Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Grunf

Recommended Posts

prije 27 minuta, Pushiga said:

Al pazi ti drame, ko da je talacka kriza

Hahah, drama sa mjesavinom tragi-komedije. 

O tugo moja, izgubili smo tako vrijedne clanove koji su nas castili svojim biserima koje su kopirali u 99% slucajeva od jos vecih bisera. Hvala odredjenim clanovima sto su napustili forum, obogatili su forum s tim cinom velike zrtve. :D  Gotovo sam uvjeren da cemo iznenada "nove" clanove istih misljenja i istog nacina izrazavanja dobiti uskoro (stari clanovi koji su napustili navodno forum, ali novi acc-ovi). :D

Pozdravljam zadnje poteze moderacije. Drzavnicki. 👍

Ovdje zakukali ko da je banovan intelektualac sa sesije Kruga 99. Kolicina internetskog smeta koju taj lik istrese na ovaj forum je nezabiljezena otkako postoje forumi. Da ne govorim da na pola stranica koje navede kao izvor mozes samo pokupiti kakav kompjuterski virus. 

• Like 3

49 minutes ago, gargamel said:

Kod nas niko koronu više i ne spominje.  Sve je isto kao prije samo što se maske nose u zatvorenom. 

Navikli se ljudi. Tako se sjecam prve godine rata. Prvih pola godine ljudi se skrivali, pazili, sklonista ovo-ono..poslije izlasci navecer, druzenja uz obavezna zalijeganja kad profijuce granata. Cim cujes eksploziju ustanes i nastavis dalje...

• Like 2

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/potresna-ispovijest-porodice-tatarevic-o-borbi-sa-covid-om-tesko-je-gledati-mamu-koja-se-bori-doci-do-daha-604974

Vi što negirate postojanje virusa, pa ne nosite maske i ponašate se kao da se nista ne događa, bilo bi pošteno da potpišete da nemate pravo na liječenje i državne resurse ukoliko se razbolite. Niste vrijedni ni tog mjesta u bolnici preko veze.

• Like 5

@Fap mašina svingeri hahaha...nesto najoriginalnije što sam čuo.

Ali evo danas vidio šta je ta ista ali bihaćka klika napravila oko i na bakšaiškom mostu kao i obilaznici prema Biri i Robotu. Postavljali su svoje plakate na bandere ali ono kao da su djeca radila. Presmješno i žalosno. Šteta što nisam uslikao mislim da je to i zabranjeno bez dozvole grada ali ono sa onom letvicom i plasticnim stezaljkama, pa to sve onako visi...katastrofa, kako ih nije sramota ono da neko vidi...jad i čemer

58 minutes ago, Grunf said:

@Fap mašina svingeri hahaha...nesto najoriginalnije što sam čuo.

Ali evo danas vidio šta je ta ista ali bihaćka klika napravila oko i na bakšaiškom mostu kao i obilaznici prema Biri i Robotu. Postavljali su svoje plakate na bandere ali ono kao da su djeca radila. Presmješno i žalosno. Šteta što nisam uslikao mislim da je to i zabranjeno bez dozvole grada ali ono sa onom letvicom i plasticnim stezaljkama, pa to sve onako visi...katastrofa, kako ih nije sramota ono da neko vidi...jad i čemer

Koga sramota ? Njiha ?

https://thebosniatimes.ba/53041/predizborna-poruka-potlacenih-ne-glasajte-za-njiha/

..ma daj,molim te.

• Like 2

Jedna stvar koji sam primjetio (bar kad je škola koju pohađa moje dijete): djeca nemaju tjelesni/fizicko u sali. Vjerovatno zbog korona virusa i epidemioloskih mjera 15-tak djece (razredi su podjeljeni u grupe ovisno o broju đaka u jednom odjeljenju) u razredu  nema časove fizickog vaspitanja ali zato se ta ista sala osnovne skole renta kojekakvim sportskim grupama ili klubovima koju pohađa i po 30 odraslih članova. Ja nemam ništa kontra sporta ili rekreacije ni protiv tih društava nego samo mi nema apsolutno nikakve logike !???

• Like 2

2 hours ago, Grunf said:

Jedna stvar koji sam primjetio (bar kad je škola koju pohađa moje dijete): djeca nemaju tjelesni/fizicko u sali. Vjerovatno zbog korona virusa i epidemioloskih mjera 15-tak djece (razredi su podjeljeni u grupe ovisno o broju đaka u jednom odjeljenju) u razredu  nema časove fizickog vaspitanja ali zato se ta ista sala osnovne skole renta kojekakvim sportskim grupama ili klubovima koju pohađa i po 30 odraslih članova. Ja nemam ništa kontra sporta ili rekreacije ni protiv tih društava nego samo mi nema apsolutno nikakve logike !???

