Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

prije 12 sati, Mofo said:

@Alen12  Ovu sliku sa tog videa gdje 2 medicinarke nose "mrtvog covjeka" sam vidio par puta na portalima, bilo mi je fascinatno kako su jake. :D Ko god je prisustvovao dzenazi/sahrani, zna koliko je prosjecna preminula osoba teska u opustenom stanju, da trebaju bar 4 covjeka da ga se ponese, a ove sa 2 prsta iznesose mrtvaca. 

Joseph Goebbels se smije odozgo na ovu losu propagandu, ali ovce unatoc tome poslusno slusaju naredbe.

Hahaha u pm koliko su teoretičari zavjera zatucani počeli su analizirati slike sa gettyimages ili shutterstock koje se na istim stranicama mogu kupiti i koriste se uglavnom za ilustraciju nekog događaja a ne da nekog prevari (kako taj golobradi hrvatski amir hadzic tvrdi) jer uvijek ispod piše "Ilustracija"

Evo vam još materijala za analizu 

https://www.gettyimages.co.uk/detail/photo/covid-19-dead-death-increases-every-day-staff-royalty-free-image/1251187408?adppopup=true&fbclid=IwAR2861XtMnUJ-90oslpEjlkbBuB5_YvtFcceCTZQR8--Vf1hiBqL2iz3gS4

• Dislike 2
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga: 1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod va

Nije me bilo, manje vise se sve vrti u krug, na ovu temu nisam pisao jer je dosta postova u debelom off-sideu. Moj babo je znao reci sine primitivizam je gori od kuge, za kugu se nadje lijek ali

Mofo dzaba im objasnjavas ti sljedbenici korona bozanstva su toliko ubijedjeni u svoja religijska uvjerenja da je uzalud sa njima raspravljati. Kako se ono mole Tako mi Bila Gejtsa  djeda sorosa 

Posted Images

Koliko je to sve ludo i nenormalno.  Koji smisao je recimo zatvorit trgovinu koja poštuje sve mjere ili isto tako restoran,  a puštat djecu u školu.   Ista ta djeca se nakon škole vraćaju svojim roditeljima,  idu kod baka i deda.  Koja je to sve bolesna 100-ka.  

• Like 2
23 minutes ago, gargamel said:

Koliko je to sve ludo i nenormalno.  Koji smisao je recimo zatvorit trgovinu koja poštuje sve mjere ili isto tako restoran,  a puštat djecu u školu.   Ista ta djeca se nakon škole vraćaju svojim roditeljima,  idu kod baka i deda.  Koja je to sve bolesna 100-ka.  

Slažem se sa ovim 100%

Nista ne brinite pricam sa kolegama masovno ostaju bez posla .Uskoro kad pocne kriza i glad zaboravice svi ovaj lazni cirkus.Obrti po  Kladusi pred kolapsom nema stranaca da dolaze a to je najaca grana prihoda.Za sad ovi na drzavnoj sisi i NGO prodane duse dobivaju lovu ne shvatajuci poput parazita kad crkne domacin i oni ce sa njim.

• Like 2

@Hysteria pazi jednu stvar...imam prijatelje, jedna brojnija porodica iz srednje Bosne, čujemo se redovno. Od početka svega ovog isto ovako tvrde: "to je sve izmisljotina, virus ne postoji". Prije 5 dana vele "svi gripamo, užas" koronu i dalje negiraju, to je samo gripa. Sinoć se čujem sa prijateljem i dalje "gripaju" brata mu teška gripa pogodila, završio na respiratorima, oba plućna krila mu se bukvalno rastopila, tesko da ce se izvuci ali i dalje je to gripa i korona nepostoji. Iako ne zna bosanski jezik kako treba tj. ne zna bosanski knjizevni jezik, zna sve o medicini. Bošnji lakše u guJcu dvajes cenata uĆerati neg u glavu...

Najbolje je to objasnjeno ovako:

Ne moze se puno očekivati od naroda koji je prikupljao pare da Esmeralda progleda ili koji je plaćao 10 KM za flašu "ljekovite" vode..
Mozda je ovo i dobro, covid će nam očistiti društvo 😋

• Like 1
  • Haha 1

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/premijer-kurz-potvrdio-i-austrija-ide-u-lockdown-uvodi-se-policijski-sat/201031060

Ako je zdravstveni sustav u EU preopterecen oboljelima od covid-19 sta onda reci za nas bosanski?  Pa mi moramo otici i kupiti najobicniji zavoj da nam previju ranu, nama ne fali kvalitetnog medicinskog kadra, nama fali bilo kakvog medicinskog kadra. S druge strane, mi si lockdown ne smijemo niti mozemo priustiti.

