Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

• Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga: 1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod va

Mofo dzaba im objasnjavas ti sljedbenici korona bozanstva su toliko ubijedjeni u svoja religijska uvjerenja da je uzalud sa njima raspravljati. Kako se ono mole Tako mi Bila Gejtsa  djeda sorosa 

Posted Images

prije 4 minuta, Grunf said:

Ja vas par ne kontam. Pa ne nosim je ni ja osim na mjestima gdje ja lično mislim da treba da je nosim. Ne razumijem tvoje likovanje u tom postu. Zbilja bih volio da se pusti ljudima na volju da postupaju kako oni misle da je najbolje 

Pa i pusteno je cijelo ljeto. Nema gdje nisam bio, fino djevojku pod ruku pa malo Japodski, Una, rostilji, kafici, partiji, restorani, obilazak kantona, puno sve ljudi, svi uzivali bez straha, distanci, brnjica i medijskog jebavanja u mozak.

Evo prosla ta 3 mjeseca, niko od nas nije ni kahnuo, a statisticki je nemoguce da Trump i Bakir dobije virus, a nisu Japodskih vidjeli ovo ljeto. :D

• Like 1
  • Dislike 1
25 minutes ago, Mofo said:

Pa i pusteno je cijelo ljeto. Nema gdje nisam bio, fino djevojku pod ruku pa malo Japodski, Una, rostilji, kafici, partiji, restorani, obilazak kantona, puno sve ljudi, svi uzivali bez straha, distanci, brnjica i medijskog jebavanja u mozak.

Evo prosla ta 3 mjeseca, niko od nas nije ni kahnuo, a statisticki je nemoguce da Trump i Bakir dobije virus, a nisu Japodskih vidjeli ovo ljeto. :D

Mislim da niti Trump niti Bakir nisu ni imali koronu, kad smo već kod njih. To sam mislim i rekao. Super, meni drago da si se proveo. Njie valjda da ni ruke niste prali? Ne bitno. I sam sam uzivao ovo ljeto: sedmica dana turneja po Bosni, sedmica dana na Jadranu, više nije bilo moguće jer se mora raditi. I isto bez maski i bez svega toga ali uz manju distancu i ležeran oprez. Ja mislim da mene ti i zudox ne razumijete niti o čemu govorim niti što pričam. Tj. nećete da razumijete

• Like 1

Ne znam koliko moras biti podmukao da se smijes nekom koga  ludaci prisiljavaju da nosi brnjicu ili da podrzava to sto djeca idu kao psići pod brnjicama.Sto im je ukinuto normalno djetinjstvo i vrsi se tortura nad njima.Tome se mogu veseliti samo psihopate.

• Aferim! 1

Pa ja mislim da je to i poenta ovoga svega. Ne vjeruje niko od nas da je to u tolikoj mjeri opasan ovaj virus. Da je tako, pola konobara i kasirki bi vec pomrlo. Ljudi se bahate jer ne mogu sjediti i piti kafu 3h u RB-u. Meni je jedino zao starih i bolesnih zbog sebicnih ljudi koji misle samo na svoju guzicu.

• Like 1
4 minutes ago, zudox said:

Ja sam vec presao pedeset godina cak i da je to istina jel zbog toga sto bi ja mozda obolio od tzv virusa imam pravo da unistavam djetinjstvo djeci i patim druge .To bi bilo krajnje sebicno od mene.

Bolje malo traume nego da ga ubijes. To je sebicno od tebe ali i glavna karakteristika boomera. 

Ozbiljno ste zaglavili u prepirku pa izvinite ako smetam,al jeste li primjetili da naše starije ljude više ne zanima kojeg datuma će biti penzija(hoće li je biti).već po cijeli dan na tv love vijesti o brojkama zaraženih covidom.za strogoću se ne brinite jer je naša vlast spremna aktivirati covid-žandare da pišu kazne i pune budžet.dobra stvar da se sačuvamo od virusa,al bi i taj zakon bio selektivno primjenjen.

Važno nam je ipak sačuvati zdravlje (mentanlo) i međuljudske odnose,vidimo da je to posebno ugroženo u zadnjih pola godime.

