Jump to content
FORUM
Prijavi se da biste "zapratili" ovo  
Grunf

Teorije zavjera

Recommended Posts

Molim sve teoretičare zavjera da sve teorije obrazlažu ovdje tako da se temom o migrantima a narocito o Covid-19 mozemo biti nacisto. Koji god da je uzrok i jedne i druge teme ozbiljan su problem. Dakle reptili koji vladaju svijetom, Bill Gates,5G,Soroš,bezazleni korona virus, sateliti u orbiti i sve drugo trpajte ovdje

• Like 4

prije 29 minuta, Grunf said:

Molim sve teoretičare zavjera da sve teorije obrazlažu ovdje tako da se temom o migrantima a narocito o Covid-19 mozemo biti nacisto. Koji god da je uzrok i jedne i druge teme ozbiljan su problem. Dakle reptili koji vladaju svijetom, Bill Gates,5G,Soroš,bezazleni korona virus, sateliti u orbiti i sve drugo trpajte ovdje

Promašaj u naslovu teme,čak ti je jučer rekao Hafiz Bugari da nije "teorija zavjere" , već "praksa zavjere".

Promijeni naslov da bi mogli koristiti temu kako treba!

Ti meni spadaš u onu grupu naivnih koji su onda 92-druge isto tako govorili od 21.04.92 do 12.06.92 govorili isto da neće biti rata u BiH da je to "teorija zavjere" iako je Bos.Krupa već od 21.04.92 bila okupirana i narod protjeran sa desne obale Une, a vi ste išli u kafiće i pravili se da živite u oblacima

Smatram se koliko toliko inteligentnom osobom a oni koji me poznaju reci ce sigurno i puno vise. Uz duzno postovanje ali ne edukujem se wikipedijom niti nedaj boze youtube kanalima. Meni naprosto si-fi zvuci i sama pomisao da je korona izmisljena zbog vakcinacije a da 5G mreza zapravo širi koronu kao i da su sateliti Elona Muska poslani u orbitu iz iste namjere. Nadalje, naprosto mi nevjerovatno zvuce i sranja o 5G mrezama kao osobi koja se IT-om bavi vise od 20 godina cim se rijetko ko u BiH moze i pohvaliti. Ovim ja ne negiram stetnost 5G mreze nego samo kazem da je njena stetnost i do 1000 puta manja od konzumiranja crvenog mesa ili nekoliko desetaka hiljada puta manja od konzumacije cigareta ili alkohola. Sto se tice korone ja sam donekle prilicno dobro poznavao jednog naseg sugrađanina koji nije imao nikakve kronicne bolesti niti je bio nesto ekstra star a umro je od posljedica zarazom korona virusom. Isticem ovo "od poslijedica zaraze korona virusom" Zašto tako naglasavam? Ja licno tvrdim da nikad niko nije umro ni od virusa HIV-om a ipak se ljudi trude da se zastite.  Ne znam koliko godina imas ali 80-tih smo bili doslovno bombardovani anti hiv kampanjom (logicno) bas kao sada zbog korona virusa a sam virus HIV-a nije bio niti je i sada smrtonosan. Niko nikad umro od virusa HIV-a a niti korona virusa nije. Ali jeste od posljedica zaraze i jednim i drugim virusom. To je ono sto mnogi ne kontaju u svoj ovoj prici. Slijedeca stvar tvrdnja da od poslijedica zarazom ovim virusom umiru uglavnom  slabi i kronicni bolesnici jeste tacna ali me isto tako tvrdnja da ti ljudi doslovno treba da umru i da ne zasluzuju da zive zgrozava i podsjeca na politiku nacisticke Njemacke po kojoj cak i oni arijevkse krvi ako imaju "feler" jednostavno treba da umru da bi se stvorila super rasa ljudi. Tacno je i da neke zemlje manje a neke vise stroge imaju mjere ali i neke od njih imaju drugaciji pristup s druge strane. Recimo u Njemackoj tek od sutra su obavezne maske kao i kod nas. Tek sad. Uzet cu i primjer Sveđana koje svi navode za primjer koliko su liberalni u povodu korona virusa ali i kod njih ima zackoljica u sistemu, naime oni imaju i uredbu o kojoj se isto tako ne pise a to je da u Svedskoj se od korona virusa nece lijeciti stariji od 50 godina koji imaju kronicne bolesti i nece se lijeciti osobe starije od 65 godina (nisam siguran 100% u godine ali to je tu negdje) i ona zadnja stvar koju ja naglasavam stalno ne moze se mjeriti mentalni sklop jednog Nijemca koji se uglavnom drzi svih mjera koje mu se daju i jednog balkanoida (Bosnjak,Hrvat,Srbin). Ne moze se mjeriti nikako. Ako sam napisao pravopisnih gresaka ili negdje nepovezan unaprijed se ispricavam jer mi ovoliki tekst je nemoguce pratiti sa telefona. Ostanite mi pametni.

