Jump to content
FORUM

Coronavirus (COVID-19) stanje u zemlji i svijetu

Grunf

Recommended Posts

11 minutes ago, Barba said:

On se je medju prvima vakcinisao sad prica pricu 

A šta da kažem, otac mi je vakcinisan prošli mjesec, evo baš za dan-dva revakcinacija. Skeniram ga mjesec dana detektorom metala, gajgerovim brojačem- nigdje chipa. Jedino bar kod skener čudno zapištao, morat ću provjeriti ima li kakvih podataka na izlazu

17 minutes ago, Grunf said:

A šta da kažem, otac mi je vakcinisan prošli mjesec, evo baš za dan-dva revakcinacija. Skeniram ga mjesec dana detektorom metala, gajgerovim brojačem- nigdje chipa. Jedino bar kod skener čudno zapištao, morat ću provjeriti ima li kakvih podataka na izlazu

Treba vremena da se cip aktivira evolvuira u tijelu nakon sto skupi sve zeljezo u krvi. 

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
5 hours ago, Lidjo said:

ja se jso uvijek dvoumim da li da se cijepim. Nisam siguran. Sve manje vjerujem ovim cijepivima!

Ja sam se odlučio, čim se vratim s mora obavit cu to. Bilo u Bihacu ili negdje u Hrvatskoj. Ne može mi naškoditi ali možda može pomoći

• Haha 1

On 05. 08. 2021. at 18:03, Grunf said:

Ja sam se odlučio, čim se vratim s mora obavit cu to. Bilo u Bihacu ili negdje u Hrvatskoj. Ne može mi naškoditi ali možda može pomoći

U redu je, nek svako za sebe sam odluci. Ali sta se trenutno u Austriji i Njemackoj radi je totalna propagadna farma industrije. KOmunikacija nasih vlada je totalno losa, na pocetku su govorili moramo gledati da nam kreveti na intenzivnoj ne budu prepuni (da bi kod samog pocetka Corone te intezivne krevete smanjili za oko 15 %). Umjesto da povecaju kapacitete, oni ih jos snize! Iako kreveti na intenzivnoj u ni jednoj fazi nisu bili pred kolapsom opet su uveli novi lockdown. Onda je bila komunikacija moramo da vakcinisemo nasu stariju populaciju i grupe slabog imuniteta. Kad su te grupe vakcinisane onda nije bilo dovoljno, sad moramo i druge vakcinisiati. SAd smo u fazi gdje govore da moramo i djecu od 12 godina vakcinisati. Zasto? Vise djece se godisnje utopi nego sto oboli od Covida! Vise ih zbog mjera ima psihicke probleme i zavrse u bolnici zbog psihe nego sto obole od corone? Ali ipak moramo ih vakcinisati sa vakcinom gdje uopste nema dugotrajnih ispitivanja i ne zna se koje su dugorocne posljedice.

Iako nam je preko 50 % stanovnistva vakcinisamo, imamo vise oboljelih od Covid nego sto smo prosle ljeto imali (prosle godine od 100 prosejceno u augustu, ove imamo 500).. Ima onih epidemiologa koji su od pocetka govorili da PCR test nije relevantan i da ima veliku stopu pogreske, mi i dalje ko ludi testiramo ( oko 50 k svake sedmice)...

• Dislike 1
  • Aferim! 1

@Lidjo sve je to tako jer svaka budala ima svoje mišljenje. Zato dolazi do opsteg haosa. Mi u Bosni jos nemamo mogucnost ni da biramo hocemo li biti cjepljeni ni kad ni sa cim. Vjerujem da bi moja rahmetli svastika koja je umrla od covida i koja je bila samohrana majka i ostavila kcerku iza sebe, da je mogla birati prije par mjeseci-odabrala da se cjepi.Preminula je u drugoj polovini 40-tih. Ona nije imala pravo izbora. Ako ne budem mogao se vakcinisati po povratku sa g.o. u Bihacu pokusat cu u Hr. Volio bih Pfizera ili Modernu. Nemam povjerenja bas u kineske i ruske vakcine, ali to je moje laicko misljenje. @zudox ja sam ljudsko bice ja se cijepim/vakcinisem, pas se pelcuje. Ako ti sebe smatras zivotinjom i svoju familiju ok al nemoj druge omalovazavati. Rekao sam da sam na moru pa tako sam u Bihacu tek 20.08.

• Like 2
  • Haha 1

Nemam nista protiv nek se svak truje svojom voljom al da nas koji ne zelimo da se prisiljava na to e to je problem.Evo krecu sad na djecu da pelcuju zar nisu tvrdili da su djeca bezbjedna od ovog tzv virusa.I sad treba roditelji da strahuju da mu kakav manijak na silu ne vakcinise dijete u skoli.

Da li je gospodja imala ranije bolesti i da joj je zbog toga narusen imuni sistem? Da li su je prikljucili na respiratore - koji su totalno neispravni i zbog kojih su odredjeni zavrsili na sudu? 

Globalno je tesko reci ko je umro od korone ili sa coronom? To niko ne zna jer se ne rade obducije. 

U Portugalu je tek uneseno oko 140 ili 150 slucajeva umrlih od corone ali dovode se u kontekst sa koronom oko 17000 umrlih!

Uopste ne zelim reci da sam protiv cijepljenja, neka svako odluci za sebe, zivimo u (nadam se i zelim da vjerujem) u demokratiji, gdje svako ljudsko bice ima mogucnost da se informise svojim zdravim razumom i na sprem toga neka donese za sebe odluku.

Ali svakodnevna panika, pozivanje - moljikanje - na cijepljenje daju pogresnu sliku narodu i zato narod sve vise odbija da se vakcinise - i pored sveg terora koji se vrsi nad necijepljenim!

