Jump to content
FORUM
  • 11

Question

Ova mora sa nama na novi forum,

Pitanje; koji od forumasa ce pokrenuti prvi neku  od politickih tema, haha

• Like 4
  • Dislike 1

Recommended Posts

• 0

Izgleda bio na cevapima u Travniku kod Harija pa mu slucajno upala svjedodzba dr sci u dzep od trenerke.Nismo mi nizasta

• Haha 1

• 0
On 06. 07. 2019. at 8:14, samke43 said:

Pozdrav ko mi moze u Bihacu lakirati kocnice.

Ovako odprilike.

kocnice.JPG

Ovo je prelose lakirano. Vide se nabori ispod farbe. 

Probaj Harisa Remica naci na fb. Izin sin, negdje na Orljanima zivi. 

• 0

Koliko racunaju euro kad ovako po prodavnicama i kaficima hocete platiti eurima? Koliko Vam racunaju 1€??? Je li klasika 1,95583 ili je manje

• 0
prije 2 minuta, Fugaziii said:

Koliko racunaju euro kad ovako po prodavnicama i kaficima hocete platiti eurima? Koliko Vam racunaju 1€??? Je li klasika 1,95583 ili je manje

Stigla tetka iz Njemačke?

• 0
6 minutes ago, Hysteria said:

Stigla tetka iz Njemačke?

Haha nemam tetku u njemackoj. Pitam nesto zbog firme, haha

• Sad 1

• 0
On 14. 09. 2019. at 11:49, Fugaziii said:

Pa mogu reci da kod nas su ljudi koliko toliko uredu sto se tice eura posebno ugostitelji koriste uvijek standardni kurs .Sto se za Hrvatsku nebi moglo reci jer su doslovno presli sve granice .

Ja u Bihacu odnosno u BiH kad placam karticom apsolutno nemam nikakvih troskova cijena bude tacno preracunata u EURE prema kursu a u Hrvatskoj doslovno svaka prodavnica racuna drukcije zato vise necu ni da tankam u HR niti bilo sta drugo. Na moru sam dobio za 100 eura 640 kn 

• 0
55 minutes ago, Barba said:

Pa mogu reci da kod nas su ljudi koliko toliko uredu sto se tice eura posebno ugostitelji koriste uvijek standardni kurs .Sto se za Hrvatsku nebi moglo reci jer su doslovno presli sve granice .

Ja u Bihacu odnosno u BiH kad placam karticom apsolutno nemam nikakvih troskova cijena bude tacno preracunata u EURE prema kursu a u Hrvatskoj doslovno svaka prodavnica racuna drukcije zato vise necu ni da tankam u HR niti bilo sta drugo. Na moru sam dobio za 100 eura 640 kn 

A ovako kesh kad dajes, odnosno eure? Haha kuzis? Nase banke obicno bez provizije po srednjem kursu meni racunaju cak i u hrvatskoj kad placam karticom, pa ti je mozda to do tvoje holandake banke i naplate provizije. Hehe. A jesi po kaficima i restoranima i prodavnicama placao eurima ikad? Koliko su ti racunali?

• 0
24 minutes ago, Fugaziii said:

A ovako kesh kad dajes, odnosno eure? Haha kuzis? Nase banke obicno bez provizije po srednjem kursu meni racunaju cak i u hrvatskoj kad placam karticom, pa ti je mozda to do tvoje holandake banke i naplate provizije. Hehe. A jesi po kaficima i restoranima i prodavnicama placao eurima ikad? Koliko su ti racunali?

50€ 98 maraka od prilike tako.

• 0

Pa da, po srednjem kursu, cak i malo vise. Ako je po 1,95583 bude 97,80 KM. hmmm. Hvala na info. 

• 0
Just now, Fugaziii said:

Pa da, po srednjem kursu, cak i malo vise. Ako je po 1,95583 bude 97,80 KM. hmmm. Hvala na info. 

Ako mjenjas u banci moraš dodati proviziju.

Ali zaista sam cijelo vrijeme plaćao karticom gdje se god moglo i nije bilo nikakvih troškova tačno u jedan cent ili fening .

A Bogami u HR gule samo tako u svemu .

• 0
13 minutes ago, Barba said:

Ako mjenjas u banci moraš dodati proviziju.

Ali zaista sam cijelo vrijeme plaćao karticom gdje se god moglo i nije bilo nikakvih troškova tačno u jedan cent ili fening .

A Bogami u HR gule samo tako u svemu .

