Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

2 minutes ago, Hysteria said:

Kakva konobarica? To mi je promaklo. Garant je bila inspirisana Pernarom, Ramićem i Ernom Selimović

Upravo tako, cim nadjem post stavim ga ovdje.

• Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nije me bilo, manje vise se sve vrti u krug, na ovu temu nisam pisao jer je dosta postova u debelom off-sideu. Moj babo je znao reci sine primitivizam je gori od kuge, za kugu se nadje lijek ali

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga: 1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod va

Buraz dzaba to pises, 90% ljudi ce te smatrati ludjakom i budalom, pogotovo Bosnjo koji je najpametniji uz litru brlje. Bill Gates je otkrio svoje namjere javno u zadnjih par mjeseci, ni ja sam nisam

Posted Images

@Hysteria  pogledaj ove komentare, zasto kazem da me strah zatupljenih, isti oni koji tvrde da je zemlja ravna ploca, istih onih koji tvrde da su im ovi migranti muslimanska braca, istih onih koji kazu da je to urota protiv bosnji i drugih muslimana da im se ugrade chipovi da ih se prati itd....

hamcir.png

Gospodja (koju licno znam a i vecina biscana je zna) kaze da je imala koronu, na sto je neko upita da opise simptome, ona odgovara ukratko kao kod gripe (da ne duljim) na to je njih par ukljucujuci idiota od profesora Seja uvjerava da je imala obican grip ili prehladu. Ona odgovara da je grip imala u januaru kao i njene dvije kcerke i da je jedna od njih (starija kcerka) preminula od gripe. Opste je poznato da ne mozes dva puta u par mjeseci zaredom imati grip (moguce samo da se vrati - tj nije izljecen do kraja). Nakon gripe i nakon smrti jedne kcerke od gripe kaze da je imala koronu. Idioti joj se nisu ni ispricali. Dalje, sezonski grip nije novica i dobro se zna koje doba godine je "sezona gripe". Na 35+ stepeni sigurno nije

PS postovi su javni i mogu se procitati i na fb te nisam niti sakrio imena jer nema potrebe

• Like 1

Koronavirus postoji i tacka. Stvarno je svako idiot ko tvrdi suprotno i treba platiti kaznu ili odseliti u sumu pa zivjeti sam!

Moj tetak, koji ima 49 godina, ima koronavirus i covjek se bori za svaki udisaj zraka!  Kod njega je vrlo tezak slucaj.

Prijatelj iz Banjaluke, koji ima 35 godina, prebolio je koronavirus, on je osjetio samo malo bockanje u plucima pri disanju, ali nista (pre)opasno, te je bio u kucnoj izolaciji. Proslo ga je nakon 2-3 sedmice.

Sve je individualno od covkeja do covjeka i od imuniteta i od godina, ko kako na ovo reaguje, ali opasno jeste zbog ove jedne cijele polovine stanovnistva i zbog toga se ne treba glupirati i biti samoziv i furati samo svoje gluposti. 

Ljudi cijeli zivot studiraju tu medicinu i priznati su naucnici i sada ti koji si uhvatio boga za muda, a pitanje da li znas sva slova abecede, tvrdis da to ne postoji ili da su ove mjere zastite glupost! Mrs u pm svako ko je toliki egoisticni kreten!!!

14 minutes ago, Pushiga said:

Neki od vas su vikali da 5G izaziva Coronu. To nikad necu zaboravit. :D

Eto i o njima sam govorio kad sam pomenuo zatupljene. Kao i o onima po kojima ce ugradjeni chip putem vakcine, sluziti da nas jednostavno "ugase" (citaj ubiju) kada vise ne budemo produktivni

@jokesOnYou nadam se da ce se tvoj tetak oporaviti. Zbog te kategorije ljudi koji cine 50% stanovnistva, vrijedi navuci masku za 15 minuta shopinga u nekom trgovackom centru

Ovcoidi sa brnjicama prije vjeruju u teoriju ravne zemlje nego ovi drugi a ima i nekulturni koji psuju one koji se sa tim ne slažu kao Yokes.Ajde pametnjakovici uzmite kakvu knjigu iz biologije i provjerite veličinu virusa i propustnost maske.To čuva kao kad lijevam iz kante vodu kroz sito.

• Dislike 1
35 minutes ago, zudox said:

Ovcoidi sa brnjicama prije vjeruju u teoriju ravne zemlje nego ovi drugi a ima i nekulturni koji psuju one koji se sa tim ne slažu kao Yokes.Ajde pametnjakovici uzmite kakvu knjigu iz biologije i provjerite veličinu virusa i propustnost maske.To čuva kao kad lijevam iz kante vodu kroz sito.