I donekle mogu i razumijeti zudo kad prica o pelcovanju, jer ovdje se mozes svugdje vakcinisati. NIje ono da te u bolnici ili kod doktora vakcinisu, nego bus ide okolo kroz grad i vakcinise osobe. PRica se i o tome da se moze u trznom centru, u stadionu vakcinisati. Znaci nikad u historiji prije niej se toliko letilo za tim cijepivom kao kod ovog covid-cijepiva.

Svaka zemlja vodi svoju politiku, WHO objavljiva. Neke zemlje se pridrzavaju, neke ne. Svedska ne h. zivu silu i bolje brojke imaju od onih sa tvrdim lockdown-om.

Zelim reci da je tesko znati sta ispravno i sta je tacno. Vjerovatno cemo tek za 30 godina saznati pravu istinu.

Ja zelim u svakom slucaju jso da pricekam, kazu da bi na zimu trebalo doci nekih novih vakcina. Ima i neki medikament koji je izumijela neka firma iz Beca. TEstiraju ga od februara i nikako da ga puste u pogon. Medikament pomaze kod zarazenih i treba da sprijeci teske slucajeve. Interesantno mi da njega testiraju mjesecima i nece da ga puste u pogon a vakcinu su odmah pustili u pogon - koja je vjerovatno puno krace testirana.

Ko zna njemacki moze ovdje da se informise i sazna vise o nekim proizvodima na kojima se trenutno radi radi suzbijanja korone (prvo govore da bi se vakcinom sprijecila corona - a tek onda slijedi ljecenje ovim medikamentima). Moze isto da potrazi apeiron corona 

Kampf gegen Coronavirus - Medikamente zur Behandlung von Covid-19 (deutschlandfunk.de)

• Like 1
  • Dislike 1
  • Haha 1

@Lidjo znaci ako je neko bolestan ne treba da zivi? Mislim tako ispada po tvom upisu. Jeste, imala je dijabetes, tesku bolest ali s kojom se moze dozivjeti duboka starost. Vakcina je mozda sumnjivog efekta ali mi ne moze naskoditi niti me ubiti, i s toga ako cu sprijeciti da makar jednog takvog bolesnika spasim od smrti ja cu se cjepiti. 

• Like 1
  • Dislike 1
  • Sad 1

1 hour ago, Grunf said:

@Lidjo znaci ako je neko bolestan ne treba da zivi? Mislim tako ispada po tvom upisu. Jeste, imala je dijabetes, tesku bolest ali s kojom se moze dozivjeti duboka starost. Vakcina je mozda sumnjivog efekta ali mi ne moze naskoditi niti me ubiti, i s toga ako cu sprijeciti da makar jednog takvog bolesnika spasim od smrti ja cu se cjepiti. 

naravno, to ne osporavam. Ali znaci bila je i prije bolesna. Znaci drzava nije uradila nista da zastiti grupe koje su sklone da se lako zaraze. Drzave nisu investirale u bolju medicniu, nisu investirali u zdravstveni sistem, vec samo ulazu u vakcinu! I tu je problem. Niko nam nekaze kako da ojacamo nas imuni sistem. Niko nam ne govori kako da se ishranjujem i umanjio rizik da obolimo recimo od diabetesa ili raka! I dalje nam spricaju nasu hranu, en zabravnjaju to. Servira nam se najjeftinija hrana koja je puna kemije. Zasto u EU nije podrzan zakon da se zabrani glifosat, nego ga i dalje spricaju sirom EU. Naravno Bayer i farmamafija je to izlobirala u Briselu. Tako i oko ove vakcine! Alternativna medicina se ne dozvolja, koristi se svaka prilika da se ukalja, zato jer se na njoj ne moze puno zaraditi i ne stiti, nema nuspojava. Zdrave osobe ne donose primanja farmaindustrija i medicini, samo bolesni!

• Like 1
  • Dislike 2
  • Aferim! 1
  • Haha 1

Kad je bila Variola Vera u ex Yu... kazu mi stariji da nije bilo nikakve evidencije.. vakcinisalo se i staro i mlado.

Dakle, za ove teske bolesne debilcine sto vode kampanju protiv vakcinacije .. nije bilo mjesta.

Kuga je izlijeciva, kovid, .. jednog dana ako bog da i rak, .. ali jarane primitivizam nikad. Zakonom zabraniti i zatvorska kazna za debilne.

I daj banuj ovu gamad!!

Moj jedini i zadnji kometar na ovu kvazimodo temu, ovo je za doba inkvizicije.. ili vise tema 'de ljudi vidjajte kakvijeh majumna imamo'

• Like 1
  • Dislike 1
  • Aferim! 1
  • Haha 1
  • Confused 1

1 hour ago, Zijo_prvi said:

Kad je bila Variola Vera u ex Yu... kazu mi stariji da nije bilo nikakve evidencije.. vakcinisalo se i staro i mlado.

Dakle, za ove teske bolesne debilcine sto vode kampanju protiv vakcinacije .. nije bilo mjesta.

Kuga je izlijeciva, kovid, .. jednog dana ako bog da i rak, .. ali jarane primitivizam nikad. Zakonom zabraniti i zatvorska kazna za debilne.

I daj banuj ovu gamad!!

Moj jedini i zadnji kometar na ovu kvazimodo temu, ovo je za doba inkvizicije.. ili vise tema 'de ljudi vidjajte kakvijeh majumna imamo'

Ovo ti je taj isti tip ljudi

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sljedbenik-qanona-iz-sada-ubio-svoju-djecu-mislio-je-da-ce-izrasti-u-cudovista/2296864.aspx

• Dislike 1
  • Haha 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...