Jump to content
FORUM

Izbjeglička kriza

dobri duh

Recommended Posts

Islamske??? Ja bih ih nazvao američko-židovskim! Drama sa ISIL-om se odvija unatrag par godina.Kad si čuo za napad u SAD-u ili Izraelu koji su oni počinili? Mislim da nisi ovo napisao da bi nas obavijestio o tom terorističkom događaju nego da bi provocirao.Kažeš Islamski!? Pa i irski kršćani tačnije katolici imaju svoju terorističku organizaciju (IRA) ili ovi u Baskiji ETA također kršćani.Dakle i prvi i drugi i treći na isti način su terorizirali civile za iste ciljeve.

a prva vijest je da su pored raznijetog bombaša pronašli sirijski pasoš ????????

eto  krenuli da se raznesu ali obavezno uz sebe nose pasoš, koji je od neuništivog specijalnog materijala izgleda ???

Naravno kao i svaka normalna osoba osuđujem bilo kakvo nasilje i ubijanje nevinih civila ali ovo etiketiranje "islamski terorizam" je toliko zlonamjerno, bolesno, a nasumična bombardovanja i ubijanja miliona civila u proteklih 20-tak godina po Africi, Bliskom istoku i Aziji nazivaju koleteralna šteta ?? Licemjerno do bola

• Like 1

a prva vijest je da su pored raznijetog bombaša pronašli sirijski pasoš ????????

eto  krenuli da se raznesu ali obavezno uz sebe nose pasoš, koji je od neuništivog specijalnog materijala izgleda ???

Naravno kao i svaka normalna osoba osuđujem bilo kakvo nasilje i ubijanje nevinih civila ali ovo etiketiranje "islamski terorizam" je toliko zlonamjerno, bolesno, a nasumična bombardovanja i ubijanja miliona civila u proteklih 20-tak godina po Africi, Bliskom istoku i Aziji nazivaju koleteralna šteta ?? Licemjerno do bola

Možda bi moglo i pod zanimljive slike ali da se nije desila ova tragedija bilo bi možda i smiješno

12235024_935005436534882_3203292326120215199_n.jpg

Edited by Grunf

8xO9xI3.png

dnevnik. hr

"U petak kasno navečer Pariz je postao poprište jezivih terorističkih napada u kojima je život izgubilo najmanje 120 osoba. Svijet je odmah reagirao na stravična događanja i kaos koji je zavladao u glavnom gradu Francuske. Brojne svjetske zvijezde oglasile su se putem društvenih mreža osuđujući terorističke napade i moleći za žrtve, njihove obitelji i prijatelje." 

Ovo su udarne vijesti u SAD-u, Evropi, Zimbabveu, Burkini Faso, Svaziju, Svetom Kristoforu i Nevisu... I ove zemlje 4. svijeta koje nemaju televiziju, uvele su je nakon ovog. 

Isti taj dnevnik. hr 10.1. ove godine 

Teroristi Boko Harama ubili su u tri dana na sjeveru Nigerije oko 2000 ljudi. Napad je trajao od subote do ponedjeljka. Baba Abba Hassan, čelnik jednog sela na tom području, kazao je da su pripadnici Boko Harama upali u sela i nasumice pucali u civile bombama i automatskim puškama. Većina žrtava su djeca, žene i stariji ljudi koji nisu mogli pobjeći dovoljno brzo kada su pobunjenici počeli pucati raketnim bacačima i automatskim puškama. 'Tijela ubijenih nalaze se svuda okolo i još uvijek nije sigurno ići po njih kako bi ih pokopali. Oni koji su se pokušali sakriti u kućama, živi su zapaljeni,' ispričao je Musa Bukar, lokalni dužnosnik. 
U priopćenju Amnesty Internationala se navodi da je grad Baga razoren i da je ubijeno oko 2000 ljudi.

Manje-vise, radi se o istom tekstu kad je u pitanju vecina drugih portala, a neki se nisu udostojili ni posvetiti 2 recenice o tome, kao sto su to uradili cijenjeni susjedni mediji. Da ne govorim o paljenju svijeca, zalu i boli mnogih svjetskih faca, vlada, nas? Nigerija je samo kap u moru... ne moze covjek, a da ne podvuce neku paralelu. Uz bolest, rat i terorizam (zakuhani ili ne), najvece su zlo koje hara covjecanstvom. Uglavnom svijet ostaje bez nevinih/neduznih, a glavni glumci samo mijenjaju uloge i filmove... 

• Like 1

Koliko ih je "Bocnula istina" (tamo nekakve moćnike) pa su naredili "nekom" na FB da izbriše ovaj tekst Mladena Marića i sa profila onih koji su ga podijelili.

Uvijek sam govorio da istina najviše boli a i ovo je očigledan primjer, a i dokaz ko to manipuliše i drži najveće i najvažnije medije pod kontrolom.

Profil Mladena Marića: https://www.facebook.com/Mladen-Marić-1002533189761080/?fref=nf

12250147_10208018546198491_3390664042282

12227804_125822624447921_879281506517999

12208813_871684366280365_628390585289881

• Like 1

Svi smo mi dio jedne velike igre i predstave zato najbolje nista ne komentarisati nista vec gledati svoja posla.

nepravda postoji uvijek i zauvjek će postojati tako da mi obični smrtnici tu nista ne možemo.

Zasto se ne pođe od jednostavnih rijesenja za mir u svijetu kao recimo zabraniti ili ograničiti proizvodnju oružja i eksploziva za 80 posto .

kada nemaš sa čim da pucaš onda i ne možeš da ratuješ!

gledam ove iz isila sve naoružani vrhunskim naoružanjem i tehnikom američkog i ruskog porijekla u alfa uniformama te vozaju najnovije Toyota terence od kud?

pa nisu oni imali recimo iza sebe JNA kao Srbija u ratu prije 20 godina pa da naoružavaju svoje teritorijalce .

sto bi rekao dobri stari @meštre bez metkova ne može nista!

mi u Bosni treba da se pošteno ogradimo od ovog jer naša država je takva danas složena podijeljena ovo ono jer su tamo neki sto su nas ubijali i klali za nas govorili da smo fundamentalisti islama da želimo islamsku državu Itd . A Amerikanci i Europa se lozi na to i dok ti njima objasniš oni te vec sjebu.

ovo nije rat i hajka protiv isila vec hajka na sve muslimane svijeta i sve će ovo štetno završiti .

francuska je u Alžiru ubila preko milion i pol Arapa muslimana Itd mnogo drugih primjera!

U centru Pariza jedan musliman je stavio povez preko očiju i prolaznicima poručio da je musliman te da ga zagrle ako mu vjeruju.

On je na kartonu napisao: “Ja sam musliman, ali mi je rečeno da sam terorist. Ja vama vjerujem, vjerujete li vi meni? Ako vjerujete, zagrlite me” i s tim natpisom i povezom preko očuju je stao na Trg republike u Parizu.

U nastavku pogledajte kakve je reakcije doživio od Parižana.

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...