Jump to content
FORUM

Gradonačelnik i gradsko vijeće

Vywegh

Recommended Posts

Nije direktno vezano za ovu temu ili migrantsku krizu, ali indirektno svakako, a politicki smisljeno, jer nekima odgovara da Migranti okupiraju urbani Bihac, obale Une itd.., kako bi pak neko profitirao na različite načine, kao u ovom slučaju. Pored besplatnog uživanja na obalama Une, zbog koncentracije migranata, obični građani su uvjetovani platiti uzivanje izvan centra Bihaca kod podobnih privatnika, kao u ovom slucaju izmedju ostalog. Nema sukoba interesa u TZ Bihac?, isti kolektiv podobnih se zalaze za migrante na svakom koraku, sve smisljeno, odigrano takticki, kao svracanje regate prosle godine na lokaciju Japodskih, marketinski trik, regata izmedju ostalog kasnila sa dolaskom i zbog toga.

https://www.klix.ba/biznis/ekupon-u-saradnji-sa-turistickom-zajednicom-grada-bihaca-obara-rekorde-u-prodaji-vaucera/200805064

Na linku mozete pogledati ponudu, a prioritetna je :

https://www.ekupon.ba/ekupon/ponuda/odmori-u-bihacu-uzivajte-u-trodnevnom-odmoru-na-japodskim-otocima-za-dvije-osobe-uz-vonju-na-unskoj-ladji

prije 6 sati, 1260 said:

SDA:

Samir Muminović

Nezavisni:

Emdžad Galijašević

SDP:

Havić

Nezavisni:

Sej Ramić

Demokratska fronta:

Zekerijah Karabegović

Narod i pravda:

Ilda Alibegović

SBB:

Adnan Vuković

Tu su još  PZP-ov Mirsad Kečanović, te kandidat ispred POMAK-a možda Šuhret Fazlić ili neko drugi...

Evo moja prognoza čisto da imam razloga ispratiti reziltate...

22 156 važećih glasova

4900 Muminović

2450 Galijašević

3900 Havić

1456 Ramić

550 Karabegović

2400 Alibegović

500 Vuković

500 Kečanović

5500 A-SDA/Pomak

• Dislike 1

Ja bih prije ovih gore poredatih, opet Sukija predlozila.Sa sranjem kojim se 3 godine bori, iskusio je sve politicare i njihove lazi tako da sad s tim bogatim iskstvom moze bolje na ovom problemu raditi. Sve sto je svojom naivnoscu napravio neka ispravlja.  

Edited by rucica1
  • Like 1

ja ovdje nemam za koga glasati... mozda bih glasao za Seja da nije imao onih ludih teorija o 5G, ali ne mogu jer sam stekao utisak da nije baš stabilna osoba sa obje noge na zemlji... A ovi ostali...  sve i jedan misli prvo na sebe pa onda na stranku, a o građanima niko nikad ni ne razmišlja...

• Like 4

1 hour ago, ovajonaj said:

ja ovdje nemam za koga glasati... mozda bih glasao za Seja da nije imao onih ludih teorija o 5G, ali ne mogu jer sam stekao utisak da nije baš stabilna osoba sa obje noge na zemlji... A ovi ostali...  sve i jedan misli prvo na sebe pa onda na stranku, a o građanima niko nikad ni ne razmišlja...

Djelimo mišljenje...

prije 23 sati, rucica1 said:

Ja bih prije ovih gore poredatih, opet Sukija predlozila.Sa sranjem kojim se 3 godine bori, iskusio je sve politicare i njihove lazi tako da sad s tim bogatim iskstvom moze bolje na ovom problemu raditi. Sve sto je svojom naivnoscu napravio neka ispravlja.  

Dijelimo misljenje. 

Svaki ovaj iza bilo koje stranke, ili ti ga kriminalne organizacije, treba ignorisati. SDA krade vec 30 godina, a i oni su bili za vrijeme stare drzave svi po zatvorima, zasto se cudimo onda sto kradu 30 godina. 

Galijasevic je ukrao 10k oznacenih novcanica i to je samo ono sto se zna ili sto je jadnom jadniku debelom namjesteno. I pored toga svega, trazio likson jos onaj "bijeli kruh" ili kako se zove ta preglupa akcija. Nikad dosta debeljuci i slag na kraju, likson ima jos obraza (i te koliki obraz) da se pojavi u javnosti. Dokle je uopste taj slucaj-predmet dosao?

Suki je jedini koji je sebi spustio za 50% platu, koji je smanjio dug grada koji su svi prijasnji gradonacelnici napravili svojim kradjama, covjek koji nije nikoga "svog" zaposlio. Covjek koji je posten, koji je za vrijeme rata bio ovdje i izlagao se na prvim linijama, sjecam se snimaka pri razmjeni zarobljenika i td. Covjek je iz naroda, nije pokvaren, dobar je lik! On je izdat od drzave kao i svi mi, i da ne znam ko da dodje na njegovu poziciju, uvjeren sam da se ne bi borio ovako kao on, NE, nego bi iskoristili situaciju i pokrali jos vise i zavili grad u crno!

