Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

• Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga: 1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod va

Mofo dzaba im objasnjavas ti sljedbenici korona bozanstva su toliko ubijedjeni u svoja religijska uvjerenja da je uzalud sa njima raspravljati. Kako se ono mole Tako mi Bila Gejtsa  djeda sorosa 

Posted Images

24 minutes ago, hatinac| said:

Danas 62 umrlih, u Federaciji cak 51. Ni jedan politicar se nije pocesao!!! Niti jedan. 

U novinama, portalima u BiH ovo je sporedna vjest. Za koji dan icemo preko 100, opet ce biti sporedna vijest. Poreg najgore moguce vlasti, opozicije imamo i najgore moguce medije. 

U medijima nigdje ne pise kako se narod bori za koronom. Zasto se ne uvode posebne mjere? Zasto se na sve strane ne govori o ovoj katastrofi. Vaznijej je sta tamo neki sporedni like kao Mirsad Hadzikadic misli o Bicakcicu, ili magla u Sarajevu.

Vazno je da je SDA i Fadil Novalic podjelili tvz. ratnim invalidima glasacima SDA nova auta od novca gradjana jos jedna u nizu pljacki SDA . Radni vojni invalidi imaju penzije preko 2000 BAM nemam nista protiv i jos mu se daje auto a demobilisani borac koji 20 godina ne radi nigdje obolio gladan i zedan kurcinu dobio od drzave. A boga mi ovaj sa 2000 maraka penzije moze sebi kupiti auto na kredit kakvo hoce a jos je oslobodjen placanja carine na uvoz automobila stoga ovo smatram apsurdom a jos veci je apsurd sto ima ljudi koji dobijaju auto po nekoliko puta .

25 godina zbrinjavaju boracke populacije i opet ih nisu zbrinuli nadam se da ce doci vlada koja ce staviti tacku na ovo i okrenuti se mladim generacijama . 

1 hour ago, hatinac| said:

Danas 62 umrlih, u Federaciji cak 51. Ni jedan politicar se nije pocesao!!! Niti jedan. 

U novinama, portalima u BiH ovo je sporedna vjest. Za koji dan icemo preko 100, opet ce biti sporedna vijest. Poreg najgore moguce vlasti, opozicije imamo i najgore moguce medije. 

U medijima nigdje ne pise kako se narod bori za koronom. Zasto se ne uvode posebne mjere? Zasto se na sve strane ne govori o ovoj katastrofi. Vaznijej je sta tamo neki sporedni like kao Mirsad Hadzikadic misli o Bicakcicu, ili magla u Sarajevu.

Halloooo....

Sarajevo je na drugo mjestu, "viceprvak" , na svjetskoj razini.. ..kad je magla u pitanju.

25 minutes ago, RiDaM said:

Vidim ja da ja imam ovdje posla sa modereriranjem, par banova :D .Noćima sanjam kako banujem.. ode tezyu reći. Nisam iz Minkena. Dobri duh je se vratio, svaka čast..  

Nemojte skrećati sa teme.. A fkt nisam još mod. 

Welcome back. Jel se zbilja i dobri duh vratio? Svaka čast svima ali bio je najbolji mod. Ikad. Evo preuzmi štafetnu palicu od mene, plz...

18 minutes ago, Grunf said:

Welcome back. Jel se zbilja i dobri duh vratio? Svaka čast svima ali bio je najbolji mod. Ikad. Evo preuzmi štafetnu palicu od mene, plz...

Nadam se da se vratio, jer vidim da je tu označen dakle tu je viri negdje :D

Fali stari forumaša da se malo oživi. Ja kad sam bio, tad sam bio komunista :( .. 

Vratiću staru ekipu, samo da se sjetim imena, pa da se zajedno borimo protiv korone i tražimo vakcinu..

• Like 1

Umrla je Lejla Hairlahović, prosvjetni i sportski radnik, jedna od osnivačica Muzeja ratnog djetinjstva, uskoro trebala biti doktor nauka. Ona je treća porodična žrt a koronavirusa u porodici. U ranim tridesetim. 

Prije desetak dana, u periodu od 48 sati, od posljedica zaraze korona virusom umrli su Jusuf i Hasan Ajdinović, braća njene majke - cijenjene cazinske pedijatrice Hatidže koja je također zaražena. 