@Real vidim da si dodao opasku o Bosanskoj Krupi. Ne nisam, tad sam bio 17-godisnjak i u to vrijeme sam prolazio "tecajeve" rukovanja oruzjem dok su mnogi priznam sjedili na kafama. Pisao sam o tom i na forumu. Iz porodice sam koja se pripremala na rat puno prije napada na Bihac kroz Patriotsku Ligu i TO iako ja nisam bio nikad ni pripadnik ni jedne ni druge formacije nego tek malo kasnije 5. Korpusa ali moj otac i ostali clanovi moje porodice jesu, ja samo naucio rukovati oruzjem.

Edited by Grunf
  • Like 3

A sto se tice hafiza, nisam bas covjek od vjere, niti jedne pa i ne praktikujem da se bavim poimanjem zivota sa strane vjernika. Ali uzeo sam si pauzu pa poslusao dio tog intervjua hajmo reci. Nisam uocio nista konkretno osim zavjere šejtana prema čovjeku. Inače ništa novo sa strane vjere jer sve sto je dobro to je doslo od Boga a sve zlo doslo od Đavola/Vraga/Šejtana a sve sto se desi je Božija volja

• Like 2

prije 21 minuta, Grunf said:

Smatram se koliko toliko inteligentnom osobom a oni koji me poznaju reci ce sigurno i puno vise. Uz duzno postovanje ali ne edukujem se wikipedijom niti nedaj boze youtube kanalima. Meni naprosto si-fi zvuci i sama pomisao da je korona izmisljena zbog vakcinacije a da 5G mreza zapravo širi koronu kao i da su sateliti Elona Muska poslani u orbitu iz iste namjere. Nadalje, naprosto mi nevjerovatno zvuce i sranja o 5G mrezama kao osobi koja se IT-om bavi vise od 20 godina cim se rijetko ko u BiH moze i pohvaliti. Ovim ja ne negiram stetnost 5G mreze nego samo kazem da je njena stetnost i do 1000 puta manja od konzumiranja crvenog mesa ili nekoliko desetaka hiljada puta manja od konzumacije cigareta ili alkohola. Sto se tice korone ja sam donekle prilicno dobro poznavao jednog naseg sugrađanina koji nije imao nikakve kronicne bolesti niti je bio nesto ekstra star a umro je od posljedica zarazom korona virusom. Isticem ovo "od poslijedica zaraze korona virusom" Zašto tako naglasavam? Ja licno tvrdim da nikad niko nije umro ni od virusa HIV-om a ipak se ljudi trude da se zastite.  Ne znam koliko godina imas ali 80-tih smo bili doslovno bombardovani anti hiv kampanjom (logicno) bas kao sada zbog korona virusa a sam virus HIV-a nije bio niti je i sada smrtonosan. Niko nikad umro od virusa HIV-a a niti korona virusa nije. Ali jeste od posljedica zaraze i jednim i drugim virusom. To je ono sto mnogi ne kontaju u svoj ovoj prici. Slijedeca stvar tvrdnja da od poslijedica zarazom ovim virusom umiru uglavnom  slabi i kronicni bolesnici jeste tacna ali me isto tako tvrdnja da ti ljudi doslovno treba da umru i da ne zasluzuju da zive zgrozava i podsjeca na politiku nacisticke Njemacke po kojoj cak i oni arijevkse krvi ako imaju "feler" jednostavno treba da umru da bi se stvorila super rasa ljudi. Tacno je i da neke zemlje manje a neke vise stroge imaju mjere ali i neke od njih imaju drugaciji pristup s druge strane. Recimo u Njemackoj tek od sutra su obavezne maske kao i kod nas. Tek sad. Uzet cu i primjer Sveđana koje svi navode za primjer koliko su liberalni u povodu korona virusa ali i kod njih ima zackoljica u sistemu, naime oni imaju i uredbu o kojoj se isto tako ne pise a to je da u Svedskoj se od korona virusa nece lijeciti stariji od 50 godina koji imaju kronicne bolesti i nece se lijeciti osobe starije od 65 godina (nisam siguran 100% u godine ali to je tu negdje) i ona zadnja stvar koju ja naglasavam stalno ne moze se mjeriti mentalni sklop jednog Nijemca koji se uglavnom drzi svih mjera koje mu se daju i jednog balkanoida (Bosnjak,Hrvat,Srbin). Ne moze se mjeriti nikako. Ako sam napisao pravopisnih gresaka ili negdje nepovezan unaprijed se ispricavam jer mi ovoliki tekst je nemoguce pratiti sa telefona. Ostanite mi pametni.

Ovo ce biti moj jedini post na ovu temu jer kao i ti, i ja sebe smatram inteligentnom osobom, i opet ponavljam NISAM pobornik teorija zavjera, tj ne vjerujem u svakakve budalastine koje procitam na netu. Ja licno volim da cujem sve verzije i strane prica, da citam razne izvore i malo istrazujem prije nego sto donesem svoj sud.

