Jump to content
FORUM
  • 11

Question

Ova mora sa nama na novi forum,

Pitanje; koji od forumasa ce pokrenuti prvi neku  od politickih tema, haha

• Like 4
  • Dislike 1

Recommended Posts

• 0

Ovi sto idu u SALTO nek se ne nadaju puno, Frau Helga i neka lica su uhapsena zbog krivotvorenja dokumentacije, krivotvorenja diploma, utaje poreza.. itd.  Tako da od odlaska u Deutschland u skorije vrijeme za ove koji idu njenu skolu nema nista, a sta ce biti sa njenom skolom u Bihacu i hoce li to biti uzalud bacene pare za ove sto su platili ostaje da vidimo.

• Like 1

• 0

Ovi sto idu u SALTO nek se ne nadaju puno, Frau Helga i neka lica su uhapsena zbog krivotvorenja dokumentacije, krivotvorenja diploma, utaje poreza.. itd.  Tako da od odlaska u Deutschland u skorije vrijeme za ove koji idu njenu skolu nema nista, a sta ce biti sa njenom skolom u Bihacu i hoce li to biti uzalud bacene pare za ove sto su platili ostaje da vidimo.

Znao sam ja da je ondje nesto sumnjivo. Još samo da i ona vita iz cazina bude malo pročešljana, sramota je ovo sto se radi od obrazovanja.

• 0

Ja sam neki dan pisao o tome na forumu bogami tacno kao da vidim budućnost oni misle zajebati švabu hahaha pa nije se taj rodio ja pričao sa čovjekom sto je menadžer u jednom staračkom domu kaze šalju im ljude koji imaju na papiru da su položili B2 stepen njemačkog sto podrazumjeva da znas normalno komunicirati a ovi u stvarnosti ne znaju beknuti pošteno sastaviti dvije rečenice a o konverzaciji da ne pričamo .

• Dislike 1

• 0

Niko nije uhapšen.Ja sam se maloprije čuo sa jednom ženom,inače ona i muž su mi kućni prijatelji, a zaposleni su tamo odnedavno preko ove firme ili što li je to već.Policija je upala i izuzela neku dokumentaciju.Zaposlenici normalno obavljaju svoje poslove bez ikakvih problema i nema uhapšenih.Eto samo da informiram naše sugrađane

• Dislike 1

• 0

Niko nije uhapšen.Ja sam se maloprije čuo sa jednom ženom,inače ona i muž su mi kućni prijatelji, a zaposleni su tamo odnedavno preko ove firme ili što li je to već.Policija je upala i izuzela neku dokumentaciju.Zaposlenici normalno obavljaju svoje poslove bez ikakvih problema i nema uhapšenih.Eto samo da informiram naše sugrađane

Moguce je svasta, ja sam prenio info koju mi je dao srednjoskolski kolega iz razreda a gore je vec 3 godine, inace je njen bivsi zaposlenik.

• 0

Pitanje:Telefon sony xperia V kad se nakacim na WI-FI ili kad sam na netu preko 3G mrze radi radi i odjednom se pregrije restartuje i pojede bateriju

Dali je neko imao isti problem? i kako ga je riješio?

Mobitelu sam promjenio displej

• 0

Ako budu dobre volje na granici... Ali veća vjerovatnoća je da će te vratiti...

Valjda treba da pasoš vrijedi minimalno tri mjeseca nakon izlaska iz zemlje...

• Like 1

• 0

Ako budu dobre volje na granici... Ali veća vjerovatnoća je da će te vratiti...

Valjda treba da pasoš vrijedi minimalno tri mjeseca nakon izlaska iz zemlje...

Ne znam vala sta da mislim, stari pasos mi je trajao do 16.07., a imam pecate da sam 27.06. ulazio u Hrvatsku, jebe lud zbunjenog. Hvala na odgovoru u svakom slucaju.

• 0

Je li se moze uci u Hrvatsku ili u druge zemlje (tipa Sloveniju, Austriju) ako pasos istice u januaru 2016.?

