Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Sve se pitam a gdje treba da bude lokacija aerodroma?

Druga stvar nije mi jasno koja to građevinska firma kod nas može da gradi aerodrom jer koliko znam ovo ce biti prvi izgrađen u BiH od samostalnosti jer sve ostali aerodromi su građeni za vrijeme Jugoslavije.

Mislim ako budu piste pravili ove donaće firme  po receptu kako asfaltiraju ceste onda ce piloti morati polagati razliku predmeta za extra manevre sletanja na rupe .

• Like 1
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hahahah od toga nema nista to je samo jos jedan nacin da bihacki hajduci izvuku pare iz budzeta i stave ih u svoje dzepove kakav aerodrom pa pogledaj samo ko je stavljen za direktora tog aerodroma sve

Halo forumasi, Interesuje me da li bi ovaj Aerodrom bio za nas koristan i koliko bi se naroda moglo zaposliti.   Kad vidim koliko imamo dijasporaca moje misljenje bi bilo da samo od njih imamo ve

Ko da gledam pregovore   https://www.youtube.com/watch?v=-oPu26vg_N4

Posted Images

Gluho bilo,najgora bihaćka bagra je postavljena za direktora odnosno članove upravnog odbora ,a najmješnije od svega je što je Mujić postavljen za direktora Agrokomerca,strašno,naočigled se vidi da stranka gura svog čovjeka da pokrade i uništi ono što j e ostalo,a čovjek tako uspješan bizninsmen da je propao kao stari kauč,fuj i samo fuj

• Like 1
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Vidite li ..? Tu je ..! (ako imate dobar zoom ;-) )

14853128_1779038275705171_5273941379927476140_o.jpg

Lijepo

Samo bi se tema mogla i kod novog Gradonacelnika naci.

Slusamo price iz Sarajeva gradi se ovaj autoput onaj autoput al prema Bihacu nikad nista.

Dokle????

Sa ovim Aerodromom postali bi Turisticka atrakcija niz cijelu godinu.

Moguce da se nema u Federalnom budzetu za USK ili nesto drugo.

Ako je nemoguca misija onda otkazi i direktoru aerodroma i svima ostalima.

Jer nema potrebe nekom platu davati a na osnovu nicega.

Toliko od mene

Pozz

• 1 month later...

@saco 21. maja dan RV i PVO

Dok je sportski aerodrom bio na Ceravcima,bliže gradu,čini mi se da je bilo puno više aktivnosti.

Da,bila su druga vremena..način financiranja.

Znali su se tada održavati avio-sletovi nevezano za vojsku i gore navedeni datum.

Edited by L19.S61.

Neko napisa da bi postali turistička atrakcija. Hvala Bogu pa imamo tih "turističkih" resursa, međutim, infrastruktura oko svih tih resursa su na mizernom nivou. Usporedbe radi, uzmimo Plitvička jezera i Štrbački buk. Odeš do Štrbačkog i na putu nazad već zoveš majstora za popravak auta. Planinarski dom... Treba urediti put do tamo, staze, dom renovirati. Treba stvoriti atmosferu turističkog grada. Una nam prolazi kraj kućnih vrata a mi nemamo šetnice uz istu kako je Bog rek`o. 

Tu i tamo ima nekih pozitivnih stvari, ali ruku na srce, daleko je to od nečega kvalitetnog. Vlast treba promjeniti svoj odnos prema turizmu i shvatiti da je turizam jako perspektivna grana. 

Ima aerodrom smisla ali nemamo mi kadrova da iznesu taj projekat do kraja. Mozda se rješenje krije u privatno-javnom partnerstvu. Recimo, naći zainteresiranog investitora iz vana i kroz zajedničko ulaganje sa kantonom realizovati taj projekat. Naravno, dati strancima 51 % učešća u kapitalu i to je garancija da će se istrajati na projektu. Drugačije ne ide!