Prvo, ovdje niko ne govori da 5G mreza uzrokuje i siri virus, ja se prvi ne slazem s tim, jer se kosi sa naukom i zdravim razumom. Ali, kad si se dotakao toga, eto ti kazes da se bavis IT-om, napisao si ovaj post i jednim klikom si ga objavio u roku od cca 2-3 sekunde, posaljes poruku preko neke aplikacije  na drugi kraj svijeta doslovno instant. Onda se covjek zapita, koji ce nam kurac 5G odasiljaci svako stotinjak metara, 20.000 satelita oko nase planete, koji su btw poslani od strane jedne privatne kompanije. Ko je to dao pravo Elonu Musku da uopste to salje? Ulazu se milijarde u to sve,  pod krinkom brzeg interneta, da eto mi obicni smrtnici mozemo skinuti film brze nego inace? I jos sve to bez ikakvih saglasnosti drzava i njihovih stanovnika, sto samim tim pokazuje da su svi drzavni predstavnici podanici odredjenoj skupini ljudi i da ne smiju pisnuti.

Drugo, kazes da se ne edukujes Wikipediom i Youtube-om, mozda vise vjerujes novinarima i mainstream medijima? Istim onim medijima koji ti nece reci da je migrant silovao djevojku, opljackao ili izbo nekog tvog sugradjanina, a ti licno zivis u svemu tome i frustriran si sto to vidis svojim ocima, ali te niko ne jebe ni 2%. Pa pobogu mi u Bihacu se bocimo migrantima preko 2 godine, a u tvom glavnom gradu niko ni pojma o tome nije imao, dok njima u dvoriste nije doslo, a sve zbog kontrole medija. Nije bilo na vijestima = nije se ni desilo.

Kad imas takav primjer blokade medija u jednoj maloj drzavi kao sto je BiH, pokusaj zamisliti sta se desava na globalnom nivou, kakva se tek tu zataskavanja rade. Pa imas milion primjera tzv. "zvizdaca" koji su radili za americke tajne agencije. Vec sam spominjao Edwarda Snowdena i prisluskivanja na drugoj temi, normalno da cu prije vjerovati covjeku koji je bio u svemu tome i rizikovao svoj zivot, nego nekom tamo CNN-u, koji me uvjerava da je to teorija zavjere i da sam lud ako u to vjerujem. Kako ono Goebbels rece: "Laz izrecena jednom, ostaje laz, ali laz izrecena hiljadu puta, postaje istina."

I trece, nigdje nisam rekao da virus ne postoji, ali da meni jedan Bill Gates, koji ima isto znanje o medicini kao i ja, odredjuje hocu li se ja vakcinisati i uslovaljava da necu moci putovati i sl, moras biti idiot da slijepo vjerujes namjerama tog covjeka. Dovoljno je naci par videoklipova u zadnjih pola godine sta taj covjek prica i da ti bude jasno da je muljator teski i da se nesto veliko odigrava iza kulisa. Onda milion raznih "slucajnosti" vezano za tog covjeka, pocevsi od toga da je glavni financijer WHO-a, da je glavni za globalnu alijansu za vakcinaciju GAVI, da testira na Afrikancima i Indijcima cjepiva, pa do ID2020 i njegovog eventa 201 gdje je "predvidio" pandemiju samo mjesec dana prije dogadjanja iste. Ovo sve nabrojano nisu nikakve TEORIJE, nego CINJENICE koje svako sa malo znanja engleskog moze guglati i naci oficijalne stranice koje dokazuju sve ovo. Mozda ce neko reci da su to sve samo slucajnosti, ali koliko slucajnosti treba da se desi da one matematicki prestanu biti slucajnosti.

Slazem se da ima mnogo raznih teorija zavjera i da svaka budala moze napisati sta hoce u danasnje vrijeme, ali bas taj izraz "teorija zavjere" je postao kao svojevrsni stit globalnoj eliti da mogu raditi sta hoce, i da ne smijes posumnjati i postavljati pitanja. Vrijeme ce pokazati ko je bio u pravu.

• Like 3
  • Thanks 1

Kasnis druze ne par mjeseci nego skoro dvije godine. Odi na temu o migrantima pa citaj moje postove od pocetka. Nemam se namjeru ponavljati. Ne edukujem se ni iz medija, postoji literatura za one koji hoce da prosire znanje. Kasnis, puno, jako puno

prije 4 minuta, Grunf said:

Kasnis druze ne par mjeseci nego skoro dvije godine. Odi na temu o migrantima pa citaj moje postove od pocetka. Nemam se namjeru ponavljati. Ne edukujem se ni iz medija, postoji literatura za one koji hoce da prosire znanje. Kasnis, puno, jako puno

Mogu ti reći da ti je veoma slab odgovor gledano na njegov tekst, ti si se uhvatio samo toga za migrante a nisi se dotakao ostalih njegovih stvari. Ne znam koji je smisao onda otvarati topic ako ti je namjera da svaki post u njemu ismijavaš ili tako govoriš to tipa "kasniš" .

