Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

Dobro, onda mi koji se nebavimo politikom i nismo ni u jednoj stranci niti simpatiziramo političke stranke smo imuni i na koronu :D

Samo da raščistimo: Ja nigdje nisam rekao da sam za ove fcking mjere koje nam nameću, ja sam za opciju čuvaj se (i čuvaj svoje bliže) ili nemoj nikako - radi šta hoćeš. Ja nisam za prisiljavanje ljudi da nose te masKe ili da drže distancu a kamoli za njihovo kažnjavanje.Sve bi trebalo biti dobrovoljno ali  jesam za legitimisanje i evidentiranje osoba koje ne poštuju PREPORUČENE mjere. Potpis na evidenciji takve osobe bi trebao automatski da znači da takva osoba odbija svako liječenje od mogućih poslijedica od korona virusa. Tim bi se riješila tri problema a ne jedan.

• Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga: 1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod va

Nije me bilo, manje vise se sve vrti u krug, na ovu temu nisam pisao jer je dosta postova u debelom off-sideu. Moj babo je znao reci sine primitivizam je gori od kuge, za kugu se nadje lijek ali

Mofo dzaba im objasnjavas ti sljedbenici korona bozanstva su toliko ubijedjeni u svoja religijska uvjerenja da je uzalud sa njima raspravljati. Kako se ono mole Tako mi Bila Gejtsa  djeda sorosa 

Posted Images

prije 1 minuta, zudox said:

Grunf pusi te fore a par ovdje su trolovi po zadatku.

Ali sad pazi ovo.  U Italiji i Kini svi nose maske jel.  Italija koja ima 25 puta manje stanovnika od Kine ima 15 000 novozaraženih.   U Kini iz koje je kao sve poteklo.   U KIni gdje i dan danas žderu slijepe miševe i sirove zmije.  Kina 11 Italija 15 000  ahahaha   socijalna distanca jel

• Like 1
prije 34 minuta, gargamel said:

Kina sa 1,5 milijardi stanovnika ima 11 novozaraženih za dan,  a Evropa sa duplo manje stanovnika 132 000 zaraženih.   Kome stvarno treba više taj cirkus.  Ko vjeruje i puši te brojke. 

Pa stvar je transparentnog objavljivanja broja novozarazenih. Ne vjerujem da neko ovdje pusi kineske brojke. Imaju oni dug popis svojih muljaza kad je virus u pitanju. 

Mada oni stvarno jesu uvodili drakonske mjere, zatvarali sve zivo, cak i cijele gradove zbog dvoznamenkastog broja zarazenih ( iako se tu opet vracamo na pouzdanost njihovih brojki), ali to je jednopartijska drzava pa im je lako drzati ljude u kuci. Ali da, tesko je vjerovati u 11 zarazenih. 

• Like 1
prije 55 minuta, zudox said:

Grunf pusi te fore a par ovdje su trolovi po zadatku.

U svijetu se polako pripremaju kampovi za porodice koje odbiju vakcinaciju ali to ce reci pojedini ovdje da je teorija zavjere.

Bira se prenamjenjuje za antiwax porodice xD

• Haha 1
prije 34 minuta, Pavarotti said:

Pa stvar je transparentnog objavljivanja broja novozarazenih. Ne vjerujem da neko ovdje pusi kineske brojke. Imaju oni dug popis svojih muljaza kad je virus u pitanju. 

Mada oni stvarno jesu uvodili drakonske mjere, zatvarali sve zivo, cak i cijele gradove zbog dvoznamenkastog broja zarazenih ( iako se tu opet vracamo na pouzdanost njihovih brojki), ali to je jednopartijska drzava pa im je lako drzati ljude u kuci. Ali da, tesko je vjerovati u 11 zarazenih. 

Ma sve je to meni čudno.   Kad se samo sjetim onih dramatičnih snimki iz Kine gdje ljudi padaju po ulicama mrtvi od "nepoznatog virusa"  da bi se na kraju ispostavilo da je to virus u rangu gripe.  Scene su izgledale kao iz serije the walking dead samo što zombiji ne počnu tumarat po ulicama.   A KInezi se sada lagano smiju.  Njihov BDP raste,  a cijeli Zapad u krizi kakva nije bila od kraja WW2.  I tome cirkusu nema kraja.  Ili Kinezi lažu i se u Evropi laže oko tog virusa.  Sredine nema.