Grijesis. Uostalom ovdje ne govorimo samo o maskama nego o teoriji zavjera koju sirite. Pogledaj post sa komentarima sa fb koji sam stavio, gdje zatucani omalovazavaju majku kojoj je dijete umrlo (ponovo naglasavam od GRIPE). Uvjeri se u ozbiljnost situacije i o kojim zatucanima ja govorim ili si i ti slijedbenik samoljubivih Seja Ramica,  Ivana Pernara, Jelene Karleuse itd. BTW Kakvo je stanje u Minhenu u pogledu maski kad smo vec kod maski? Maska te nece 100% zastititi od zarazene osobe al hoce 30% (moja procjena) ali i ako zarazena osoba nosi masku onda u sanse cca 60%

prije 2 sati, Grunf said:

@Hysteria  pogledaj ove komentare, zasto kazem da me strah zatupljenih, isti oni koji tvrde da je zemlja ravna ploca, istih onih koji tvrde da su im ovi migranti muslimanska braca, istih onih koji kazu da je to urota protiv bosnji i drugih muslimana da im se ugrade chipovi da ih se prati itd....

hamcir.png

Gospodja (koju licno znam a i vecina biscana je zna) kaze da je imala koronu, na sto je neko upita da opise simptome, ona odgovara ukratko kao kod gripe (da ne duljim) na to je njih par ukljucujuci idiota od profesora Seja uvjerava da je imala obican grip ili prehladu. Ona odgovara da je grip imala u januaru kao i njene dvije kcerke i da je jedna od njih (starija kcerka) preminula od gripe. Opste je poznato da ne mozes dva puta u par mjeseci zaredom imati grip (moguce samo da se vrati - tj nije izljecen do kraja). Nakon gripe i nakon smrti jedne kcerke od gripe kaze da je imala koronu. Idioti joj se nisu ni ispricali. Dalje, sezonski grip nije novica i dobro se zna koje doba godine je "sezona gripe". Na 35+ stepeni sigurno nije

PS postovi su javni i mogu se procitati i na fb te nisam niti sakrio imena jer nema potrebe

E to je ta ekipica, nemaju veze o životu a triggeruju se na svaku vijest o Coroni, tako su i ovdje udarili psovati i govoriti da RTVUSK?! laže  uopće ne razmišljaju kako će to neko od porodice zaraženih ili preminulih pročitati. Jedna jedina osoba napisala da joj je žao

Screenshot_20200727-222808_Facebook.thumb.jpg.06ca52ac7898834b77229e5eb5610607.jpg

• Like 1

@Hysteria  svi zajedno procitali 2 knjige u zivotu i imaju jedna usta zuba. Dovoljno da im pogledas profile,  skoro svaki radi u "Ne radim nigdje i dobro cuvam taj posao". Da nije zalosno i situacija toliko teska bilo bi i smijesno. Debili IQ-a na nivou sobne temperature pronasli clanke na jeftinim wordpress-based portalima kojima je jedini cilj da im popup prozori sa reklamama sto vise iskacu i sad Bosnjo bi se pravio malo vazan i pametan i on zna bolje nego drugi!

A ovi samoljubivi idioti i sa tvog posta, nemam rijeci. Pa osoba koja boluje od raka i pozivjela bi da nije zarazena koronom mozda jos koju godinu njima nije uopste vazna a sutra im moze biti u pitanju otac mati ili nedaj boze djete

• Like 1
  • Haha 1
1 hour ago, zudox said:

https://hr.sott.net/article/27054-Nema-dokazane-ucinkovitosti-Nizozemska-vlada-nece-savjetovati-javnost-da-nosi-maske

Evo i Holandjani zaostali vjeruju i oni u teoriju ravne zemlje da ne spominjem i svedjane isti ko i prvi🤗🤗🤗

Maske su samo mali dio price o koronavirusu. Ni ja sam ne tvrdim da su ucinkovite ali da mogu usporiti sirenje zaraze. To sam tvrdio i u postovima prije. E sad ne znam jesi li procitao dobro sav tekst ali i Holandjani tvrde u ovom tekstu isto sto i ja. Zato tvrdim da nosenje maske (naravno ispravno nosenje maske) 15-20 minuta tokom shopinga ili u javnom prevozu npr. moze spasiti neciji zivot. Procitaj, evo citat: "Šef Nacionalnog instituta za zdravlje Jaap van Dissel kazao je da je njegova organizacija svjesna studija koje ukazuju da maske pomažu u usporavanju širenja ove bolesti, ali nije uvjeren da one mogu pomoći u suzbijanju koronavirusa u Nizozemskoj. Ustvrdio je da nepravilno nošenje maski, zajedno s nepridržavanjem socijalne distance, može zapravo povećati rizik od prenošenja bolesti.
Maske su u Nizozemskoj potrebne samo u javnom prijevozu i u zračnim lukama."  Dakle on tvrdi da nepravilno nosenje maski nema efekta. Jesi procitao tekst sa razumjevanjem ili si bacio samo pogled na naslov? U cemu je problem sa maskama (kao sto se tvrdi i u ovom tekstu)? Ako ih ljudi NEISPRAVNO nose a nisu toga svjesni tad misle da su zasticeni i onda ne drze socijalnu distancu i time se povecava rizik od zaraze. Zato nece savjetovati nosenje maski ako se ljudi ne drze i distance. Isti slucaj je i sa Svedjanima a isto i ja smatram. Nadam se da sam ti pojasnio ovaj tvoj tekst jer ga nisi dobro razumio 😉