Ove ljude koji dezinformacijama utiču na mnijenje o virusu treba kažnjavati. 

• Like 5
  • Thanks 1
1 hour ago, RiDaM said:

Nadam se da se vratio, jer vidim da je tu označen dakle tu je viri negdje :D

Fali stari forumaša da se malo oživi. Ja kad sam bio, tad sam bio komunista :( .. 

Vratiću staru ekipu, samo da se sjetim imena, pa da se zajedno borimo protiv korone i tražimo vakcinu..

Nije profil gasio ali na zalost nije tu,

Treba pokusati vratiti sto vise starih clanova ali ne onih politicki placenih vec onih pravih haha

• Like 2
On 28. 11. 2020. at 14:25, Haldir said:

Umrla je Lejla Hairlahović, prosvjetni i sportski radnik, jedna od osnivačica Muzeja ratnog djetinjstva, uskoro trebala biti doktor nauka. Ona je treća porodična žrt a koronavirusa u porodici. U ranim tridesetim. 

Prije desetak dana, u periodu od 48 sati, od posljedica zaraze korona virusom umrli su Jusuf i Hasan Ajdinović, braća njene majke - cijenjene cazinske pedijatrice Hatidže koja je također zaražena. 

Ove ljude koji dezinformacijama utiču na mnijenje o virusu treba kažnjavati. 

Umro je i Lejlin otac. 

Screenshot_20201201_151213_com.facebook.katana.jpg

• Sad 1

Boga mi mnogo ljudi umire i kod nas i u Srbiji i u Hrvatskoj . Umro je i nas vrijedni Ckalja gradska legenda zbilja mi ga je zao. 

Mene osobno najvise u ovoj situaciji nerviraju pjevaci i pjevacice samo kukaju kako ne zaradjuju kako ne rade a ni u jednom trenutku ne kazu ljudi umiru i situacija je teska milioni drugih obicnih ljudi su ostali bez ikakvog posla a sigurno nemaju zalihu novca kao pjevaci .

Nek sad plagijator Dino Merlin i slicni njemu uzme pola miliona maraka za koncert za novu godinu i ostali slicni njemu na cijelom Balkanu sramota posebno za ove sto i dalje nastupaju po klubovima i uzrokuju sirenje zaraze . 

• Like 1

Velika Britanija je postala prva država na svijetu koja je odobrila vakcinu protiv koronavirusa za široku upotrebu. Vakcinacija počinje za nekoliko dana.

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/velika-britanija-odobrila-pfizerovu-vakcinu-za-upotrebu-vakcinacija-pocinje-za-nekoliko-dana/201202011

prije 2 sati, Barba said:

Boga mi mnogo ljudi umire i kod nas i u Srbiji i u Hrvatskoj . Umro je i nas vrijedni Ckalja gradska legenda zbilja mi ga je zao. 

Mene osobno najvise u ovoj situaciji nerviraju pjevaci i pjevacice samo kukaju kako ne zaradjuju kako ne rade a ni u jednom trenutku ne kazu ljudi umiru i situacija je teska milioni drugih obicnih ljudi su ostali bez ikakvog posla a sigurno nemaju zalihu novca kao pjvaci .

Nek sad plagijator Dino Merlin i slicni njemu uzme pola miliona maraka za koncert za novu godinu i ostali slicni njemu na cijelom Balkanu sramota posebno za ove sto i dalje nastupaju po klubovima i uzrokuju sirenje zaraze . 

Kada se niko ne pridrzava pravila.

Pogledaj ti samo ovog balkanskog ciganskog sljama. Hrvati vrlo cesto znaju biti veca ciganija nego mi:

https://www.klix.ba/vijesti/regija/nakon-zatvaranja-teretane-zagrepcani-prenijeli-sprave-u-crkvu-i-nastavili-vjezbati/201202034

Ta kreativnost u pokvarenosti i gluposti zbilja ne poznaje granice i ove bih kretene najstrozije kaznio da nikada vise ne bude fizicki sposoban da sjedne i na jednu od ovih sprava! 

18 minutes ago, jokesOnYou said:

Velika Britanija je postala prva država na svijetu koja je odobrila vakcinu protiv koronavirusa za široku upotrebu. Vakcinacija počinje za nekoliko dana.