Moze, a i ne mora moci. Sa Hrvatskom mozda ne bi imao problema, ali sa zemljama tipa Slovenija, Madjarska mogla bi biti druga prica. Postoji pravilo "tri mjeseca", kad su u pitanju gradjani zemalja poput BiH (kao i onih treceg svijeta), koji ulaze u zemlje Sengena, mada se tog pravila "granicari" ne moraju striktno pridrzavati (diskreciono pravo), ako npr. putujes turisticki u njihovu zemlju, imas vaucer hotela i sl. Poznajem neke koji su imali probleme vec na Hrvatskoj granici (tj. bili su upozoreni), tako da... a isto tako, poznajem neke koji su otisli do Belgije ili Njemacke sa pasosem koji je imao 30 dana do isteka :D. U osnovi, BH pasos (i slicni - Srbija...) vrijede krace nego sto je u njima naznaceno (to su ta 3 mjeseca). 

Edited by Perovich
  • Like 1

• 0

Moze, a i ne mora moci. Sa Hrvatskom mozda ne bi imao problema, ali sa zemljama tipa Slovenija, Madjarska mogla bi biti druga prica. Postoji pravilo "tri mjeseca", kad su u pitanju gradjani zemalja poput BiH (kao i onih treceg svijeta), koji ulaze u zemlje Sengena, mada se tog pravila "granicari" ne moraju striktno pridrzavati (diskreciono pravo), ako npr. putujes turisticki u njihovu zemlju, imas vaucer hotela i sl. Poznajem neke koji su imali probleme vec na Hrvatskoj granici (tj. bili su upozoreni), tako da... a isto tako, poznajem neke koji su otisli do Belgije ili Njemacke sa pasosem koji je imao 30 dana do isteka :D. U osnovi, BH pasos (i slicni - Srbija...) vrijede krace nego sto je u njima naznaceno (to su ta 3 mjeseca). 

A ako se ide organizirano turistickom agencijom u Graz i to jos samo 1 dan? Igra li to ikakvu ulogu?

• 0

A ako se ide organizirano turistickom agencijom u Graz i to jos samo 1 dan? Igra li to ikakvu ulogu?

ma nema to nikakve uloge, jasna su pravila. Za Njemacku znam 100% da 3 mjeseca ti mora vazit minimalno pasos, za ostale ne znam. Ako je i dan preko, vrate te na granici. To se mom kolegi iz Amerike desilo s Americkim pasosom, a kamoli nasim bosnji :D

• Like 1

• 0

kazem ti, to fakticki zavisi od njihovog raspolozenja. Neki su prosli, neki vraceni... uglavnom, ne isplati se riskirati. Nije vrijedno zivaca i vremena... 

• 0

Fali li nekom (u Hatincu) golub prevrtač (bijele boje)?Evo jedan od jučer na balkonu kod mene

• Dislike 1

• 0

Je li se moze uci u Hrvatsku ili u druge zemlje (tipa Sloveniju, Austriju) ako pasos istice u januaru 2016.?

Kolega mi je skoro vracen sa granice jer mu je pasos istjecao za krace vrijeme i objasnili su mu da se ne moze uci u hrvasku i dalje sa pasosem koji istjece za manje od dva mjeseca. Informacija iz prve ruke. Znaci mora biti vise od dva mjeseca do isteka pasosa.

kazem ti, to fakticki zavisi od njihovog raspolozenja. Neki su prosli, neki vraceni... uglavnom, ne isplati se riskirati. Nije vrijedno zivaca i vremena... 

Ne zavisi od raspolozenja jer mu javlja pri skeniranju pasosa. Pravila su jasna

• Like 1

• 0

Može provjereno. Bio sam u Soveniji s momkom kojem pasoš izlazi 25 decembra i niko ga  nije pirtao ni na Hrvatskoj ni na slovenskoj granici

• Like 1

• 0

Može provjereno. Bio sam u Soveniji s momkom kojem pasoš izlazi 25 decembra i niko ga  nije pirtao ni na Hrvatskoj ni na slovenskoj granici

Tvoj mi se odgovor do sad najvise svidja, haha, ali eto, de sad znaj sta i kako.. Uglavnom, javim vam kako je proslo. :D

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...