Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Recommended Posts

• Replies 2,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ma brojke oko korone su većinom netačne, prvenstveno iz nekoliko razloga: 1. Metoda kojom se testira osoba na koronu datira iz 80-ih godina i može pokazati lažno pozitivne rezultate, naročito kod va

Mofo dzaba im objasnjavas ti sljedbenici korona bozanstva su toliko ubijedjeni u svoja religijska uvjerenja da je uzalud sa njima raspravljati. Kako se ono mole Tako mi Bila Gejtsa  djeda sorosa 

Posted Images

1 hour ago, Hysteria said:

Treba i ruke prati.

Nego ja sam dobio termin za vakcinu ubrzo, nadam se da ću opet moći putovati normalno

Ja sam se ubo prije 8/9 dana, još jednu trebam za 10ak dana možda. BionTechova. 

A to je najveći razlog bio da pristanem, samo da mi se sprte s leđa kad gdje pođem 😄

• Like 1

Mi smo se "iščupali". Zna li neko u kom periodu se moze uraditi test na antitijela, dakle serološki test budući da ja nisam radio test na koronu?

On 27. 02. 2021. at 18:44, Hysteria said:

Evo nisam otvarao prozore dok mi virolozi nisu rekli

Zilja i meni je smijesno kad cujem ovakve savjete i upute znaci nula bodova.

Ali sa druge strane ima ljudi koji nikad ne zrace prostorije u kojima zive samo iz razloga jer je propuha sto puta gora od korone propuha je u sustini najveci neprijatelj ljudi se boje propuhe najvise . Moj stric sjeo sa mnom u auto znaci ne da upaliti klimu ne da otvoriti prozor .

• Like 1
25 minutes ago, Barba said:

Ali sa druge strane ima ljudi koji nikad ne zrace prostorije u kojima zive samo iz razloga jer je propuha sto puta gora od korone propuha je u sustini najveci neprijatelj ljudi se boje propuhe najvise . Moj stric sjeo sa mnom u auto znaci ne da upaliti klimu ne da otvoriti prozor .

Kažu da niko od smrada nije umro al' jeste od hladnoće hehehehe...

• Like 1
8 hours ago, Barba said:

Kako ti punac Baci?

Vidim da je frka u EU drzavama sto odredjeni politicari i funkcioneri primaju vakcine preko reda.

Hajmo se kladiti. 

U dragoj i prelijepoj nasoj B i H (da te volim, dusa zna) - koliki cemo staviti koefcijent da ce doniranu vakcinu Bake i Co. primiti PRVI i da na kraju nece ostati ni cijelih 1000 vakcina za obicne smrtnike?

1 hour ago, jokesOnYou said:

Vidim da je frka u EU drzavama sto odredjeni politicari i funkcioneri primaju vakcine preko reda.

Hajmo se kladiti. 

U dragoj i prelijepoj nasoj B i H (da te volim, dusa zna) - koliki cemo staviti koefcijent da ce doniranu vakcinu Bake i Co. primiti PRVI i da na kraju nece ostati ni cijelih 1000 vakcina za obicne smrtnike?

Moj sinko Bake Izmetbegovic je nju davnih dana primio kao i vecina politicara u to sam uvjeren. 

Kad covjek vidi tragikomediju sa raspiratorima satorskim bolnicama koje pojedose milione kao da ce koridu organizirati za njih je misaona imenica nabavka nekog lijeka za diabetes ili karcinom do kojeg se moze doci sa par klikova misom  a na zalost kod nas ljudi umiru najvise zbog nedostatka lijekova koje nisu u mogucnosti sami da placaju. 

A vakcine su druga prica to ce tek da bude mucka i kradja najvecih razmjera na ruske i kineske vakcine su se mogli predplatiti davnih dana kao i Srbija i danas ih imati pa ne treba 6 miliona doza za cijelu zemlju to je nista to su mogli nabaviti a oni namjerno potpisuju sporazum sa EU da ne bi mogli kupti Ruske vakcine ili kineske. 

