Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Grunf

Recommended Posts

4 minutes ago, Fap mašina said:

Četnikuša balaban je pokosila dosta našeg naroda svojim dijagnozama.zar to nije nikakav ljekarski konzilij provjeravao?

Naše budale koje su je držale na poslu isto su krive.

Ja sam se to isto pitao i to mi nikako nije jasno kako je ovo bilo moguce ?

Znaci ako doktor nekom da odredjenu dijagnozu posebno kod malidnih oboljenja i slanja na kemoterapije ili zdracenja ovo sve mora ici preko konzilija doktora.

Ali izgleda da se sve radilo ad hoc na brzinu ispecetiraj potpisi i nek se drugi boci sa pacijentom koji je nebitan za te doktore ocito .

Ovo su strasne stvari koje se desavaju svjesno se ubija narod i na kraju niko nece odgovarati najlakse zapaliti arhiv i to je to .

ja se samo pitam imaju li ti ljudi savjest i dusu boje li se iceg ako vec ne vjeruju u boga zar jeneciji zivot ili zdravlje manje vrijedan od jebenog novca. 

"Obzirom da se epidemiološka situacija na području Unsko-sanskog kantona svakodnevno usložnjava, Ministarstvo zdravstva se u više navrata obraćalo Zavodu zdravstvenog osiguranja USK, sa zahtjevom da se u Rebalansu Finansijskog plana Zavoda osiguraju novčana sredstva za podršku rada zdravstvenih ustanova koje svakodnevno, u teškim uvjetima, pružaju zdravstvene usluge pacijentima oboljelim od COVID-19 , kazala je ministrica Ćemalović."

https://www.biscani.net/u-bihacu-je-danas-zasjedala-vlada-unsko-sanskog-kantona-kojom-je-predsjedavao-nermin-kljajic-ministar-unutrasnjih-poslova-usk-2/

"sredstva za podršku" ...? / "bode oči" isto kao i VELIKA slova u ministarstvo..rebalansu..finansijskog..zavoda

Al sad stvarno sam bez riječi. Ja poštujem jednu stvar da svako može i treba imati svoje mišljenje ali nametanje mišljenja drugima mi je grozno. Čitam jutros komentare mog komšije (kojeg imam u prijateljima pa tako vidim što je komentirao) na jednoj "američkoj" fb grupi posvećenoj izborima u SAD-u. Koliki glup i dokon bosanac moraš biti da odes na jednu takvu grupu sa kojom nemaš nikakve veze i trolaš ih antivaxerstvom, nenošenjem maski itd. Baš je retard i bolestan lik.Nisam to znao.. Kaže "masku ste uveli" da bi nas učinilil robovima...hahahah i na to mu dečko AFROAMERIKANAC odgovara da je glup i pita on njega kako to njega komad tkanine čini robom. Ahahahah...majko moja mene sramota gdje živim. Zbilja nemam riječi...Mišljenje je kao šupak - svako ga ima !

• Haha 1

Malo ZZ .. Grunf,na početku,kaže,citiram ; Ja poštujem jednu stvar da svako može i treba imati svoje mišljenje ali nametanje mišljenja drugima mi je grozno.  ..na kraju,kaže ovo, citiram ; Mišljenje je kao šupak - svako ga ima ! 

Kad "mišljenje" iz druge rečenice uvrstite u prvu rečenicu,dobijete :

Ja poštujem jednu stvar da svako može i treba imati svoj šupak ali nametanje šupka drugima mi je grozno.

Slažem se .. 100 % 

P.S. napominjem,ovo je malo zz

13 hours ago, samke43 said:

Ma šta god mi mislili jedino će vakcina to riješiti. Ja bi prvi volio da to samo nestane ali ne ide. Ljudi umiru od Korone. 

Ko to ne bi volio da nestane ? 

Vakcina ? Postoje raznorazne vakcine pa ljudi umiru.. npr gripa ..obična / "sezonska" 

https://www.facebook.com/groups/Samokodnas/permalink/10159611045574316/

Hajmo izanalizirati ovu vijest:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ako-se-vecina-hrvata-zaista-odbije-cijepiti-imat-cemo-ozbiljnih-problema/2231285.aspx

Kad imate populaciju oko 2 miliona ljudi koji izričito ne žele da se vakcinišu to nije malen broj, znači 2 miliona 
ozbiljnih ljudi koji nemaju povjerenja u farmaceutsku industriju i to je nešto sasvim legitimno.  

