Jump to content
FORUM
  • 11

Pitam te, Kaži mi?=

saco

Question

Recommended Posts

• 0

Pitanje:

Prilikom nostrifikacije diploma za npr Njemacku, znate li za iskustva osoba sa master studijem zavrsenim u Bihacu/Banja Luci/Travniku i sl. Kako se to vrednuje prilikom nostrifikacije i ima li razlike

Odeš na anabin.de vidis da li ima oznaka H+ pored tvog faxa i smjera. Ako ima, priznat je fax. Većina tehničkih struka ne treba nostrifikaciju, već samo prijevod diplome, tj, u De imas regulirana i neregulirana zanimanja....

Da ne zna neko kolko kosta diploma medicinske skole iz bihaca (moze i novi grad, prijedor) i kod koga se treba javiti da to zavrsi ?

hitno je, treba mi za posao u bolnici

Najbrže ćeš riješiti u Ljubuškom ili Gračanici. S tim da vrijeme koje skratiš u tim školama ćeš potrošiti da naucis što nisi kod njih pa te dođe na isto. Preporučujem medicinsku skolu Bihać i program obrazovanja odraslih, sljedeci upis je u januaru, mislim. Cijena prekvalifikacije se kreće od 2000 pa do 3000 u ovisnosti od škole koje si završio i kantona đe polažeš.

• 0

Odeš na anabin.de vidis da li ima oznaka H+ pored tvog faxa i smjera. Ako ima, priznat je fax. Većina tehničkih struka ne treba nostrifikaciju, već samo prijevod diplome, tj, u De imas regulirana i neregulirana zanimanja....

Najbrže ćeš riješiti u Ljubuškom ili Gračanici. S tim da vrijeme koje skratiš u tim školama ćeš potrošiti da naucis što nisi kod njih pa te dođe na isto. Preporučujem medicinsku skolu Bihać i program obrazovanja odraslih, sljedeci upis je u januaru, mislim. Cijena prekvalifikacije se kreće od 2000 pa do 3000 u ovisnosti od škole koje si završio i kantona đe polažeš.

na eko bisu ide lik i nosa prospekte neke privatne skole iz prijedora, maltene te vuce za rukav i  nudi diplome, veli sve se moze zavrsiti.. nudi i vizitku svoju.. hoda covjek sajmom u odijelu i bukvalno prodaje diplome...

• 0

Nadam se da ovdje ima poznavaoca HTML-a ili javascripta: da li je moguće formatirati kolonu unutar html tabele tako da npr prva kolona bude 'number',druga 'text',treća 'date'... itd,baš kao kod objektno orijentiranog programiranja npr.visual basic-a?

Ne radim sa CSS-om (sve ide sa javascriptom) ali bio bi dovoljan i primjer sa njim

• 0

Nadam se da ovdje ima poznavaoca HTML-a ili javascripta: da li je moguće formatirati kolonu unutar html tabele tako da npr prva kolona bude 'number',druga 'text',treća 'date'... itd,baš kao kod objektno orijentiranog programiranja npr.visual basic-a?

Ne radim sa CSS-om (sve ide sa javascriptom) ali bio bi dovoljan i primjer sa njim

Ne vjerujem, jedino da unutar ćelije tabele smjestiš input field, i odrediš im "type". Evo ovo sam nabrzinu izguglao o HTML5 form input-u:

http://html5doctor.com/html5-forms-input-types/

New input types

HTML5 introduces no less than a baker’s dozen (yes, that’s 13!) new input types for forms. We’re going to take a brief look at each of them and explain why you should be using them right now. These new input types have dual benefits: using them means less development time and an improved user experience. The new input types we’ll be looking at are:

• Like 1

• 0

Ne vjerujem, jedino da unutar ćelije tabele smjestiš input field, i odrediš im "type". Evo ovo sam nabrzinu izguglao o HTML5 form input-u:

http://html5doctor.com/html5-forms-input-types/

New input types

HTML5 introduces no less than a baker’s dozen (yes, that’s 13!) new input types for forms. We’re going to take a brief look at each of them and explain why you should be using them right now. These new input types have dual benefits: using them means less development time and an improved user experience. The new input types we’ll be looking at are:

Hvala,već sam našao mogućnost koristeći colgroup tag međutim atribut 'align' sa HTML5  ne radi > DEPRECATED! Ali si mi puno pomogao,baš je ovo ono što mi treba jer tabela mora imati mogućnost editiranja podataka.Jel tvoj nick sa starog foruma developer?