• 4 weeks later...

http://www.biscani.net/vlada-fbih-osigurala-2-miliona-km-pokrece-se-nova-prica-o-aerodromu-u-bihacu/

Eto..sad se zna.. ''u kom grmu leži zec'' 

INVESTICIONI ELABORAT ..treba TO znati sastaviti/napraviti ..!!

TO nije avion..to su ''papiri'' sa kombinacijom brojki i slova/riječi

..koji treba da ''kažu'' u šta će se potrošiti novac.

Treba li još jednom naglasiti riječ : investicija

-tu ne ulaze : plate,topli obroci,naknade za prevoz i odvojen život..zaposlenih u JP

Evo..mala pomoć..od mene :

2 000 000 ..tako se pišu dva miliona brojevima

imate u notam-u sve objasnjeno i odredjivanje kategorije aerodroma odredjuje organizacija JAR a ne bosanac i to rade ljudi koji su visokokfalifikovani za taj posao i mi nemamo tog kadra i odma da kazem to nisu bivsi piloti koji je puna nasa dca i koji zanaju letjeti i nazalost rade kao savjetnici a nemaju veze sa organizacijom aerodroma tj infrastrukturom ili radom kompanija.Dosada je propala i Air Bosna i niz kompanija koje su vodili razni profesionalci pod navodnicima.Vjerujte da pozicioniranje novoga aerodroma rade vrlo strucni ljudi i sto se tice njegovog geografskoga polozaje i kao ekonomskoga polozaja.Ono sto nasi hoce da prima maximalno kategoriju boinga 737 nemoze na Golubic.Pa mozes misliti koliko bi mu bila visina prilaza za 737 iznad unskoga mosta u centru,pa ljudi bi ludili.Ili u slucaja otkaza pri poletanju ili sletanju ptoduzenje je u selu Golubic ili u centru grada.Radi tih stvari Sarajevski aerodrom je u velikoj gabuli.Pozdrav

• Like 1
  • 1 month later...
4 hours ago, L19.S61. said:

http://www.biscani.net/blog/2017/02/14/skupstina-jp-aerodrom-bihac-podnijela-ostavku/

'' Kako se neslužbeno saznaje, Skupština JP “Aerodrom Bihać” je podnijela ostavku.''

Šta čekaju,UO,NO,Direktor..?

Pare.

..nema para bez ''investicionog elaborata''.

Davor Župa, predsjedavajući Gradskog vijeća Bihać zakazao je u ponedjeljak 20.februara 2017.godine sa početkom u 9:00 sati 6.sjednicu GV Bihać. Gradski vijećnici raspravljati će o slijedećim tačkama dnevnog reda:

4. a) Prijedlog Rješenja o prestanku članstva opozivom predstavnika Osnivača sa ovlaštenjima Skupštine JP „Aerodrom Bihać“ d.o.o. Bihać
b) Prijedlog Rješenja o imenovanju predstavnika Osnivača sa ovlaštenjima Skupštine JP „Aerodrom Bihać“ d.o.o. Bihać
c) Prijedlog Rješenja o razrješenju predsjednika i članova Nadzornog odbora JP „Aerodrom Bihać“ d.o.o. Bihać
d) Prijedlog Rješenja o imenovanju na kraći period predsjednika i članova Nadzornog odbora JP „Aerodrom Bihać“ d.o.o. Bihać

http://www.biscani.net/blog/2017/02/15/ko-ce-biti-novi-pocasni-gradanin-bihaca-u-ponedjeljak-odluka-o-dodjeli-gradskih-priznanja/

3 hours ago, dobri duh said:

Davor Župa, predsjedavajući Gradskog vijeća Bihać zakazao je u ponedjeljak 20.februara 2017.godine sa početkom u 9:00 sati 6.sjednicu GV Bihać. Gradski vijećnici raspravljati će o slijedećim tačkama dnevnog reda:

4. a) Prijedlog Rješenja o prestanku članstva opozivom predstavnika Osnivača sa ovlaštenjima Skupštine JP „Aerodrom Bihać“ d.o.o. Bihać
b) Prijedlog Rješenja o imenovanju predstavnika Osnivača sa ovlaštenjima Skupštine JP „Aerodrom Bihać“ d.o.o. Bihać
c) Prijedlog Rješenja o razrješenju predsjednika i članova Nadzornog odbora JP „Aerodrom Bihać“ d.o.o. Bihać
d) Prijedlog Rješenja o imenovanju na kraći period predsjednika i članova Nadzornog odbora JP „Aerodrom Bihać“ d.o.o. Bihać

http://www.biscani.net/blog/2017/02/15/ko-ce-biti-novi-pocasni-gradanin-bihaca-u-ponedjeljak-odluka-o-dodjeli-gradskih-priznanja/

Ako se usvoji ''dnevni red'' ova bi sjednica GV mogla biti malo duža od posljednje ''kantonalne'';)

On 13.01.2017. at 10:13 PM, telefon said:

imate u notam-u sve objasnjeno i odredjivanje kategorije aerodroma odredjuje organizacija JAR a ne bosanac i to rade ljudi koji su visokokfalifikovani za taj posao i mi nemamo tog kadra i odma da kazem to nisu bivsi piloti koji je puna nasa dca i koji zanaju letjeti i nazalost rade kao savjetnici a nemaju veze sa organizacijom aerodroma tj infrastrukturom ili radom kompanija.Dosada je propala i Air Bosna i niz kompanija koje su vodili razni profesionalci pod navodnicima.Vjerujte da pozicioniranje novoga aerodroma rade vrlo strucni ljudi i sto se tice njegovog geografskoga polozaje i kao ekonomskoga polozaja.Ono sto nasi hoce da prima maximalno kategoriju boinga 737 nemoze na Golubic.Pa mozes misliti koliko bi mu bila visina prilaza za 737 iznad unskoga mosta u centru,pa ljudi bi ludili.Ili u slucaja otkaza pri poletanju ili sletanju ptoduzenje je u selu Golubic ili u centru grada.Radi tih stvari Sarajevski aerodrom je u velikoj gabuli.Pozdrav

Aerodrom u Maastrichtu je niže kategorije tipa charter letova pa nema nikakvih problema ni za boing 737 a nama je dovoljan i Airbus 319 . 

A u Sarajevu je drugi problem odnosno problem planina sa svih strana i avion mora da uzlijeće doslovno pod 90*

14 hours ago, Barba said:

Aerodrom u Maastrichtu je niže kategorije tipa charter letova pa nema nikakvih problema ni za boing 737 a nama je dovoljan i Airbus 319 . 

A u Sarajevu je drugi problem odnosno problem planina sa svih strana i avion mora da uzlijeće doslovno pod 90*

Barba, znaš li ti šta bi značilo "doslovno pod 90 stepeni"? Nije to helikopter.

12 minutes ago, java10 said:

Barba, znaš li ti šta bi značilo "doslovno pod 90 stepeni"? Nije to helikopter.

Metaforički pričam ali realno ako je neko od vas nekad letio iz Sarajeva mogao je vidjeti da avioni polijeću pod većim uglom nego normalno to sam doživio jedino u Ljubljani Barseloni i Oslu .

4 hours ago, Barba said:

Metaforički pričam ali realno ako je neko od vas nekad letio iz Sarajeva mogao je vidjeti da avioni polijeću pod većim uglom nego normalno to sam doživio jedino u Ljubljani Barseloni i Oslu .

Razumijem ja to, ali riječ doslovno se u govoru i koristi da napraviš razliku između metaforičkog i stvarnog smisla. Recimo da si napravio lapsus, sve ok.

2 hours ago, java10 said:

Razumijem ja to, ali riječ doslovno se u govoru i koristi da napraviš razliku između metaforičkog i stvarnog smisla. Recimo da si napravio lapsus, sve ok.

Pa eto lapsus lingve ?

Vjeruj cijeli dan pricam holandski ili francuski tako da jedino bosanski koristim na forumu ili kada pričam sa svojima . 

Nije da covjek zaboravi jezik ali često upotrebljava suvišne rijeci koje su kontradiktorne . 

Lijep pozdrav 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...