Cijene u Hrvatskoj necu ni da komentarisem. Ja ne znam kako ljudi kod njih prezivljavaju uopste. Tamo na dva dana da odes ne mozes otici bez bar 500 maraka. Katastrofa su. Evo najezim se samo kad pomislim. Cesto odem tamo preko vikenda ili slicno ako mi naleti kakav dobar koncert ali poginem svaki put kad je kesh u pitanju. 

• 0

Mi mijenjamo eure u raiffeisen,najpovoljnije je

• 0
12 minutes ago, gawk said:

Mi mijenjamo eure u raiffeisen,najpovoljnije je

Ja imam dobru semu bez ikakve provozije 🙀

mene zanima koliko mozes klijentu naplatiti po euru. Jer mi nesto nije jasno kod mene sto je neko rekao da se radi. Pa hocu da se izborim za vise. 

• 0

Ima li neko kontakt dobrog vodoinstalatera a da ne radi u inostranstvu trenutno? :D

• Haha 1

• 0

Ima li neko u Bihaću ili na kantonu da se bavi facepaintingom, a da može izdati račun za svoje usluge :)

• 0

KO U BIHACU I OKOLICI POPRAVLJA "TESLA" TELEVIZORE??

Dakle, on se upali, i pojavi se ona "uvodna spica" od proizvodjaca i pishe TESLA i to bi trebalo trajati par sekundi i onda se kanal upali, medjutim ovdje se pojavi samo ulazna ta spica na sekundu i nestane slike, ali i dalje gori zeleno ono svjetlo da je tv upaljen.

pa eto.... help?

• 0

Imaš servis TV i kućanskih aparata do narodne biblioteke. 

• 0
2 hours ago, 1260 said:

Imaš servis TV i kućanskih aparata do narodne biblioteke. 

ono na trgu.... mislis da ce mi pomoc? jer neko mi onako kroz pricu rece a kao ako je teslin tesko da ce ti iko popraviti, pa eto reko da pitam sveznalice svoje na forumu :D

• 0
34 minutes ago, Fugaziii said:

ono na trgu.... mislis da ce mi pomoc? jer neko mi onako kroz pricu rece a kao ako je teslin tesko da ce ti iko popraviti, pa eto reko da pitam sveznalice svoje na forumu :D

Pa sad ne znam za Teslu ali to je stari majstor, ako neko može može on.

• Thanks 1

• 0

Citam maloprije da ce doci do izmjene zakona o notarima i naknadama .Neznam ko je od vas imao posla sa notarima u Bihacu u posljednje vrijeme i kako ste zadovoljni .

Ja sam posljednje dvije godine doslovno dao mnogo novca u odredjenim ostavinskim postupcima koji su vodjeni kod dva notara ni danas mi nije jasno da je cijena bila razlicita kod jednog notara u odnosu na drugog  a radilo se doslovno o istoj vrijednosti nasljedjene imovine .Razlika moze biti do nekih 100-200 BAM ali 900 BAM je vec druga prica sto smatram previse .

Trazio sam objasnjenje ali sluzbenica se pravdala sa nekim bodovima ovom onom ,ali mi nije jasno kako notar moze vrsiti procjenu vrijednosti imovine samostalno i da se to razlikuje od drugog notara . 

• 0
7 hours ago, Barba said:

Citam maloprije da ce doci do izmjene zakona o notarima i naknadama .Neznam ko je od vas imao posla sa notarima u Bihacu u posljednje vrijeme i kako ste zadovoljni .

Ja sam posljednje dvije godine doslovno dao mnogo novca u odredjenim ostavinskim postupcima koji su vodjeni kod dva notara ni danas mi nije jasno da je cijena bila razlicita kod jednog notara u odnosu na drugog  a radilo se doslovno o istoj vrijednosti nasljedjene imovine .Razlika moze biti do nekih 100-200 BAM ali 900 BAM je vec druga prica sto smatram previse .

Trazio sam objasnjenje ali sluzbenica se pravdala sa nekim bodovima ovom onom ,ali mi nije jasno kako notar moze vrsiti procjenu vrijednosti imovine samostalno i da se to razlikuje od drugog notara . 

Slušao sam neki dan o ovom ali nisam slušao sa razumjevanjem pa sam to shvatio kao ukidanje monopola notara. Tako da onaj dio koji treba da radi advokat, radit će advokat a onaj dio koji treba da radi notar, radit će notar. E sad, meni ovo liči i na to da i advokati hoće svoj dio kolača i onako na brzinu sam zaključio da ćeš sad plaćati i advokata i notara. Ali nemojte me uzeti za ozbiljno, kažem letimično sam pogledao i slušao prilog pa sam došao i do takvog zaključka.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...