Zna se ko finansira migracije, mislim to nije ni bitno sad, ono što je bitno jeste to da sad ljudi imaju internet gdje na pojedinim mjestima se ne može još cenzurisati, jer je ogromna platforma a eto srećom algoritmi njihovi nisu još usavršeni u tolikoj mjeri da mogu obrisati neke stvari čim se uploadaju.

Sam pojam teorija zavjere je uvela CIA, ako se ne varam odmah nakon atentata nad JFK-om tako da umanji vrijednost svima koji razmišljaju van date priče od strane vlade i medija.

Ljudi koji sad imaju 40-50 i više godina, njima je danas teško shvatiti to, za razliku od nas mladjih koji smo ipak više za računarom proveli nego za TV-om. Oni su gledali redovno svaki dan vijesti toliko godina i vjerovali da sve sto se pojavi na TV-u je i istina a ono što se ne pojavi da se nije ni desilo, i sad takvima je najteže objasniti da su ih lagali sve te godine.

Evo ovdje samo imaš na ovoj slici dokaz o "djelotvornosti" vakcina

94690987_125517039106170_6363552673945354240_n.jpg

• Like 3

Kakve ja veze imam sa tim vakcinama? Nemojte biti smijesni ljudi moji...temu sam otvorio ja, nikog nisam imenovao samo podvukao paralele. Pojedini su se upecali i nasli se u ovoj temi iz ko zna kojih razloga. Naravno da govorim o teorijama zavjere. Naravno da je teorija zavjere vijesti koji pojedinci plasiraju i ovdje i medju clanovima fb grupe stop migrantima. Sad je rijec o "stop 5g mrezi" a ne o migrantima. Prvi se profesor Sej pogubio i poziva na razbijanje za sada ne postojecih antena. Zato postoji i ova tema. To sto su se pojedini pronasli u njoj to nije moj problem

https://fullfact.org/online/elisa-granato-fake/

Ovaj link sam samo dodao ovako posto nemam twitter nalog.

A slucajno sam naletio na njega i prije tvog posta. Naravno da vakcine bilo koje vrste su upitne. Ne mislis li da ako je ova volonterka umrla - umrla od korona virusa, jer vakcine protiv virusa su oslabljeni virusi koji se ubrizgaju u tijelo da bi organizam stvorio antitjela . To je osnova svake vakcine te ako je ova zena umrla onda je umrla zapravo od oslabljenog korona virusa

A to je po nekima ne moguce jer tvrde da se od tog virusa ne moze umrijeti, te sva ova prica je onda bez veze i ne stoji. U suprotnom ako je umral od oslabljenog korona virusa, sta tek onda radi taj virus koji je da se laicki izrazim "normalan"

To bi u teoriji bilo tačno da u vakcine stavljaju to što kažu. O samom sadržaju velikog broja vakcina možeš vidjeti na ovom linku:

pa ćeš vidjeti da nije to što bi trebalo da bude u vakcinama zapravo tamo. Isto tako Bill Gates je za svoju vakcinu izjavio da je moguća smrtnost 1 u 10.000 što bi na trenutnu svjetsku populaciju bila oko 800.000 što je 4. puta više nego smrtnost od koronavirusa (iako su brojke smrtnosti od virusa prenapuhane) , tako da ima li smisla uzimati lijek koji je štetniji nego bolest sama.

Isto tako za ove što furaju mainstream,  ako ste prošli 7 razred biologije , kako to da WHO tvrdi da ko prebrodi koronavirus da nije siguran od nove moguće zaraze, zar tijelo ne stvara antitijela, ko laže, who ili biologija

• Like 1

Da se razumijemo, ja jedino negiram cinjenicu koju POJEDINCI tvrde a to je da je koronavirus BEZOPASAN. Nista drugo, vakcine, p.materine ne pominjem. To je do sada i od sada. Da vise ne ponavljam. Ne furam mainstream ali da ti odgovorim (iako nisam skontao vezu koju pominjes WHO i biologija) ali nisi siguran kad prebolis bilo koji virus iako si stvorio antitjela na taj virus. To ne tvrdi samo WHO nego i biologija (iako ti tvrdis suprotno) iz prostog razloga jer virus (za razliku od bakterije) mutira i moze doci do takve mutacije da tijelo jednostavno ne raspozna istu. Iz istog razloga niti vakcine nisu 100% pouzdane. Vakcinisanje nije nista drugo do ubacivanje određenog oslabljenog virusa u tjelo da bi organizam stvorio antitjela. Ako virus do te razine mutira ni vakcina nije garant. Tako je i sa virusom gripe. Virus mutira. I te stvari sam ja ucio u skoli na casovima biologije. Da li se gradivo promjenilo od tad ili je neko bio nepažljiv na biologiji - ja ne znam ;)

Edited by Grunf

Ono što ja kažem je da tijelo stvara na određene bolesti antitijela, i samim tim svaki naredni put lakše će ih prepoznati i prebroditi lakše, a to što dolazi do mutacije, tu onda ni vakcina ne pomaže jer ako čovjekovo tijelo ne može tj imunitet ne može sam , ne može ni vakcina.