On 09. 03. 2021. at 15:43, Barba said:

A vakcine su druga prica to ce tek da bude mucka i kradja najvecih razmjera na ruske i kineske vakcine su se mogli predplatiti davnih dana kao i Srbija i danas ih imati pa ne treba 6 miliona doza za cijelu zemlju to je nista to su mogli nabaviti a oni namjerno potpisuju sporazum sa EU da ne bi mogli kupti Ruske vakcine ili kineske. 

Bilo je svega s tim vakcinama. To je zasebna priča. To je teška katastrofa šta se radi, kako se varaju ljudi i krade novac. Užas. 

• Like 1
56 minutes ago, HrvoJe said:

Bilo je svega s tim vakcinama. To je zasebna priča. To je teška katastrofa šta se radi, kako se varaju ljudi i krade novac. Užas. 

Šteta što jadni narod umire a i ostaje bez posla . Vakcinisanje znaci i vraćanje u normalu i oporavak privrede ugostiteljstva . 
Međutim naši političari nisu sposobni i nemaju nivo da to omoguće i svate ozbiljnost toga. 

SDA Taliban neizljecivi Kleptoman Fadil Novalic je najavio kupovinu Ruske vakcine preko posrednika dvije firme iz Kaknja i Banja Luke po cijeni od 17 Eura.

Citav svijet kupuje i placa istu vakcinu po 10-11 dolara ovo sam zbilja pratio od samog pocetka . 

A naime formirano je ad hoc tijelo u FbiH koje raspravlja o nabavki vakcina po uzurbanom postupku .

Ja se samo pitam zasto takvo tijelo nije formirano prije dva mjeseca ?

U cemu je bio problem zasto se kasni toliko

zasto je dozvoljeno da se vakcine zbog kasnjenja placaju enormno skuplje 

zasto se nabalja tako mala kolicina vakcina oko 175 000cc

Ovo je totalno neozbiljno i nabavka se vrsi od strane ljudi koji ocito nemaju pojma oko nabavkih 

U ovom slucaju je trebalo oci direktno sa minimalnom narudzom od 2 miliona doza i to direktno od proizvodjaca a nikakvi posrednici koji ce uzeti marzu.

Da je FBiH narucila 2 miliona doza dobili bi u prvom kontigentu oko pola miliona doza a ostatak bi dosao za par mjeseci i tako bi rijesio sve probleme a ovako ce narucivati 20 puta i placati marzu nebitnim likovima. 

• Like 1
6 hours ago, Grunf said:

@Barba  jednom od "poduzetnika" (iz Kaknja mislim da je) koji će isto uvoziti vakcine je već suđeno 2016 godine za utaju poreza. Dovoljno rečeno

Sve je to SDA kriminalna hobotnica. 
Ako država nije u stanju da nabavi banalnu vakcini i da obezbjedi 20-30 miliona onda o čemu mi drugo treba da pričamo državu od najniže do najviše vlasti vode najveći idioti .

Tesko nam je "ugoditi", ako nema, zasto nema sto ne kupuju ako kupuju sto kupuju, ove niu dobre, ove jesu ili ove skupe ove ne,

U cijeloj EU je oko nabavke vakcina totalni kaos i upravo se radi o tome na zalost da onaj ko vise plati taj dobije (Izrael npr,) i svako sebe trazi, Austrija i Danska ovbavljaju razgovor sa Izraelom oko daljnih nabavki pa i proizvodnje kao bi bili ne ovisni o nabavkama vakcina,

Americki predsjednik jutros kaze do pocetka maja ce svi Amerikanci koi to zele biti vakcinisani

Mislim da je u svemu najbitnije da narod dobije vakcine u ovako tmurnom vremenu a za svakog ko zna da su doticni ucinili krivicno djelo, ima tuzilastvo kao covjek imamo obavezu iste prijaviti 

48 minutes ago, saco said:

Tesko nam je "ugoditi", ako nema, zasto nema sto ne kupuju ako kupuju sto kupuju, ove niu dobre, ove jesu ili ove skupe ove ne,

U cijeloj EU je oko nabavke vakcina totalni kaos i upravo se radi o tome na zalost da onaj ko vise plati taj dobije (Izrael npr,) i svako sebe trazi, Austrija i Danska ovbavljaju razgovor sa Izraelom oko daljnih nabavki pa i proizvodnje kao bi bili ne ovisni o nabavkama vakcina,

Americki predsjednik jutros kaze do pocetka maja ce svi Amerikanci koi to zele biti vakcinisani

Mislim da je u svemu najbitnije da narod dobije vakcine u ovako tmurnom vremenu a za svakog ko zna da su doticni ucinili krivicno djelo, ima tuzilastvo kao covjek imamo obavezu iste prijaviti 

Ti si @saco zbilja smijesan nekad !