Ma pročitao sam ga do kraja znaju i oni da socijalna distanca i maska ne stite od virusa ali ne mogu otvoreno reci zbog pritiska drugih.Stvar je u tome i kad imam masku kroz nju prolazi moj izdah koji se širi svakako oko mene i to ostaje naširoko kud prolazim.I u mom normalnom izdisaju ima vlage u kojem može biti bezbroj virusa tako da ona ne pomaže.Maska ljudima daje lažan osjećaj sigurnosti nastranu to što je pogodno tlo za razvoj bakterija i gljivica od kojih će se mnogi ljudi zapravo razboljeti.

• Haha 1

Poznanik iz Bergama umro prije 3 mjeseca  od korone u 47.godini zivota, trcao maraton, nije pusio, nikakve kronicne bolesti, jednostavno organizam je tako reagirao i nitko nezna kako ce mu organizam reagirati , nekome ce to biti kao simptomi gripe a netko ce se boriti za zivot. Ne pada mi na pamet podcjenjivati ovakvo nesto i nisu mi jasni ljudi koji kazu da je to sve izmisljeno, da li ste svjesni u kakvom su stanju zdravstveni sustavi u ovim krajevima, covjece u Rijeci je i prije korone u 2 bolnice falilo 146 medicinskih sestara, sad zamisli situaciju da dode samo 50 teskih bolesnika, sustav ce se raspasti jer nemas ni dovoljno anesteziologa niti kvalificiranih sestara koje to mogu voditi intenzivnu njegu, upravo zbog toga treba se paziti sto je vise moguce.

• Like 3

Uvijek je bilo iznenadni smrti ono umro nazdravo a sad se kaže od korone.Licno prije par godina momak oko27 god bio u gostima kod kolege a došao taj momak komšija mu sjedili kad sutra zove i kaže hej onaj moj komšija umro nešto mu pozlilo i umro ne znaju ni doktori od čega.Da je bilo sad bila bi udarna vijest umro od korone.Ne vjerujte manipulacijama.

• Dislike 1
  • Haha 1
On 30. 07. 2020. at 23:58, zudox said:

Uvijek je bilo iznenadni smrti ono umro nazdravo a sad se kaže od korone.Licno prije par godina momak oko27 god bio u gostima kod kolege a došao taj momak komšija mu sjedili kad sutra zove i kaže hej onaj moj komšija umro nešto mu pozlilo i umro ne znaju ni doktori od čega.Da je bilo sad bila bi udarna vijest umro od korone.Ne vjerujte manipulacijama.

Stari, najbitnije je da TI znas i da si TI taj strucnjak za sve, jer tvoja rijec je iznad doktorovih, strucnjaka, i svih drugih ukljucenih, pa i ozaloscenih! Samo da mi te vidjeti i znati koji si ti to bolid u 3 pm....

prije 26 minuta, jokesOnYou said:

Stari, najbitnije je da TI znas i da si TI taj strucnjak za sve, jer tvoja rijec je iznad doktorovih, strucnjaka, i svih drugih ukljucenih, pa i ozaloscenih! Samo da mi te vidjeti i znati koji si ti to bolid u 3 pm....

Nisam ja nikakav genijalac već slušam i druga mišljenja.Hoces reci da su na hiljade drugih doktora glupi koji ne prihvaćaju ovo što se danas natura narodu.Al eto čitaj ti klix i avaz to su najobjektivniji izvori znanja na svijetu.

• Like 1
  • Dislike 1

Btw. u Austriji je pod moranjem da nosis masku, htio ne htio, ne pita se vise tvoje misljenje i sta citas i kako citas.

Bosnu su sa vrlo dobrim pravom zatvorili i ne smijemo putovati jer smo svi jebeni genijalci, sve znamo bolje od drugih i zato se broj zarazenih i povecava. Volio bih stvarno ove tuksone i liksone sto misle da ne treba i da je sve varka, da se brate poguse i da mi malo dahnemo od njih jer takve nam zaraze ne trebaju u drustvu i civilozavnoj sredini gdje ne zivis sam, nego sa drugim ljudima! Na selu, na brdu se mozda mozes tako ponasati, ali u gradskoj sredini, pa i Bihacu, kojima ima 2-3 ulice asvalta, NE MOZES!

