Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

• Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga: 1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod va

Mofo dzaba im objasnjavas ti sljedbenici korona bozanstva su toliko ubijedjeni u svoja religijska uvjerenja da je uzalud sa njima raspravljati. Kako se ono mole Tako mi Bila Gejtsa  djeda sorosa 

Posted Images

Ne mogu da ne primjetim da je kod nas vec duze vremena zivot, kada je u pitanju covid, normaliziran za razliku od ostatka evrope i susjedstva i gdje cini se vlada jos veca histerija nego na pocetku svega ovog. Tu i tamo nose se maske po trg.centrima, malo odstojanja i nakon 23:00 nema nekih ekstra skupova ali nema ni onog ispiranja mozga brojem zarazenih i umrlih kojih je na svu srecu jako malo. Dok se evropa zatvara kod nas je sve opustenije i opustenije i mislim da je ono najgore sad iza nas. Svjestan sam ja da je zapravo rijec o nasoj bahatosti i nemarnosti ali ovdje je upravo to dalo rezultate. Zbog tog mi nekako drago što sam dio ovog društva. :)

Šta je ovo i Bill Gates se vakcinisao a neki dan na inauguraciji Bidena svi moćnici nosili brnjice. Bivši predsjednici i novoizabrani predsjednik. Sad je nadam se svima jasno da ljudi gušteri vladaju iz sjene te ponižavaju tzv. svjetske lidere tjerajući ih da se vakcinišu i nose brnjice. Wake up sheeple

Edited by Hysteria
  • Like 1

U pocetku su ljudi nosili maske sad nose neke krpe koje nemaju veze ni sa cim a najmanje sa nekom zastitom . 

Neki lik platio 25k $ za Lv dizajnersku masku i onda se pitamo sto je citav svijet otisao u pm.

2 hours ago, Barba said:

U pocetku su ljudi nosili maske sad nose neke krpe koje nemaju veze ni sa cim a najmanje sa nekom zastitom . 

Neki lik platio 25k $ za Lv dizajnersku masku i onda se pitamo sto je citav svijet otisao u pm.

Nego, @Barba kakav je to automazohizam kod ludih holandeza? Vidim puno nasilja na ulicama vezano za ove mjere povodom korone

On 26. 01. 2021. at 16:16, Grunf said:

Nego, @Barba kakav je to automazohizam kod ludih holandeza? Vidim puno nasilja na ulicama vezano za ove mjere povodom korone

Ma sve su to do jednog ovi sa socijale afro azijati dosljaci plunderasi samo koriste priliku za pljacku i nasilje ovo sto rade nema veze sa covidom i policijskim satom sve se svodi samo da bi se postenom svijetu koji radi otezavalo i da bi se plajackale prodavnice .

• Like 1
1 hour ago, Barba said:

Ma sve su to do jednog ovi sa socijale afro azijati dosljaci plunderasi samo koriste priliku za pljacku i nasilje ovo sto rade nema veze sa covidom i policijskim satom sve se svodi samo da bi se postenom svijetu koji radi otezavalo i da bi se plajackale prodavnice .

Ja sam pogledao 10ak video snimaka i pratio sam neke novinske napise vezano za proteste i Barba, ja nisam vidio ni jednog afroazijata na njima. Sve visoki bijelci i svi pričaju tečno Duch 

8 minutes ago, Vywegh said:

Ja sam pogledao 10ak video snimaka i pratio sam neke novinske napise vezano za proteste i Barba, ja nisam vidio ni jednog afroazijata na njima. Sve visoki bijelci i svi pričaju tečno Duch 

Iskreno ja snimaka sto sam pogledao (sto video sto foto) od 30 ljudi na slikama 2 do 3 su bili bijelci. No sad ova prica dobiva i pomalo rasisticku konotaciju pa cu ovdje stati. Medjutim moguce da su snimke i jedne i druge prirode, radjene "planski" da se prikaze ili jedno ili drugo, ovisno o mediju koji ih objavljuje. 