Koji to mediji zastupaju prava ta 2 miliona ljudi (u Hrvatskoj)? 

Znači nema nijedan članak koji podržava stav tih ljudi nego isključivo vijesti koje su PROTIV tih ljudi, što znači
"domaći mediji" nisu nimalo "domaći", jer nemaju stav i glas gotovo 2 miliona ljudi u Hrvatskoj. 

Još članak ide ovako: "AKO SE VEĆINA HRVATA ZAISTA ODBIJE CJEPITI, IMAĆEMO OZBILJNIH PROBLEMA"

Ja to čak posmatram kao jedan vid prijetnje koju čitam: "AKO SE NE VAKCINIŠETE I DALJE ĆEMO VAS TROVATI I UBIJATI"

Nijedan jedini medij nije omogućio da se objavi članak koji će braniti stajalište gotovo 50% populacije te države ŠTO JE SKANDALOZNO.

Sve ovo vam govori: 

1. Ko hoće da vas vakciniše
2. Ko upravlja medijima
3. Ko upravlja našim političarima
4. Ko ubija ljude virusima i kugama
5. Ko prijeti ljudima

itd...

• Haha 1

5 hours ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Hajmo izanalizirati ovu vijest:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ako-se-vecina-hrvata-zaista-odbije-cijepiti-imat-cemo-ozbiljnih-problema/2231285.aspx

Kad imate populaciju oko 2 miliona ljudi koji izričito ne žele da se vakcinišu to nije malen broj, znači 2 miliona 
ozbiljnih ljudi koji nemaju povjerenja u farmaceutsku industriju i to je nešto sasvim legitimno.  

Koji to mediji zastupaju prava ta 2 miliona ljudi (u Hrvatskoj)? 

Znači nema nijedan članak koji podržava stav tih ljudi nego isključivo vijesti koje su PROTIV tih ljudi, što znači
"domaći mediji" nisu nimalo "domaći", jer nemaju stav i glas gotovo 2 miliona ljudi u Hrvatskoj. 

Još članak ide ovako: "AKO SE VEĆINA HRVATA ZAISTA ODBIJE CJEPITI, IMAĆEMO OZBILJNIH PROBLEMA"

Ja to čak posmatram kao jedan vid prijetnje koju čitam: "AKO SE NE VAKCINIŠETE I DALJE ĆEMO VAS TROVATI I UBIJATI"

Nijedan jedini medij nije omogućio da se objavi članak koji će braniti stajalište gotovo 50% populacije te države ŠTO JE SKANDALOZNO.

Sve ovo vam govori: 

1. Ko hoće da vas vakciniše
2. Ko upravlja medijima
3. Ko upravlja našim političarima
4. Ko ubija ljude virusima i kugama
5. Ko prijeti ljudima

itd...

Jesi uzeo u obzir da je riječ o anketi na index.hr i da je riječ o cca 16000 ljudi koji su do ovog momenta ucestvovali u anketi? Sad, ovog momenta je 41% DA a 42% NE a 17% je neodlučeno. Dakle riječ je o manje od 7000 ljudi koji se ne žele cijepiti a ne o 2 miliona. 2 miliona su teoretski moguća. Daljnja priča je šta bi bilo kad bi bilo

• Like 1

On 23. 11. 2020. at 14:28, Grunf said:

Jesi uzeo u obzir da je riječ o anketi na index.hr i da je riječ o cca 16000 ljudi koji su do ovog momenta ucestvovali u anketi? Sad, ovog momenta je 41% DA a 42% NE a 17% je neodlučeno. Dakle riječ je o manje od 7000 ljudi koji se ne žele cijepiti a ne o 2 miliona. 2 miliona su teoretski moguća. Daljnja priča je šta bi bilo kad bi bilo

Upravo to, jako je bitno shvatiti da se radi o index.hr i njegovim čitateljima.  Oni nisu slika i prilika hrvatskog javnog mnijenja,  naprotiv.

