Jump to content
FORUM

kombiteks

NCIS

Recommended Posts

http://www.biscani.net/radnici-polietilenke-i-kombiteksa-ustrajni-u-potrazivanju-naknada-po-osnovu-socijalnog-zbrinjavanja/

velika zvijezdica ovim ljudima koji svoja prava cekaju toliko godina....ovim putem bi zamolio da se posveti vise paznje ovim ljudima...jer vecina njih pored svojih potrazivanja koja su u prosjeku oko 30.000KM zive u jako losim uvjetima, a mnogo njih nece ni docekati da im drzava isplati ta potrazivanja....velika fleka prosloj vladi SDP i sadasnjoj SDA koja se veoma malo brine da ljudima da njihovo zasluzeno pravo

• Like 1

debilu moj ljudi imaju po 30 godina staza, normalno da imaju prava...sta je sa tobom??

sigurno si na drzavnim jaslama, pa branis svoje jasle, ali ljudi imaju staza vise nego ti godina i lupas gluposti...i imaju prava koja im se krse iz dana u dan...ko potrazivanja koja su im odobrena od suda a godinama im ne isplacuju ni feninga...

tako da moj Lanisteru ne pricaj gluposti i budi realan...

• Like 3
  • Dislike 1

E moj NCIS  moras prvo staviti temu u pravi topic pa onda pricati o nekim pravima i o tome koliko ko ima staza itd. Ja jesam na drzavnim jaslama i ne krijem to ali ja sam ove jasle zasluzio svojom strukom svojom diplomom  i moj se otac borio za ovu drzavu i to sam zasluzio jer sam djete demobilisanog borca a ti sto su pokrali taj isti kombiteks i prodali strojeve i potrosili pare pa bi sada opet da zive na racun drzave a nista da ne rade, pa to ne bi izdrzala njemacka kamo li bosna nista od toga neka se slobodno odreknu svojih potrazivanja a ne da opterecuju dodatno i onako preopterecen drzavni budzet .

Pa gdje su ti obespravljeni radnici bili za mandata sdpa nikoga nigdje bilo im fino a sad kad se bar nesto podiglo na noge i krenula zemlja ka boljim danima oni ruse vlast i blamiraju se ovda.

• Like 1
  • Dislike 4

Kombiteks krajinametal i gorenje Itd  nije niko uništio iz Sarajeva vec domaći bihacki lopovi  a bogami znam da ni ratna dešavanja nisu toliko naštetila ove firme .

Neko je prodavao mašine koje vrijede milione u staro željezo a neko bogami namjerno uništavao zbog zemljišta i parcela.

• Like 3

Kombiteks krajinametal i gorenje Itd  nije niko uništio iz Sarajeva vec domaći bihacki lopovi  a bogami znam da ni ratna dešavanja nisu toliko naštetila ove firme .

Neko je prodavao mašine koje vrijede milione u staro željezo a neko bogami namjerno uništavao zbog zemljišta i parcela.

bas tako prijatelju, vjeruj da nisu nastetila, silom prilika posto mi otac radio tamo vozio ga ja do uprave ljetos, vjeruj, objekat kao objekat, zidine, prostorije sve odlicno, samo krovna konstrukcija i stolarija ostecena

Gdje su radnici tih firmi bili kad su se krčmile... Radnici tuzlanskih firmi se i danas bore za svoje

da, i ja se ponekad pitam, medjutim to sto se prodavalo i sto krcmilo vjeruj krcmilo se " po zakonu" gdje radnici i nisu mogli imati puno utjecaja...

a iako se radilo u svim tim poduzecima o jako skupim masinama one samo dodju li do stecaja i do pokusaja prodaje preko licitacije, to se ne moze dobiti ni 10-i dio njihove vrijednosti...ali si u pravu, mozda je to i bio cilj vladajucih struktura ili nekih njihovih piuna koji su imali od toga koristi.

Kako god, radnici svih tih poduzeca zasluzuju nasu podrsku i respect...a narocito paznju vladajucih struktura, da im se konacno rijese prava i potrazivanja presudjena od VRHOVNOG SUDA BiH

• Like 1

Ja mislim ipak da je prioritet da se rijese radnici koji trenutno rade i u radnom su odnosu i budzetski su korisnici a ne dobijaju svoje mukotrpno zaradene plate mislim da je prijece da se to rijesi nego neki tamo koji sjede kod kuca i ocekuju da naplate prije ratna i ratna potrazivanja koja su pod velikim znakom upitnika dali su ih i ostvarili pa nema ovaj budzet sredstava na rasipanje za kojekakva propala preduzeca koja su isti ti koji danas traze te pare opljackali i prodali tu imovinu naplatili se tada pa bi sada opet drzavu i kanton i grad muzli za pare e nece moci nece ovo biti krava muzara neradnicima, bolje staviti dajmo podrsku budzetskim korisnicima policiji i skolstvu da ostvare svoja prava i dobiju svoje zaostale plate koji su radom zaradili a ne neki koji traze plate za ne rad.

Edited by Lanister
  • Dislike 2

Ja mislim ipak da je prioritet da se rijese radnici koji trenutno rade i u radnom su odnosu i budzetski su korisnici a ne dobijaju svoje mukotrpno zaradene plate mislim da je prijece da se to rijesi nego neki tamo koji sjede kod kuca i ocekuju da naplate prije ratna i ratna potrazivanja koja su pod velikim znakom upitnika dali su ih i ostvarili pa nema ovaj budzet sredstava na rasipanje za kojekakva propala preduzeca koja su isti ti koji danas traze te pare opljackali i prodali tu imovinu naplatili se tada pa bi sada opet drzavu i kanton i grad muzli za pare e nece moci nece ovo biti krava muzara neradnicima, bolje staviti dajmo podrsku budzetskim korisnicima policiji i skolstvu da ostvare svoja prava i dobiju svoje zaostale plate koji su radom zaradili a ne neki koji traze plate za ne rad.