1 hour ago, Barba said:

Mozda te cini sretnim da nekog optuzis bez argumenta a odlicno znas da nisi u pravu vec da su to sve do jednog upravo domaci koima je ovo sve ne vrh neceg kao i u skoro svm drugim zemljama EU i sire

36 minutes ago, saco said:

Mozda te cini sretnim da nekog optuzis bez argumenta a odlicno znas da nisi u pravu vec da su to sve do jednog upravo domaci koima je ovo sve ne vrh neceg kao i u skoro svm drugim zemljama EU i sire

Ko radi od 6:00 do 17:00 dodje kuci umoran nema vremena da ide po prosvjedima koji nemaju veze sa vezom vec je obicni vandalizam i narusavanje reda i mira postenog svijeta. Vec dokon svijet malogradjani sa socijale iz afro-azije .

Ja ne optuzujem nikog bez argumenata vec se deset dana o tome prica na tv od 2500 hiljade uhapsenih su 90 % stranci . 

Najzad Bihac i BiH su poceli osjecati ovo o cemu ja pricam a sad sto je javna tajna da crncu ne smijes reci da je crnac i kad te udara da mu moras okrenuti glavu i pobjeci podviti rep sine to kod mene ne prolazi taj sljam i olosi koji crpe i zive kao paraziti na racun postenog svijeta.

9 minutes ago, Hysteria said:

I u Stuttgartu su sinoć paradirali autima kroz grad, policija sve blokirala, zakasnio sam kući sat i po vremena. Treba ih čipovati sve

Jesu i u Stuttgartu afro azijati😀

• Haha 1

Sada pocinje nova dugogodisnja i spora i mukotrpna serija Respiratori na balkanskom Netflixu:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/svi-optuzeni-u-predmetu-respiratori-izjasnili-se-da-nisu-krivi/210129024

Silovanje mozga. Nek su se prvo oni izjasnili, pa onda cemo vidjeti dalje. Ne znam da je iko do sada priznao krivicu u ovim tzv. "sudovima". 

Nasa draga "Be i Ha", snazna "Be i Ha", najsnaznija u mitu u korupciji. 

1 hour ago, jokesOnYou said:

Sada pocinje nova dugogodisnja i spora i mukotrpna serija Respiratori na balkanskom Netflixu:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/svi-optuzeni-u-predmetu-respiratori-izjasnili-se-da-nisu-krivi/210129024

Silovanje mozga. Nek su se prvo oni izjasnili, pa onda cemo vidjeti dalje. Ne znam da je iko do sada priznao krivicu u ovim tzv. "sudovima". 

Nasa draga "Be i Ha", snazna "Be i Ha", najsnaznija u mitu u korupciji. 

Optuznica nije potpuna jer u njoj se trebalo nalazti ime i prezime svake osobe koja je preminula zbog nedostatka adekvatnog lijecenja zbog kriminalnih radnjih Novalica i ekipe  uz mogucnost nadopunjenja. Licno su odgovorni za smrt nekoliko hiljada ljudi jer su im to uskratili kriminalnim udruzivanjem radi vlastitog profita. Klasicno ubojstvo .

Nadam se da ce dobiti najstroziju kaznu od 35 godina svaki posebno .

U normalnoj drzavi SDA taliban Novalic je trebao biti smjenjen istog momenta te zadrzan u pritvoru zbog utjecaja na svjedoke kao i svi optuzeni. 

Medjutim proces ce se oduziti na kraju nece biti nista jer od samog pocetka politika SDA je utjecala na rad tuzilastva i suda sto je smijesno. 

• Like 1
41 minutes ago, Barba said:

Optuznica nije potpuna jer u njoj se trebalo nalazti ime i prezime svake osobe koja je preminula zbog nedostatka adekvatnog lijecenja zbog kriminalnih radnjih Novalica i ekipe  uz mogucnost nadopunjenja. Licno su odgovorni za smrt nekoliko hiljada ljudi jer su im to uskratili kriminalnim udruzivanjem radi vlastitog profita. Klasicno ubojstvo .

