Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Grunf

Recommended Posts

prije 44 minuta, zudox said:

Jbg stari, Židovski UN izdao naređenje "piši 10 članaka na dan" a ovi naši sapeti ne znaju slike poštene naći. 

Kako je smješno sve ovo sa Korona virusom, pa dijete od 5 godina bi bolje organizovalo ovaj lažni cirkus.

Kome god je dato da ovu šaradu izvede vjerovatno će fasovati jer preloše izgleda. Smješno.

Meni su strašniji ljudi koji vjeruju u ovaj cjelokupni cirkus. 

Mi koji smo u ratu bili imamo istančan osjećaj za pravu opasnost, a ovo samo mogu prodati glupim Amerikancima. 

Edited by Bišćanin Čitaindexiklix
  • Like 2

40 minutes ago, hatinac| said:

Sta je ovo svaki dan preko 30 umrlih, i oko 50% zarazenih od onih koji su testirani. Pa mi smo najgori u Evropi ubjedljivo. Raspad sistema. Ako se testiras privatno, platis to ne ulazi u statistiku. Deci ce nam se Italija, ali cemo to bolje podnijeti, pustiti da ljudi pocrkaju u kucama. 

Dosta ljudi koji sumnjaju da imaju virus, zovu, traze da ih se testira i niko nista. Onda odu u privatni lab i plate test. Niko ih ne kontrolise jesu li u samoizolaciji. 

Kad citas klix, eno pise koliko je umrlih i zarazenih, onda objave u detalje u RS po gradu, a za pederaciju nista. Sad o cemu se radi nemamu ni tu statistiku. Fadila bi trebalo streljati kod vjecne vatre i onog majmuna Solaka.

Inače te statistike oko korona virusa ne čitam ni pod razno. Istina, ima tu svega ali do odgovora na svoje prvo pitanje možeš doći jednostavnim praćenjem ove teme. 

2 hours ago, zudox said:

https://www.logicno.com/politika/sto-nam-slijedi.html

Al ovo je samo teorija zavjere ne bojte se svjetska elita nam zeli sve najbolje

Ja zbilja ne znam kako se ti upecas na ovako nešto? Na ovakav šund sci-fi roman? Vjerovatnoće da se ovakav scenario desi postoje ali mozda cca 0,01%.. Kako neko moze tvrditi da ce vakcina biti opasna (ili neće) Ovakav tekst je čisti medijski terorizam

• Haha 1

prije 23 minuta, Pushiga said:

9_9

Screenshot_20201103-174740.jpg

I sada su Sci-Fi-nerdovi usutili odjednom. LoL! :)

Ali dobro, gori smo mi sto se upustamo s njima u ikakvu diskusiju. 

Samo tih silnih fake-domena i svega, dovoljno je samo da whois-as i da vidis taj digitalni sund. Uzas. Neko dobro zaradjuje na clickbaitovima i reklamama, jer uvijek ce biti tuksona koji ce kliknuti sve (i jos povjerovati - SVE - samo nek nije neka prava sluzbena stranica). :D 

• Like 1

10 minutes ago, zudox said:

Pa vidjecemo uskoro covid sljedbenici valjda cemo biti zivi narednu godinu dana a za to vrijeme bi se ovo trebalo vecinom realizirati.Rado bih pristao da mi se smijete jer sam pogrijesio moj ego bi bio najmanji problem.

Nemoj se ljutiti na mene, ti si meni simpa i raja si baš ono prava

• Like 1
  • Haha 1

Na forumu je moderator više biće tako da može da obriše naše tekstove ili blokira likove.od opstanka na forumu duplim nickovima bitno je dobro se maskirati i lagano prcati kasnije kad se totalno strmopizdiš i počneš psovati,vrijeđati i prijetiti.onda tek moderator nastupi i zbriše te s foruma....pa onda ponovo novi nick:krajišnik,bosanac,krpelj.....

• Like 1
  • Haha 1

prije 22 minuta, Fap mašina said:

Na forumu je moderator više biće tako da može da obriše naše tekstove ili blokira likove.od opstanka na forumu duplim nickovima bitno je dobro se maskirati i lagano prcati kasnije kad se totalno strmopizdiš i počneš psovati,vrijeđati i prijetiti.onda tek moderator nastupi i zbriše te s foruma....pa onda ponovo novi nick:krajišnik,bosanac,krpelj.....