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/velika-britanija-odobrila-pfizerovu-vakcinu-za-upotrebu-vakcinacija-pocinje-za-nekoliko-dana/201202011

Kada se niko ne pridrzava pravila.

Pogledaj ti samo ovog balkanskog ciganskog sljama. Hrvati vrlo cesto znaju biti veca ciganija nego mi:

https://www.klix.ba/vijesti/regija/nakon-zatvaranja-teretane-zagrepcani-prenijeli-sprave-u-crkvu-i-nastavili-vjezbati/201202034

Ta kreativnost u pokvarenosti i gluposti zbilja ne poznaje granice i ove bih kretene najstrozije kaznio da nikada vise ne bude fizicki sposoban da sjedne i na jednu od ovih sprava! 

I meni je zao sto su zatvorene teretane i fitnes centri ali to opet ne znaci da se ne moze trenirati najzad niko ti ne brani da trcis ili vozis biciklo po prirodi ja sam jutros od sest do sedam trcao 10 km i fino kuci tusiranje dorucak i poceo sa poslom mene vise nervira sto se radi od kuce od sveg ostalog .ovdje gdje ja zivim stanovnici samo kukali da im opcina izgradi teretanu na otvorenom i ljudi fakat urade da bolje ne moze i work out stoji kisne niko ga nikad ne koristi osim za selfije .

Ljudi su postali posebno glupi samo traze nacin da skrenu paznju na sebe samo je bitan taj neki lazni zivot koji u sustini nije nista drugo nego bitno je kakav sa na fotografiji i stvaraju oko sebe laznu stvarnost .

Hrvati nije da su veca ciganija nego su najnekulturniji i najprostiji velika vecina ne zelim da generaliziram ali to je tako. Oni sebi jadni umislili ulaskom u EU da nisu Balkan i da nisu balkanci ali stas ljudi imaju komplekse manje vrijednosti i licemjerstvo na velikom nivou na zalost satra ih bijela kuga a da toga nisu ni svjesni bitno je da se u medijima kod njih i dalje raspravlja ko je kumunista ko je peder ko je srbin a Slavonija i Lika zarasle u korovu . Ja se ljetos vozim starom cestom prema moru znaci nigdje zive duse nista posijano nista obradjeno a nekad sve bilo puno zivota vozis se i po 50 km. nidje nikog. A i kod nas je isto svi po gradovima mazu pastetu radije nego da jedu domace proizvode doslo vrijeme da nemas nigdje domace jaje ili sir kupiti ovo nas gore unistava od korone.

• Like 3
1 hour ago, Grunf said:

Sputnjik V ..!!!

"Cjepiva razvijena na Sveučilištu u Oxfordu, odnosno na ruskom istraživačkom institutu Gamalaya, baziraju se na korištenju adenovirusa kao vektora za unos antigena."

"Prirodne infekcije adenovirusom su relativno učestale i najčešće izazivaju prehlade. Da bismo od adenovirusa pripremili adenovirusni vektor, virusu je uklonjen dio genoma koji je odgovoran za njegovu replikaciju te se zbog toga adenovirusni vektor ne može umnažati u stanicama odnosno ne može uzrokovati bolest."

....

*Nekoliko je svjetskih tvrtki i farmaceutskih divova koji su ili već izašli s cjepivom ili ga još testiraju – tako je tu zajedničko cjepivo američkog Pfizera i njemačke tvrtke BioNTech, cjepivo američke Moderne, rusko cjepivo Sputnjik V, oksfordsko cjepivo britansko-švedske kompanije AstraZeneca, cjepivo iz SAD-a firme Johnson&Johnson, kinesko cjepivo Sinovac, a ne miruju, što se cjepiva tiče, niti Indija i Japan.*

Sputnjik je "zvučno" ime ali meni je nekako ljepše ovaj Sinovac.

Htjeli mi to ili ne, svi cemo na neki nacin biti prisiljeni primiti vakcinu,

Ali kad malo sagledamo stanje u svijetu pa da li je ovo zivot da li je ovo stanje kakvo covjek zeli, po meni nije i neka vec krenu sa vakcinisanjem da konacno vidimo svjetlo nakon tamnog tunela

• Like 2
  • Dislike 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...