• Like 2
prije 1 sat, Pushiga said:

Pa ja mislim da je to i poenta ovoga svega. Ne vjeruje niko od nas da je to u tolikoj mjeri opasan ovaj virus. Da je tako, pola konobara i kasirki bi vec pomrlo. Ljudi se bahate jer ne mogu sjediti i piti kafu 3h u RB-u. Meni je jedino zao starih i bolesnih zbog sebicnih ljudi koji misle samo na svoju guzicu.

Ako nije u tolikoj mjeri opasan virus, zasto se lockdown radi u cijelom svijetu? Zar nije logicnije da se pripaze ti stari i bolesni? Jel u redu da se sjebe cijela ekonomija i da ljudi ostanu bez posla jer virus nije toliko opasan?

To je isto da ja imam dijabetes i ne smijem jesti slatko i meni se cefne da sad zabranim cijelom Bihacu da jede slatko.

Kontradiktorni ste sami sebi.

• Like 2
prije 23 minuta, Mofo said:

Ako nije u tolikoj mjeri opasan virus, zasto se lockdown radi u cijelom svijetu? Zar nije logicnije da se pripaze ti stari i bolesni? Jel u redu da se sjebe cijela ekonomija i da ljudi ostanu bez posla jer virus nije toliko opasan?

To je isto da ja imam dijabetes i ne smijem jesti slatko i meni se cefne da sad zabranim cijelom Bihacu da jede slatko.

Kontradiktorni ste sami sebi.

Zato jer ima puno ljudi s 8 godina skole, konobara, baustelaca, privatnika koji pametuju na osnovu onoga sto procitaju na FB, pa se mnogi ti kurce, prave pametni i ne pridrzavaju se nicega da bi sto prije se rijesili ove gluposti i da se vratimo normalnom zivotu. Bitno je kontrirati svemu, jebga

• Like 1
prije 7 minuta, Pushiga said:

Zato jer ima puno ljudi s 8 godina skole, konobara, baustelaca, privatnika koji pametuju na osnovu onoga sto procitaju na FB, pa se mnogi ti kurce, prave pametni i ne pridrzavaju se nicega da bi sto prije se rijesili ove gluposti i da se vratimo normalnom zivotu. Bitno je kontrirati svemu, jebga

Nisi mi odgovorio uopste na pitanje. Zasto se jednostavno ja ako sam bolestan ne pazim posebno, nosim 6 maski, distanciram se od sviju, nego to mora 99% populacije koji nece ni osjetiti ovaj "zajebani virus"?

I jel ti mislis da cemo se vratiti normalnom zivotu, da ce ovo samo nestati od sebe, a milijarde ulozene u lijekove i vakcine?

Vi cijelo vrijeme pricate za ljude u BiH kako su nepismeni, kako se ne pridrzavaju pravila. Spomenuo sam ti jednu Sloveniju gdje SVI moraju nositi maske kad ulaze u prodavnice, pa eno od sutra im uvode policijski sat zbog naglog broja "zarazenih".

Sami priznate da ne vjerujete da je opasno toliko, i vidite vi sve to bez da vam ja ili bilo ko govori, samo vas je izgleda strah da ce vas neko etiketirati teoreticarom zavjere, pa idete linijom manjeg otpora.

• Like 1

Pushiga da te razočaram imam 16 god skole koje sam zavrsio jos u onom jugoslovenskom sistemu  a u ovom sam proglasen nepodobnim jer nisam lopov.

https://jubitu.com/videos/watch/b42b6157-b68e-4279-98cb-41efd3748631

https://jubitu.com/videos/watch/b42b6157-b68e-4279-98cb-41efd3748631   da vidimo sta kazu drugi mada mi ovdje imamo takodje intelektualne corona gigenta

• Like 1
prije 7 minuta, Mofo said:

Nisi mi odgovorio uopste na pitanje. Zasto se jednostavno ja ako sam bolestan ne pazim posebno, nosim 6 maski, distanciram se od sviju, nego to mora 99% populacije koji nece ni osjetiti ovaj "zajebani virus"?

