Jump to content
FORUM

BiH - EU

saco

Recommended Posts

Mislim da ce nakon zahtjeva za članstvom stvari krenuti na bolje i da ce se Europa jos intenzivnije uključiti u rijesavanju problema .

Namjerno nisam htio upotrijebiti naziv pomoći jer taj izraz do sada nije bio efikasan i mnogo je zloupotrebljavan.

EU ima cilj da bude jedinstvena po uzoru na SAD -e i to ce se i desiti .

Skoro gledam na Njemačkoj televiziji reportažu o ovom događaju pristupu za kandidata u EU i novinari su otišli naravno prvo u Gornju Maoču i snimaju vehabije koji žderu janjetinu rukama i govore kako je ovo dobro jer ce moći slobodno širiti islam po Europi.

Kad se nisam šlagirao od muke prvo zbog novinara koji je stvorio pogresnu percepciju cijelokupne populacije BiH građana .

Drugo kako to bas da ove vehabije koje nisu bas tako raspoložene prema novinarima i intervjuima tako lako u kucu puštaju novinare njemačke televizije.

Razlog je jednostavan oni dvadeset i vise godina sistematski rade na potkopavanje BiH kao države počevši jos od Daytona koji izgleda tako kako izgleda bas najviše njihovom zaslugom. To je opširna tema za pisati.

Obicno je to tako, uvijek na zalost prvo prikazu neke negativne detalje da bi imali razlog linca, ma da iskreno gledajuci na neke od trenutnih clanica u EU (Rumunija, Bugarska i sl) mi smo sad u ovom stanju negdje blizu njih tako da je to jadno ali nista ne mozemo moramo biti svjesni da ce nam traziti dlaku u jajatu.

Moje misljenje je ipak pozitivno i sretan sam da smo konacno dosli do tog trenutka da predamo aplikaciju, imajuci u vidu nasu proslost i nacin na koi je drzava organizovana.

Tesko ce BiH ikada postati punopravna clanica Eu isto kao sto to ni turska ne moze postati upravo zbog toga jer su muslimani i to je tako jednostavno za vidjeti na zalost ali dobro treba pokusati, a ito tako su clanice EU postali Rumunija,Slovenija,Bugarska Madarska koje su u daleko losijem polozaju i daleko vise ima kriminala nego u Turskoj ali tamo nisu muslimani i zato su clanice EU na zalost to je tako.

Ali jos najsmijesnije od svega toga je kada je Turska predala zahtjev za clanstvo kad aje pocela pregovore i sve to pa pogledaj samo ove informacije : 

"

Pristupanje Turske Europskoj uniji (tada Europskoj zajednici) proces je koji je službeno započeo 14. travnja 1987. godine. Nakon 10 zemalja osnivača EU-a Turska je bila jedan od prvih država koje su postale članiceVijeća Europe 1949. godine. Također je bila jedna od osnivačica Organizacije za europsku sigurnost i suradnju 1973. te Organizacije za ekonomsku suradnju i razvoj 1961. godine.

Turska je jednako tako i pridružena članica Zapadnoeuropske unije od 1992. Zemlja je potpisala sa EU-om 1995. godine tzv. Carinski ugovor (engleski:European Union–Turkey Customs Union).

Službeno joj je priznat status kandidata za članstvo u Europskoj uniji 12. prosinca 1999. godine na summitu Vijeća Europe u Helsinkiju. Pregovori su službeno započeli 3. listopada 2005. godine zajedno sa Hrvatskim pristupnim pregovorima. ""

Hahh pregovori zapoceli kada i Hrvatska 2005 i jos uvijek nista cuca eto kakvoj mi EU tezimo na zalost.