A sta ces takav je zivot moraju negdje pojedinci izbaciti svoje frustracije ili zaraditi koju marku od dede sorosa.😉

• Like 3
  • Haha 1

Meni samo nije jasna jedna stvar znaci lik je na pocetku krize kupio 100 raspiratora od kineza za koje se utvrdilo ne samo da se ne radi o raspiratorima za bolnicko lijecenje nego i to sto je kupljeno nije ispravno i da je opasno za zivot pacjenta niz vodu je baceno 10 miliona novca gradjana danas je 05.11-2020 ova trakavica se vuce jos od Marta od tada do marta je umrlo toliko ljudi najvjerovatnije jer nisu adekvatno lijeceni ja smatram da za svakog umrlog covjeka trebaju odgovarati svi koji su se nasli u optuznici i aferi raspiratori prvenstveno malinar zajedno sa premijerom federacije u normalnoj zemlji bi se to desilo jer se ocito radi u direktnom uskracivanju mnogi ljudi tijekom pandemije na lijecenje. 

Paradox je da se sve radi i montiraju drugi procesi i afere samo da bi se ovo prekrilo pa tako se iz naftalina vadi Batko koji biva odmah priveden i zadrzan  jer bolje da narod prica o njemu nego o malinaru i SDA mafiji .

• Like 1

Dokazano je da to nisu uopste respiratori namijenjeni za intenzivnu njegu, nego ventilatori (sto i pise na njima) koji se koriste u kolima hitne pomoci. I unatoc tome, prodaju maglu narodu i instaliraju ih u bolnice, sto znaci da ce ciljano ubiti onog koga prikopcaju na njih i naravno upisace da je umro od korone.

Samo instaliranje ovih neispravnih ventilatora koji nisu namijenjeni za intenzivnu njegu se treba smatrati kao krivicnim djelom pokusaja ubistva. A sto je najgore, dosta ljudi bi bilo spremno i dobrovoljno da ih prikopcaju na ove Fadilove SDA tostere.

• Like 2

@Barba kako misliš .. 10  ?  stotka je u pitanju !

Kupljeni su iz ,,treće ruke" a ne od kineza ! Druga ruka je vidjela nedostatke pa ih je vratila. Malinar se zalijepio,kupio..prije nego su vraćeni. registrator,ventilator,respirator..to je njemu isto ! Kao što je meni svaka malina ista. A tek premijeru..koji ne zna kako se stavlja maska.

Svakom lopovu obje ruke u ramenu odsjeći !

Ko će pitati* toliki narod ?

* hraniti,stavljati hranu u usta

• Like 1

1 hour ago, L19.S61. said:

@Barba kako misliš .. 10  ?  stotka je u pitanju !

Kupljeni su iz ,,treće ruke" a ne od kineza ! Druga ruka je vidjela nedostatke pa ih je vratila. Malinar se zalijepio,kupio..prije nego su vraćeni. registrator,ventilator,respirator..to je njemu isto ! Kao što je meni svaka malina ista. A tek premijeru..koji ne zna kako se stavlja maska.

Svakom lopovu obje ruke u ramenu odsjeći !

Ko će pitati* toliki narod ?

* hraniti,stavljati hranu u usta

Ja sam u bivsoj firmi gdje sam radio imao doticaj sa nabavkama sofisticirane opreme koja nije bila medicinska ali jeste softverska i hardwerska te IT tehnika i znam po kojem se nacinu vrse nabavke i da se nigdje ali bas nigdje na svijetu ne vrsi cjelokupno placanje  porucene robe od jednom vec se iskljucivo uplati rezervacija i kapara sto bi kod nas rekli  u iznosu koliko je to precizirano u kupoprodajnom ugovoru pa tek onda u roku od 60 dana koliko je rok placanja se izvrsi cjelokupna uplata pod uslovom da je sva roba ili usluge ispravna i zadovoljavajuceg kvaliteta . Ovo nije sveto slovo vec najobicniji nacin poslovanja i zakljucivanje kupoprodajnog ugovora u kojem se mora znati ko su strane i koja su prava i obaveze. Zasto ugovor o ovoj nabavci nije transparentan ko ga je potpisao gdje je ovjeren ili registriran . Takodjer kod ovakve nabavke uvijek mora biti naznacen organ ili treca firma koja sluzi kao medijator u slucaju sukoba da jedna strana povrijedi ugovor . U ovoj vrsti ugovora moraju biti datumi transparentni ne samo datumi uplate vec datumi finisiranja ugovora kakve su garancije .

Malinar je ovdje povrijedio ne samo zakon vec prekrsio svaku metodologiju kupoprodaje ali nije on sam krivu veliku krivnju ima i federacija i premijer koji je potpisao ugovor sa kim vec zato na kraju imamo ovu situaciju najzalosnije sto na kraju niko za ovo nece odgovarati a narod umire zbog nedostatka neophodne opreme. Ovo da su cista posla Kinezi bi njima davnih dana vratili novac ili isporucili odgovarajucu opremu alinisu jer se radi o cistoj obmani i pljacki oni u sustini ne znaju ni od koga su kupili opremu . 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...