Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Grunf

Recommended Posts

Nek virus krene i na migrante pa se u USK moze ocekivati nesaglediva havarija. Ne znam da li vlast misli i na to.

A nasi ljudi kako cujem se fuljaju, podmicuju, kriju da ih niko ne vidi i da se ne sramote kako su bili u karanteni. Vama takvim sve najgore zelim svakako, pa nek vam naumpadne majcina varenka kad zagusti. 

8 hours ago, 112233mv said:

Nek virus krene i na migrante pa se u USK moze ocekivati nesaglediva havarija. Ne znam da li vlast misli i na to.

A nasi ljudi kako cujem se fuljaju, podmicuju, kriju da ih niko ne vidi i da se ne sramote kako su bili u karanteni. Vama takvim sve najgore zelim svakako, pa nek vam naumpadne majcina varenka kad zagusti. 

Bolest ne bira i ne znam zašto je to sramotno? Sramotno je jedino ako se ne drže propisa u takvim situacijama

• Like 1

1 hour ago, Grunf said:

Bolest ne bira i ne znam zašto je to sramotno? Sramotno je jedino ako se ne drže propisa u takvim situacijama

Upravo tako, ali mi smo primitivna sredina. 

Ima negdje na internetu članak o djevojci iz Lukavca koja je zaražena  i koja je zbog toga izložena verbalnim osuda a i prijetnjama, a djevojka se čitavo vrijeme pridržavala svih mjera koje su joj naređene. 

https://www.klix.ba/vijesti/bih/djevojka-iz-lukavca-zarazena-koronavirusom-porucila-nismo-krivi-sto-smo-bolesni/200331181

• Like 2

Evo citam i kako Ale Šiljdedić ponosno kaže kako je u V.Kladuši kažnjena prva osoba na USK zbog nenošenja maske dok je čekala red pred prodavnicom. Ja shvatam potrebu zaštite ali ne shvatam represiju koja se sprovodi naspram građana. Jučer pred Bingom stojim u redu i čekam na ulaz, svi sa maskama sem migranata. Možda ovo zvuči otrcano ali nije u redu. Kakva onda korist od toga?

Edited by Grunf
  • Like 2

46 minutes ago, Grunf said:

Evo citam i kako Ale Šiljdedić ponosno kaže kako je u V.Kladuši kažnjena prva osoba na USK zbog nenošenja maske dok je čekala red pred prodavnicom. Ja shvatam potrebu zaštite ali ne shvatam represiju koja se sprovodi naspram građana. Jučer pred Bingom stojim u redu i čekam na ulaz, svi sa maskama sem migranata. Možda ovo zvuči otrcano ali nije u redu. Kakva onda korist od toga?

Ako je naredba onda bi se zastitne maske trebale bezplatno i dijeliti - bar za one koji jedva kraj s krajem sastavljaju i sebi masku nemogu priustiti. Sta ce ona majka ili baka koja jedva prezivljava - odkud njoj da sebi maske kupuje ( a do prodavnice mora izaci). Takodjer je  poznato da se obicne maske poslije jedne upotrebe bacaju ( znaci sluze z asamo jednu upotrebu). Samo pamucne maske koje se poslije svake upotrebe bar na 60 stepeni oprati moraju su za visestruku upotrebu.Zato su ove u gore navedenom videu (od papirnih rucnika) dobara i povoljna alternativa.

12 minutes ago, rucica1 said:

Ako je naredba onda bi se zastitne maske trebale bezplatno i dijeliti - bar za one koji jedva kraj s krajem sastavljaju i sebi masku nemogu priustiti. Sta ce ona majka ili baka koja jedva prezivljava - odkud njoj da sebi maske kupuje ( a do prodavnice mora izaci). Takodjer je  poznato da se obicne maske poslije jedne upotrebe bacaju ( znaci sluze z asamo jednu upotrebu). Samo pamucne maske koje se poslije svake upotrebe bar na 60 stepeni oprati moraju su za visestruku upotrebu.Zato su ove u gore navedenom videu (od papirnih rucnika) dobara i povoljna alternativa.

Majka i baka ne može ići u prodavnicu jer ima više od 65 godina 🙄

• Like 1

prije sat vremena, Grunf said:

Kakva briga za narod virus ko virus kao i svake godine .Virus je samo izgovor da se narod može terorisati i da se vidi kako funkcioniše represivni sistem.

• Like 1
  • Dislike 2

6 minutes ago, Grunf said:

Znao sam ga. Duša jedna od covjeka. Jako mi ga je žao, nek mu je vjecni rahmet.

Čitam  na FB komentar od žene njegovog radnog kolege, da je bio kod kuće s ženom i troje djece i da ga niko nije obilazio do pogoršanja 

• Sad 2

Dobro, ne treba te niko fizicki obilaziti obzirom da si zarazen ali svakako trebaju telefonskim putem pratiti stanje pacijenta, ako imas blage simptome i na kucnom si lijecenju. 

Mada jel, nista to ne vrijedi ako se osjecas dobro ( sto pise na drugom portalu) i imas osjecaj da sve ide u najboljem redu a onda te odjednom pokosi. 

Generalno previse smrtnih slucajeva u drzavi.

prije 36 minuta, 1260 said:

Do jučer /danas smo imali 8 zaraženih. Rečeno je da je bolnica oslobodila komplet zarazni odjel za smještaj zaraženih, pa Dom zdravlja 70 kreveta u izolatoriju. Zar je on morao biti kod kuće? 

Ovaj tek spremljeni izolatorij je navodno za one sa lakim i srednje teskim simptomima. Vidjet cemo da li ce svi zarazeni ici tu.

Generalno u svijetu je praksa da se pacijenti sa lakim simptomima lijece kuci odnosno da se oni sa znatno povisenom temperaturom i otezanim disanjem hospitaliziraju. Naravno, stvar je kapaciteta ali isto cinjenica da je kucna izolacija najbolja prevencija sirenja virusa, ako vec nemas simptome koji zahtijevaju doktorsku intervenciju.

prije 42 minuta, Baboon1337 said:

Može li neko potvrditi da li je A.T. u pitanju? :(

Jest, nazalost.

Ja ne znam je li on bio kod kuce zadnjih 10ak dana ili je radio. Nisam izlazio vani pa ne znam. Ako je radio, onda je malo kritično. Mozda bi trebalo informirati ljude da znaju, pa da se testiraju. Ipak je sa ljudima radio.

Just now, Bosanac said:

Jest, nazalost.

Ja ne znam je li on bio kod kuce zadnjih 10ak dana ili je radio. Nisam izlazio vani pa ne znam. Ako je radio, onda je malo kritično. Mozda bi trebalo informirati ljude da znaju, pa da se testiraju. Ipak je sa ljudima radio.

Koliko znam njemu je potvrđeno za vikend. Elektrodistribucija je zatvorena  u ponedjeljak. Bila je i obavijest da neće raditi i da se bez naknade  račun može platiti u posti

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...