me cijelo tijelo boljelo i tako u nekoliko intervala preko dana i noci. Kad sam otisao kod doktora on je nasao milion drugih razloga za to a da niti jednom nije pomislio na vakcinu. I potrazim ja po internetu i vidim da je dosta ljudi imalo isti problem. Za vrijeme rata kod nas je rodjeno dosta djece vecina njih nikad nisu nikad ni vakcinisana pa su opet ziva i zdrava. 

• Like 1

Sasvim moguce da djeca imaju i neku vrstu autizma mada ono sto sam ja ucio o autizmu iz djecije psihologije s pocetka 90-tih (ako se nije sto promjenilo u psihologiji do sad) nema veze sa vakcinisanjem nego sa nasljednim faktorom. Autizam se uglavnom odrazava na socijalno ponasanje a takvo ponasanje djete pocinje tek izrazavati u svojoj drugoj/trecoj godini dakle poslije samog cjepljenja i vjerovatno zbog toga je sve slucajnost. Ja sam to vec pominjao i jako su male sanse da su ta vakcina i autizam povezani jer autizam se pocinje proucavati 40-tih godina 20 vijeka a vakcina je pronadjena  skoro 30 godina kasnije. Prvi zabiljezen slucaj autizma kod djeteta zabiljezen je u 17 vijeku i poceo se takodjer "lijeciti" istjerivanjem djavola. Dakle sanse su male za povezanost autizma i vakcine i do nasljednog faktora je. Medjutim moguce je da ta vakcina "pojaca" utjecaj na gene. O ovom govorim kao laik u gimnaziji sam ucio psihologiju kao i djeciju psihologiju i bio sam jako zainteresiran za ovo podrucje i to sam namjeravao kasnije studirati medjutim kasnije se opredjelio za IT. Svejedno i nakon toliko vremena dosta stvari sam upamtio

• Like 2

Sami proizvodjaci cjepiva na kongresnom saslušanju su priznali tu povezanost sa aautizmom ne nabrajam druge istraživače i institute i ti nonšalantno daješ takav odgovor.Nevjerovatno.

• Like 1
  • Haha 2

Opet izolacija za Bosance u Hrvatskoj dugo trajalo ovo prijateljstvo ahah 

• Like 1
  • Dislike 1

1 hour ago, zudox said:

Sami proizvodjaci cjepiva na kongresnom saslušanju su priznali tu povezanost sa aautizmom ne nabrajam druge istraživače i institute i ti nonšalantno daješ takav odgovor.Nevjerovatno.

Ja sam ti dao kao laik laiku smjernice koje mozes istraziti ako te zanima. Odnosno ne tebi nego onom koga zanima.Mozda to nije tacno ali mozes potraziti strucnu literaturu ili cak googlati pojmove. Ako si pazljivo procitao moj post onda si vidio da nisam nigdje negirao mogucnost povezanosti nego samo naveo činjenicu da je autizam kao poremecaj prisutan vec nekoliko stotina godina (a vjerovatno i puno više) a vakcina ni punih 50 godina. Ko imalo logički razmišlja slozit ce se sa mnom jer svaki drugi zakljucak je nelogican

Ne postoji nikakva povezanost autizma sa vakcinama ili obratno. To je zudoxova mašta.

• Dislike 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...