• Like 1
prije 24 minuta, gargamel said:

Ma sve je to meni čudno.   Kad se samo sjetim onih dramatičnih snimki iz Kine gdje ljudi padaju po ulicama mrtvi od "nepoznatog virusa"  da bi se na kraju ispostavilo da je to virus u rangu gripe.  Scene su izgledale kao iz serije the walking dead samo što zombiji ne počnu tumarat po ulicama.   A KInezi se sada lagano smiju.  Njihov BDP raste,  a cijeli Zapad u krizi kakva nije bila od kraja WW2.  I tome cirkusu nema kraja.  Ili Kinezi lažu i se u Evropi laže oko tog virusa.  Sredine nema.

Bravo. Ovdje na ovoj temi ljudi zapjene kad postavis pitanje, posumnjas, izneses neke cinjenice, samo se drze ko pijan plota mainstream vijesti. Ako ti vidis svojim ocima kroz prozor da grije sunce, a svi mediji te uvjeravaju da pada kisa, kome ces vise vjerovati?

Ljudi moji, svijet nije samo crn i bijel, treba nekad i mozak ukljuciti. Samo zato sto je bilo na vijestima, ne znaci uvijek da je istina, a isto tako ako nije bilo na vijestima, ne znaci da se nije desilo. Najlakse je etiketirati nekog ludjakom i teoreticarom zavjere.

Iza ovoga svega se nesto veliko krije, a moje misljenje je neka vrsta kontrole ljudi i profit na vakcinama.

• Like 1

Dobro pročitajte moj post pogotovo početak a ako ga niste razumjeli onda i nemojte komentirati jer ce ga pojedinci opet izvrnuti samo da bi dosli do izrazaja: Pa o tom ja govorim, ja gledam kroz prozor. U Bihacu ima puno vise zarazenih nego sto su zvanicni podaci iz prostog razloga jer je cijeli kanton ogranicen dnevno na samo 50 testova dok Sarajevo radi deset puta više. Ja ne trebam da to pročitam u mainstrem medijima niti da gledam teorije urota - ja to vidim. Jako veliki broj ljudi ce to preboljeti i oporaviti se ali neki neće. Neće oni za koje bi smo trebali imati najviše empatije, oni iznemogli i teško bolesni. Ja ne mogu jednostavno shvatiti da neko umre a pozitivan je na korona virus pa taman da doktori i slažu da je bio zaražen koronom a da se neko na to smije. A ima vas i ovdje jako puno takvih. Kažu: lažu da ima zaraženih, da ima znao bih bar jednog, ne znaju jer sami zaraženi to kriju baš zbog takvih. Ja to vidim i čujem. Ne trebam ja to čitati ili gledati u medijima, ja to vidim oko sebe...Prilazim komšiji danas  stoji ispred kuće da ga pozdravim, veli izvini ali nemoj prilaziti, pozitivan sam. Iz daleka pričam s njim, strah ga ikom reći jedni bi ga zgazili jer je "primio 900 kermi" a laže a i druga strana u strahu da se ne zarazi od njega. Nedao bog nikom da mora ovisiti o tuđoj empatiji...

prije 48 minuta, Mofo said:

Bravo. Ovdje na ovoj temi ljudi zapjene kad postavis pitanje, posumnjas, izneses neke cinjenice, samo se drze ko pijan plota mainstream vijesti. Ako ti vidis svojim ocima kroz prozor da grije sunce, a svi mediji te uvjeravaju da pada kisa, kome ces vise vjerovati?

Ljudi moji, svijet nije samo crn i bijel, treba nekad i mozak ukljuciti. Samo zato sto je bilo na vijestima, ne znaci uvijek da je istina, a isto tako ako nije bilo na vijestima, ne znaci da se nije desilo. Najlakse je etiketirati nekog ludjakom i teoreticarom zavjere.

Iza ovoga svega se nesto veliko krije, a moje misljenje je neka vrsta kontrole ljudi i profit na vakcinama.

Ne tjera te niko da vjerujes medijima. Kad mediji objave da u bolnici lezi 50 pacijenata na intenzivnoj njezi, ti ipak odi licno u bolnicu i provjeri jesu tamo bolesnici ili lutke iz izloga poredane po krevetima. Kad objave da je neko umro, ti odi kod porodice preminulog i neka ti podijele svoje iskustvo. 