Brate Lanisteru, ti si ocit primjer da nekim ljudim lakse ulazi metar u ziceGu nego cm u glavu...i zbog taakvih kao sto si ti sramim se sto sam dio ovog drustva

Naravno da treba,  treba da regulisu svima koji imaju bilo kakva potrazivanja, narocito policiji, nastavnicima, radnicima u zdravstvu, itd...kad vec sebi mogu sto ne i ljudima koji krvavo zarade svoju placu i jos doprinoseci drustvu...

Samo ti ne bi trebao biti taj koji osporava odluku vrhovne institucije drzave koja ti platu daju, jer je Vrhovni sud izrekao presudu u njihovu korist jer ti su isti ljudi/zene radili uz rat i pomagale nase oruzane snage koliko su mogli i kojima ratne platne nisu isplacene i staz nije povezan.

Tako da ako ne znas pametno pricati odnosno pisati, nemoj...zavali se u svoju fotelju i cekaj prvog. ;)

• Like 1

Tema totalno offtopic, danas svi traze pare svi bi od drzave neka zagarantovana prava zakonom a niko nece da radi treba malo ici raditi a ne samo sjediti i cekati drzava da daje na osnovu nicega

Lanister jarane najveci je problem sto ti ljudi su taj novac davno zaradili i traze samo svoje,a ovi novi-mladi mogu samo mastati za posao to svi znamo lp.

bas tako prijatelju, vjeruj da nisu nastetila, silom prilika posto mi otac radio tamo vozio ga ja do uprave ljetos, vjeruj, objekat kao objekat, zidine, prostorije sve odlicno, samo krovna konstrukcija i stolarija ostecena

da, i ja se ponekad pitam, medjutim to sto se prodavalo i sto krcmilo vjeruj krcmilo se " po zakonu" gdje radnici i nisu mogli imati puno utjecaja...

a iako se radilo u svim tim poduzecima o jako skupim masinama one samo dodju li do stecaja i do pokusaja prodaje preko licitacije, to se ne moze dobiti ni 10-i dio njihove vrijednosti...ali si u pravu, mozda je to i bio cilj vladajucih struktura ili nekih njihovih piuna koji su imali od toga koristi.

Kako god, radnici svih tih poduzeca zasluzuju nasu podrsku i respect...a narocito paznju vladajucih struktura, da im se konacno rijese prava i potrazivanja presudjena od VRHOVNOG SUDA BiH

Treba spomenuti i ulogu kriminalnog rada sindikata koji su najviše naštetili svojim manipulacijama upravo radnicima a najbolji dokaz je zitoprerada i bihacka trgovina .

Ove dvije firme su povezane na vise načina prvo je citrus kupio zitoprerada i ona je mogla  normalno funkcionirati da sindikat nije radio kontra i manipulirao radnicima i dizao štrajkove zbog ratnih i predratnih dugovanja koje novi vlasnik nije mogao odmah izmiriti jer se radilo o velikim svotama novca , isplata se mogla izvršiti tek u budućnosti nakon sto bi firma stala na noge nakon velikih ulaganja .

Sindikat nije radio u korist radnika vec u korist drugih tvz privatizacijskih učesnika odnosno tvz ratnih tajkuna i lopova.

Citrus je propao nakon velikih ulaganja a vlasniku je namješten sudski proces i na kraju je ostao bez svega samo iz razloga sto je novopečeni vlasnik bihacke trgovine koju je kupio za marku vlasnik ILME tražio dugovanja od prije rata znaci dugovanja koja su slijedovala bihacku trgovinu u namještenim sudskim procesima ih je dobio i nastala je pljenidbama imovine tako je sav vozni park i jos mnogo drugih stvari od citrusa pripao ILMI .

Svi znate da su to bili u to vrijeme najmoderniju kamioni hladnjače autobusi Itd koji su došli u Bihac svi se sjećate onih žutih autobusa.

Do privatizacije bihacka trgovina je ostala bez polovine radnika a ono malo sto je ostalo su isplaćeni po desetak hiljada a jedan dio je ostao da radi za ILMU  da bi kasnije i oni bili otpušteni kroz robovlasnički sistem.

Bihacka trgovina je imala objekte i parcele koji su imali milionsku vrijednost jer se nalaze na top pozicijama u gradu .

Po istom principu ilmic poznatiji kao Šoić je kupio i krajina metal .

LP!

Ne jarani problem je u tome sto ti isti ljudi hoce da naplate svoj nerad i svoju pljacku ti firmi i prodavanje strojeva iz istih ti firmi i koji su u ratu se krili po tim pogonima umjesto da su bili na prvoj liniji ratista ti isti ljudi danas hoce svoja potrazivanja koja niko nikada od njih nije ni zaradio status cekanja im je bio i oni bi da naplate svoja potrazivanaj za status cekanja ociti nerad da naplate pa dajte molim vas o cemu tu pricamo nego o neradu za koji oni hoce da im se plati kao rad, ali dobro radili su oni tada trebalo je te sve strojeve odnijeti i prodati u staro zeljezo tako da su se naplatili oni dobro i te kako dobro a sada opet bi da se naplate nikad dosta, e pa nece moci.A ja radim za svoju platu koju cu da dobijem prvoga u mjesecu ali evo kasni vec treci mjesec moja plata zaradena mojim radom a neki bi da im se isplacuje nerad i pljacka to nece ici.

• Like 2
  • Dislike 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...