Jump to content
FORUM
Grunf

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

prije 6 minuta, 1260 said:

A zašto bi bile dvije iste teme na forumu

Teme nisu iste!

Na ovoj temi ovdje kao što sam već objasnio su preglabanja o coroni,odkud ,ko je stvorio virus  i slično.Ljudima je dosadno pregledavati preglabanja i uputstva o prevenciji se lako izgube u našim postovima.

Pošto mi je to bila jedina mogućnost objave tj. da otvorim tkz. "novu temu" koja ustvari nije tema već uputstva za prevenciju takoreći da odmah upadne u oči otvorio sam "novu temu".

Ljudi kad pročitaju naslov uđu i pročitaju uputstva bez traženja tj. na ovoj temi ovdje i neznaju da imaju uputstva za zaštitu!

Moje namjere su da se pomogne svima a ne da se ovdje sa strane moderatora kur*i i pokazuje moć i superiornost nad forumom i forumašima.

• Like 1
  • Dislike 1

Imamo uputstava na FB koliko hoćeš. 

Ja ne znam koje bi primjenio. 

• Like 1
  • Haha 1

Ljudi su glupi,glupi,glupi!!!

Ovi što nemoraju raditi izlaze u kafiće i restorane "al samo uz Unu",misle da su na godišnjem umjesto da sjede kući i prekinu lanac zaraze,prave partije ili se susreću u parku.

Iako se preporučuje da se plaća karticama danas stariji na kasi supermarketa broje pola sata siću uz pratnju obilnog kašljucanja i hrakanja.

Danas ja u supermarketu u redu maska na licu,rukavice na rukama, držim odstojanje po preporuci dva metra,kad jedna žena trči ispred mene i ubacuje se kao das ja glup a ona pametna.Kad sam joj onda rekao gospođo držite odstojanje po preporuci ona meni "haj šta ima veze neću te pojesti".

Jebiga narod nevidi mikrobe što plutaju zrakom i misle da nema ničega,njima dok god neispadne onaj iz videa na mjesecu što je grunf stavi neće biti ni pameti!

Žalosno ali je to tako.

prije 7 minuta, 1260 said:

Imamo uputstava na FB koliko hoćeš. 

Ja ne znam koje bi primjenio. 

Ovo nisu moja uputstva već jednog molekularnog biologa kineza iz WUHANa koji je već mjesecima u žarištu i radi na covidu19, koje je uspio prenijeti jednom svom kolegi u evropi.

Ništa vi kako želite,najedite se graha i nadajte se da su virusi osjetljivi na ugljendioksid iz guzice kad prdnete.

Inače,mikrobiologija i laboratorija mi nije nepoznata.

• Like 1

I tako Sarajevo ne želi da primi teško oboljelog Bišćanin. 

Njihov je vrijedniji od deset drugih

• Thanks 2

https://usn.co.ba/izdvojeno/i-krajina-je-dio-bih-sarajevo-odbija-da-primi-pacijente-zarazene-koronavirusom-iz-bihaca/170404/

Mislim da je jedna tema dovoljna. Molio bih nekog od moderatora foruma ako je u mogucnosti da promjeni samo naziv ove teme i neka u naslovu ostane ovo "koronavirus".

Nisam vidio da na biscanima ima isti ovaj članak. Izvinjavam se

Edited by Grunf
  • Haha 1

prije 12 minuta, Grunf said:

https://usn.co.ba/izdvojeno/i-krajina-je-dio-bih-sarajevo-odbija-da-primi-pacijente-zarazene-koronavirusom-iz-bihaca/170404/

Mislim da je jedna tema dovoljna. Molio bih nekog od moderatora foruma ako je u mogucnosti da promjeni samo naziv ove teme i neka u naslovu ostane ovo "koronavirus".

Nisam vidio da na biscanima ima isti ovaj članak. Izvinjavam se

Slažem se, isto sam i ja mislio predložiti. Ozbiljna je tema, nisu teorije zavjere u pitanju.

Naziv teme npr:

COVID-19 USK

Edited by Bosanac
  • Like 2

5 minutes ago, Bosanac said:

Slažem se, isto sam i ja mislio predložiti. Ozbiljna je tema, nisu teorije zavjere u pitanju.

Naziv teme npr:

COVID-19 USK

Koronavirus / Covid-19 da bi i onima koji manje poznaju problematiku naziv bio puno blize

Dosta je više s tim forumom,zatvori to skroz moderatore!

Kad su ljudi zatvorili crkve i džamije,pa može se i bez foruma.

2 minutes ago, Fap mašina said:

Dosta je više s tim forumom,zatvori to skroz moderatore!

Kad su ljudi zatvorili crkve i džamije,pa može se i bez foruma.

Sve je dobro dok koronavirus ne mutira pa se pocne širiti društvenim mrežama

Ajde bogati, vec kod prvog pacijenta nasa bolnica puca po savovima. Stvar je da ovi nasi iz minstarstva i bolnice svaki dan po nekoliko puta ponavljaju kako su spremni, spreman odjel, aparatura i slicno a kod prvog pacijenta nastao opsti haos i hoce ga slati u drugi grad. 

Stvarno se nadam da je momak ok i da ce sve biti uredu. Stvarno je rijetka situacija i u svijetu da momak u dvadesetim dodje u tesko zdravstveno stanje zbog ovog virusa pa valjda i ovdje zavrsi sve ok. Osim ako nema dodatnih zdravstvenih problema sto neuporedivo otezava situaciju. 