Logika i argumenti oko medija nemaju smisla. Ja se slazem da ima medija koji sve ovo zloupotrebljavaju, sire paniku, ali to je senzacionalisticko smece i ne vjerujem da se bilo ko ovdje tu informise. Zapravo, ja vidim da par ljudi ovdje iz suprotnog tabora postavlja upravo to - senzacionalisticko smece. E sad, to sto to smece pise suprotno od onih medija koji su mainstream, ne znaci ni to da je istina. 

Ja koliko znam, mozda iza tih medija stoji neko kome istina ne odgovara, ko svjesno iznosi neistine o ovoj situaciji, s ciljem da zadovolji ko zna kakve licne i bolesne interese. To je sva logika oko medija. 

Edited by Pavarotti
prije 7 minuta, Pavarotti said:

Ne tjera te niko da vjerujes medijima. Kad mediji objave da u bolnici lezi 50 pacijenata na intenzivnoj njezi, ti ipak odi licno u bolnicu i provjeri jesu tamo bolesnici ili lutke iz izloga poredane po krevetima. Kad objave da je neko umro, ti odi kod porodice preminulog i neka ti podijele svoje iskustvo. 

Logika i argumenti oko medija nemaju smisla. Ja se slazem da ima medija koji sve ovo zloupotrebljavaju, sire paniku, ali to je senzacionalisticko smece i ne vjerujem da se bilo ko ovdje tu informise. Zapravo, ja vidim da par ljudi ovdje iz suprotnog tabora postavlja upravo to - senzacionalisticko smece. E sad, to sto to smece pise suprotno od onih medija koji su mainstream, ne znaci ni to da je istina. 

Ja koliko znam, mozda iza tih medija stoji neko kome istina ne odgovara, ko svjesno iznosi neistine o ovoj situaciji, s ciljem da zadovolji ko zna kakve licne i bolesne interese. To je sva logika oko medija. 

Nema potrebe za tim, sama rodbina od mnogobrojnih "zrtava korone" je pisala da je to laz. Slobodno potrazi komentare npr. kad je bio haos u Sandzaku, kad su nasi laf slali doktore tamo da rijese situaciju i oni herojski se vratili kao pobjednici. :D

Znaci ja trebam vise vjerovati mediju tom koji je objavio da je zena umrla od korone, a ne od srcanog kao sto je napisao njen vlastiti sin, koji je btw. najavio tuzbu protiv bolnice zbog lazi. I da, zasto niko ne dopusta autopsije na zrtvama korone, a mogu se normalno vrsiti porodi i operacije na zarazenim? Naravno, jer bi obdukcijom se morao upisati stvarni uzrok smrti i samim tim ne bi mogli pumpati ove brojke, kad se i ovako satrase da sto vise mrtvih objavljuju.

Onda sjeti se i onih snimaka masovnih mrtvackih sanduka iz Italije, obisle slike sve portale, da bi na kraju ispostavilo se da su to tijela migranata koji su se utopili na obali Italije.

Samo izazivanje panikei, vise panike = vise kontrole i poslusnosti.

• Like 2

prije 30 minuta, Mofo said:

Nema potrebe za tim, sama rodbina od mnogobrojnih "zrtava korone" je pisala da je to laz. Slobodno potrazi komentare npr. kad je bio haos u Sandzaku, kad su nasi laf slali doktore tamo da rijese situaciju i oni herojski se vratili kao pobjednici. :D

Znaci ja trebam vise vjerovati mediju tom koji je objavio da je zena umrla od korone, a ne od srcanog kao sto je napisao njen vlastiti sin, koji je btw. najavio tuzbu protiv bolnice zbog lazi. I da, zasto niko ne dopusta autopsije na zrtvama korone, a mogu se normalno vrsiti porodi i operacije na zarazenim? Naravno, jer bi obdukcijom se morao upisati stvarni uzrok smrti i samim tim ne bi mogli pumpati ove brojke, kad se i ovako satrase da sto vise mrtvih objavljuju.

Onda sjeti se i onih snimaka masovnih mrtvackih sanduka iz Italije, obisle slike sve portale, da bi na kraju ispostavilo se da su to tijela migranata koji su se utopili na obali Italije.

Samo izazivanje panikei, vise panike = vise kontrole i poslusnosti.

