Jump to content
FORUM
Prijavi se da biste "zapratili" ovo  
dobri duh

Adnan Ćatić alias Felix Sturm

Recommended Posts

Ostali sportovi - Pred borbu sa Čudinovom

Ćatić optimista: Trenirao sam puno u planinama

Ćatić optimista: Trenirao sam puno u planinama

Adnan Ćatić alias Felix Sturm bori se u subotu u Oberhausenu protiv Fjodora Čudinova.

U maju 2015. godine ukrstili su rukavice u Frankfurtu, a Rus je tada pobijedio odlukom sudaca. Sturm, koji se bori pod njemačkom zastavom, tada nije uspio stići do pete titule svjetskog prvaka u borbi za WBA pojas.

Na vaganju koje je obavljeno danas Sturm je imao 75,9, a Čudinov 76,2 kg.

Felix će u novom dvoboju pokušati da se revanšira Čudinovu. Bokser bh. porijekla za ovu borbu pripremio se temeljito. Vjeruje da može vratiti tutulu svjetskog prvaka.

"Trenirao sam puno u planinama. Osjećam se dobro i optimista sam", kazao je za njemačke medije raspoloženi Sturm.

Na pitanje koliko je puta pregledao borbu iz 2015. godine, Sturm je odgovorio.

"Jednom ili dva puta. Sa trenerom sam analizirao borbu i mislim da znamo šta nam je činiti", istakao je Sturm.

Novinara Bilda interesovalo je hoće li, ako izgubi drugi put od istog suparnika, završiti karijeru.

"Ostavljam sve otvoreno. Kad se završi borba, bez obzira na ishod, izjavit ću hoću li se još boriti ili ću okončati karijeru", zaključio je Sturm.

Čudinov je naglasio kako ga ne očekuje nimalo lagana zadatak. Ono što je sigurno jeste da će Sturm imati veliku podršku bh. navijača.

(Vijesti.ba / Klix.ba)

- See more at: http://vijesti.ba/clanak/298478/catic-optimista-trenirao-sam-puno-u-planinama#sthash.kpEYvlxI.dpu

• Like 1

Osim nekoliko hiljada Bosanaca i Hercegovaca koji će uživo bodriti Adnana Ćatića, naš bokser će imati podršku i od publike ispred malih ekrana.

U Njemačkoj će bokserski spektakl prenositi SAT 1, a u Bosni i Hercegovini FACE TV.

Noć boksa počinje u 21 sati, a borba Ćatić – Chudinov se očekuje u 22,30 sati.

Untitled-1

I pobjedaaaaa.

"Mi smo mala zemlja, ali i hrabra zemlja. Hvala vam od srca za sve. Bez vas ne bih bio ovdje."

NOVI -STARI ŠAMPION

BRAVO MAJSTORE, ZMAJU NAŠ  

Felix-Sturm-Adnan-Catic.jpg

ADNAN ĆATIĆ JE PETI PUT PRVAK SVIJETA!

12745904_1744801299065425_51130731780792

Edited by dobri duh

Sve cestitke, a posebno za obracanje, na Bosanskom i izjavu da ce ako bude boksovao zadnji mec vjerovatno biti u Sarajevu da mu je to velika zelja.

BRAVO ZMAJU!

• Like 2

Bosanci i Hercegovci širom svijeta oduševljeni zbog povratka Adnana Ćatića u ring

prije 2 sata

7_17.jpg

Vijest da se petorostruki svjetski bokserski šampion Adnan Ćatić vraća u ring oduševila je Bosance i Hercegovce diljem svijeta.

Stotine naših ljudi od Amerike do Australije jučer je putem svojih Instagram i Facebook profila dijelilo ovu vijest.

Ćatić, koji se na međunarodnoj sceni bori pod imenom Felix Sturm, posljednju borbu je imao u februaru 2016. godine kada je savladao Rusa Fedora Čudinova i vratio WBA titulu prvaka svijeta u supersrednjoj kategoriji.

Nakon toga je pod čudnim okolnostima optužen za doping, no prema posljednjem pisanju Bilda čini se kako su i sami priznali da je scenirana afera propala, jer su naveli kako je određena hrana mogla dati rezultate krvi slične onoj koja se nalazi pod dopingom.

Felix Sturm ranije je najavio kako do kraja karijere želi napraviti bokserski spektal u Bosni i Hercegovini.

Odluku o povratku u ring objavio je prvog dana 2019. godine.

http://cenzura.ba/bosanci-i-hercegovci-sirom-svijeta-odusevljeni-zbog-povratka-adnana-catica-u-ring/?fbclid=IwAR3p-TAWHFMfZ6m4uSjhxb7AMIu_QsfL68enAI_vqismns3aSMJoweniJmQ

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Prijavi se da biste "zapratili" ovo  

• Create New...