Gledam sada u Bingu, sve stare jebene prdonje, niko ne nosi masku. Nadam se da ce se pogusiti te zaraze! Kod nas nema zakona, niti iko to gleda ili pazi i iz tog razloga necemo mi jos duzi period putovati igdje! Psujte koronu i pravila, mislite sto zelite, ali to cete moci samo u Bosni raditi. Oni jadnici koji i mogu vani, eh vani ces NOSITI jebenu masku, pa makar crko pod njom, ali MORAS je nositi i to je to!

@jokesOnYou tačno si dobro rekao. Ova jadna Bosna je valjda jedina vuko*** na planeti zemlji u kojoj svako moze raditi sto hoce. A od ovakve ljepote smo mi napravili vuko*** ne neko drugi. 

@zudox da nije i dr. Nestorović jedan od tih "drugih". Ja kad nesto procitam u sto se ne kuzim onda to zgooglam. Vecinu tih doktora neces naci googlajuci nego samo jedne te iste copy/paste  tekstove ili ces naci na šarlatane poput pomenutog srbijanskog doktora. Nego dosta o BiH nisi mi odgovorio kakvo je stanje u Njemackoj i Minhenu, da li se tamo nose maske? Ozbiljno pitam jer cujem oprecne informacije

Grunf maske u mùinhenu su obavezne u javnom prevozu i u trgovačkim centrima  bolnicama isl.Restorani i sl  i na otvorenom nisu obavezni.Narod skoro svaku noć održava partije do neko doba po parkovima i trgovima po gradu.Ovdje nema panike jer narod nije glup u ogromnom broju vidi o čemu se ovdje radi.

Yokes niko ti ne brani da nosiš brnjicu to je tvoje pravo ali pusti normalne ljude na miru.Ovo ima više psihološki učinak da se ljudi oružje jedni od drugih i da se lakše sa njima upravlja. Čitaj malo preporuke tzv SZO koji preporučuju osnivanje centara za smještaj djece čiji su roditelji bolesni od tzv korone.14 dana sa djecom san svakog pedofila kao što su i ovi stručnjaci iz Robert Kocha 50 godina sustavno usvajali djecu i iskoristavali ih.Procitaj nešto šta drugi govore imaš i na DW ovo o Kochu. 

• Like 1
  • Dislike 1

Evo da dodam da se u skladu ovih ciomasona u zadnje vrijeme sve češće spominju porodicni klasteri. Šta je rješenje koje će ponuditi izmještanje i zbrinjavanje djece u svojim pedofilskim skloništima LGBT pedofilski lobi svrsava od sreće.Moj vam je savjet da sklonite slike djece sa interneta da ne bi koje zapelo za oko ovim psihopatima  .

• Like 1
  • Dislike 1

Tebe paranoja satra stari

Naravno da će se brinuti o djeci ako već nemaju rodbine koja će preuzeti brigu o njima taj period, neće ih same ostaviti. 

U Njemačkoj su maske obavezne svugdje osim na otvorenom, a na otvorenom imaju druga ograničenja i pravila. U većini mjesta treba dogovoriti termin te po dolasku popuniti formular sa ličnim podacima i izjavom da nemaš simptome i da u posljednjih 14 dana nisi boravio na nekom rizičnom području poput BiH.

Ljudi ne paniče jer poštuju mjere, svjesni su da virus postoji da i ljubazno će te upozoriti ako slučajno zaboraviš staviti masku. Ne paniče isto jer imaju odličan zdravstveni sistem (u Bavarskoj npr. čak besplatno testiranje ko se poželi testirati iz radoznalosti)

• Like 1
  • Dislike 1

1.200.000  milijuna ljudi u Berlinu na demonstracijama protiv corone i mjera vlade!

Mediji lažu i negiraju broj demonstranata i pričaju oko nekoliko hiljada i to desničara i nacista!!!

Izgledaju li ovi ljudi kao nacisti?Na TVu čak ništa laufaju gluposti na Kanalima 24 vijesti ntv itd.

Laž,obmana i represija.

Dole svi manipulatori i sve vlade koje vrše reprediju naroda u koristi one world gouverment.

prije 6 minuta, Real said:

1.200.000  milijuna ljudi u Berlinu na demonstracijama protiv corone i mjera vlade!

Mediji lažu i negiraju broj demonstranata i pričaju oko nekoliko hiljada i to desničara i nacista!!!

Izgledaju li ovi ljudi kao nacisti?Na TVu čak ništa laufaju gluposti na Kanalima 24 vijesti ntv itd.

Laž,obmana i represija.

Dole svi manipulatori i sve vlade koje vrše represiju vlastitih naroda u koristi one world gouverment.

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...