Znam za takve slucajeve i svjestan sam toga. Nisam doduse kao ti primjetio da su pitanju mnogobrojne zrtve. Ne sporim da ima izoliranih slucajeva, ne zivimo u savrsenom sistemu i nekad se stvar zajebe. Poenta je, da je virus ono sto vi tvrdite, onda bi mi bukvalno bili zatrpani takvim slucajevima kao sto je taj sa zenom koja je umrla od srcanog. Ja ne vidim da je tako, niti kako uopste takvu stvar poput pravog uzroka smrti u tolikoj smjeri sakriti. Uz svu medijsku masineriju i sve ostalo sto stoji iza virusa, to mora kad tad puci. 

Obdukcije su se vrsile po Zapadu, doduse u nekoj manjoj mjeri. Nisam previse upoznat, sad sam izguglao nesto. Ne mozes bas to porediti sa porodom i operacijom jer je to, iako kao i obdukcija vuce rizik, ipak neodgodivo. 

Edited by Pavarotti
  • Thanks 1
prije 8 minuta, Pavarotti said:

Znam za takve slucajeve i svjestan sam toga. Nisam doduse kao ti primjetio da su pitanju mnogobrojne zrtve. Ne sporim da ima izoliranih slucajeva, ne zivimo u savrsenom sistemu i nekad se stvar zajebe. Poenta je, da je virus ono sto vi tvrdite, onda bi mi bukvalno bili zatrpani takvim slucajevima kao sto je taj sa zenom koja je umrla od srcanog. Ja ne vidim da je tako, niti kako uopste takvu stvar poput pravog uzroka smrti u tolikoj smjeri sakriti. Uz svu medijsku masineriju i sve ostalo sto stoji iza virusa, to mora kad tad puci. 

Obdukcije su se vrsile po Zapadu, doduse u nekoj manjoj mjeri. Nisam previse upoznat, sad sam izguglao nesto. Ne mozes bas to porediti sa porodom i operacijom jer je to, iako kao i obdukcija vuce rizik, ipak neodgodivo. 

Poenta je, da je virus ono sto vi i mediji tvrdite, mi u BiH ne bi imali manju stopu smrtnosti nego prethodnih godina, a zdravstvo nam na nivou Afrike.

Bolji dokaz ti ne treba.

• Like 1
  • Aferim! 1

E fikrete tvoje msaine za branje malina nikako da prorade,carinici i inspekcija se satraše proučavajući aparate pa priznaj im da su to berači malina.manju ćeš kaznu dobiti,i dok izađeš sa robije pravac parlament il da budeš ti ministar sigurnosti.stranka ti je dužna.

_20201021_222212.JPG

• Like 2

Završiće i ova kampanja teorije urote oko korone baš kao i kampanja teorije urote oko 5G. Jeste primjetili da se 5G više i ne spominje kod nas a i u svijetu je u većem obimu jenjala ? Oni koji su pratili histeriju oko 5G mreže pa i ovdje na forumu (ukratko da je 5G povezana sa koronom i kako korona je izgovor da se ljudi čipiraju pa da se putem 5g mreže prate i ubiju kada ne budu više potrebni i sl) znaju dobro što sam napisao u povodu toga još na samom početku a sva histerija je nastala zapravo iz borbe (sad Trumpove administracije) protiv Huawei-a i njegove 5G tehnologije jer ameri još nisu dorasli njihovoj tehnologiji. Dokaz tome je izbacivanje Huaweia iz nekih zemalja EU i uklanjanje njihovih uređaja, evo sad i Švedska. Ja se u potpunosti slažem s tim prosto iz razloga jer je svaki kineski proizvod po meni nepouzdan iako je cijenom ispod svake realne vrijednosti i smatram da uređaji ovog i bilo kog drugog kineskog proizvođača mogu biti ne samo prijetnja nego ozbiljna prijetnja po zdravlje ljudi. Zašto sam to pomenuo? Upravo iz zabrinutosti za zdravlje naših građana kada je u pitanju i ova korona. Koristimo kineske testove za covid-19 koji su po mom ličnom mišljenju isto tako nepouzdani ali su i jeftini. Iskreno ja se i plašim vakcinisanja trenutno od bilo kojeg mogućeg proizvođača jer ne može se razviti bezopasno cjepivo po ljudsko zdravlje tako brzo. Da ne govorim o cjepivima kineskih proizvođača. Vidjet ćemo kako će se stvari odvijati ali nisam optimističan 