On 23. 11. 2020. at 14:46, hatinac| said:

U americi vakcinacije zele da pocnu 11tog decembra. Tako da ove lazi clanova foruma da ce na nama testirati prvo padaju u vodu. 

Drugo sta je alternativa vakcini? Mi ne mozeo cekati da korona sama od sebe ode. Ko ne umre od korone umirijece od ekonomskih i mentalih oboljenja.

Vakcina ubacuje anti tijela, koja najvjerovatnije ostaju u organizmu 6 mjeseci, znaci trebala bi dva cjepiva godisnje. To je jos ne potvrdjeno jer dvije americke kompanije su testirale svoje vakcine na 30 hiljada zdravih ljudi, ali sav test ne traje vise od tri mjeseca. Sa cjepivo na gripu je identicna slika.

Uglavnom,  biramo izmedju dva zla. Ovako sigurno propadamo. Sto se nas u BiH tice, kako rekoh, vec so preosorali 50%, nek nam je bog u pomoci.

Austrija pocinje u Januaru sa prvim vakcinama, ca Milion Vakcina koje su za ca 500.000 najugrozenijih u starackim domovima, medicinski radnici, Svako treba dobiti dvije vakcine, Druga faza Mart, April 2 Miliona vakcina za ca Milion osoba, ovog puta oni preko 65 godina, skole itd, Drugi kvartal 2021 svi ostali, jako bitno kako sad stvari stoje vakcina nije obavezna medjutim postoi mogucnost da ni u wc necemo moci ako nismo vakcionisani, haha

Neke avio kompanije su vec javili da ce sa njima letjeti moci samo oni koi su vakcinisani sto ce sasvim sigurno povuci i ostale iz ostalih usluznih djelatnosti da slicno postupe

Na zalost ne preostaje nam nista drugo nego se vakcinisati i to dva puta 😀

https://www.vienna.at/corona-impfungen-starten-im-jaenner-2021-in-oesterreich/6818557

1 hour ago, saco said:

Austrija pocinje u Januaru sa prvim vakcinama, ca Milion Vakcina koje su za ca 500.000 najugrozenijih u starackim domovima, medicinski radnici, Svako treba dobiti dvije vakcine, Druga faza Mart, April 2 Miliona vakcina za ca Milion osoba, ovog puta oni preko 65 godina, skole itd, Drugi kvartal 2021 svi ostali, jako bitno kako sad stvari stoje vakcina nije obavezna medjutim postoi mogucnost da ni u wc necemo moci ako nismo vakcionisani, haha

Neke avio kompanije su vec javili da ce sa njima letjeti moci samo oni koi su vakcinisani sto ce sasvim sigurno povuci i ostale iz ostalih usluznih djelatnosti da slicno postupe

Na zalost ne preostaje nam nista drugo nego se vakcinisati i to dva puta 😀

https://www.vienna.at/corona-impfungen-starten-im-jaenner-2021-in-oesterreich/6818557

Corona je Corona ali dva puta je dva puta 😃

Pa naravno, ne treba o tome puno dvojiti. Sav normalan svijet će se vakcinisati, a ona beznačajna grupa "entuzijazasta" neće i to je to. Nažalost, oni koji odbiju će biti i dalje značajan izvor zaraze ali vremenom će nekolicina stvoriti imunitet, ostali će pomrijeti i onda svi sretni možemo čekati narednu pandemiju. Neki ž3P0 virus 😄😄

Edited by Vywegh

https://www.zagreb.info/crna-kronika/mrtav-pijan-zaspao-za-volanom-mercedesa-nasred-drziceve-kad-ga-je-policija-probudila-prekrsajima-nije-bilo-kraja/299905/

Daljnjim provjerama, utvrđeno je da vozač ima na snazi izrečenu mjeru COVID-19 -liječenje na adresi boravka. S obzirom na utvrđeno , isti će boraviti na kućnoj adresi , te po isteku mjere policijski službenici provesti će kriminalističko istraživanje zbog sumnje na počinjenje kaznenog djela „Širenje i prenošenje zarazne bolesti“.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...