Jump to content
FORUM

Question

Ljudi, treba mi preporuka za laptop. Cijena do 1200 KM. Guglao sam danas, međutim teško mi je naći baš ono što mi je bitno - da se ne pregrijava i da nije pretežak. Ili sam postavio nisku cijenu?

@Grunf možda ti možeš pomoći?

18 answers to this question

Recommended Posts

• 0
7 minutes ago, Haldir said:

Ljudi, treba mi preporuka za laptop. Cijena do 1200 KM. Guglao sam danas, međutim teško mi je naći baš ono što mi je bitno - da se ne pregrijava i da nije pretežak. Ili sam postavio nisku cijenu?

Ovisi šta ti je prioritet:veličina ekrana, jaka grafulja ili šta već. Ja koristim iskljucivo Dell bez obzira da li je u pitanju desktop ili laptop i tako dugi niz godina. Nakon Della ide HP pa onda ništa. Izbjegavaj grafulje sa nvidia chipsetom jer vrlo brzo riknu nakon isteka garancije

• 0
6 minutes ago, Grunf said:

Ovisi šta ti je prioritet:veličina ekrana, jaka grafulja ili šta već. Ja koristim iskljucivo Dell bez obzira da li je u pitanju desktop ili laptop i tako dugi niz godina. Nakon Della ide HP pa onda ništa. Izbjegavaj grafulje sa nvidia chipsetom jer vrlo brzo riknu nakon isteka garancije

Pa nisu mi bitne baš te performanse. Ponajviše izdržljivost baterije, težina i rad na chromeu i wordu.

Dakle, nemam potrebu za softwareom nekim ili igrama, više za terenski i uredski posao + multimedija.

https://www.laptopi.ba/laptop-acer-swift-1-sf114-32-p632-14-0-fhd-intel-pentium-silver-n5000-linux-sivi-14786 kakav bi ovaj bio? Je li mu cijena realna...

• 0
13 minutes ago, Haldir said:

Pa nisu mi bitne baš te performanse. Ponajviše izdržljivost baterije, težina i rad na chromeu i wordu.

Dakle, nemam potrebu za softwareom nekim ili igrama, više za terenski i uredski posao + multimedija.

https://www.laptopi.ba/laptop-acer-swift-1-sf114-32-p632-14-0-fhd-intel-pentium-silver-n5000-linux-sivi-14786 kakav bi ovaj bio? Je li mu cijena realna...

Ja ni lud ne bih acera. Mozda bi ga neko i preporucio ali ja ne. Ja bih radije dodao jos 100 KM cca i uzeo ovaj

https://www.laptopi.ba/laptop-hp-15-da2018nm-15-6-fhd-intel-core-i5-10210u-bez-os-a-crni

Vodi racuna da oba modela nemaju optike (cd/dvd rom) te ces instalacije morati pokretati uglavnom sa usb memorije. Prvenstveno mislim na Windows jer je prvi s Linuxom a drugi bez OS-a. E da sad vidim acer garancija 24 mj HP 12 mj ali ce ga HP sigurno nadzivjeti uz pravilnu upotrebu

Edited by Grunf
  • Like 1
  • 0
23 minutes ago, Haldir said:

Ja 2 put kupovala (ne sjecam se vis marke) - cijene su se oko 1000 eura okretale. Nakon 2 godine (po isteku garancije) crkli.E onda mi sin nije dao da kupujem nego je nasao rabljeni APPLE ( dvije i pol godine star). Evo ja ga pet godina koristim bez problema (prije dvije godine samo aku dala da mi za nov zamjenu - cirka 100 euro).

• Like 1
  • 0

Ja sam iskreno posljednjij 6 godina uvijek muku mucio sa laptopom uvijek samna poslu dobijao pogresne marke pogresan kojem je nesto falilo dok nismo poceli. koristiti DELL znaci laptop srednje klase meni je iskljucivo potreban radi excela i world i offica lagahan baterija traje i do dobrih 5 sati rada mada ga ja nikad ne punim dok sam ne zatrazi. Kad ga upalis on je za 7 sekundi vec u upotrebi znaci nema cekanja ali to sve zavisi od opterecennja koliko ces imati pohrane u njemu mada ja uvijek externo pohranjujem podatke barem one koje mogu. 

Samo bjezi od Lenova i HP acera znaci ja nikad vise da ga dzaba dobijem. 

ja sam prije deset godina kupio neki laptop bezveze na snizenju marke compaq bio je prejeftin znaci sa cijene od 500 eura za neki 250 vjerujte taj laptop i danas radi znaci nema update da moze sam izvrsiti vec sam morao skidati neke specificne update za taj laptop ono jos stari windovs ali radi baterija jeste otisla samo na kabal ali frcera najvise ga koristim za live stream utakmica koje ne mogu naci na tv. 

• Like 1
  • 0
4 minutes ago, Haldir said:

Kako ti se baterija pokazala? Može li barem 5-6 sati jednostavnog rada?