I jel ti mislis da cemo se vratiti normalnom zivotu, da ce ovo samo nestati od sebe, a milijarde ulozene u lijekove i vakcine?

Vi cijelo vrijeme pricate za ljude u BiH kako su nepismeni, kako se ne pridrzavaju pravila. Spomenuo sam ti jednu Sloveniju gdje SVI moraju nositi maske kad ulaze u prodavnice, pa eno od sutra im uvode policijski sat zbog naglog broja "zarazenih".

Sami priznate da ne vjerujete da je opasno toliko, i vidite vi sve to bez da vam ja ili bilo ko govori, samo vas je izgleda strah da ce vas neko etiketirati teoreticarom zavjere, pa idete linijom manjeg otpora.

Zato jer maske ne funcionisu tako kako ti mislis. Moze nas 50 u Konzumu nositi masku i nadju se dvojica pametnjakovica koji su potencijalni prenosnici, ne nose masku, kahnu triput, to se prosiri kroz pola ducana. Neka jedan fasuje tu, otice poslije toga na rucak i zarazice jos dvoje, pa ce i to dvoje na putu kuci zarazit jos cetvoro itd.... Ne gledas siru sliku jer si dubok kao tanjir za kolace.

prije 15 minuta, zudox said:

Pushiga da te razočaram imam 16 god skole koje sam zavrsio jos u onom jugoslovenskom sistemu  a u ovom sam proglasen nepodobnim jer nisam lopov.

https://jubitu.com/videos/watch/b42b6157-b68e-4279-98cb-41efd3748631

Ti da imas 16 godina skole (u sta cisto sumnjam) ne bi izvaljivao gluposti kakve izvaljujes xD

• Like 2
prije 7 minuta, Pushiga said:

Zato jer maske ne funcionisu tako kako ti mislis. Moze nas 50 u Konzumu nositi masku i nadju se dvojica pametnjakovica koji su potencijalni prenosnici, ne nose masku, kahnu triput, to se prosiri kroz pola ducana. Neka jedan fasuje tu, otice poslije toga na rucak i zarazice jos dvoje, pa ce i to dvoje na putu kuci zarazit jos cetvoro itd.... Ne gledas siru sliku jer si dubok kao tanjir za kolace.

Objasnjenje ti je preglupo, ja ako se dovoljno zastitim, neka kaslje ko hoce. Jednostavnije napraviti kacige sa vizirima tim bolesnim i starima dok kupuju, nego maltretirati citav svijet. Nemate smislenog odgovora ni na jednu moju tvrdnju i cinjenicu.

Samo cu ovo ostaviti ovdje, nema smisla vise s vama raspravljati.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/koliko-je-osoba-preminulo-u-bih-tokom-prvih-pola-godine-u-2018-2019-i-2020/200811017

• Dislike 1
  • Thanks 1
prije 6 minuta, Mofo said:

Objasnjenje ti je preglupo, ja ako se dovoljno zastitim, neka kaslje ko hoce. Jednostavnije napraviti kacige sa vizirima tim bolesnim i starima dok kupuju, nego maltretirati citav svijet. Nemate smislenog odgovora ni na jednu moju tvrdnju i cinjenicu.

Samo cu ovo ostaviti ovdje, nema smisla vise s vama raspravljati.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/koliko-je-osoba-preminulo-u-bih-tokom-prvih-pola-godine-u-2018-2019-i-2020/200811017

Pa ti si preglup ako mislis da te maska od 80 feninga moze spasiti od insana. Sad svi bi kao trebali nositi NASA-ina kozmonautska odijela zbog debila. Ne, vec cemo sad svi trpit posljedice, zbog debila xD 

prije 5 minuta, Pushiga said:

Pa ti si preglup ako mislis da te maska od 80 feninga moze spasiti od insana. Sad svi bi kao trebali nositi NASA-ina kozmonautska odijela zbog debila. Ne, vec cemo sad svi trpit posljedice, zbog debila xD 

Opet si kontradiktoran, ja sam taj koji ne nosi uopste masku od 80 feninga jer se ne bojim apsolutno.

A ono sta ja mislim o tebi...procitaj svoj nick samo ;)

• Dislike 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...