Meni je najglupljei najvise me iritira recimo ovdje u Nizozskoj na televiziji u raznim programima o korona virusu najvise pricaju ljudi iz show biznisa razni pjevaci dj starlete wtf. A ista stvar je i u drugim zemljama naosnovu cega meni neka pjevacica ima pricati o o bilo cemu a o virsu joj najmanje ista nema nikakvo znanje o tome niti strucnost a doktori strucnjasti iz ove oblasti sute . Druga stvar koja me nervira na tv-u uvijek pricaju o jadnim ugrozenim medicinskim radnicima kako koriste jednu masku po 10 dana i kako je deficit maski ne kontam u Nizozemskoj proizvode raketna goriva rakete cipove sve zivo sufisticirano a nisu u stanju proizvesti jebenu masku ko koga tu pravi budalom? Ista stvar je u svim zemljama prodavnice pune maski za kupovinu kako to da bolnice ne mogu imati maske? Nadalje medicinski radnici od kucnog doktora pa do bolnice nikad manje nisu radili kao posljedjih 6 mjeseci to je istina nema sanse da odes kod doktora za neke banalne stvari ali koje ipak iritiraju covjeka  zasto se laze meni covjek koji cisti u bolnici prica da svi odjeli pusti ne vrse se operacije samo one bas najugrozenije . Moraju ljudi umirati kad se pustaju na samoinicijativno liecenje i uzimanje tableta sa kojima ubijaju preko reklama ljudi tucu po paraceamolu brufenu aspirinu kao da su to bombone a to je toliko stetno za tijelo i organizam samo sto se toga nije svjesno. 

• Like 1

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajevska-advokatica-trazi-sudsko-preispitivanje-odluke-o-nosenju-maski/201022018

Prema podacima Ministarstva unutrašnjih poslova, kažnjeni građani su u oko 500 slučajeva tražili sudsko odlučivanje od ukupno 3.500 prekršajnih naloga, među kojima su i oni za nenošenje zaštitnih maski tokom stanja nesreće u Federaciji BiH.

I da naglasim, niko od ovih 500 nije platio kaznu ni tad, kad je proglaseno stanje nesrece, a pogotovo sad nece, jer se to lako obori pred sudom.

Edited by Mofo
  • Like 3
1 hour ago, Mofo said:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajevska-advokatica-trazi-sudsko-preispitivanje-odluke-o-nosenju-maski/201022018

Prema podacima Ministarstva unutrašnjih poslova, kažnjeni građani su u oko 500 slučajeva tražili sudsko odlučivanje od ukupno 3.500 prekršajnih naloga, među kojima su i oni za nenošenje zaštitnih maski tokom stanja nesreće u Federaciji BiH.

I da naglasim, niko od ovih 500 nije platio kaznu ni tad, kad je proglaseno stanje nesrece, a pogotovo sad nece, jer se to lako obori pred sudom.

Ova "pravila" su bez ikakvog smisla po meni i zdravstveno i pravno i to nošenje maski na otvorenom prostoru je apsolutno besmisleno, znači ako šetam ili ako trčim tu postoji razlika, vjerovatno virus nije u stanju da trči. Gledam sinoc kod nas u gradu policija pokušava nešto iako nikog nisu sankcionisali nego samo opominjali. Ova naša ministrica Ćemalovićka mi toliko počinje ići na živce da dobijem osip kad joj samo čujem glas

• Like 1
15 minutes ago, zudox said:

Ja se ne bojim za nas u Bosni...ona sveta trojica se neće uspjeti dogovoriti ni oko ovog :D

55 minutes ago, Grunf said:

Ova "pravila" su bez ikakvog smisla po meni i zdravstveno i pravno i to nošenje maski na otvorenom prostoru je apsolutno besmisleno, znači ako šetam ili ako trčim tu postoji razlika, vjerovatno virus nije u stanju da trči. Gledam sinoc kod nas u gradu policija pokušava nešto iako nikog nisu sankcionisali nego samo opominjali. Ova naša ministrica Ćemalovićka mi toliko počinje ići na živce da dobijem osip kad joj samo čujem glas

Nosenje maske na ovorenom od toga jedino imas koristi ako naletis na nekog ko je prno u tom trenutku druga stvar 90 % ljudi nosi danima mjesecima jednu te istu masku koju nosaju po dzepovima po automobilu stavljaju po stolovima u kaficima doslovno ta maska ima vise bakterija da se moras zaraziti od neceg . A kad vidim stanje zuba kod pojedinaca i nesnosan smrad iz usta to mi je najgore mlad covjek 30 i neku godinu sve pokvareni zubi pa kaladont makar nije skup imas novac a cigare a ne za higijenu e to ne kontam .

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...