• Like 4

Šuki isti kriminalac kao i Galijašević. Samo čekaj. A kako je skrpao rupe u proračunu koje su njegovi prethodnici napravili? Opet preko leđa građana. Pa u 21 vijeku grad tri godine nije imao rasvjete što je nezamislivo u civiliziranom društvu danas ali je uredno istu tu rasvjetu naplacivao od građana i privrednika. Dakle, nije on krpao proracun nego mi građani, zavukao je ruku u moj džep a ne džep svojih  zaposlenika. To je jedan od primjera kojima se on diči

• Like 3
  • Dislike 1

Suhret se valjda nece ni kandidovati? 
I ne znam sto bi, covjeku je politicka karijera u ovom gradu sahranjena. I to debelo, debelo neopravdano. Covjek je imao svojih musica, ali tovariti mu odgovornost za situaciju sa migrantima nema veze sa zdravim razumom. Budalastine.

Tesko ce neki nasljednik po tom pitanju bolje proci. Poetska pravda bi bila da to bude Sej Ramic hehe. 

• Like 3

Just now, Pavarotti said:

Suhret se valjda nece ni kandidovati? 
I ne znam sto bi, covjeku je politicka karijera u ovom gradu sahranjena. I to debelo, debelo neopravdano. Covjek je imao svojih musica, ali tovariti mu odgovornost za situaciju sa migrantima nema veze sa zdravim razumom. Budalastine.

Tesko ce neki nasljednik po tom pitanju bolje proci. Poetska pravda bi bila da to bude Sej Ramic hehe. 

Sve mogu shvatiti, ali da je Suhret odgovoran za migranrsku krizu to ne. Praktično zadnji nivo vlasti. Dobro da nisu optužili Hasba predsjednika MZ Ozimice 2.

Državna vlast apsolutno prstom nije mrdnula, drže otvorenu istočnu granicu i obilato pomažu na razne načine migrante da stignu u Bihać. 

I svi ti nivoi imaju ovlasti nad policijom, vojskom, graničnom policijom,... i ništa ne čine. 

Šuhret nema ovlasti ni nad kant. policijom jer i ona spada pod kantonalni nivo. 

• Like 2

Istina da je mjesto budućeg gradonačelnika krajnje nezahvalno za naredni period ali je i istina da Šuki JESTE kriv za migrantsku najezdu na grad Bihać jer da se ovako zalagao prvih dana kada su prvi migranti došli u Bihać umjesto da im je pružio utočište a građane nazivao fašistima sve bi se ovo drugačije odvijalo jer migrantima Bihać nije krajnji cilj nego usputna stanica baš kao i npr. Tuzla. Ja da sam na njegovom mjestu u ono vrijeme bio ponašao bi se kao gradonačelnik Tuzle:" Bihać nije krajnji cilj migranata nego oni idu dalje za Hrvatsku i nema potrebe da se prave migrantski centri. Bihać neće biti hotspot za migrante i jednostavno im zabraniš zadržavanje na području grada, neka idu u Plješivicu koga briga?" i tu se svaka priča završava.

To je potpuno isti slucaj kao i Tuzla ili bilo koji drugi grad. Samo su u prolazu. Tako je trebalo postupiti, a ne dozvoliti da se šire kao žohari i ovi iznajmljivači im iznajmljuju objekte jer upravo su oni u nadležnosti grada a ne kantona ili države i grad im izdajd rjesenja za rad. To je trebalo sasjeći u korijenu.

• Like 3

4 minutes ago, Grunf said:

Istina da je mjesto budućeg gradonačelnika krajnje nezahvalno za naredni period ali je i istina da Šuki JESTE kriv za migrantsku najezdu na grad Bihać jer da se ovako zalagao prvih dana kada su prvi migranti došli u Bihać umjesto da im je pružio utočište a građane nazivao fašistima sve bi se ovo drugačije odvijalo jer migrantima Bihać nije krajnji cilj nego usputna stanica baš kao i npr. Tuzla. Ja da sam na njegovom mjestu u ono vrijeme bio ponašao bi se kao gradonačelnik Tuzle:" Bihać nije krajnji cilj migranata nego oni idu dalje za Hrvatsku i nema potrebe da se prave migrantski centri. Bihać neće biti hotspot za migrante i jednostavno im zabraniš zadržavanje na području grada, neka idu u Plješivicu koga briga?" i tu se svaka priča završava. 

Ali za razliku od Gradonačelnika Tule koji migrante utovari u autobus i pošalje za Bihać  ili otvori  liniju vozom za Bihać, kuda bi Šuhret s njima, Kupiti ih autobusnu kartu za Zagreb ili Trst.

Njima je Bihać krajnje odredište prije prelaska u Hr u koju baš i ne mogu tek tako

I opet ih Šuhret ne može tjerati iz grada jer nema s kim. Valjda da plati zaštitare zaštitarskih agencija

Edited by 1260

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...