Evo i UK

https://www.index.hr/vijesti/clanak/engleska-ulazi-u-novi-lockdown/2226499.aspx

• Like 1
prije 9 sati, Hysteria said:

Hahaha u pm koliko su teoretičari zavjera zatucani počeli su analizirati slike sa gettyimages ili shutterstock koje se na istim stranicama mogu kupiti i koriste se uglavnom za ilustraciju nekog događaja a ne da nekog prevari (kako taj golobradi hrvatski amir hadzic tvrdi) jer uvijek ispod piše "Ilustracija"

Evo vam još materijala za analizu 

https://www.gettyimages.co.uk/detail/photo/covid-19-dead-death-increases-every-day-staff-royalty-free-image/1251187408?adppopup=true&fbclid=IwAR2861XtMnUJ-90oslpEjlkbBuB5_YvtFcceCTZQR8--Vf1hiBqL2iz3gS4

Pa pametnjakovicu zasto uopste objavljuju slike takve? Kad neko udje i vidi da ispadne da je apokalipsa, ljudi mrtvi po cesti, a realnost u potpunosti drugacija. Samo izazivanje panike!

Evo kako je lik na komican nacin predstavio ove sto vjeruju sve sto mediji objave vezano za koronu. Ko ne zna engleski ima prevod na nas, a koga zanima nek upise JP Sears i nadje jos videa od njega, presprdao preplasene ovce i objasnio diktaturu i cenzuru. 

• Like 2
prije 1 sat, Grunf said:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/premijer-kurz-potvrdio-i-austrija-ide-u-lockdown-uvodi-se-policijski-sat/201031060

Ako je zdravstveni sustav u EU preopterecen oboljelima od covid-19 sta onda reci za nas bosanski?  Pa mi moramo otici i kupiti najobicniji zavoj da nam previju ranu, nama ne fali kvalitetnog medicinskog kadra, nama fali bilo kakvog medicinskog kadra. S druge strane, mi si lockdown ne smijemo niti mozemo priustiti.

Evo i UK

https://www.index.hr/vijesti/clanak/engleska-ulazi-u-novi-lockdown/2226499.aspx

Svi su imali pola godine da se pripreme za ovo sada.  I u Evropi i kod nas.   Niko ništa nije napravio.   Ova zatvaranje su suluda.   Nisam teoretičar zavjere,  ali svi ovi političari mi izgledaju kao one lutke na koncu.  Kao da neko upravlja sa njima.  Koji je smisao tih lockdowna.   Pazi ovo.  Dopuštaju posjete u staračkim domovima,  a ne dopuštaju ljudima da idu u trgovinu.    Prvo mjesto koje se treba štitit su upravo starački domovi.   Opet dopuštaju fabrikama da rade,  a trgovine zatvaraju.  Koji je smisao proizvodit recimo namještaj ako taj namještaj ne možeš prodat.   A logički da ga ne možeš prodat ako je trgovina zatvorena.   Daju djeci da idu u školu,  a ljudima zabranjuju da izlaze van.   Ti političari su totalni degenerici.  Najjače su mi one njihove floskule.  Moramo se zajedno ujedinit da pobjedimo virus.   Samo što će tog političara na kraju balade čekat ista plaća i beneficije koje ima,  a narod će završit na prosjačkom štapu. 

• Like 1

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kolaps-zdravstva-u-busovaci-pacijeniti-infuziju-primaju-u-hladnom-satoru-bez-deke/201031070

Evo ovce pogledajte sta se radi od ljudi. Ne daj boze da nekog vaseg nesto zaboli i da ga ne htjednu primiti u bolnicu, jebali bi i koronu i sve.

Cuj kolaps zdravstva, BEZOBRAZLUK, kakav kolaps. Doktori NECE da primaju nikog, bolnice zjape prazne, korona samo izgovor da hlade muda.

• Like 2
prije 2 minuta, Mofo said:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kolaps-zdravstva-u-busovaci-pacijeniti-infuziju-primaju-u-hladnom-satoru-bez-deke/201031070

Evo ovce pogledajte sta se radi od ljudi. Ne daj boze da nekog vaseg nesto zaboli i da ga ne htjednu primiti u bolnicu, jebali bi i koronu i sve.

Cuj kolaps zdravstva, BEZOBRAZLUK, kakav kolaps. Doktori NECE da primaju nikog, bolnice zjape prazne, korona samo izgovor da hlade muda.