• Like 1

Ali jos najsmijesnije od svega toga je kada je Turska predala zahtjev za clanstvo kad aje pocela pregovore i sve to pa pogledaj samo ove informacije : 

"

Pristupanje Turske Europskoj uniji (tada Europskoj zajednici) proces je koji je službeno započeo 14. travnja 1987. godine. Nakon 10 zemalja osnivača EU-a Turska je bila jedan od prvih država koje su postale članiceVijeća Europe 1949. godine. Također je bila jedna od osnivačica Organizacije za europsku sigurnost i suradnju 1973. te Organizacije za ekonomsku suradnju i razvoj 1961. godine.

Turska je jednako tako i pridružena članica Zapadnoeuropske unije od 1992. Zemlja je potpisala sa EU-om 1995. godine tzv. Carinski ugovor (engleski:European Union–Turkey Customs Union).

Službeno joj je priznat status kandidata za članstvo u Europskoj uniji 12. prosinca 1999. godine na summitu Vijeća Europe u Helsinkiju. Pregovori su službeno započeli 3. listopada 2005. godine zajedno sa Hrvatskim pristupnim pregovorima. ""

Hahh pregovori zapoceli kada i Hrvatska 2005 i jos uvijek nista cuca eto kakvoj mi EU tezimo na zalost.

To je ta licemjernost EU i europske zajednice za vrijeme sukoba u bivšoj Jugoslaviji koja je dozvolila genocid etničko čišćenje ratne zločine Itd. U Bosni i Hrvatskoj !

Hrvatska je svoje dobro naplatila uz pomoć Njemačke .

A druge zemlje su se Bogatile na osnovu Bosne šaljući razne kontinente tvz mirovnjaka koji su se tenkovima vozali po našim cestama i za to primali velike sume novca da bi se to u konačnici sve svodilo pod račun pomoci našoj zemlji silne milijarde su samo teoretski usmjerene ja nama 

E da naravno ali tako je to nista se u svijetu ne desava bez vecih interesa, sve sto zvuci nevjerovatno i nemoguce da se desi postaje moguce kada se u tome vidi interes bilo koga ili bilo koje strane sve sto se desava desava se zato jer neko ima interes u tome rat na balkanu = bogacenje na prodaji naoruzanja (SAD,Rusij itd)
ratu u Siriji,Iraku,Afganistanu itd = destabilizacija Turske bliskog istoka + bogacenje na nafti + bogacenje na prodaji naoruzanja i da nista se tu nije otelo kontroli sve je to pod kontrolom.

Mi nemamo ni uslove da budemo kandidat, u tome je problem, možemo mi aplicirati svaki dan narednih 10 godina, ali i tu postoje određeni uslovi koji moraju biti ispunjeni (između ostalog normalno funkcionisanje pravosudnih institucija - a kad svi prijete referendumima i osporavaju odluke ustavnog suda i traže ukidanje istog, eto vam odma tu prepreke), tako da dok se ne dese korjenite promjene u BiH, zaboravite na kandidaturu a kamo li šta više od toga. 

• Like 1

Mi nemamo ni uslove da budemo kandidat, u tome je problem, možemo mi aplicirati svaki dan narednih 10 godina, ali i tu postoje određeni uslovi koji moraju biti ispunjeni (između ostalog normalno funkcionisanje pravosudnih institucija - a kad svi prijete referendumima i osporavaju odluke ustavnog suda i traže ukidanje istog, eto vam odma tu prepreke), tako da dok se ne dese korjenite promjene u BiH, zaboravite na kandidaturu a kamo li šta više od toga. 

Istina,dobro znam da u našoj državi ništa ne štima kako treba od samog njenog osamostaljenja,razna politička strujanja (prvenstveno tri naroda u njoj),ali ja sam optimist,možda baš ova kandidatura bude onaj upaljač,onaj inicijator,okidač reformi.Kad spominješ referendum i negiranje pravosudnih institucija,ja sad nakon ovog očekujem prvo hapšenja Dodika.I onda imamo argumente:kandidatura na putu članstvu EU a ovi i ovi nam smetaju.I onda ih ukloniš zauvjek sa političke scene a da ti to međunarodna zajednica nezamjeri

Edited by Grunf

• 2 weeks later...

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...