Što se tiče samog koronavirusa, koliko ti god smatrao da je on opasan, ove brojke koje se vrte su prenapuhane. Ja sad kad bih se zabio motorom u zid uzeli bi mi bris i poslali na testiranje i u dnevniku bi bilo da sam stradao od korone.

Ako je koronavirus vec za 3-4 mjeseca mutirao onda nema smisla ni pričati o bilo kakvoj vakcini, tako da nek se lamestream media odluči šta da propagira jer postaju sami sebi kontradiktorni

• Like 1

1 hour ago, little_child said:

Ono što ja kažem je da tijelo stvara na određene bolesti antitijela, i samim tim svaki naredni put lakše će ih prepoznati i prebroditi lakše, a to što dolazi do mutacije, tu onda ni vakcina ne pomaže jer ako čovjekovo tijelo ne može tj imunitet ne može sam , ne može ni vakcina.

Što se tiče samog koronavirusa, koliko ti god smatrao da je on opasan, ove brojke koje se vrte su prenapuhane. Ja sad kad bih se zabio motorom u zid uzeli bi mi bris i poslali na testiranje i u dnevniku bi bilo da sam stradao od korone.

Ako je koronavirus vec za 3-4 mjeseca mutirao onda nema smisla ni pričati o bilo kakvoj vakcini, tako da nek se lamestream media odluči šta da propagira jer postaju sami sebi kontradiktorni

Pa de al kako neko moze povjerovati nekoj tamo Erni Selimovic iz Zenice ako se ne varam kojoj je upitna i osnovna skola? A njen video podjeli nekoliko desetaka hiljada jos gorih ljudi od nje i vjeruju joj a ona samo htjela malo popularnosti. Da ima zakona u ovoj zemlji vec bi bila uhapsena. Ili onaj klaun Ivan Pernar. Jbte koji biseri

Edited by Grunf

prije 4 sati, Grunf said:

Pa de al kako neko moze povjerovati nekoj tamo Erni Selimovic iz Zenice ako se ne varam kojoj je upitna i osnovna skola? A njen video podjeli nekoliko desetaka hiljada jos gorih ljudi od nje i vjeruju joj a ona samo htjela malo popularnosti. Da ima zakona u ovoj zemlji vec bi bila uhapsena. Ili onaj klaun Ivan Pernar. Jbte koji biseri

E pa vidiš, takvi kao ta iz Zenice dotična, se koriste tako da se ismijava svaka "teorija zavjere" bila ona osnovana nekim činjenicama ili ne.

A isto nešto što vam mogu sa sigurnošću reći, je da su ove stranice tipa faktografa u hrvatskoj i raskrinkavanja u bosni tu samo radi cenzurisanja odredjenih objava. 

A evo i razlog zašto. Ako sad Grunf nešto kaže bubam bilo šta, i ja kao novinar kažem da je to Grunf rekao (što se zapravo i desilo, ja samo kažem dogadjaj a ne tačnost odredjenih rijeci) ja onda u biti nisam ništa slagao. A oni to gledaju tako da ako si ti to stavio da ti automatski stojis iza njegovih rijeci, što jeste jedan vid manipulisanja bar po meni 

• Like 1

Iza te Zeničane treba da stoje fakulteti, znanost, radno iskustvo, a ne plastificirane usne, sise i guzica

• Like 1

Admin ovog foruma vjerovatno nije svjestan koliko na rejting i ugled ovog foruma utjece to sto likovi koji pisu to sto vec pisu o 5G mrezama, Gatesu, mirotvorcu Hitleru, etc, ne samo da bez ikakvih posljedica i dalje normalno pisu i guse temu nego su uz to, lajkovima govoreci ugledni clanovi foruma. 

• Like 1
  • Haha 1

prije 49 minuta, Pavarotti said:

Admin ovog foruma vjerovatno nije svjestan koliko na rejting i ugled ovog foruma utjece to sto likovi koji pisu to sto vec pisu o 5G mrezama, Gatesu, mirotvorcu Hitleru, etc, ne samo da bez ikakvih posljedica i dalje normalno pisu i guse temu nego su uz to, lajkovima govoreci ugledni clanovi foruma. 

