Jump to content
FORUM

Uhapšen Fikret Abdić, načelnik Velike Kladuše

Recommended Posts

• Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Postavljas glupa pitanja.  Cuj zasto su ga sad hapsili. Ljudi grade slucaj i za to vremena. Na predmetu rade ozbiljni i profesionalni tuzioci, a ne podanici koji rade po necijem diktatu, sto im t

Gledam one snimke iz sudnice i laprdanje onog ratnog zlocinca. On o narodu i njegovoj brizi za istim prica. Na njegovo laprdanje da covjek povrati. Lazovcina, izdajnik, prevarant i kradljivac, on i ko

A šta sad ne trebaju nikog hapsiti ako su Fadila pustili da se brani sa slobode. Neće se babini nikad opametiti, slijepo ga prate džaba dokazi džaba sve. Kad zločinac odapne papke kćerka će nastaviti

Posted Images

2 hours ago, Barba said:

Niko vise ne prica o Novalicu Fikretu te Solaku i ostaloj udruzenoj kriminalnoj organizaciji SDA je dobro odradia spinovanje i prebacivanje tezista i pogleda na drugu stranu. 

Kod nas ti je to kao sportski ribolov, uhvati, izmjeri i vrati 😀

• Like 1
  • 1 month later...

Odbrana Fikreta Abdića traži izuzeće tužilaštva i suda u Bihaću

6. Avgusta 2020.

18-03-35-fikret-abdic-babo-hapsenje-1024

U Kantonalnom sudu u Bihaću danas je prekinuta sjednica na kojoj se trebalo raspravljati o produženju pritvora Fikretu Abdiću.

U predmetu kodnog naziva „Mreža“, Vrhovni sud Federacije BiH je djelomično uvažio žalbu branioca prvoosumnjičenog načelnika općine Velika Kladuša Fikreta Abdića na rješenje Kantonalnog suda u Bihaću kojim je istom produžen pritvor za dva mjeseca. Predmet je vraćen na ponovo odlučivanje po prijedlogu za produženje pritvora Kantonalnog tužilaštva Unsko-sanskog kantona podnesenom dana 13.07.2020. godine, saopćeno je iz Tužilaštva 

– Na današnjem ročištu pred Kantonalnim sudom u Bihaću, prije otvaranja samog ročišta, odbrana prvoosumnjičenog je na zapisnik postavila zahtjev za prenošenje mjesne nadležnosti Kantonalnog tužilaštva Unsko-sanskog kantona u vođenju kriivčne istrage uz obrazloženje da iz dosadašnjeg toka istrage proizilaze okolnosti koje izazivaju sumnju u političku motivaciju i pristrasnost Tužilaštva, te da isto vođenjem istrage i podnošenjem prijedloga za produženje pritvora onemogućava da prvoosumnjičeni slobodno učestvuje u političkoj kampanji kao kandidat za općinskog načelnika, stoji u saopćenju Tužilaštva USK,

Navedeno je i da je iz istih razloga zatražena delegacija, odnosno prenošenje mjesne nadležnosti na drugi nadležni Kantonalni sud. Također je zatraženo da se prvoosumnjičeni pusti iz pritvora. Nakon iznošenja ovih zahtjeva, Kantonalni sud u Bihaću je prekinuo današnje ročište.

– Kantonalno tužilaštvo Unsko-sanskog kantona smatra da ne postoji niti jedan od paušalno navedenih razloga za izuzeće i prenošenje mjesne nadležnosti na drugo tužilaštvo, odnosno sud, te da su ovakvi zahtjevi odbrane usmjereni isključivo na odugovlačenje postupka po prijedlogu Tužilaštva za produženje pritvora, odnosno kako bi prvoosumnjičeni bio pušten na slobodu iz procesnih razloga, saopćeno je iz Tužilaštva USK.

Izvor: Avaz.ba

Koje bagre i ovom Visokom sudu Federacije rade. Mora da je i ovo dobro potkovano.

• Like 1

Truli političar koji je ojadio krajiški narod za sva vremena(međubratski muslimanski sukob u sred rata sa četnicima izazvan dok kažeš keks)-nikako da završi na robiji za svoja nedjela.sigurno da neke ljude ima u šaci.nek ga već dovedu u neku javnu emisiju pa nek kaže s kim je imao dogovore i tal u ratu,mnogi bi trebali da nose maske ( ne zbog korone).

Ratište prema autonomiji je samo bio teren da mi muslimani dajemo sebi što više autogolova,i dali smo!

Ja ne znam ima li u ovoj Abdicevoj stranci iko ko je zavrsio osnovnu skolu. Zvanicna saopstenja i neki amaterski klipovi na YT kanalu, ko da se neko sprda. 
Kad je glasacka baza u pitanju, ne znam jel  iko zavrsio cetiri razreda osnovne. Kakva stoka nepismena. Prosjecni SDA kromanjonac ti dodje ko diplomant Harvarda u usporedbi sa ovima.

Da se kladim sa nekim gdje on meni daje marku za svaki “zivijo babo” komentar, a ja njemu 100 maraka za svaki “zivio babo”, obogatio bih se preko noci. 

Edited by Pavarotti
  • Haha 2
  • 3 months later...

Pa kako se vratio na radno mjesto? Zar nije privremeno pušten na slobodu zbog izborne kampanje? Po nekom pravilu ne bi smio biti na radnom mjestu (dakle opština) zbog mogućeg uticaja na svjedoke ili dokaze ili šta ja znam...mislim da postoje uslovi

• Like 1
prije 2 sati, Grunf said:

Pa kako se vratio na radno mjesto? Zar nije privremeno pušten na slobodu zbog izborne kampanje? Po nekom pravilu ne bi smio biti na radnom mjestu (dakle opština) zbog mogućeg uticaja na svjedoke ili dokaze ili šta ja znam...mislim da postoje uslovi

Ma pritvor mu je svakako odredjen do 18.11. Odradio je on skoro maksimum pritvora (preko sest mjeseci pritvora u fazi istrage moze samo za djela sa kaznom dugotrajnog zatvora). Sto se svjedoka tice, policija i Tuzilastvo su njih vjerovatno vec odradili i saslusali, tako da nema Abdic tu sta pokusavati. 
Jedino je problem sto je covjek poznat kao neko ko je bjezao iz drzave da izbjegne sudjenje. 

Edited by Pavarotti
  • Like 1

Kako je moguce kandidirati se za gradonacelnika, ukoliko si osudjeni ratni zlocinac, te se vodi krivicni postupak?

Da se prijavis na oglas obicne cistacice neke drzavne/kantonalne/opcinske institucije, traze potvrdu da nisi kaznjavan ili da se ne vodi krivicni postupak protiv tebe. Zasto je to drugacije kod gradonacelnika i drugih funkcionera?

• Like 3
8 minutes ago, jokesOnYou said:

Kako je moguce kandidirati se za gradonacelnika, ukoliko si osudjeni ratni zlocinac, te se vodi krivicni postupak?

Da se prijavis na oglas obicne cistacice neke drzavne/kantonalne/opcinske institucije, traze potvrdu da nisi kaznjavan ili da se ne vodi krivicni postupak protiv tebe. Zasto je to drugacije kod gradonacelnika i drugih funkcionera?

Bravo to sam se i ja milion puta pitao ? 

Ali jos je veci apsurd jer se radi o ratnim zlocinima. 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...