Ako ti kazem slagat cu te. Nisam nikad imao potrebe za 5 sati autonomnog rada tj. bez napajanja. Mislim da sam odradio max tri sata jer nisam imao potrebe za vise

Edited by Grunf
  • Like 1
  • 0

@Barbata brzina ovisi o broju instaliranih servisa a i drugih gluposti a uvelike ovisi o cache memoriji samog procesora (sto vise to bolje). Inace Compaq je nekad bio pojam za sve. Danas je Compaq u sastvau HP-a.

@Haldirsamo se drzi dalje od nVidia Chipseta, grafe gore ko lude i tako je dugi niz godina ako ne i citava decenija. A graficka kad ti rikne na laptopu (posto je integrirana) mozes slobodno traziti drugi laptop.

Edited by Grunf
  • 0
1 minute ago, Grunf said:

@Barbata brzina ovisi o broju instaliranih servisa a i drugih gluposti a uvelike ovisi o cache memoriji samog procesora (sto vise to bolje). Inace Compaq je nekad bio pojam za sve. Danas je Compaq u sastvau HP-a

10 godina laptop ima znaci i savrseno radi niti imam ikakav antivirus niti bilo sta drugo ali frcera a platio ga tad 250 eura na snizenju . 

• 0

Ako hoces lagan laptop, sa baterijama koje mogu biti 5-10 sati, onda gledaj ove novije laptope sa eMMC memorijom umjesto SSD. eMMC ima samo 32 do 64 Gig spremiste. Ovi laptopi su vise zamjena za tablete.  Dodju sa Windows10 S, ako neces instalirati kojekave programe na laptop zbilja su odlicni.

https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-1-nxgvzex010-14-hd-intel-celeron-n4000-up-to-260ghz-4gb-ddr4-64gb-emmc-intel-uhd-graphics-600-no-odd-win-10-2-god/ACR%2D2273/product/ ...,

https://www.next.ba/product.asp?product=lenovo-d330-10igm-81h300bksc&code=06409269

• Like 1
  • 0
On 23. 06. 2020. at 13:31, Haldir said:

Posto vidim da svi bjezite od Acera, vidjecu negdje test baterije za taj Dell, spreman sam i tezinu zrtvovati ako se pokaze dobar. 

Hvala vam.

Imao sam Acer 7 godina, za svaku preporuku je.....

Trenutacno imam Lenovo ThinkPad E15, jos je bolji od predhodnog.....Laksi od 2 kg, baterija i vise nego dobra...

Sa nekom normalnom konfiguraciom moze se za 1200 KM naci.

• Like 1
  • 0

Sve je to danas ograničeno on dobro frcera do dvije godine poslije gledaj da kupiš novi kao i ostale tehničke stvari mašina za ves TV i slično . Danas su tehničke stvari lošije kvalitete . Ja kupovao kuhinjske aparate Mile kao najbolja marka kažu mašinu tri puta popravljao a skupo kao vrag .

• Like 2
  • 0

Mozda si naletio slucajno na dobar ali Acer je smeće od laptopa. Do nedavno sam servisirao laptope dobrih 10 godina.Neki to na forumu i znaju i donosili su ih kod mene. 90% laptopa koje sam servisirao su bili Acer mjesec nakon isteka garancije. Govorim iz licnog iskustva. 99% ih se nije isplatilo praviti jer je zahtjevalo kompletnu izmjenu matične ploče. Da ne govorim o jeftinoj izvedbi koja se skupo placa. Ko hoce kvalitetan i pouzdan laptop koji ga nece iznevjeriti tu je Dell i onda 10 mjesta prazno pa HP

Edited by Grunf
  • Like 1
  • 0
On 23. 06. 2020. at 13:13, Grunf said:

Ja sam zadnji laptop prije par mjeseci kupio ovaj:

https://www.laptopi.ba/laptop-dell-vostro-3590-15-6-fhd-intel-core-i5-10210u-linux-crni

Isti model. Malo skuplji garancija 36 mj.

Zahvaljujem još jednom. Mjesec dana korištenja, uglavnom office i browser, laptop odličan. Žao mi je malo zbog težine, 2kg, nije mobilan kako sam se nadao da bi mogao biti, ali radi odlično.

Baterija i više nego zadovoljavajuća. 

Muči me samo što ne mogu instalirati MS office. Ptegledaću preko vikenda metode, nadam se da može.

• Like 1
  • 0
On 25. 06. 2020. at 20:25, Barba said:

Sve je to danas ograničeno on dobro frcera do dvije godine poslije gledaj da kupiš novi kao i ostale tehničke stvari mašina za ves TV i slično . Danas su tehničke stvari lošije kvalitete . Ja kupovao kuhinjske aparate Mile kao najbolja marka kažu mašinu tri puta popravljao a skupo kao vrag .

Zavisi koja je Miele masina, i njih imas razlicitih, ja je vec preko 15 godina imam i radi odlicno

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...