Evo još jednog koji propagira slobodu, ali će draga srca uvesti restrikrcije i "sloboda govora" bi bila samo pojam na papiru. Ako ti ne paše šta se piše nemoj gledati. Poyy

Znate kako ja licno u dosta stvari nisam vjerovao a o tim teorijama zavjera najmanje ali kad covjek malo svati da odredjena desavanja ne mogu biti tek puka slucajnost .Mene niko ne moze ubjediti da u XXI vijeku u svijetu jos uvijek moze biti gladnih i zednih ali na zalost ih ima mnogo pored sveg znanja i mogucnosti koje imamo . Na jednoj strani imamo milijarde tona hrane koja se baca pocnimo od svakog domacinstva kod mene prvo vazda se moram svadjati sa zenom jer se baca mnogo hrane a zasto pa samo iz jednog razloga jer se kupuje 80% stvari koje nam nisu potrebne zasto ja moram uzimati dvije vrste margarina ili sira i slicno kad mogu jesti jedan dok ga ne pojedem pa onda se uzme drugi a ista stvar je i kod vas sviju . Jer je nama posljednjih 25 godina promjenita svijest uslijed kapitalistickih planova i potrosackog drustva i slabljenja duhovne osjecajne strane covjeka. Meni cipele ako se malo poderu ja cu ih baciti i kupiti nove a dok bi moj ili vas did te iste ciple odnio na popravak i nosio ih jos dosta vremena . Nije did cifut pa da neda novac na nove cipele samo sto  on bolje nego ja i vecina od vas razumije da i suster od neceg mora da sebi zaradi primanje i da nahrani svoju djecu. Ovo je banalan primjer ali situacija u svijetu je takva da uvijek neko mora biti gladan zedan nesretan bolestan jer tamo neki drugi se boje da ce oni manje imati ako budu djelili sa drugima koji nemaju nista. Pogledajte samo situaciju sa maskama kad je sve pocelo sa pandemijom gdje apoteke i apotekarke poznate Bihacke godpodje nije im ni tesko pakovati po jednu masku i prodavati je po 300% vecoj cijeni jer su misljnja da ce ih taj novac u potraznji obogatiit radi se o pisljivim banalnim sumama novca . A sta mislite sta su tek u stanju uraditi oni gdje su u pitanju milijarde pa normalno da su spremni na razne zavjere pa sav novac kod bogatasa je nastao iskljucivo iz zavjera iz niceg drugog. 

Sve je povezano i nista se ne desava slucajno u svijetu . 

• Like 1

Zanimljivo kako Greta Thunberg apsolutno nista nije rekla povodom Muskovih satelita starlinka apsolutno nista Gretica nije komentarisala mislim da svi znate razlog zasto je to tako.  Sad ce me neko uvjeriti da ti sateliti koji tako nisko lete nisu stetni za atmosveru posebno ako se uzme toliki broj koji ce uskoro biti na nebu iznad nas . I tako Gretica donira 100 000 dolara tek da bi ostala u cijeloj prici  , treba se pitati od kud djetetu od 17 godina toliki novac ?

• Like 1

prije 6 sati, Barba said:

Zanimljivo kako Greta Thunberg apsolutno nista nije rekla povodom Muskovih satelita starlinka apsolutno nista Gretica nije komentarisala mislim da svi znate razlog zasto je to tako.  Sad ce me neko uvjeriti da ti sateliti koji tako nisko lete nisu stetni za atmosveru posebno ako se uzme toliki broj koji ce uskoro biti na nebu iznad nas . I tako Gretica donira 100 000 dolara tek da bi ostala u cijeloj prici  , treba se pitati od kud djetetu od 17 godina toliki novac ?

Sateliti ce biti stacioniran na 550 km visine (usporedbe radi ISS se nalazi na 402 km) i van je atmosfere sto znaci da ne moze nikakav utjecaj imati na istu.

Trenutno su vidljivi jer su u niskoj orbiti (220 km) i polako se uspinju. 

Naravno da ce Musk zaraditi na ovome ali je cilj svakako plemenit, a to je da više ne postoji mjesto na planeti koje nema pristupa internetu.

Ne bih sada da granama ovdje jer pratim tu pricu od samog početka i procitao sam mnoštvo naucnih studija o tome. Kad kažem studija ne mislim na gogoogl "istrazivanje" nego studije prestižnih fizicara i astronoma koji su involvirani u projekat.

• Like 3

Meni su samo fascinantni ljudi poput @1260 , @Bosanac , @Pushiga , čija je zadnja pročitana knjiga "Ježeva kućica" i koji bez bilo kakvog predznanja (osim možda jednog dnevnika sa mainstream media) dolaze vamo i omalovažavaju tuđu riječ.

Svi mi znamo da naši političari lažu, da su korumpirani i to, i ne samo oni već većina institucija, a ljudi ne vjeruju da su ljudi i na zapadu korumpirani, i kad ti dodje osoba kao Bill Gates i kaže i ponudi ti novce koje ćeš samo tad vidjeti , mislite da neće niko poletiti?

On vam je kompetentan da vam govori o vakcinama kao bilo ko ovdje na forumu, ali ipak se njegova riječ sluša jer ima pare... Pa hajte onda slušajte i onog naučniuka Mitrovića vlasnika PINKA pa se bom zračite UV zrakama, okrećite se 15 puta u krug itd..

Vi sigurno vjerujete i da je 9/11 teroristicki napad od Al-Qaide ka Americi, da je Amerika napala Libiju i ostale zemlje da uvede demokratiju, i da je jedini cilj migracija ljudi sa bliskog istoka da ih se spasi siromaštva i neimaštine.