Ja sam pročitao vijest da je u Njemačkoj odgođeno 50 000 operacija onkoloških bolesnika zbog korone.   Doslovce će u svijetu pomrijet milioni ljudi jer nisu na vrijeme liječeni. 

• Like 1

Uzasno, niko se ne drzi rastojanja niti nosi maske, iz tog razloga su strozije mjere u Njemackoj od ponedeljka. 

U Londonu i drugim evropskim metropolama je vec uvedeno stanje pripravnosti, sa pravom.

Dok se ne nadje adekvatno rjesenje za virus, sa narodom se ne moze drugacije, nego kao sa stokom, celicnom sakom upravljati. Jer svako je uzeo furseta i misli da je doktor ili naucnik. Previse je glupost uzela maha.

Nadam se da ce se uskoro naci pravo rjesenje za virus i da ce se s ovim opravdanim mjerama smanjiti broj zarazenih. 

Pitanje je da li ce i BiH postupiti ispravno i uvesti lockdown?

Edited by jokesOnYou
  • Like 3
  • Angry 1
prije 2 sati, Mofo said:

Pa pametnjakovicu zasto uopste objavljuju slike takve? Kad neko udje i vidi da ispadne da je apokalipsa, ljudi mrtvi po cesti, a realnost u potpunosti drugacija. Samo izazivanje panike!

Ako nemaju reportera na mjestu događaja dva klika i kupe sliku. Uvijek se napiše da se radi o ilustraciji. Problem nastaje kad 10 drugih portala kopira vijest i sliku bez ikakvih dodatnih informacija i napomena i onda se ljudi uhvate analiziranja takvih slika. Evo da ti to slikovito dočaram... na slikama ispod nije prava žrtva silovanja, nije zatvor u kojem je završio Brčak, i nije pravi radni stol policajca iz Cazina - iako se piše o tome. 

20201031_220339.jpg

20201031_220410.jpg

20201031_220350.jpg

• Like 1
  • Dislike 1
prije 48 minuta, Hysteria said:

Ako nemaju reportera na mjestu događaja dva klika i kupe sliku. Uvijek se napiše da se radi o ilustraciji. Problem nastaje kad 10 drugih portala kopira vijest i sliku bez ikakvih dodatnih informacija i napomena i onda se ljudi uhvate analiziranja takvih slika. Evo da ti to slikovito dočaram... na slikama ispod nije prava žrtva silovanja, nije zatvor u kojem je završio Brčak, i nije pravi radni stol policajca iz Cazina - iako se piše o tome.

Eto ja glup pa mi ti trebas slikovito objasniti sta je ilustracija. Vidis li ti razliku izmedju tih ilustracija sto si stavio i onih iz tvog proslog posta koji imaju koronu u opisu? Mrtav covjek umotan NA CESTI lezi, dok medicinsko osoblje zasticeno kao da ce tijelo eksplodirati svaki cas i to je tebi obicna ilustracija?

Docaraj ti sebi malo bolje sta je ilustracija, te slike se prave iskljucivo za izazivanje straha i panike kod labilnih osoba kao sto ih ima i na ovoj temi.

prije 3 sati, gargamel said:

Ja sam pročitao vijest da je u Njemačkoj odgođeno 50 000 operacija onkoloških bolesnika zbog korone.   Doslovce će u svijetu pomrijet milioni ljudi jer nisu na vrijeme liječeni. 

Pa to je poenta, ovaj smijesni virus vise ubija indirektno, zahvaljujuci doktorima koji ne daju prici bolnici. Ispade rak bezazlen naspram strasnog COVIDa-19.

• Like 3
prije 9 sati, Mofo said:

Eto ja glup pa mi ti trebas slikovito objasniti sta je ilustracija. Vidis li ti razliku izmedju tih ilustracija sto si stavio i onih iz tvog proslog posta koji imaju koronu u opisu? Mrtav covjek umotan NA CESTI lezi, dok medicinsko osoblje zasticeno kao da ce tijelo eksplodirati svaki cas i to je tebi obicna ilustracija?