Logika je davno napustila ove prostore. Mnogo prije ove epidemije/pandemije. go west.

O raspiratorima malinaru i Fadilu vise niko i ne prica u optuznicu treba da se uvrsti sve i jedan umrli od koronavirusa jer svi koji su umjesani u ovu aferu i malverzaciju direktno odgovorni za smrt ovih ljudi jer su im uskratili adekvatno lijecenje .

Ali zna SDA kako usutkati novinare i medije uhapsi Batka napravi  vijesti NO 1 u drzavi pored ostalog .

• Like 2

13 minutes ago, Fap mašina said:

Čitam sad da smo treći po umiranju od kovida u evropi.

U našem zdravstvenom sistemu je metastazirala korupcija.Doktoru umjesto sa zdravstvenom knjižicom ulaziš sa kovertom.

Tako je uvijek i bilo, bez obzira na koronu,postojala ona ili nepostojala, bila opasna ili bezopasna. Zato ja tvrdim kad je ovo u pitanju da smo mi u teškoj situaciji ne zbog korone nego zbog samog stanja u zdravstvu. Gdje ćemo se mi mjeriti sa ostatkom Evrope, mi smo u odnosu na njih u XII vijeku još uvijek. Zato, pazimo se i pazimo jedni druge, to je sva bit mojih upisa kada je riječ o ovoj temi... a za kovertu smo mi krivi jer mi smo ti koji smo ih naučili na to, niko drugi

• Like 1

2 minutes ago, Fap mašina said:

Čitam sad da smo treći po umiranju od kovida u evropi.

U našem zdravstvenom sistemu je metastazirala korupcija.Doktoru umjesto sa zdravstvenom knjižicom ulaziš sa kovertom.

Ja sam se ovog najvise bojao od samog pocetka pandemije jer nasa zemlja jednostavno nema adekvatne uvjete a boga mi niti osposobljeno osoblje i doktore koji se mogu nositi sa situacijom cast pojedincima.

Bolnice su opljackane i sve je preslo na privatne klinike ovo je najveci problem u ovoj drzavi skoro svi doktori imaju pored zaboslenja bolnici i privatne ordinacije sto se kosi sa zdravim razumom i zasto bi doktor pridonosio prosperitetu bolnice kad mu to nije u interesu on ovako moze u privatnoj klinici zaraditi milione hvala bogu pacijenata ne manjka .

Problem javnih drzavnih kantonalnih  bolnica je prvenstveno higijena koja je slicna onoj iz srednjeg vijeka cistacice kao nesto rade ciste citav odjel predje sa istom kantom vode i to koja je hladna bez ikakvih deterdzenata dezinfekcije ovo sam ja licno vidio u bolnici kad mi je tetka bila bolesna pa sam isao kod nje u posjetu za tih par dana sam se svasta nagledao . Ormarici po sobama jos iz Titovog vremena naravno nikad nisu ocisceni dezinfikovani poslije otpustanja pacijenta vec samo malo se brisne i to je to madraci flekavi i pitaj boga kakvih sve bakterija nemaju u sebi  a praksa u europskim zemljama je da se prilikom otpusta pacijenta krevet madrac mora potpuno dezinfikovati i kad si primljen u bolnici dobijes cist krevet . Podjela hrane sa prljavim bestekom i tanjurima a o toaletima ne treba puno pricati sramota je da se pacijenti nemaju gdje okupati sto je osnovno pravilo higijene . Ljudi najvise umiru u bolnicama jer dolaze u dodir sa bakterijama prljavstinom i kad ti je imunitet slab brzo se jos gore razbolis. 

Ja osobno sumljam u znanje i strucnost nasih ljekara uzmi te primjer one nazovi doktorke Balaban toliko ljudi lijecila pogresno a sta je takvi gdje je Veledar koji je radio u kantonalnoj bolnici kao doktor godina a nije imao ni diplome a doktora Doolitlea Havica ne treba ni spominjati .

Zato ljudi bolje se prdrzavati i cuvati cim odes u bolnicu nema te .

• Like 1

U nas se doktori ponasaju kao bogovi u bijelom (cast pojedincima). Mnogima diploma sluzi za tituliranje i njihov novcanik a ne u prvom redu covjek i njegovo zdravlje (opet kazem - cast pojedincima). Prvi primjer onaj doktor kao kandidat za gradonacelnika. On da je za biscane on bi u prvom redu gledao da ih  lijeci i vodio brigu o redu i radu u bolnici . O tome bi se vise knjiga moglo napisati. 

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...