Mislim što se mene tiče možete odmah te kanale prikopčati na mozak tako da vam direktno govore šta ćete misliti, nije moja stvar, ali je mnogo bijedno od vas doći ovdje i nekog ko i ima argumente, i ko se trudi sagledati i drugu stranu priče šprdati.

I de mi recite, koliko se puta mora desiti neka slučajnost da ona to prestaje biti?

-  -  - 

@little_child  Pazi jednu stvar. Vi imate par ključnih riječi koje konstantno ponavljate u vašim govorima i čovjeku ne treba da pročita sav tekst koji napisete da shvati da pripadate tom jednom te istom klanu. Ja znam da vi čitate mnogo, mnogo vremena provodite gledajući "dokumentarce" i sl. medjutim to vas sve ne čini obrazovanijima, pametnijima, perceptivnijima niti su vam se otvorile oči pa da ste shvatili kako je sve u stvari namješteno i da iza svega stoji neki master plan nekog master minda koji želi tobožnju dominaciju svijetom. 

Jako je bitno, ponavljam, jako je bitno sta čitate, koga čitate, ko je autor tih knjiga, tekstova, videa i sl. Mnoštvo video sadržaja koje gledate i u kojima se pojavljuju odredjeni "doktori", "profesori", "magistri" koji su kao radili za neke državne agencije pa kao nešto razotkrili su u stvarnosti samo glumci, a imena i karijere izmišljene. Nije samo bitno sta se kaze, bitnije od toga je ko kaze. Ko je govornik.

Uzmite samo za primjer vodeće teoreticare zavjere poput Alexa, Ickea i njima sličnima. Ljudi su se obogatili na lažima i izmisljotinama koje prodaju naivcima. To su ljudi koji su na osnovu jedne poluistine ili polucinjenice u stanju 2 knjige napisati u koje natrpaju svega i svačega. Oni su jako elokventni i dobri su govornici, štiva su im pitka i opijajuća ali u tome nema nikakve koristi kako za pojedinca tako ni za mase jer je sve utemeljeno, u najmanju ruku, na poluistinama,  da ne kažem na čistim izmišljotinama. 

Koliko je samo do sada vodećih svjetskih naučnika argumentirano opovrglo i kao kule od karata srušilo razne teorije koje se vrte. 

Za kraj, kada smo kod knjiga, zadnje sto sam pročitao je Astrophysics for people in a hurry od Neil deGrass Tyson. Inace, pored klavira, iz hobija volim čitati o astronomiji i astrofizici tako da mi je sva literatura koju čitam u tom pravcu orijentirana. Nastojim barem jednu knjigu mjesecno da pročitam. 

• Like 2

prije 2 sati, Bosanac said:

Meni su samo fascinantni ljudi poput @1260 , @Bosanac , @Pushiga , čija je zadnja pročitana knjiga "Ježeva kućica" i koji bez bilo kakvog predznanja (osim možda jednog dnevnika sa mainstream media) dolaze vamo i omalovažavaju tuđu riječ.

Svi mi znamo da naši političari lažu, da su korumpirani i to, i ne samo oni već većina institucija, a ljudi ne vjeruju da su ljudi i na zapadu korumpirani, i kad ti dodje osoba kao Bill Gates i kaže i ponudi ti novce koje ćeš samo tad vidjeti , mislite da neće niko poletiti?

On vam je kompetentan da vam govori o vakcinama kao bilo ko ovdje na forumu, ali ipak se njegova riječ sluša jer ima pare... Pa hajte onda slušajte i onog naučniuka Mitrovića vlasnika PINKA pa se bom zračite UV zrakama, okrećite se 15 puta u krug itd..

Vi sigurno vjerujete i da je 9/11 teroristicki napad od Al-Qaide ka Americi, da je Amerika napala Libiju i ostale zemlje da uvede demokratiju, i da je jedini cilj migracija ljudi sa bliskog istoka da ih se spasi siromaštva i neimaštine.

Mislim što se mene tiče možete odmah te kanale prikopčati na mozak tako da vam direktno govore šta ćete misliti, nije moja stvar, ali je mnogo bijedno od vas doći ovdje i nekog ko i ima argumente, i ko se trudi sagledati i drugu stranu priče šprdati.

I de mi recite, koliko se puta mora desiti neka slučajnost da ona to prestaje biti?

-  -  - 

@little_child  Pazi jednu stvar. Vi imate par ključnih riječi koje konstantno ponavljate u vašim govorima i čovjeku ne treba da pročita sav tekst koji napisete da shvati da pripadate tom jednom te istom klanu. Ja znam da vi čitate mnogo, mnogo vremena provodite gledajući "dokumentarce" i sl. medjutim to vas sve ne čini obrazovanijima, pametnijima, perceptivnijima niti su vam se otvorile oči pa da ste shvatili kako je sve u stvari namješteno i da iza svega stoji neki master plan nekog master minda koji želi tobožnju dominaciju svijetom. 