Koliko ga god željeli vidjeti iza rešetaka, to što si ti naveo je gotovo nedokazivo

28 minutes ago, Vywegh said:

Koliko ga god željeli vidjeti iza rešetaka, to što si ti naveo je gotovo nedokazivo

Po kom osnovu nije dokazivo?

Na sudu se moze sve dokazati drzava je redovno vodila statistiku oko broja smrtnih slucajeva izazvani covidom 19 stoga sve ostalo je prosta matematika koja osoba   je bio primljena u bolnicu a nije bio na raspiratoru na cijelom teritoriju FBiH joj je direktno uskraceno lijecenje. 

Ali ni jedan tuzioc nema muda za ovakvu optuznicu a jos manje za ovakav proces. 

Fadil se vadi da je on samo prihvatio ono sto su mu rekli neki navodni strucnjaci pa je prihvatio ponudu malinar baca pricu kako je on jedini u tom momentu mogao nabaviti sofisticiranu medicinsku opremu znaci lik je nabavio obicno smece za ogromne novce koji nemaju veze sa onim zaa sta je bila namjera tendera. Kao kad bi ti meni dao da ti kupim nov automobil koji ti je potreban da putujes sa jednog kraja Europe na drugi a sta ja uradim za cijenu automobila ti kupin Role i ubjedjujem te da ti teoretski i sa njima mozes putovati od tacke A na tacku B sto je tacno ali je prosto zbog milion drugih faktora neizvodivo . Po istom principu je ova ekipa izvrsila ovu kriminalnu radnju . 

Meni samo nije jasno zasto je novac uplacen i ispario u rekordnoj brzini a da roba nije ni isporucena ovo nije praksa i nacin poslovanja na inostranom medjunarodnom trzistu . Zasto je novac uplacen na racun malinara a ovaj navodno uplatio na racun nekih posrednickih firmi . Da li neko stvarno misli da se kupac tako olako rastaje od 5 Miliona dolara ovakva suma novca se morala isplacivati najmanje u dva tri puta na nacin predvidjen u ugovoru znaci isporuka montaza testni rok znaci 60 dana je maksimum za potpunu isplatu .

Svjesno udruzivanje radi vlastite koristi i kriminalne radnje. 

Kad vidim onog pedercica malinara lik nije u stanju da dvije recenice poveze kako treba a glumi da je pokupio pamet cijelog svijeta .

• 4 weeks later...

Mislim da moram podjeliti sada sa vama iz prve ruke svoja vlastita iskustva

Prije nekih 14 dana sam se probudio začepljenog nosa i budući da su bili aktualni debeli minusi napolju pripisao sam to običnoj  prehladi. Već prvu noć me uhvatila groznica i temperatura do maksimalnih 37.5. Ne više. Ujutro i tokom dana sve super osim što sam bio malaksao i nisam imao snage niti da siđem niz stepenice.Poslije podne i predveče se temperatura dizala do maksimalnih 37.5. Iako nisam napuštao kuću jer nisam imao snage, nisam mogao povjerovati odnosno nisam vjerovao da imam bliski susret treće vrste sa corona virusom ne iz razloga što ne vjerujem u isti nego nisam mogao vjerovati da sam uz sve mjere opreza isti dobio a onda je tu i ona tipična bosanska tvrdoglavost koja ne priznaje nemoć ili poraz. Par dana poslije i moja supruga je razvila iste simptome ali uz bolove u plućima. U njenom slučaju nismo nimalo oklijevali i odmah smo se obratili covid ambulanti na broj telefona. Već sutradan ujutro, krvni nalazi,rendgen pluća koji su pokazali da ima upalu pluća na oba dijela srednjeg intenziteta. INSISTIRALI smo odmah na terapiji za upalu pluća bez obzira na rezultate testa na covid. Zalosti me sto se test na covid radio tri dana od prvog javljanja u ambulantu a rezultat testa smo dobili peti dan od prvog javljanja. Kćerka je imala najblaže simptome, malo glavobolje i 2x temperatura 38. Dakle tri razlicite reakcije na isto. Još uvijek se borimo sa ovim problemom i nadam se da ce na kraju sve ispasti dobro. U slucaju nekih promjena javim vam se. Još smo u karanteni. Ono što sam vam svima htio poručiti NEMOJTE RISKIRATI ZDRAVLJE I MOŽDA ŽIVOT. Neslušajte "fb doktore" i teoretičare urota. Ako imate sreće provući ćete se kao ja, moja supruga nije bila te sreće ali mislim da smo na vrijeme reagovali i oporavlja se. Moje mišljenje je: javite se doktoru to vam može spasiti život - ništa vas ne košta. Meni je u mom slučaju jedino krivo što smo sve troje se pridržavali strogih uputa i svejedno smo na neki način "fasovali". Napominjem vas da i za najmanje simptome kakve sam ja imao - javite se doktoru na onaj broj telefona. Ovim putem bih pohvalio svo osoblje koje tamo radi. Maksimalno ljubazni i maksimalno uslužni sa obzirom na sve NEUSLOVE koje imaju na Poliklinici pogotovo nakon onog potresa.

