Jump to content
FORUM
  • 11

Pitam te, Kaži mi?=

Question

• Answers 887
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Popular Posts

Ova mora sa nama na novi forum, Pitanje; koji od forumasa ce pokrenuti prvi neku  od politickih tema, haha

Nama to ne smeta, jer to smeta samo malogradjanskim destruktivcima. Ja sam vozac koji skoro svaki dan saobraca tim putem i ni jednom nisam svjedocio zastoju. Nek se gradi, ja se ne bih bunio ni da mor

Posted Images

Recommended Posts

• 0

Pitanje moilm vas :)

Zelim uvesti auto do kraja godine i reg na nase table.. Istim autom zelim putovati na posao (nekoliko zemalja unutar EU - maticna firma mi je u Sloveniji) da li ja mogu nesmetano da vozim odnosno necu li imati problema prilikom redovnih zaustavljanja/kontrola? Kazu da nije vise kao prije da moras polagati u slo zatim zamjena vozacke itd..

Sjecam se da je neko vec pricao o ovom problemu i mislim da je ostalo na ''starom'' forumu.. Ne mogu naci :(

Ako ima neko da se razumije pa da lijepo objasni ili zakaci neki link bio bih jako zahvalan :)

• 0

Da nema iz Bihaća prevoz za sajam zaposljavanja 27. u Mostaru? Vidim iz mnogo gradova ima organizirano besplatno.

Ovo sma dobio na mail:

U prilogu imas i pozivnicu za popuniti:

Posao.ba vas poziva da posjetite Treći sajam obrazovanja i zapošljavanja koji će se održati u Mepas Mall-u 27. novembra u Mostaru.

Sajam nije namijenjen samo za osobe iz Mostara i regije već za sve osobe širom Bosne i Hercegovine. Svi nezaposleni i studenti će imati organiziran besplatni prevoz iz većih gradova u Mostar!

Sajmovi obrazovanja i zapošljavanja koji su održani u studenom 2014. u Zenici i ožujku 2015. u Banjoj Luci, po prvi put su okupili na jednom mjestu zastupnike poslodavaca, posrednike u zapošljavanju, međunarodne organizacije i projekte, NVO, formalne i neformalne institute obrazovanja. Svi sajmovi zajedno postigli su izvanredne rezultate: 18 000 posjetitelja iz cijele BiH2 289 zaposlenih putem aktivnosti koje su upriličene tijekom i nakon sajmova, 20 993 on-line prijava i 12 496 prikupljenih CV-jeva.

Po treći put, 27. studenog 2015. godine Specijalni zastupnik EU u Bosni i Hercegovini i Norveško veleposlanstvo u BiH će biti domaćini Sajma obrazovanja i zapošljavanja, ovoga puta u Mepas Mall u Mostaru. Na više od 150 štandovapredstaviti će se poslodavci, lokalni i međunarodni projekti obrazovanja i zapošljavanja, nevladin sector i posrednici u zapošljavanju, a bit će otvoreno preko 1 500 radnih mjesta.

Sajam će pružiti mogućnosti nezaposlenim mladim ljudima i studentima iz cijele zemlje da se uključe u izravne razgovore s kompanijama i potencijalnim poslodavcima, kao i da se upoznaju s mogućnostima zapošljavanja i obrazovanja u BiH. Posjetioci će imati priliku čuti i prezentacije određenih poslodavaca tokom sajma.

Istovremeno, Sajam je i prigoda  za kompanije i institucije da predstave svoj rad, razmijene informacije, razvijaju mreže i privuku pozornost  poslovnih partnera i onih koji traže posao. Pored toga, učesnici će dobiti prigodu da saznaju više o Europskoj uniji i njenom angažmanu u BiH.

Svi nezaposleni i studenti će imati organiziran besplatni prijevoz i hranu.

Ukoliko želite  prisustvovati Sajmu i obezbijediti prijevoz, molimo Vas da popunite prijavnicu koja se nalazi u prilogu i istu pošaljete na e-mail adresu [email protected] ili [email protected] koje su, također, kontakt adrese za sva administrativna i logistička pitanja. Pitanja možete uputiti i na telefon 033 725 838 ili 062 922 697.

Krajnji rok prijave je 20. novembar 2015. godine.

Pozivnica za posjetitelje.docx

• 0

Kako je moguće da mi nakon 4 SMS poslana iz BiH na 061 broj u roamingu u Austriji, skine samo 20 feninga kredita?

Odredišni broj je u roamingu tamo? I možda je taj broj tvoj najbroj? Ako da:

1. SMS na najbroj je 5 kf
2. Tebi kao pošiljaocu nije bitno da li je odredišni broj u roamingu ili ne. To niko ne smije napraviti da je skuplje jer ti ne znaš (uvijek) da li je neko u roamingu pa da odlučiš da li ćeš pristati na veću cijenu ili nećeš.

• 0

Odredišni broj je u roamingu tamo? I možda je taj broj tvoj najbroj? Ako da:

1. SMS na najbroj je 5 kf
2. Tebi kao pošiljaocu nije bitno da li je odredišni broj u roamingu ili ne. To niko ne smije napraviti da je skuplje jer ti ne znaš (uvijek) da li je neko u roamingu pa da odlučiš da li ćeš pristati na veću cijenu ili nećeš.

Odredišni broj je u roamingu i jeste najbroj. Nema mi nekako smisla to da li znaš je li neko u roamingu ili ne, je li to znači da bi poruka bila više od 10 kf da nije najbroj?

• 0

Odredišni broj je u roamingu i jeste najbroj. Nema mi nekako smisla to da li znaš je li neko u roamingu ili ne, je li to znači da bi poruka bila više od 10 kf da nije najbroj?

Ja sam rekao da je razlog što cijena nije veća od 5 kf (ako je najbroj) ili 10 kf (ako je standardni broj) to što ti kao pošiljalac ne možeš znati je li onaj kome šalješ u roamingu ili nije, niti ikada pozivalac ili pošiljalac poruke osjeti kada je primalac u roamingu - već samo onaj koji pravi ili prima poziv ili šalje poruku (za primanje ne znam) dok je roamingu.

Drugim riječima, tebe su 4 SMS-a ka najbroju koji je bio u roaming-u koštao upravo onoliko koliko bi te koštao da nije bio u roamingu: 4 x 5 kf

A njemu naplaćuje za odgovor tebi negdje 50-60 kf po poslanoj poruci (zavisno od države/mreže).

Edited by java10

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...