Jako je bitno, ponavljam, jako je bitno sta čitate, koga čitate, ko je autor tih knjiga, tekstova, videa i sl. Mnoštvo video sadržaja koje gledate i u kojima se pojavljuju odredjeni "doktori", "profesori", "magistri" koji su kao radili za neke državne agencije pa kao nešto razotkrili su u stvarnosti samo glumci, a imena i karijere izmišljene. Nije samo bitno sta se kaze, bitnije od toga je ko kaze. Ko je govornik.

Uzmite samo za primjer vodeće teoreticare zavjere poput Alexa, Ickea i njima sličnima. Ljudi su se obogatili na lažima i izmisljotinama koje prodaju naivcima. To su ljudi koji su na osnovu jedne poluistine ili polucinjenice u stanju 2 knjige napisati u koje natrpaju svega i svačega. Oni su jako elokventni i dobri su govornici, štiva su im pitka i opijajuća ali u tome nema nikakve koristi kako za pojedinca tako ni za mase jer je sve utemeljeno, u najmanju ruku, na poluistinama,  da ne kažem na čistim izmišljotinama. 

Koliko je samo do sada vodećih svjetskih naučnika argumentirano opovrglo i kao kule od karata srušilo razne teorije koje se vrte. 

Za kraj, kada smo kod knjiga, zadnje sto sam pročitao je Astrophysics for people in a hurry od Neil deGrass Tyson. Inace, pored klavira, iz hobija volim čitati o astronomiji i astrofizici tako da mi je sva literatura koju čitam u tom pravcu orijentirana. Nastojim barem jednu knjigu mjesecno da pročitam. 

A ček onda, de mi reci jel treba da slušam dr. Faucia (vodećeg doktora trenutno u Americi), koji je sam potpisa i prebacio 3 miliona dolara za Kinu 2014 godine radi ispitivanja virusa
LINK TVRDNJE:
https://www.washingtontimes.com/news/2020/apr/27/anthony-fauci-should-explain-37-million-wuhan-labo/

Sljedeće:
Kako taj isti dr.Fauci može znati 2017, da će Trump za vrijeme svog mandata (do novbembra 2020) susresti se pandemijom?
Mislim ljudi ne mogu tačno predivdjeti vremensku prognozu za 7 dana a da se može to? De mi reci kako? Mislim ne možeš sad reći on je ekspert zna on, ako zna on znaju i ostali vrhunski eksperti i bili bi spremni onda na to.
LINK TVRDNJE
https://www.healio.com/infectious-disease/emerging-diseases/news/online/{85a3f9c0-ed0a-4be8-9ca2-8854b2be7d13}/fauci-no-doubt-trump-will-face-surprise-infectious-disease-outbreak

Znači po tebi @Grunf, @1260 i tako tima bi bilo jedino ispravno da mi svi imamo to jedno  mišljenje koje nam daju ljudi iz dnevnika i novina. Vrte se iste riječi kod nas zato što ako ja tebi ne mogu na 2+2 objasniti da je to 4 ne mogu ići na množenje. Ja ne želim da ovdje nikog uvjeravam, briga mene, većina ljudi ionako vjeruje u šta mu je lakše vjeerovati, samo neću da ovdje iko smatra ljude koji misle drugačije da su ludjaci sa aluminijskim kapama koji hodaju uokolo kao retardi. Ja eto nisam primio vakcinu ni sa 14 godina ni sa 18 pa eto živim. Da je ta vakcina toliko bitna čovječanstvo bi davno izumrlo jer je čovjek kad je došao na svijet zatekao viruse a ne obrnuto, tako da čovjek od svog nastanka živi sa virusima i živjet će dok je god svijeta i nemojte biti ludi da mislite da ima vakcina koja će vas spasiti od svake bolesti, jer ćete samo dobivati veći broj vakcina, za period gdje ste 60' ih godina primili 2 eventualno 3 vakcine danas ćete primiti i do 40 u SAD-u. Ali eto nebitno i to.

I sad šta je isto aktuelno, stranice tipa Faktograf.hr ili Raskrinkavanje.ba . Eto neki dan sam podijelio na svom fb profilu video talijanskog vijećnika koji govori o tome da su brojevi umrlih lažni (nije bitan sam kontent videa nego sljedeće) a ono što je bitno je da je meni faktograf.HR uveo restrikcije na tu objavu koju sam ja samo shareao, i sad mene zanima otkud pravo takvoj stranici koja ima sjedište u hrvatskoj da meni daje restrikcije u bosni, i nakon toga, otkud pravo svima osim facebooku samom da ograničavaju objave , jel ovo ta demokratija, pravo slobode govora? Jel ovo to gdje se novinari koji pišu istraživačke članke diskredituju lažnim aferama, ili dolazi do fizički ili verbalni prijetnji isti?

Ako je ovo SVE glupost zašto youtube briše odrđene video-e sa doktorima koji daju validne argumente vezane za koronu? 

• Like 2
  • Aferim! 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Prijavi se da biste "zapratili" ovo  

• Create New...