Jump to content
FORUM
  • 11

Pitam te, Kaži mi?=

Question

• Answers 887
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Popular Posts

Ova mora sa nama na novi forum, Pitanje; koji od forumasa ce pokrenuti prvi neku  od politickih tema, haha

Nama to ne smeta, jer to smeta samo malogradjanskim destruktivcima. Ja sam vozac koji skoro svaki dan saobraca tim putem i ni jednom nisam svjedocio zastoju. Nek se gradi, ja se ne bih bunio ni da mor

Posted Images

Recommended Posts

• 0

Ima li ovdje neko kompetentan da mi odgovori:da li strani državljani (EU) i na koji način mogu kupiti nekretnine kod nas (konkretno poljoprivredno zemljište)?Ili da mi date adresu gdje se to može provjeriti?Hvala

Ne mogu, jedino mogu osnovati d.o.o. i putem privrednog drustva kupiti zemljiste i na taj nacin raspolagati sa zemljom i na istoj graditi nekretninu... Vlasnisto nad tim zemljiste ostvaruje d.o.o...

• 0

Ne mogu, jedino mogu osnovati d.o.o. i putem privrednog drustva kupiti zemljiste i na taj nacin raspolagati sa zemljom i na istoj graditi nekretninu... Vlasnisto nad tim zemljiste ostvaruje d.o.o...

Mislim da mi je zapravo hawkeye dao dobar odgovor.To reguliše zakon o stvarnim pravima a kako vidim postoji reciprocitet između BiH i te druge zemlje konkretno holandije.No provjerit cu to već negdje.U svakom slučaju hvala.Mislim da nema smisla,ako to ide preko d.o.o. i   d.o.o. je u 100% vlasništvu samo jednog lica,kupi zemljište gradi i nakon 10 godina zatvori preduzeće i ode u mirovinu.Što onda?U svakom slučaju hvala

• Like 1
  • 0

Mislim da mi je zapravo hawkeye dao dobar odgovor.To reguliše zakon o stvarnim pravima a kako vidim postoji reciprocitet između BiH i te druge zemlje konkretno holandije.No provjerit cu to već negdje.U svakom slučaju hvala.Mislim da nema smisla,ako to ide preko d.o.o. i   d.o.o. je u 100% vlasništvu samo jednog lica,kupi zemljište gradi i nakon 10 godina zatvori preduzeće i ode u mirovinu.Što onda?U svakom slučaju hvala

Glava III
PRAVO STRANIH OSOBA
Član 15.
Sticanje vlasništva stranih osoba (1) Odredbe ovoga zakona primjenjuju se i na strane fizičke i pravne osobe, osim
ako je zakonom ili međunarodnim ugovorom drugačije određeno. (2) Strane osobe stiču pravo vlasništva na nekretnini u Federaciji pod uvjetom
reciprociteta, izuzev kada se pravo stiče naslijeđivanjem ako zakonom ili
međunarodnim ugovorom nije drugačije određeno. Pretpostavlja se da postoji reciprocitet. Listu zemalja s kojima ne postoji reciprocitet objavljuje Federalno
ministarstvo pravde, uz prethodno pribavljeno mišljenje Ministarstva vanjskih poslova Bosne i Hercegovine, svake godine najkasnije do 31. januara. (3) Strane osobe koje nemaju državljanstvo Bosne i Hercegovine ne smatraju se
stranim osobama prema ovom zakonu ako su rođeni u Bosni i Hercegovini ili su njihovi potomci.

Lista zemalja sa reciprocitetom: http://www.fmp.gov.ba/useruploads/files/lista_zemalja_reciprocitet_u_stanju_prava_vlasnistva_na_nekretninama.pdf

Sa Holandijom postoji reciprocitet dakle, mogu Holanđani kupovati nekretnine u BiH. 

• Like 1
  • 0

Kako bi vi postupili da se nađete u situaciji da neki prištavi balavac za volanom u krami od auta ugoržava vašu porodicu, najvjerovatnije zbog hormonalne ushićenosti ili poremećaja usljed nedostatka pažnje?