Edited by Grunf

• 0

Hvala,već sam našao mogućnost koristeći colgroup tag međutim atribut 'align' sa HTML5  ne radi > DEPRECATED! Ali si mi puno pomogao,baš je ovo ono što mi treba jer tabela mora imati mogućnost editiranja podataka.Jel tvoj nick sa starog foruma developer?

Jeste, taj sam :) Eto nadam se da će biti od pomoći. Ja sam na jednom projektu koristio jednu PHP skriptu - in place editing, tako nešto, vjerovatno ima sličnih i za to što tražiš. A najzad, pomoću jQuery-ja i AJAX-a bi trebao postići šta god želiš. Vidi jQuery UI, možda tamo imaju tačno ono što hoćeš (imaju gotove tabele s mogućnosti sortiranja, itd. a čak možda i editovanja)

• 0

Jeste, taj sam :) Eto nadam se da će biti od pomoći. Ja sam na jednom projektu koristio jednu PHP skriptu - in place editing, tako nešto, vjerovatno ima sličnih i za to što tražiš. A najzad, pomoću jQuery-ja i AJAX-a bi trebao postići šta god želiš. Vidi jQuery UI, možda tamo imaju tačno ono što hoćeš (imaju gotove tabele s mogućnosti sortiranja, itd. a čak možda i editovanja)

Znam,nije mi to problem uraditi sa jQuery-jem ili nekom gotovom skriptom,ali pričao sam ti čini mi se:'strogo zabranjeno' korištenje gotovih rješenja...samo javascript O.o i izvorno moja vlastita skripta bez custom uradaka

Edited by Grunf

• 0

Pozz raja..

Prvo pitanje: Ako se zakasni par mjeseci produziti vozacku dozvolu idu dodatna placanje ili je ista stvar?

Drugo pitanje: Gdje se mogu kupiti domaca jaja :)  (Molim info na PP broj ime adresa)

Ja sam zakasnio par godina produžiti vozačku pa nisam ništa dodatno platio, tako da nećeš imati problema

• Like 1

• 0

Nisam odavno kontrolisala zdravlje pa jel mi moze neko reci jel se moze iz nalaza krvi i urina vidjeti jesi zdrav ili ima neka upala u tijelu? I koliko to kosta kod privatnika i jel ti ocitaju nalaz il se snalazis sam s citanjem nalaza?

Koje simptome imas? :D

Moze se vidjeti jesi li zdrav i imas li upalu, ali isto tako, covjek moze imati i odredjeni karcinom pocetnog stadija (primjer), a dobru krvnu sliku. Dakle, dobra ili relativno dobra krvna slika nije garancija da si zdrav u onom smislu rijeci u kojem bi mi zeljeli. Uglavnom, od KKS se uvijek polazi... uz kompletnu krvnu sliku, odradi i jetrene testove, biohemijske, sedimentaciju... za bubrege - urea i kreatinin, itd. I sam sam pocetkom godine odradio nesto sl. Danas su mnoge osobe, posebno zene, anemicne, ili na nekoj granici, i uglavnom je to "najveci" problem, tj. ono sto bode u oci kad dobijes nalaz.

Krvna slika pokazuje dosta, ali ako se osjecas OK, onako generalno :), neka manja odstupanja ne predstavljaju nista strasno. Na doktoru je da procijeni i da poduzme konkretnije mjere, tj. uputi na daljnje, detaljnije nalaze, ukoliko je to potrebno. 

Pored testova krvi i urina, ako si s lovom na "ti", mozes odraditi i UZV abdomena, stitnjace, pa i dojki (mamografija je efikasnija ali i zraci, za razliku od UZV).. to je jednako vazno kad je u pitanju neka rutinska kontrola zenskog zdravlja. 

Sto se tice cijene, zavisi sta zelis... odes kod privatnika, pa se informises u roku od par sekundi. Sljedece bi te izaslo malo skuplje (ne sjecam se cijene, cca 100 KM), ali isplati se: KKS, sedimentacija, bioh. status urina, bioh. status krvi (npr. urea, šuk, holesterol, kreatinin, bilirubin, trigliceridi, AST/ALT, crp...). Kad sam ja vadio detaljnije nalaze, snalazio sam se sam, bez da mi je dr. ocitao iste (svaki od milion parametara bio u granicama normale :D). Po nalaz samo dodjes u dogovoreno vrijeme... I onda se aBd kad sve bude OK, fino pocastis bocom viskija :P

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...