• Like 1

Ko god ne misli kao ja taj je odma SDA ili neko ko je na pogresnoj strani haha

Meni iskreno najmanje bitno ko i kako je ofarban ne ovisan sam totalno jako dugo vani tako da su mi svi isti vjerujte mi, ali iznosim samo ono sto je trenutno istinito

Nije bas tako ali eto @Barba kako tece vakcinizacija kod tebe,

U Austriji je na zalost ovako kako sam napisao, imam komsinicu 83 godine dobila pismo da ima strpljenja kad ce na red doci, 

On 12. 03. 2021. at 20:00, saco said:

Ko god ne misli kao ja taj je odma SDA ili neko ko je na pogresnoj strani haha

Meni iskreno najmanje bitno ko i kako je ofarban ne ovisan sam totalno jako dugo vani tako da su mi svi isti vjerujte mi, ali iznosim samo ono sto je trenutno istinito

Nije bas tako ali eto @Barba kako tece vakcinizacija kod tebe,

U Austriji je na zalost ovako kako sam napisao, imam komsinicu 83 godine dobila pismo da ima strpljenja kad ce na red doci, 

Skoro svi ljudi stariji od 60+ vakcinisati

Država naručila 80 miliona doza vakcina 

do kraja Maja svi stanovnici će biti vakcinisani 

Čak što više Nizozemska želi dati novac drugim zemljama da obezbjede vakcinaciju .

Niko me ne može ubjediti da BiH ne može obezbjedili vakcinu za 3 miliona ljudi i da nemaju novac glupost na kvadrat . 
Mene osobno ne zanimaju ničija politička ubjeđenja to je privatna stvar.

5 minutes ago, Barba said:

Skoro svi ljudi stariji od 60+ vakcinisati

Država naručila 80 miliona doza vakcina 

do kraja Maja svi stanovnici će biti vakcinisani 

Čak što više Nizozemska želi dati novac drugim zemljama da obezbjede vakcinaciju .

Niko me ne može ubjediti da BiH ne može obezbjedili vakcinu za 3 miliona ljudi i da nemaju novac glupost na kvadrat . 
Mene osobno ne zanimaju ničija politička ubjeđenja to je privatna stvar.

Nemoj se ljutiti, nista negativno ali posto su pisali o mom kako kazes  politickom ubjedjenju,😀😀

Cestitam ako je tako ali u Austriji vjeruj mi da je totalno drugo ovdje jos ni starci preko 80 nisu vakcinisani osim onih u starackim domovima, 

Sad su krenuli i to jako sporo sa onim koi se u privatnim objektima nalaze,

11 hours ago, saco said:

Nemoj se ljutiti, nista negativno ali posto su pisali o mom kako kazes  politickom ubjedjenju,😀😀

Cestitam ako je tako ali u Austriji vjeruj mi da je totalno drugo ovdje jos ni starci preko 80 nisu vakcinisani osim onih u starackim domovima, 

Sad su krenuli i to jako sporo sa onim koi se u privatnim objektima nalaze,

Sve je to politika da bi se narod držao kod kuće zatvoren. A žandari udaraju kazne za masku kao da si vozio 100kph preko ograničenja . 
Meni osobno je prošle godine najviše smetalo doslovno iz Italije stizale šokantne vijesti svakog dana mart April maj dođe juni juli vrijeme godišnjih odmora Italija i Grčka na zelenom a Bosna Srbija Hrvatska Crna gora narandžasto obavezna karantena od 14 dana . 

Vakcine su mogli nabaviti na vrijeme a ne čekati Vučića i onu parodiju .

Kako to Turska ništa ne da Bosni ?

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...