Moguce je da si ti samo umislio da decko ugrozava tebe i tvoju porodicu a zapravo se radi samo o mladom vozacu koji se trenutno nalazi u fazi relativno brzeg i ostrijeg stila voznje sto je pojava koja se desava svuda po svijetu. Mozda si i ljubomoran na mladeg od sebe, mozda na njegov auto a mozda si i j....beni psiho kakvih je pun Bihac pa bez selekcije odabires bezznacajne ljude na kojima zelis iskaliti svoje godinama nakupljene frustracije .... Tvoju paznju je momak lako dobio xD

Edited by Selvedin
  • Dislike 1
  • 0

Moguce je da si ti samo umislio da decko ugrozava tebe i tvoju porodicu a zapravo se radi samo o mladom vozacu koji se trenutno nalazi u fazi relativno brzeg i ostrijeg stila voznje sto je pojava koja se desava svuda po svijetu. Mozda si i ljubomoran na mladeg od sebe, mozda na njegov auto a mozda si i j....beni psiho kakvih je pun Bihac pa bez selekcije odabires bezznacajne ljude na kojima zelis iskaliti svoje godinama nakupljene frustracije .... Tvoju paznju je momak lako dobio xD

Nije to oštriji nego TUPLJI stil vožnje xD

• 0

kod šere, najbolji šuseni drob.Zamrznut sve spakovano 6KM. Odi u mesnicu al njemu je to kod kuće pa ce ti objasniti blizu je

ja dan bas neki dan dobio suhog droba i kapurice od Šere mogu reci da je prva liga burek je bio fenomenalan pojeo sam tegli fafarona i litru jogurta.

inace veliki sam gurman posebno za ova naša jela od droba i kapurice pravim najbolje tripice  a bogami kapurica na roštilju je ljepša od bilo kakvog mesa

• Like 2
  • 0

ja dan bas neki dan dobio suhog droba i kapurice od Šere mogu reci da je prva liga burek je bio fenomenalan pojeo sam tegli fafarona i litru jogurta.

inace veliki sam gurman posebno za ova naša jela od droba i kapurice pravim najbolje tripice  a bogami kapurica na roštilju je ljepša od bilo kakvog mesa

istina, nema ljepšeg mirisa od droba na roštilju kakvo janje kakvo što...

• Like 1
  • 0

Da li je moguće ponovo aktivirati ultra karticu koja je bila zagubljena pa nije dopunjavana?Sad se nije moguće uopste povezati na mrežu a ima jako puno kredita na njoj

Ja sam izgubio jedan broj sa puno kredita na njemu, nije bio korišten preko 6 mjeseci, i nije se mogao više aktivirati. Mislim da ima rok od nekoliko mjeseci nakon što je blokiraju, do kad se može aktivirati. 

• Like 1
  • 0

Pusti Ti pricu @Barba,:D kad mi mozemo probati te tripice, na zalost rijetko gdje ih sad u gradu mozes naci da ih znaju napraviti, kao ni begovu corbu i sl

• 0

Pusti Ti pricu @Barba,:D kad mi mozemo probati te tripice, na zalost rijetko gdje ih sad u gradu mozes naci da ih znaju napraviti, kao ni begovu corbu i sl

Tako je!Očekujem druženje forumaša uz barbine tripice.Za 'ulet' nije problem! :D

• Like 1
  • 0

Tako je!Očekujem druženje forumaša uz barbine tripice.Za 'ulet' nije problem! :D

ma moze nije belaj nekad davno kada sam bio u vojsci regrut prije nekih 13 i kusur godina vojska ko vojska pojeli bi sve živo ja se vratio sa vikenda ovaj viče ja donio masnice koku onaj bureka pite Itd a u mene tetka napravila tripica i ja to sve ponesem u kasarnu neće odmah niko to da jede ja fino stavio u frižider i sutradan podgrijem joj kada su pali po tome niko vise nije htio ni masnice ni koke .

A ono kad si mahmoran tripice tačno liče sto bi rekli .

• Like 1
  • 0

ma moze nije belaj nekad davno kada sam bio u vojsci regrut prije nekih 13 i kusur godina vojska ko vojska pojeli bi sve živo ja se vratio sa vikenda ovaj viče ja donio masnice koku onaj bureka pite Itd a u mene tetka napravila tripica i ja to sve ponesem u kasarnu neće odmah niko to da jede ja fino stavio u frižider i sutradan podgrijem joj kada su pali po tome niko vise nije htio ni masnice ni koke .

A ono kad si mahmoran tripice tačno liče sto bi rekli .

Kad je termin,samo gledaj gdje ces u kupovinu :D

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...