Edited by Pavarotti

Ljudi dizu paniku bezveze i bez ikakve potrebe sam virus nije opasan za vecinu ljudi cak sto vise vecina nema nikakve posljedice i ne zanju da su zarazeni i tu nastaje problem jer se ne predrzavaju pravila ponasanja i virus prenesu na one koji su vec bolesni od drugih oboljena a samim tim ciji je imunosistem dosta slabiji a imunosistem je u ovoj prici najvazniji ali na zalost nemamo ga svi na zavidnom nivou zbog raznih posljedica a najvise nezdravog zivota kojeg vodi vecina nas kao i dugogodisnjeg trovanja nezdravom hranom vocem povrcem tokom cijele sezone koje je spricano svim i svacim .A druga stvar ima dosta ljudi koji imaju odredjene hronicne bolesti za koje i ne znaju te ignoriraju simptome i nikad ne idu na zdravstvene kontrole reciomo kod nas dosta ljudi ima anemiju i to je tipicno za nase podrucje balkana i vecina to ignorira ili uopce ne zna za tu bolest ista stvar je i sa dijabetesom tipa B najmanje svaki 4 covjek ga ima a da nije ni svjestan tek kad dodju komplikacije u poznom stadiju bolesti onda je vec kasno. Na zalost danas vecina mladi djevojaka slabo drzi do sebe kao i mladi muskaraca vode nezdrav zivot pusenje droga alkohol i tako zive dugi niz godina i takva jedna djevojka kad dobije dijete isto to bude podlozno mnogim oboljenjima zbog majcinih toksikomanija u proslosti. 

Ja sam jutros saznao da se par poznanika uspjesno oporavilo nakon 12 dana od pojave prvi simptoma svi su bili testirani i bili pozitivni na virus da bi ponovljeni test nakon 15 dana bio negativan . 

Treba se boriti sa sto vecom dozom optimizma i sto manje socijalnih kontakata i higijenom na nivou ako nista imati flasicu RAKIJE u dzepu i mazati destilirati ruke ako se nema novca za skupe gelove i med alkohol . Ovo sa rakijom je ucinkovitije od maski i sveg ostalog. 

Ja osobno ovih dana samo tucem rakiju nekoliko puta dnevno i za sad djeluje jeste da smrdim na istu i svi bjeze od mene ali hebaji ga ne moze covjek imati sve u zivotu partizanska anestezija je najbolji lijek. 

• Like 1

28 minutes ago, Fap mašina said:

Evo čujem da u bihaćkim apotekama ima maski 1komad po 3 KM,bez računa naravno.

Sve profitere na ovome bas kao sto je to bilo i sa profiterima na migrantskoj krizi , treba javno prozvati. Kreirati fb stranicu i navesti imena ili nazive firmi. Možda ćemo biti i jesmo prisiljeni i da kupujemo bas kao i u ratu ali proci ce i ovo a onda svako svoje ce da dobije

Edited by Grunf
  • Like 1

Bojim se da će poslije ove gužve oni dobiti još i zasluge.policija i imspekcija im ne mogu ništa.

Kao što je poslije rata kod nas pokupio kajmak ponajviše ološ.

1 hour ago, Pushiga said:

Eno u Biri ih ima 5,6 sa simptomima

To su oni isti sto su vrecu brasna prodavali po 1000 maraka a kod Srba kupe isto brasno za 200 maraka za vrijeme rata to je taj mentalni sklop i takve treba javno lincovati i prstom upirati u iste . Na ovim apotekama trebaju omladinci da iscrtaju grafite i da im napisu uvrjedljive poruke neka narod vidi. Citav svijet se solidarise dijele pomoc jedni drugima  a njima nikad dosta pored monopola kojeg drze 20 godina i silnih novaca kojeg dobijaju raznim manipulacijama preko zdravstvenog zavoda esencijalni lista i ostalog .

Sramota fasisti pokvarena djubrad 

• Like 1

Dobio sam jos uvijek neprovjerenu informaciju, od vise razlicitih osoba da je zarazeni momak preminuo. Jucer se pisalo da je u teskom stanju.

Ako je istina, nek se ljudi i dalje sprdaju i govore da je preuvelicano, pa cemo proci 10 puta gore nego Italija.

Veliki su oni porez(reket) ovdje morali platiti,zato je cijena bila strašna.vojna policija na punktovimanije smjela prismrditi kamionu ka šofer kaže za koga je,uz kamion naravno naoružana pratnja(vode se ko na položaju).kaže se posao logistik a u kamionu cigarete,brašno....za prodaju narodu po masnoj cijeni.

• Like 1

19 minutes ago, Fap mašina said:

Veliki su oni porez(reket) ovdje morali platiti,zato je cijena bila strašna.vojna policija na punktovimanije smjela prismrditi kamionu ka šofer kaže za koga je,uz kamion naravno naoružana pratnja(vode se ko na položaju).kaže se posao logistik a u kamionu cigarete,brašno....za prodaju narodu po masnoj cijeni.

Ovo je istina vec sam jednom pisao na forumu da je za vrijeme rata 1994 godine u vrijeme najvece humanitarne krize i najvecih ofanziva  vojni policajci za jednog komadanta morali prebacivati brasno i secer sa jednog djela skladista na drugo da se brasno i secer ne pobudjavi i ne dobije vlagu. A sve se radilo u dogovoru sa Galicima preko koji su stizale pare u nas okrug od strane nasih ljudi koji su bili vani znaci ovi cekaju da se skupi 100 -200 000 maraka kod ovi u Njemackoj ili drugim mjestima i onda tek pustanje u prodaju istog brasna i ostalog. 

Ove apoteke treba inspekcija da zatvara i kaznjava brutalno. 

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...