• Like 3
17 minutes ago, Grunf said:

Mislim da moram podjeliti sada sa vama iz prve ruke svoja vlastita iskustva

Prije nekih 14 dana sam se probudio začepljenog nosa i budući da su bili aktualni debeli minusi napolju pripisao sam to običnoj  prehladi. Već prvu noć me uhvatila groznica i temperatura do maksimalnih 37.5. Ne više. Ujutro i tokom dana sve super osim što sam bio malaksao i nisam imao snage niti da siđem niz stepenice.Poslije podne i predveče se temperatura dizala do maksimalnih 37.5. Iako nisam napuštao kuću jer nisam imao snage, nisam mogao povjerovati odnosno nisam vjerovao da imam bliski susret treće vrste sa corona virusom ne iz razloga što ne vjerujem u isti nego nisam mogao vjerovati da sam uz sve mjere opreza isti dobio a onda je tu i ona tipična bosanska tvrdoglavost koja ne priznaje nemoć ili poraz. Par dana poslije i moja supruga je razvila iste simptome ali uz bolove u plućima. U njenom slučaju nismo nimalo oklijevali i odmah smo se obratili covid ambulanti na broj telefona. Već sutradan ujutro, krvni nalazi,rendgen pluća koji su pokazali da ima upalu pluća na oba dijela srednjeg intenziteta. INSISTIRALI smo odmah na terapiji za upalu pluća bez obzira na rezultate testa na covid. Zalosti me sto se test na covid radio tri dana od prvog javljanja u ambulantu a rezultat testa smo dobili peti dan od prvog javljanja. Kćerka je imala najblaže simptome, malo glavobolje i 2x temperatura 38. Dakle tri razlicite reakcije na isto. Još uvijek se borimo sa ovim problemom i nadam se da ce na kraju sve ispasti dobro. U slucaju nekih promjena javim vam se. Još smo u karanteni. Ono što sam vam svima htio poručiti NEMOJTE RISKIRATI ZDRAVLJE I MOŽDA ŽIVOT. Javite se doktoru to vam može spasiti život - ništa vas ne košta. Meni je u mom slučaju jedino krivo što smo sve troje se pridržavali uputa. Ponovo vas molim da i za najmanje simptome kakve sam ja imao - javite se doktoru na onaj broj telefona. Ovim putem bih pohvalio svo osoblje koje tamo radi. Maksimalno ljubazni i maksimalno uslužni sa obzirom na sve NEUSLOVE koje imaju na Poliklinici pogotovo nakon onog potresa.

Želim vam što skoriji oporavak.

• Thanks 1
14 minutes ago, 1260 said:

General Dudakovic pozitivan na koronu. Smjesten na kliniku podhrastovi.

Izdrzi generale jos jednu bitku

Baš čitam... Danas Dudaka niko spomenuo nije...nadam se da ce izdrzati

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...