Naravno da ima razlike, neće staviti sliku medicinskog osoblja u zaštitnim odjelima u članku o policajcu iz Cazina. Corona je ipak ozbiljniji problem. Samo čudi me da ljudi koji su prokužili Gatesa, Faucija i Soroša imaju tolko problema sa razumjevanjem nekih banalnih stvari

prije 4 minuta, Hysteria said:

Naravno da ima razlike, neće staviti sliku medicinskog osoblja u zaštitnim odjelima u članku o policajcu iz Cazina. Corona je ipak ozbiljniji problem. Samo čudi me da ljudi koji su prokužili Gatesa, Faucija i Soroša imaju tolko problema sa razumjevanjem nekih banalnih stvari

Ne, nego ce staviti mrtvog covjeka na cesti u sred bijela dana i napisati korona virus, da izgleda da ljudi padaju ko muhe po ulici. Krenuo sinoc u grad, morao lopatom raskrciti mrtvace ispred zgrade prvo, pa onda na pivo.

Ti se samo pravis mutav i ignoriras ovo sto sam naglasio. 

• Like 1
  • Haha 1
prije 1 minuta, Mofo said:

Ne, nego ce staviti mrtvog covjeka na cesti u sred bijela dana i napisati korona virus, da izgleda da ljudi padaju ko muhe po ulici. Krenuo sinoc u grad, morao lopatom raskrciti mrtvace ispred zgrade prvo, pa onda na pivo.

Ti se samo pravis mutav i ignoriras ovo sto sam naglasio. 

Ta slika nije bila ni u jednom članku o coroni... uostalom niko ti ne brani da uzmeš fotoaparat i pokušaš to sve na drugi način prikazati i prodati, npr. uslikaš stare ljude kako beru tratinčice na livadi za vrijeme corone

prije 1 minuta, Hysteria said:

Ta slika nije bila ni u jednom članku o coroni... uostalom niko ti ne brani da uzmeš fotoaparat i pokušaš to sve na drugi način prikazati i prodati, npr. uslikaš stare ljude kako beru tratinčice na livadi za vrijeme corone

Legendo moja prosipas se samo. Link sto si postavio su sve 'ilustracije' sa naslovom COVID-19, znaci napravljene su posebno za ovaj virus da se vrsi propaganda po medijima. Ti ne citas sam ono sto postavljas.

Koliko ste kontradiktorni kroz cijelu temu, da ne zna covjek bil se smijao ili plakao.

• Like 1
  • Aferim! 1

@Hysteria nema smisla im objasnjavati. Ja sam odustao. Sreća sto je broj ovih sijača smrti jako mali u odnosu na broj normalnih građana.  Evo gledam i one ravnozemljaše u CG kako se iskupljaju i ljube leš onog popa ili šta li je već što je umro od korone. I bez korone je dovoljno bizarno. Sreća u ovoj nesreći što će jedan dobar broj glupana otići zajedno sa ovom koronom dva metra pod zemlju.

• Like 1
  • Haha 1

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/ugledni-epidemiolog-upozorava-ostre-mjere-protiv-korone-unistavaju-zivote-i-civilizaciju/201031083

"Na primjer, očekuje se da će samo prekidi programa prevencije tuberkuloze prouzrokovati 1,4 miliona dodatnih smrtnih slučajeva u narednih pet godina, a broj poginulih od gladi može biti zapanjujući."

Glas razuma u ovom moru straha i ludila. Najzalosnije sto ce ga ovi koronasi etiketirati kao teoreticarom zavjere i ludjakom, vjerovatno ce fasovati i neku suspenziju kao onaj sef epidemiologije u Hercegovini.

Vecina Njemaca je podrzavala Hitlera, uglavnom iz straha, jer da nije tako, kurac bi on dosao na vlast. Manjina koja je bila protiv, biva procesuirana, trpana u logore, izbrisana. Isto se sad desava, vecina iz straha podrzava ovu diktaturu, i spremna je poslusno slusati sve naredbe, pa i trpati nas neistomisljenike u logore. Odjednom se pojavili neki "nezavisni fact-checkers" po drustvenim mrezama, doslovno sta god napises protiv korone, odjednom ti cenzuriraju objavu i etiketiraju kao neistinu. Zar to nije definicija diktature i fasizma, ukidanje slobode govora? Ali vi ste svi toliko opranih mozgova, da ste slijepi pored vlastitih ociju.

Protesti se desavaju sirom Evrope, dzaba se pokusavaju novi lockdownovi, nece vam vise proci tako glatko.

Edited by Mofo
  • Like 2

Mofo dzaba im objasnjavas ti sljedbenici korona bozanstva su toliko ubijedjeni u svoja religijska uvjerenja da je uzalud sa njima raspravljati.

Kako se ono mole Tako mi Bila Gejtsa  djeda sorosa  i svete korone.

• Like 4
  • Dislike 2
  • Aferim! 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...