Jump to content
FORUM
  • 11

Pitam te, Kaži mi?=

saco

Question

Recommended Posts

• 0

Pitanje moilm vas :)

Zelim uvesti auto do kraja godine i reg na nase table.. Istim autom zelim putovati na posao (nekoliko zemalja unutar EU - maticna firma mi je u Sloveniji) da li ja mogu nesmetano da vozim odnosno necu li imati problema prilikom redovnih zaustavljanja/kontrola? Kazu da nije vise kao prije da moras polagati u slo zatim zamjena vozacke itd..

Sjecam se da je neko vec pricao o ovom problemu i mislim da je ostalo na ''starom'' forumu.. Ne mogu naci :(

Ako ima neko da se razumije pa da lijepo objasni ili zakaci neki link bio bih jako zahvalan :)

• 0

Da nema iz Bihaća prevoz za sajam zaposljavanja 27. u Mostaru? Vidim iz mnogo gradova ima organizirano besplatno.

Ovo sma dobio na mail:

U prilogu imas i pozivnicu za popuniti:

Posao.ba vas poziva da posjetite Treći sajam obrazovanja i zapošljavanja koji će se održati u Mepas Mall-u 27. novembra u Mostaru.

Sajam nije namijenjen samo za osobe iz Mostara i regije već za sve osobe širom Bosne i Hercegovine. Svi nezaposleni i studenti će imati organiziran besplatni prevoz iz većih gradova u Mostar!

Sajmovi obrazovanja i zapošljavanja koji su održani u studenom 2014. u Zenici i ožujku 2015. u Banjoj Luci, po prvi put su okupili na jednom mjestu zastupnike poslodavaca, posrednike u zapošljavanju, međunarodne organizacije i projekte, NVO, formalne i neformalne institute obrazovanja. Svi sajmovi zajedno postigli su izvanredne rezultate: 18 000 posjetitelja iz cijele BiH2 289 zaposlenih putem aktivnosti koje su upriličene tijekom i nakon sajmova, 20 993 on-line prijava i 12 496 prikupljenih CV-jeva.

Po treći put, 27. studenog 2015. godine Specijalni zastupnik EU u Bosni i Hercegovini i Norveško veleposlanstvo u BiH će biti domaćini Sajma obrazovanja i zapošljavanja, ovoga puta u Mepas Mall u Mostaru. Na više od 150 štandovapredstaviti će se poslodavci, lokalni i međunarodni projekti obrazovanja i zapošljavanja, nevladin sector i posrednici u zapošljavanju, a bit će otvoreno preko 1 500 radnih mjesta.

Sajam će pružiti mogućnosti nezaposlenim mladim ljudima i studentima iz cijele zemlje da se uključe u izravne razgovore s kompanijama i potencijalnim poslodavcima, kao i da se upoznaju s mogućnostima zapošljavanja i obrazovanja u BiH. Posjetioci će imati priliku čuti i prezentacije određenih poslodavaca tokom sajma.

Istovremeno, Sajam je i prigoda  za kompanije i institucije da predstave svoj rad, razmijene informacije, razvijaju mreže i privuku pozornost  poslovnih partnera i onih koji traže posao. Pored toga, učesnici će dobiti prigodu da saznaju više o Europskoj uniji i njenom angažmanu u BiH.

Svi nezaposleni i studenti će imati organiziran besplatni prijevoz i hranu.

Ukoliko želite  prisustvovati Sajmu i obezbijediti prijevoz, molimo Vas da popunite prijavnicu koja se nalazi u prilogu i istu pošaljete na e-mail adresu [email protected] ili [email protected] koje su, također, kontakt adrese za sva administrativna i logistička pitanja. Pitanja možete uputiti i na telefon 033 725 838 ili 062 922 697.

Krajnji rok prijave je 20. novembar 2015. godine.

Pozivnica za posjetitelje.docx

• 0

Kako je moguće da mi nakon 4 SMS poslana iz BiH na 061 broj u roamingu u Austriji, skine samo 20 feninga kredita?

Odredišni broj je u roamingu tamo? I možda je taj broj tvoj najbroj? Ako da:

1. SMS na najbroj je 5 kf
2. Tebi kao pošiljaocu nije bitno da li je odredišni broj u roamingu ili ne. To niko ne smije napraviti da je skuplje jer ti ne znaš (uvijek) da li je neko u roamingu pa da odlučiš da li ćeš pristati na veću cijenu ili nećeš.

• 0

Odredišni broj je u roamingu tamo? I možda je taj broj tvoj najbroj? Ako da:

1. SMS na najbroj je 5 kf
2. Tebi kao pošiljaocu nije bitno da li je odredišni broj u roamingu ili ne. To niko ne smije napraviti da je skuplje jer ti ne znaš (uvijek) da li je neko u roamingu pa da odlučiš da li ćeš pristati na veću cijenu ili nećeš.

Odredišni broj je u roamingu i jeste najbroj. Nema mi nekako smisla to da li znaš je li neko u roamingu ili ne, je li to znači da bi poruka bila više od 10 kf da nije najbroj?

• 0

Odredišni broj je u roamingu i jeste najbroj. Nema mi nekako smisla to da li znaš je li neko u roamingu ili ne, je li to znači da bi poruka bila više od 10 kf da nije najbroj?

Ja sam rekao da je razlog što cijena nije veća od 5 kf (ako je najbroj) ili 10 kf (ako je standardni broj) to što ti kao pošiljalac ne možeš znati je li onaj kome šalješ u roamingu ili nije, niti ikada pozivalac ili pošiljalac poruke osjeti kada je primalac u roamingu - već samo onaj koji pravi ili prima poziv ili šalje poruku (za primanje ne znam) dok je roamingu.

Drugim riječima, tebe su 4 SMS-a ka najbroju koji je bio u roaming-u koštao upravo onoliko koliko bi te koštao da nije bio u roamingu: 4 x 5 kf

A njemu naplaćuje za odgovor tebi negdje 50-60 kf po poslanoj poruci (zavisno od države/mreže).

Edited by java10

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...